Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση σχετικά με Vodafone TV


rafinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας, 

θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με την υπηρεσία του Vodafone TV. Από ότι βλέπω υπάρχει δυνατότητα να κάνεις συνδρομή χωρίς συμβόλαιο (κάτι σαν το Netflix δηλαδή) με 6,30 τον μήνα με την προϋπόθεση πως θα βλέπεις μέσω του αντίστοιχου android/ios app. 

Από όσο λένε οι όροι χρήσης δεν υπάρχει περιορισμός στον πάροχο του internet. 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν το έχει δοκιμάσει κανείς με άλλον πάροχο εκτός Vodafone. 

Επίσης, θα μπορούσε να τρέξει στο pc μέσω bluestacks;

Αν κάποιος έχει δοκιμάσει κάτι σχετικά με την υπηρεσία ας μου δώσει τα φώτα του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19 λεπτά πριν, rafinos είπε

Γεια σας, 

θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με την υπηρεσία του Vodafone TV. Από ότι βλέπω υπάρχει δυνατότητα να κάνεις συνδρομή χωρίς συμβόλαιο (κάτι σαν το Netflix δηλαδή) με 6,30 τον μήνα με την προϋπόθεση πως θα βλέπεις μέσω του αντίστοιχου android/ios app. 

Από όσο λένε οι όροι χρήσης δεν υπάρχει περιορισμός στον πάροχο του internet. 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν το έχει δοκιμάσει κανείς με άλλον πάροχο εκτός Vodafone. 

Επίσης, θα μπορούσε να τρέξει στο pc μέσω bluestacks;

Αν κάποιος έχει δοκιμάσει κάτι σχετικά με την υπηρεσία ας μου δώσει τα φώτα του. 

Ναι, λειτουργει η εφαρμογη και με internet απο αλλο παροχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, stcp είπε

Ναι, λειτουργει η εφαρμογη και με internet απο αλλο παροχο.

Πάντως τώρα που κατέβασα το BlueStacks για να δοκιμάσω αν μπορώ να τρέξω το app στο pc μου βγάζει ERROR MG007 γιατί η συσκευή φαίνεται ως rooted - jailbroken. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, rafinos είπε

Πάντως τώρα που κατέβασα το BlueStacks για να δοκιμάσω αν μπορώ να τρέξω το app στο pc μου βγάζει ERROR MG007 γιατί η συσκευή φαίνεται ως rooted - jailbroken. 

To γράφουν και στο site, δεν λειτουργεί σε PC και σε rooted/jailbroken συσκευές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, stcp είπε

To γράφουν και στο site, δεν λειτουργεί σε PC και σε rooted/jailbroken συσκευές.

Μα το BlueStacks δεν είναι rooted by default

 

36 λεπτά πριν, rafinos είπε

Μα το BlueStacks δεν είναι rooted by default

 

Παιδιά δοκίμασα το LDPlayer και λειτουργεί... το ζήτημα είναι ότι και στο κινητό αλλά και στον emulator δεν μου παρέχονται ταινίες που αναφέρουν στο πρόσφατο δελτίο τύπου τους. 

Για παράδειγμα βλέπω ότι το "King Richard" κάνει «πρεμιέρα» στις 17/3, αλλά δεν υπάρχει στην εφαρμογή για θέαση. Μήπως είναι μέσω κάποιας άλλης υπηρεσίας με έξτρα χρέωση; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Decano είπε

Υπάρχει και app για tv παίζει σε android tvs πολύ καλά 

Τις ταινίες που παρέχονται μόνο για ενοικίαση όπως αυτή που ανέφερα την πληρώνεις έξτρα; Και αν ναι η υπηρεσία αυτή δεν είναι διαθέσιμη στην μηνιαία συνδρομή χωρίς δέσμευση (το πακέτο των 6.30 ευρώ);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, rafinos είπε

Τις ταινίες που παρέχονται μόνο για ενοικίαση όπως αυτή που ανέφερα την πληρώνεις έξτρα; Και αν ναι η υπηρεσία αυτή δεν είναι διαθέσιμη στην μηνιαία συνδρομή χωρίς δέσμευση (το πακέτο των 6.30 ευρώ);

Μιας και το ανεφερες το κοιταξα τωρα και οντως δε βλεπω στην εφαρμογη δυνατοτητα ενοικιασης ταινιας. Η εφαρμογη εχει σχεδον οτι και το προγραμμα με αποκωδικοποιητη αλλα δεν ειναι το ιδιο. Πχ εγω ειχα το sports πακετο (μεχρι που το κατηργησαν) αλλα στην εφαρμογη δεν υπηρχαν τα Novasports καναλια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Καλησπέρα παρέα. Έβαλα πρόσφατα vodafone tv. Ενώ το TV box έχει wifi δεν υποστιριζεται συνδέσει με το wifi αλλά μόνο με καλώδιο και θα γίνει διαθέσιμη και η επιλογή με wifi στο μέλλον μου είπαν. Υπάρχει κάποιος τροπος να συνδεθώ με wifi γιατί η μπριζα είναι μακρυά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια υλοποίηση, που δεν ξέρω όμως εαν θα λειτουργήσει, είναι να πάρεις έναν φθηνό wifi extender/repeater που να εχει και lan.

Παλιά είχα έναν της tplink με lan. Είχα συνδέσει την tv σε αυτό και ασύρματα έβλεπα βίντεο που είχα στον υπολογιστή.

Ίσως να λειτουργήσει; Δεν γνωρίζω.

Επεξ/σία από _filippos_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν νομίζω να δουλέψει. Δεν θα διαβάσει καν πιστεύω την κεραία για να εγκαταστήσει drivers. Εν το μεταξύ όπως ανέφερα έχει δέκτη wifi το box. Απλά για κάποιον λόγο δεν έχουν ενεργοποιήσει την ρύθμιση σύνδεσης με wifi. 

Επεξ/σία από palavas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, palavas είπε

Δεν νομίζω να δουλέψει. Δεν θα διαβάσει καν πιστεύω την κεραία για να εγκαταστήσει drivers. Εν το μεταξύ όπως ανέφερα έχει δέκτη wifi το box. Απλά για κάποιον λόγο δεν έχουν ενεργοποιήσει την ρύθμιση σύνδεσης με wifi. 

Οι λυσεις που εχεις ειναι 2:

1. Συνδεεις το vodabox σε ενα powerline με καλωδιο δικτυου (εδω και χρονια λενε οτι θα ενεργοποιησουν το wifi αλλα δεν...).

2. Αγοραζεις ενα android box (εκτος αν εχεις android smart TV), κατεβαζεις την εφαρμογη vodafone TV και βλεπεις απο εκει με wifi.

Τα εχω κανει και τα 2 και δουλευουν μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτά σκέφτηκα και γω. Δυστυχώς η LG oled που εχω  δεν είναι android TV. Οπότε ούτε εφαρμογή υπάρχει για την Τν. Αν δω όπως λες ότι το λένε χρόνια για το wifi και δεν......,θα πάω σε powerline 

Επεξ/σία από palavas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, palavas είπε

Αυτά σκέφτηκα και γω. Δυστυχώς η LG oled που εχω  δεν είναι android TV. Οπότε ούτε εφαρμογή υπάρχει για την Τν. Αν δω όπως λες ότι το λένε χρόνια για το wifi και δεν......,θα πάω σε powerline 

Το καλυτερο ειναι ενα καλο powerline με καλωδιο. Στην εφαρμογη μπορει καποια καναλια που εχει το box να μην υπαρχουν (πχ οταν ειχε τα novasports, επαιζαν μονο απο το box). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...