Προς το περιεχόμενο

Vodafone Giga Unlimited Ultra με 34,80€ και 60,70€ για 2 συνδέσεις


blueangel3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σύμφωνα με το site σε 6 ώρες λήγει η προσφορά..Στο τσατ μου είπανε ότι αν ενδιαφέρομαι πρέπει εντός αυτού του χρόνου να δηλώσω ενδιαφέρον και θα με καλέσουν από Τρίτη.Βεβαια και η προηγούμενη ήτανε μέχρι 15/4 αλλά την κράτησαν,πιστεύω όμως ότι αυτή τη φορά θα λήξει τουλάχιστον για λίγο διάστημα... Προσωπική γνώμη,δεν έχω καμία πληροφορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 252
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι στο gigamax unlimited m, απεριοριστα data αλλα με 300' προς ολους, συν μια extra sim για data, την οποια εχω σε router, εδω και εναν χρονο με 46€ (σταθερο cosmote και καρτα ανεργιας της συζυγου). 

 

Ειδα την προσφορα προσφατα σε χαρτι σε καταστημα κοσμοτε στα 33€. Ειπα στην πωλητρια να μου το κανει αλλα επεμενε οτι ειναι μονο για νεους αριθμους η φορητοτα απο αλλον παροχο. 

 

Οταν της ειπα οτι θα παω vodafone σε αυτη την περιπτωση, θα πρεπει να πληρωσω ποινη 160€ για καταργηση του συμβολαιου. 

 

Εχει καταφερει κανεις ως ηδη υπάρχων συνδρομητης gigamax να μπει στην προσφορα η να παει στην vodafone/wind γλιτωνοντας την ποινη αποχωρησης; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Tommygre είπε

Ειμαι στο gigamax unlimited m, απεριοριστα data αλλα με 300' προς ολους, συν μια extra sim για data, την οποια εχω σε router, εδω και εναν χρονο με 46€ (σταθερο cosmote και καρτα ανεργιας της συζυγου). 

 

Ειδα την προσφορα προσφατα σε χαρτι σε καταστημα κοσμοτε στα 33€. Ειπα στην πωλητρια να μου το κανει αλλα επεμενε οτι ειναι μονο για νεους αριθμους η φορητοτα απο αλλον παροχο. 

 

Οταν της ειπα οτι θα παω vodafone σε αυτη την περιπτωση, θα πρεπει να πληρωσω ποινη 160€ για καταργηση του συμβολαιου. 

 

Εχει καταφερει κανεις ως ηδη υπάρχων συνδρομητης gigamax να μπει στην προσφορα η να παει στην vodafone/wind γλιτωνοντας την ποινη αποχωρησης; 

Είχα το Gigamax L με λήξη τον Δεκέμβριο,τους ζήτησα την προσφορά επέμεναν ότι είναι για νέες συνδέσεις ή φορητοτητα,έκανα αίτηση φορητοτητας και με πήρανε και μου το δωσανε στα 34.83€.Τελος πάντων επειδή για μένα το οικονομικό μου όριο είναι στα 30€ μέγιστο για συμβόλαιο,τώρα είμαι στη Wind με το ίδιο πρόγραμμα και το ίδιο ποσό και με την απαλλαγή τελών πέφτει στα 27.26€.Εντος πόλης δεν έχω θέματα,φυσικά κάτι 500αρια στο speedtest τα έχω ξεχάσει ήδη αλλά παίζει αξιοπρεπώς και πολύ καλά.. Επειδή εκτός πόλης ψιλοζοριζει,σε όρια ανοχής προς το παρόν όμως αν αναγκαστώ θα επιστρέψω.Για να επιστρέψω σε αυτό που ρωτάς ακριβώς,μόνο με αίτημα φορητοτητας μου δώσανε την προσφορά (τηλεφωνικά,αν κάνεις αίτηση σε κατάστημα άλλης εταιρίας δεν έχεις δικαίωμα υπαναχώρησης).Σε όλες τις εταιρίες παίζεις ως προσφορά σε αυτή την τιμή αλλά τα 160€ που πρέπει να τους δώσεις είναι μεγάλο αγκάθι και φαντάζομαι δεν θα έχεις και σκοπό να πας σε άλλη εταιρία.Αν έχεις πληρωμένο λογαριασμό μπορείς να φύγεις εννοείται,θα βγει εκκαθαριστικός με το ποσό που θα πρέπει να δώσεις,δεν ξέρω τι μπορούν να σου κάνουν αλλά καλό θα ήταν να μην αφήσεις χρέος,δεν ξέρω αν πάρει εφορία κλπ. 

