Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση σχετικά με Vodafone TV


rafinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/12/2023 στις 11:22 ΜΜ, stcp είπε

Σε εμενα υπαρχει και δουλευει κανονικα παντως. 55αρα Q80. Εχεις το τελευταιο firmware?

Samsung Q50QN90C (μοντ.2023) καθώς και σε Google Chromecast TV (stick), δεν επιτρέπει είσοδο!

Στην τηλεόραση, κάθε δοκιμή εισαγωγής username & password, οδηγεί πάλι στην αρχή του μενού όπου αναφέρει "σύνδεση" χωρίς να έχει γίνει είσοδος στην υπηρεσία!

Στο stick, κάθε δοκιμή εισαγωγής, επιστρέφει σφάλμα ΤΑΑ134!

Απογοήτευση!

Και το box πραγματικά θέλω να το πετάξω, κοστοβόρο και μη πρακτικό, αλλά δεν μου κάνει την χάρη! Όποιος γνωρίζει και μπορεί να βοηθήσει, ευχαριστώ!

Επεξ/σία από gousias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα σε όλους πηρα και εγώ Vodafone tv με ανανέωση συμβολαίου συν 2ε 

η ρέγκε όραση μου είναι web os και δεν έχει το app 

καμία ιδέα πως μπορώ να το τρέξω αλλιώς; Με κάποιο στικ ίσως; 
επισης με τους κωδικούς που θα στεκει η Vodafone για το Disney μπαίνω μόνο από το app της Vodafone η και από το app του ίδιου του Disney 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Καλησπέρα,

έχω την υπηρεσία Vodafone TV Start χωρίς αποκωδικοποιητή, το παρακολουθώ μέσω Samsung smart tv, κατέβασα το σχετικό app. Ήθελα να ρωτήσω αρχικά πως/που βλέπω τη λίστα με τις δωρεάν ταινίες που μπορεί να δει κάποιος, γιατί μέχρι στιγμής μου βγάζει απλά "προτάσεις του μήνα" όπου μου δείχνει καμιά 10αρια ταινίες. Τις σειρές HBO που τις βρίσκω? Έχω προσπαθήσει να να το βρω όλα αυτά από το μενού, αλλά αδύνατο. Επίσης το μενού της υπηρεσίας είναι κάπως άθλιο ή μου φαίνεται??? (σε σύγκριση με ΕΟΝ που το μενού της το βρήκα μια χαρά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, aggnikos είπε

η ρέγκε όραση μου είναι web os και δεν έχει το app 

καμία ιδέα πως μπορώ να το τρέξω αλλιώς; Με κάποιο στικ ίσως; 

Γ@μάτο! Εμένα η όραση μου είναι ροκ. 🤣

Πάρε κάνα chromecast ή tvbox. 

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, aggnikos είπε

χαχαχχαχχαχα έχεις κάποιο να προτείνεις ?

Εδώ είναι λίγο περίπλοκο το θέμα.

Πρώτα, τι ποσό μπορείς να διαθέσεις. Μετά, αν θέλεις 4Κ ή βολεύεσαι και με fhd. Τέλος αν θέλεις atv netflix (μέχρι 4Κ) ή δεν σε πειράζει να είναι και το mobile netflix που όμως είναι σε χαμηλότερες αναλύσεις.

Για stick δες κάποιο της Google ή της xiaomi, ενώ για box θα έλεγα να πας στο mecool km2 plus ή το nokia ή στην σταθερή (αλλά υποβαθμισμένη πλέον) αξία της xiaomi (το 2nd gen). Ότι και να πάρεις όμως μακριά από allwiner και rockchip επεξεργαστή. Είμαι πολύ απογοητευμένος και από τους δύο. Θα έλεγα κάτι σε S905X2 ή Χ4. Εγώ πάντως είμαι ευχαριστημένος και από το μποξάκι της cosmote (skyworth) εκτός από το netflix που δεν υποστηρίζεται εγγενώς και πρέπει να το κάνω install (από το αποθηκευμένο apk) κάθε φορά γιατί σε επανεκκίνηση το χάνει και δεν έχω βρει ακόμα λύση.

Αν νιώθεις πάντως χουβαρντάς και θέλεις να κάνεις την tv κάτι παραπάνω από το να βλέπεις ταινίες μπορείς να δεις κάτι σε mini pc με ασύρματο πληκτρολόγιο και ποντίκι και να έχεις ένα πλήρες pc με χαμηλή κατανάλωση στο σαλόνι.

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα 

κοιτά εγώ στην tv ήδη τρέχω  Apple TV,eon και τα λοιπά 

όποτε θα πάω σε στικάκι γιατί για τον μόνο λόγο που θα το βάλω θα είναι η vodafone..

καμία πατέντα υπάρχει για το mirror που δεν σε αφήνει να κανείς? 

η να το βάψω μπλε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι γείτονες μας πάντως είναι πιο μπροστά.

