Προς το περιεχόμενο

πτωση τιμων σε GPUs ;


μαστερ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

40 λεπτά πριν, NEKROMA είπε

και για την unreal engine που ολα τα καλα assets ειναι κλειδωμενα και με πληρωμη ακομη και μια 970 η 1060 κτλπ κανει την δουλεια της ανετα, τωρα για αυτους που εχουν σοβαρα μονιτορς θα παρουν και σοβαρες καρτες γραφικων κτλπ 

Η 6500 που έχω την πάει γ@μιοντας την αν ρεαλ. Και δεν την λες και σοβαρή κάρτα 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

48 λεπτά πριν, Mythoplasths είπε

Αυτός ο άνθρωπος που έχει εύκολο να δώσει 600 για παιχνίδια εύκολα τα κάνει 800.. Αν όχι αυτό τον μήνα τον επόμενο

Και τον μεθεπόμενο εύκολα τα κάνει 1000 για 3080ti. Σε 3.5 μήνες εύκολα τα κάνει 1300 για 3090. Σε 5 μήνες εύκολα τα κάνει 1600 για 3090ti. Α βγήκαν και οι 4000. Ας περιμένει 1-2 μήνες να βγουν στην αγορά. Κτλ κτλ κτλ

12 ώρες πριν, scorpion8283 είπε

Οποτε προσωπικα συμφωνω αρκετα  με τα δεδομενα τιμων που εγραφε το αρθρο για τημ μετα mining εποχη.

Η 3090ti μόλις βγήκε. Κάτω από το μισό msrp ενώ δεν έχει βγει η επόμενη σειρά? Μάλιστα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, NEKROMA είπε

για πιο παιχνιδι θα κανετε αναθμιση ? ακομη και το elden ring στην gtx970 σε 1080π τρεχει μια χαρα 

Τι εννοείς μια χαρά; Απαιτητικό το Elden Ring.

Ακόμα και σε Low σε μάχες με πολλούς εχθρούς και εφέ κτλ κτλ (κάτι πολύ σύνηθες) θα βλέπεις 20 fps.

Μην κρίνεις από τα σημεία που δεν κινείται φύλλο.

Επεξ/σία από kkatzos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kkatzos είπε

Τι εννοείς μια χαρά; Απαιτητικό το Elden Ring.

Ακόμα και σε Low σε μάχες με πολλούς εχθρούς και εφέ κτλ κτλ (κάτι πολύ σύνηθες) θα βλέπεις 20 fps.

Μην κρίνεις από τα σημεία που δεν κινείται φύλλο.

αυτό ακριβώς, και εγώ που έχω 980 δε το σηκώνει το game... αν το μια χαρά είναι 1080p medium 40fps πάω πάσο... βεβαια το elden ring δεν είναι ότι έχει και τίποτα τρελα visuals κακογραμμένο είναι, αλλα και πάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, kkatzos είπε

Τι εννοείς μια χαρά; Απαιτητικό το Elden Ring.

Ακόμα και σε Low σε μάχες με πολλούς εχθρούς και εφέ κτλ κτλ (κάτι πολύ σύνηθες) θα βλέπεις 20 fps.

Μην κρίνεις από τα σημεία που δεν κινείται φύλλο.

Τωρα θα σου πει οτι δεν πέφτει ποτε κατω απο τα 60. Εδω ο αλλος επαιζε με 1070 metro exodus enhanched με ακατεβατα μη διαπραγματευσιμα 60αρια 😊

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Herald είπε

Τωρα θα σου πει οτι δεν πέφτει ποτε κατω απο τα 60. Εδω ο αλλος επαιζε με 1070 metro exodus enhanched με ακατεβατα μη διαπραγματευσιμα 60αρια 😊

καλά αυτός το τερμάτισε... καταλαβαίνεις ότι λέει παπατζες μονο και μονο ότι τρέχει την enhanched edition που άμα δεν έχεις rtx κάρτα δε σε αφήνει καν να το τρέξεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tambas91 είπε

καλά αυτός το τερμάτισε... καταλαβαίνεις ότι λέει παπατζες μονο και μονο ότι τρέχει την enhanched edition που άμα δεν έχεις rtx κάρτα δε σε αφήνει καν να το τρέξεις

Σε αφήνει, απλα πιανεις μονοψήφια. Είναι σαν παιζεις games 6500xt 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Herald είπε

Σε αφήνει, απλα πιανεις μονοψήφια. Είναι σαν παιζεις games 6500xt 😂

εμενα μου έριξε άκυρο πάντως :P όχι ότι περίμενα να έχει playable εμπειρία απλά ήθελα να χαζέψω λίγο τα γραφικά 

Owners of Metro Exodus are also entitled to the Metro Exodus PC Enhanced Edition - a stunning visual upgrade that REQUIRES a Ray-Tracing Capable GPU as part of the minimum spec.

Επεξ/σία από Tambas91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

εμενα μου έριξε άκυρο πάντως :P όχι ότι περίμενα να έχει playable εμπειρία απλά ήθελα να χαζέψω λίγο τα γραφικά 

Owners of Metro Exodus are also entitled to the Metro Exodus PC Enhanced Edition - a stunning visual upgrade that REQUIRES a Ray-Tracing Capable GPU as part of the minimum spec.

Εχει βγεί update που παίζει και χωρίς RT κάρτα νομίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Herald είπε

Σε αφήνει, απλα πιανεις μονοψήφια. Είναι σαν παιζεις games 6500xt 😂

Ποιο παιχνίδι ακριβως δεν τρέχει η 6500χτ; να σου κάνω βιντεακι. Με ρυζ 3600χ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Herald είπε

Εχει βγεί update που παίζει και χωρίς RT κάρτα νομίζω

πριν κάνα μηνα το είχα δοκιμάσει και μου έβγαζε ότι δεν ανοίγει επειδή δεν έχω rtx , αν αλλάξανε κάτι από τότε δε ξέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Tambas91 είπε

πριν κάνα μηνα το είχα δοκιμάσει και μου έβγαζε ότι δεν ανοίγει επειδή δεν έχω rtx , αν αλλάξανε κάτι από τότε δε ξέρω

Η 6500 έχει ρτ... Εδώ έχει η 6400. Τώρα αν το παλεύει με ανοιχτό ρτ δεν ξέρω. Εμένα με τον 3600χ σε pci4 γαμι9ντ@ς το πει στα 1080

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Mythoplasths είπε

Η 6500 έχει ρτ... Εδώ έχει η 6400. Τώρα αν το παλεύει με ανοιχτό ρτ δεν ξέρω. Εμένα με τον 3600χ σε pci4 γαμι9ντ@ς το πει στα 1080

εγώ έχω gtx 980 όμως διάβασε παραπάνω τι λέω :)

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...