Επεξ/σία από George6633
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, George6633 είπε

Είχα το Gigamax L με λήξη τον Δεκέμβριο,τους ζήτησα την προσφορά επέμεναν ότι είναι για νέες συνδέσεις ή φορητοτητα,έκανα αίτηση φορητοτητας και με πήρανε και μου το δωσανε στα 34.83€.Τελος πάντων επειδή για μένα το οικονομικό μου όριο είναι στα 30€ μέγιστο για συμβόλαιο,τώρα είμαι στη Wind με το ίδιο πρόγραμμα και το ίδιο ποσό και με την απαλλαγή τελών πέφτει στα 27.26€.Εντος πόλης δεν έχω θέματα,φυσικά κάτι 500αρια στο speedtest τα έχω ξεχάσει ήδη αλλά παίζει αξιοπρεπώς και πολύ καλά.. Επειδή εκτός πόλης ψιλοζοριζει,σε όρια ανοχής προς το παρόν όμως αν αναγκαστώ θα επιστρέψω.Για να επιστρέψω σε αυτό που ρωτάς ακριβώς,μόνο με αίτημα φορητοτητας μου δώσανε την προσφορά (τηλεφωνικά,αν κάνεις αίτηση σε κατάστημα άλλης εταιρίας δεν έχεις δικαίωμα υπαναχώρησης).Σε όλες τις εταιρίες παίζεις ως προσφορά σε αυτή την τιμή αλλά τα 160€ που πρέπει να τους δώσεις είναι μεγάλο αγκάθι και φαντάζομαι δεν θα έχεις και σκοπό να πας σε άλλη εταιρία.Αν έχεις πληρωμένο λογαριασμό μπορείς να φύγεις εννοείται,θα βγει εκκαθαριστικός με το ποσό που θα πρέπει να δώσεις,δεν ξέρω τι μπορούν να σου κάνουν αλλά καλό θα ήταν να μην αφήσεις χρέος,δεν ξέρω αν πάρει εφορία κλπ. 

Εννοειται οτι ειναι πληρωμενος ο λογαριασμος καθε μηνα, αλλα το προβλημα ειναι οτι τον εχω συνδεδεμενο με το σταθερο της πεθερας, οποτε αν αφησω πιστολι τα 160, μπορει να τα ζητησουν απο κεινη και θα τα ακουω απο γυναικα και πεθερα για μια ζωη. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tommygre είπε

Εννοειται οτι ειναι πληρωμενος ο λογαριασμος καθε μηνα, αλλα το προβλημα ειναι οτι τον εχω συνδεδεμενο με το σταθερο της πεθερας, οποτε αν αφησω πιστολι τα 160, μπορει να τα ζητησουν απο κεινη και θα τα ακουω απο γυναικα και πεθερα για μια ζωη. 

 

Τότε κάνε πίσω...περα από την πλάκα είναι ρίσκο.Εγω ας πούμε είχα το Gigamax L συνδεδεμένο με το σταθερό της γιαγιάς μου και έπαιρνα συν 5GB (σύνολο 10),απεριόριστα λεπτά Cosmote και 600 για όλους συν μηνύματα.. Αυτό με εκπτώσεις και απαλλαγή τελών είχε φτάσει να μου βγαίνει 19.50€ και έληγε τον Δεκέμβριο (προφανώς τέτοια τιμή δεν θα έπαιρνα ξανά).Παρολαυτα με την αίτηση φορητοτητας με πήραν τουλάχιστον 7 φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Tommygre είπε

Ειμαι στο gigamax unlimited m, απεριοριστα data αλλα με 300' προς ολους, συν μια extra sim για data, την οποια εχω σε router, εδω και εναν χρονο με 46€ (σταθερο cosmote και καρτα ανεργιας της συζυγου). 

 

Ειδα την προσφορα προσφατα σε χαρτι σε καταστημα κοσμοτε στα 33€. Ειπα στην πωλητρια να μου το κανει αλλα επεμενε οτι ειναι μονο για νεους αριθμους η φορητοτα απο αλλον παροχο. 

 

Οταν της ειπα οτι θα παω vodafone σε αυτη την περιπτωση, θα πρεπει να πληρωσω ποινη 160€ για καταργηση του συμβολαιου. 

Πόσο καιρό έχεις ακόμα συμβόλαιο; συνήθως όσο περνάνε οι μήνες πέφτει το ποσό της ποινής αποχώρησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πηραν το πρωι απο vodafone και εκανα αιτηση για την προσφορα(34,80 με εξτρα σιμ δωρο) αλλα εγω θελω να παραμεινω στην κοσμοτε, μιας και εχω συμβολαιο αλλο ενα χρονο σε αυτους, οποτε περιμενω την αντιπροσφορα. 

Μου ειπαν εχω 14 μερες να ακυρωσω την αιτηση. 

Μια ερωτηση. Την Παρασκευή προκειται να μου στειλουν απο την vodafone το συμβολαιο για να το υπογραψω και να το δωσω πισω στον courier. 

