Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση σχετικά με Vodafone TV


rafinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 ώρες πριν, palavas είπε

Καλησπέρα παρέα. Έβαλα πρόσφατα vodafone tv. Ενώ το TV box έχει wifi δεν υποστιριζεται συνδέσει με το wifi αλλά μόνο με καλώδιο και θα γίνει διαθέσιμη και η επιλογή με wifi στο μέλλον μου είπαν. Υπάρχει κάποιος τροπος να συνδεθώ με wifi γιατί η μπριζα είναι μακρυά;

Αν μπορώ να προσθέσω κάτι. Επειδή έτυχε να δουλέψω tech support στη Vodafone για λίγο διάστημα μας είχαν πεί να λέμε αυτό το ¨θα¨ προσθεθεί στο μέλλον αλλά δέν είναι προτεραιότητα του αρμόδιου τμήματος (που στη γλώσσα μου το λέμε μάλλον δεν θα υλοποιηθεί ποτέ). Προσπάθησε τη μέθοδο με powerline

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 1 μήνα μετά...

Έκανα την μ***κία να ασχοληθώ μετά απο περίπου 20 χρόνια πάλι με αυτήν την εταιρία κλόουν (Vodafone) και έβαλα δοκιμαστικά το Vodafone TV.. δεν ήξερα ότι δεν έχει πρόσβαση απο browser, το κατάλαβα μετά. Προσπαθώ να το ακυρώσω για να μην με χρεώσει εδώ και μια βδομάδα και δεν βρίσκω τρόπο, το site τους φυσικά δεν δουλεύει. Καμια ιδέα κανείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Luciddream είπε

Έκανα την μ***κία να ασχοληθώ μετά απο περίπου 20 χρόνια πάλι με αυτήν την εταιρία κλόουν (Vodafone) και έβαλα δοκιμαστικά το Vodafone TV.. δεν ήξερα ότι δεν έχει πρόσβαση απο browser, το κατάλαβα μετά. Προσπαθώ να το ακυρώσω για να μην με χρεώσει εδώ και μια βδομάδα και δεν βρίσκω τρόπο, το site τους φυσικά δεν δουλεύει. Καμια ιδέα κανείς?

καταρχήν το λέει παντου ξεκάθαρα vodafone tv APP , 

στο myvodafone δεν σου εχει επιλογή για ακύρωση? ο πρωτος μηνας ειναι δωρεαν νομίζω δοκιμαστικός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, aGka8l said:

στο myvodafone δεν σου εχει επιλογή για ακύρωση? ο πρωτος μηνας ειναι δωρεαν νομίζω δοκιμαστικός

Ποιό MyVodafone εδώ είναι κάτω τελείως όλο το vodafone.gr.. προσπαθώ από την Δευτέρα μέχρι και σήμερα αλλά τίποτα δεν λειτουργεί. Ναι προσπαθώ να προλάβω πριν περάσει τον μήνα, λογικά έχω καμια βδομάδα ακόμα.. δεν είναι τόσο τα 6 ευρώ αλλά δεν θέλω να δώσω ούτε ευρώ σε αυτήν την εταιρεία, μόνο για να τρώει τα λεφτά του κόσμου είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα 5 χρόνια, τα 3 σταμάτησε να λειτουργεί, όποτε επέλεγα το μενου εκανε επανεκκίνιση. Δοκίμασα τα πάντα, έστειλαν και 2ο box, τίποτα. Πολλά τηλέφωνα στο τεχνικό τμήμα, καμία βοήθεια, πάντα έλεγαν τα ίδια και τα ίδια μέχρι που κάποιος τα άκουσε για τα καλά, πόσο να αντέξεις πια την κοροϊδία. Κάποτε είπαν θα στείλουν άτομο και δεν έγινε ποτέ. Βέβαια ήταν προσφορά αλλά και πάλι το πλήρωνα και δεν είχα

(Λίγο Out of topic..) Επιτέλους έβαλα οπτική με άλλη εταιρία. Η πλάκα είναι ότι όταν τους είπα για oπτική μου πρότειναν vdsl, που ούτε αυτή υποστηρίζουν.. σε περιοχή στο κέντρο της ΑΘήνας τώρα. Κλαίω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντάξει βρήκα τι έφταιγε τελικά... είχα φτιάξει ένα account πριν καιρό και δεν ολοκλήρωσα το registration.. για κάποιο λόγο κάπως μπερδεύτηκε το νέο account με το παλιό και απλά έσκαγε ο server όταν έκανα login χωρίς να δίνει πληροφορίες. Κατάφερα και μπήκα στον νεό λογαριασμό και ακύρωσα την κάρτα.

Επεξ/σία από Luciddream
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια ερώτηση και απο μένα , πιστευω σχετική με το θέμα εδω. Εχθες έκλεισα συμβολαιο με την βονταφον τηλεφωνία και τηλεοράση.

Η τηλεοραση μου ομως δεν έχει hdmi και το ειχα ξεχασει αυτό όταν εκλεισα το συμβόλαιο . 

Ειναι απο τις πρωτες 42αρες που είχαν βγει . Εχει όμως υποδοχή dvi , κτλ ξέρετε σκαρτ , rca , audio jack ισως και κάτι άλλα δεν τα θυμάμαι , μεχρι εκεί . 