Αναφορά σε κείμενο

Vodafone Turkey's Vodafone TV service added its Vodafone TV application to 2018 and 2019 LG Smart TV models with WebOS 4.0 and above operating systems. The app allows LG Smart TV users will have easy access to thousands of TV series, movies, cartoons and thematic content of Vodafone TV. The app can be downloaded from LG Application Store in valid models. Access to Vodafone TV will be easy and fun with LG's user friendly Smart TV interface webOS, motion sensor "Magic Control" and Turkish supported smart voice detection function.

Για Ελλάδα τίποτα.

17 λεπτά πριν, aggnikos είπε

καμία πατέντα υπάρχει για το mirror που δεν σε αφήνει να κανείς? 

Τι εννοείς;

Δήλωση της vodafone στις 12 Ιουλίου του 2021...

Αναφορά σε κείμενο

Διαθέσιμη είναι από σήμερα 12 Ιουλίου, η εφαρμογή της Vodafone TV για smart TV’s. Η εφαρμογή είναι σε Beta έκδοση και υποστηρίζει τηλεοράσεις Android (SONY, PHILIPS, TURBO-X κλπ), android box με επίσημο Android OS V.8.0 η νεότερο.

και συνεχίζει η ανακοίνωση...

Αναφορά σε κείμενο

Στο επόμενο στάδιο, που σύμφωνα με τις πληροφορίες μας δε θα αργήσει, θα υποστηριχθούν και τα μοντέλα τηλεοράσεων της Samsung και της LG.

 

🤣🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, manzana είπε

  Καλησπέρα,

έχω την υπηρεσία Vodafone TV Start χωρίς αποκωδικοποιητή, το παρακολουθώ μέσω Samsung smart tv, κατέβασα το σχετικό app. Ήθελα να ρωτήσω αρχικά πως/που βλέπω τη λίστα με τις δωρεάν ταινίες που μπορεί να δει κάποιος, γιατί μέχρι στιγμής μου βγάζει απλά "προτάσεις του μήνα" όπου μου δείχνει καμιά 10αρια ταινίες. Τις σειρές HBO που τις βρίσκω? Έχω προσπαθήσει να να το βρω όλα αυτά από το μενού, αλλά αδύνατο. Επίσης το μενού της υπηρεσίας είναι κάπως άθλιο ή μου φαίνεται??? (σε σύγκριση με ΕΟΝ που το μενού της το βρήκα μια χαρά).

Έχεις δίκιο! Κάτι έχουν κάνει στη λιστα του on demand και μόνο από τυχη βρίσκεις την ταινια. Το αντιμετώπισα κι εγώ χτες αυτό, δεν ήταν έτσι. Ελπιζω να μην εβγαλαν τοσες κλασσικες δωρεαν ταινιες που ειχε. Αν ψάχνεις κάτι συγκεκριμένο βρες το από την αναζήτηση.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, aggnikos είπε

 

επισης με τους κωδικούς που θα στεκει η Vodafone για το Disney μπαίνω μόνο από το app της Vodafone η και από το app του ίδιου του Disney 

Για το Disney plus μπαινεις απο την εφαρμογή του Disney plus οχι απο το Vodafone tv θέλει ξεχωριστους κωδικους δλδ.. Εμενα με καθοδηγησανε απο την τεχνική υποστήριξη πως θα κανω λογαριασμό στο disney plus παρτους ενα τηλ και θα μαθεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, stcp είπε

Έχεις δίκιο! Κάτι έχουν κάνει στη λιστα του on demand και μόνο από τυχη βρίσκεις την ταινια. Το αντιμετώπισα κι εγώ χτες αυτό, δεν ήταν έτσι. Ελπιζω να μην εβγαλαν τοσες κλασσικες δωρεαν ταινιες που ειχε. Αν ψάχνεις κάτι συγκεκριμένο βρες το από την αναζήτηση.

  Το θέμα είναι πως δεν ξέρω τί ταινίες έχει για να ψάξω στην αναζήτηση. Βασικά το ζητούμενο είναι να βλέπεις τί ταινίες προσφέρει η εκάστοτε πλατφόρμα και να διαλέγεις ποια θα δεις, ανάλογα με τα γούστα σου, όπως έχει η ΕΟΝ.

  Αλλά και με τις προς ενοικίαση ταινίες, έτσι όπως έχουν κάνει το μενού τους και να ήθελες να νοικιάσεις για να δεις, πάλι δε σου έχει λίστα/κατάλογο.

  Τέσπα, αναμένουμε από ότι κατάλαβα μήπως και το αλλάξουν. Σε ευχαριστώ για την πληροφορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα, όντως το μενού - interface είναι διαφορετικό από ότι έχω δει σε αντίστοιχες υπηρεσίες, δύσχρηστο δηλαδή και θα πρέπει να το δουν.

Οι ταινίες και οι σειρές είναι

on demand και με το χειριστήριο επιλέγουμε το βελάκι προς το κάτω όπου έχει: Προτάσεις του μήνα, Home of HBO , House Of the Dragon , Ταινίες άνα είδος και Σειρές άνα είδος. Εκεί επιλογή το αριστερό βελάκι του χειριστηρίου ( δείτε περισσότερα) και βλέπουμε τις ταινίες άνα είδος.

 

Επεξ/σία από Brainmorf
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...