Πρεπει να το κανω αυτο ωστε να το δει η κοσμοτε για να με παρει για την αντιπροσφορα, η απλα να περιμενω 14 μερες μπας και με παρουν; 

 

Doubt, 160€ ηταν πριν μισο μηνα που ρωτησα η ποινη αποχωρησης. Μου ληγει Απριλη του 23

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Tommygre είπε

Doubt, 160€ ηταν πριν μισο μηνα που ρωτησα η ποινη αποχωρησης. Μου ληγει Απριλη του 23

Πολλά είναι, αλλά έτσι κι αλλιώς δεν θέλεις να φύγεις οπότε είτε 60 είτε 160 το ίδιο είναι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμές που έχουν ανακοινώσει όλες οι εταιρείες σιγά σιγά αν όχι ήδη λαμβάνουν μορφή σταθερότητας (δεν πιστεύω ότι θα δούμε προς τα πάνω δραματικές αλλαγές το επόμενο διάστημα). Αυτό είναι κάτι ιδιαίτερα θετικό αφού πλέον απελευθερώνεται η επικοινωνία και από τα κινητά σε ικανοποιητικές τιμές. Προσωπικά θα έλεγα ότι η καλύτερη των καλύτερων όσον αφορά στο δίκτυο είναι η COSMOTE και όσοι θέλουν να φύγουν από εκεί νομίζω πρέπει να το σκεφτούν αρκετές φορές. ☺️

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σαςςς
οταν ενεργοποιω το volte ολες οι εισερχομενες κλησεις φαινονται απορητες
οταν το απενεργοποιω φαινεται η αναγνωριση αλλα πεφτει σε 3g
τι κανω λαθος;;;;;;;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/5/2022 στις 8:17 ΜΜ, George6633 είπε

Είχα το Gigamax L με λήξη τον Δεκέμβριο,τους ζήτησα την προσφορά επέμεναν ότι είναι για νέες συνδέσεις ή φορητοτητα,έκανα αίτηση φορητοτητας και με πήρανε και μου το δωσανε στα 34.83€.Τελος πάντων επειδή για μένα το οικονομικό μου όριο είναι στα 30€ μέγιστο για συμβόλαιο,τώρα είμαι στη Wind με το ίδιο πρόγραμμα και το ίδιο ποσό και με την απαλλαγή τελών πέφτει στα 27.26€.Εντος πόλης δεν έχω θέματα,φυσικά κάτι 500αρια στο speedtest τα έχω ξεχάσει ήδη αλλά παίζει αξιοπρεπώς και πολύ καλά.. Επειδή εκτός πόλης ψιλοζοριζει,σε όρια ανοχής προς το παρόν όμως αν αναγκαστώ θα επιστρέψω.Για να επιστρέψω σε αυτό που ρωτάς ακριβώς,μόνο με αίτημα φορητοτητας μου δώσανε την προσφορά (τηλεφωνικά,αν κάνεις αίτηση σε κατάστημα άλλης εταιρίας δεν έχεις δικαίωμα υπαναχώρησης).Σε όλες τις εταιρίες παίζεις ως προσφορά σε αυτή την τιμή αλλά τα 160€ που πρέπει να τους δώσεις είναι μεγάλο αγκάθι και φαντάζομαι δεν θα έχεις και σκοπό να πας σε άλλη εταιρία.Αν έχεις πληρωμένο λογαριασμό μπορείς να φύγεις εννοείται,θα βγει εκκαθαριστικός με το ποσό που θα πρέπει να δώσεις,δεν ξέρω τι μπορούν να σου κάνουν αλλά καλό θα ήταν να μην αφήσεις χρέος,δεν ξέρω αν πάρει εφορία κλπ. 

Δεν πάει εφορία όχι . Έχω στην wind δέκα χρόνια και δεν πήγε ... Στην Κοτε είχα 5 και δεν είχε πάει ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Just_travel_everywhere είπε

Δεν πάει εφορία όχι . Έχω στην wind δέκα χρόνια και δεν πήγε ... Στην Κοτε είχα 5 και δεν είχε πάει ...

Είναι σίγουρο δηλαδή.. Απλά αν θες κάποια στιγμή να πας στην εταιρία που χρωστάς θα πρέπει να πληρώσεις αυτό το ποσό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Just_travel_everywhere είπε

Δεν πάει εφορία όχι . Έχω στην wind δέκα χρόνια και δεν πήγε ... Στην Κοτε είχα 5 και δεν είχε πάει ...

 

26 λεπτά πριν, George6633 είπε

Είναι σίγουρο δηλαδή.. Απλά αν θες κάποια στιγμή να πας στην εταιρία που χρωστάς θα πρέπει να πληρώσεις αυτό το ποσό; 

https://www.kathimerini.gr/economy/local/919377/tilegnoys-o-teiresias-gia-toys-asynepeis-pelates-tis-kinitis-tilefonias/

Καμία σχέση με εφορίες, εκεί μόνο οφειλές σε δημόσιο και τοπική αυτοδιοίκηση (συζητήσιμο)

Οι ιδιωτικές εταιρείες σε κυνηγάνε μέσω δικηγόρου.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.

Που μπορουμε να δουμε την κινηση που εχουμε κανει σε GB στο νουμερο μας και στο i4sharing ;

Το ειδα στις πισω σελιδες που ανεβασατε screenshot αλλα δεν το βρισκω ουτε στο app ουτε στο web.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...