Εχω σπάσει το κεφαλι μου απο χθες και ψαχνω για ανταπτορες , μετατροπείς , ακρη δεν βγαζω , γιατι δεν νομιζω να υπάρχει απο  hdmi να δώσει έξοδο dvi και audio . Το πιο πιθανο τελικά είναι οτι θα βλέπω απ το κινητο μου . αν ξερει κανεις ας μου πει. αν υπαρχει μετατροπεας ας μου πει κάποιος τι να πληκτρολογήσω να το βρω,

'Η αυτό με το λαπτοπ, έστω να βλέπω απο εκεί , κατι κανετε εγκατασταση στο λαπτοπ σας και μεσα απο καποια εφαρμογή συμπεριφερεται σαν αντροιτ το λαπτοτ σας και κατεβαζετε την εφαρμογη βονταφον τιβι ,ειναι επικινδυνες αυτές οι εφαρμογές ? ποια εφαρμογή να κατεβάσω στο λαπτοπ ?

(ενημερωτικά εχω κουμπομενο πανω στην ρημαδοτηλεοραση αυτη ένα playstation 4 που τεχνικά δεν γίνετε , αλλα με ένα γκατζετάκι που ειχα αγορασει εφυγε hdmi απ το ps4 κατεληξε στο dvi της τιβι , και απο αλλη θύρα του ps4 εφυγε το γκατζετάκι και έδωσα τον ήχο σε ένα παλι αρχαιο home cinema . Μηπως αυτός ο ρημαδοαποκωδικοποιητής της βονταφον μπορει να ενωθει με το ps4 ? ή τελικα την πατησα και θα βλέπω απ το κινητό μέχρι να αξιωθώ να παρω  αλλη μία τηλεόραση ? θυμηθηκα τώρα που κάποτε η βονταφον χαριζε τηλεοράσεις προκειμένου να γινεις συνδρομητής της . εγραψα πολλά , ελπιζω να εγινα κατανοητή και να υπάρχει καποιος που να ξέρει .

Επεξ/σία από jenny1972
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.skroutz.gr/s/9376206/Μετατροπέας-HDMI-female-σε-Scart-female.html

Αυτο ειχα παρει εγω και ειχα συνδέσει τον αποκωδικοποιητη της Vodafone με μια παλια tv με scart έκανε δουλειά. 

 Δεν εχω δοκιμάσει να τρέξω το app στο pc αλλα ψάξε πρόγραμμα Android emulator (π.χ bluestacks) ισως παίξει δεν ξέρω. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλη προσφορα ειναι στα 9,99 με αποκωδικοποιητη που περιλαμβανει και to DISNEY ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ 8.99

https://www.vodafone.gr/statheri-vtv-offers-c2c/?i_source=homepage-tile&i_medium=banners&i_owner=mk-fm&i_name=20220805-vtv-house-of-dragon

Επεξ/σία από POUARO
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μήπως ξέρει κανείς αν μπορώ να δω το Vodafone tv μέσω Xbox one??? Το ρούτερ είναι σε άλλο δωμάτιο και η τηλεόραση δεν είναι a

Στις 29/7/2022 στις 9:31 ΠΜ, stcp είπε

Οι λυσεις που εχεις ειναι 2:

1. Συνδεεις το vodabox σε ενα powerline με καλωδιο δικτυου (εδω και χρονια λενε οτι θα ενεργοποιησουν το wifi αλλα δεν...).

2. Αγοραζεις ενα android box (εκτος αν εχεις android smart TV), κατεβαζεις την εφαρμογη vodafone TV και βλεπεις απο εκει με wifi.

Τα εχω κανει και τα 2 και δουλευουν μια χαρα.

Μέσω Xbox one υπάρχει μήπως η δυνατότητα??? Το ρούτερ είναι σε άλλο δωμάτιο και η τηλεόραση δεν είναι smart 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, jo77 είπε

Μήπως ξέρει κανείς αν μπορώ να δω το Vodafone tv μέσω Xbox one??? Το ρούτερ είναι σε άλλο δωμάτιο και η τηλεόραση δεν είναι a

Μέσω Xbox one υπάρχει μήπως η δυνατότητα??? Το ρούτερ είναι σε άλλο δωμάτιο και η τηλεόραση δεν είναι smart 

Δεν εχω xbox, αλλα το ερωτημα σου μεταφραζεται ως εξης: To Xbox μπορει να κατεβασει και να τρεξει το vodafone TV app? Αν μπορει, εννοειται θα βλεπεις. Αν δε μπορει, αλλη λυση ειναι να χρησιμοποιησεις καποιο android box για την TV.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Έχω μια τηλεόραση που δεν είναι smart. Το router είναι στον πάνω όροφο και η τηλεόραση στον κάτω. 

Έχω 24άρα γραμμή ίντερνετ.

Έχω vodafone tv αλλά για να μπορέσω να δω στην τηλεόραση χρειάζομαι powerline ή box tv.

Μήπως γνωρίζετε εάν αυτό εδώ κάνει;

https://www.skroutz.gr/s/31478664/Mecool-TV-Box-KM2-4K-UHD-με-WiFi-USB-2-0-USB-3-0-2GB-RAM-και-8GB-Αποθηκευτικό-Χώρο-με-Λειτουργικό-Android-10-0-και-Google-Assistant.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, daveathens είπε

Πολύ καλό. Πιστεύω ότι αυτήν τη στιγμή είναι το καλύτερο ATV tv box στην αγορά. Υποστηρίζει τα πάντα και λογικά και vodafone tv.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Που μπορω να βρω πληροφοριες για το vodafone tv μονο του... για να το βαλω στο mi box?
Στο site της vodafone βλεπω μονο πληροφοριες για το πακετο με fiber στα 23€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...