Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση σχετικά με Vodafone TV


rafinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, djangoz είπε

Καλησπέρα σας,

Γνωρίζει κάποιος τι παίζει με τη συμβατότητα του app στις Smart tv; Γιατί πρόκειται να αγοράσω τηλεοράσεις για θα ήθελα να ξέρω αν μπορεί να παιζει χωρις box το app. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Σε Samsung TVs  δεν υπαρχει η εφαρμογη. Χρειαζεται android λειτουργικο.

Αν θες να τη δουλεψεις σε Samsung TV πρεπει να βαλεις ενα android box και να την τρεχεις απο εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η voda γράφει το παρακάτω...

spacer.png

Οπότε καταλαβαίνεις ότι μόνο στ smart tv με  android tv os μπορείς να το βάλεις. Οι samsung, lg, sony που έχουν δικό τους λειτουργικό δεν παίζουν ("προς το παρόν" όπως λένε αλλά μην κρατάς και την αναπνοή σου μέχρι τότε)

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

ελαβα μια  προφορα απο την vodafone με σταθερο και εβαλα vodafone tv η τηλεοραση δεν ειναι smart μου ειπε δεν παιζει ρολο επισης επειδη διαβαζω διαφορα τι γινεται με το wifi του box που δινουν υποστηριζεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, johnmadgr είπε

ελαβα μια  προφορα απο την vodafone με σταθερο και εβαλα vodafone tv η τηλεοραση δεν ειναι smart μου ειπε δεν παιζει ρολο επισης επειδη διαβαζω διαφορα τι γινεται με το wifi του box που δινουν υποστηριζεται?

Αν δεν εχει αλλαξει κατι το τελευταιο διαστημα, οχι δεν υποστηριζει wifi, θελει ethernet. Απο τη στιγμη που εχεις box δε σε νοιαζει αν ειναι smart η tv. Αρκει να εχει μια θυρα hdmi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, stcp είπε

Αν δεν εχει αλλαξει κατι το τελευταιο διαστημα, οχι δεν υποστηριζει wifi, θελει ethernet. Απο τη στιγμη που εχεις box δε σε νοιαζει αν ειναι smart η tv. Αρκει να εχει μια θυρα hdmi.

tp link χωρις καλωδια γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

54 λεπτά πριν, johnmadgr είπε

tp link χωρις καλωδια γινεται?

Εγω το ειχα για χρονια πανω σε ενα powerline tp link χωρις κανενα προβλημα. Ενσυρματα εννοειται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοφρεσκος και εγω , απο σημερα στο vodafone tv , λιγο μπερδεμα η ενεργοποιηση + disney ( δεν μου ειχαν στειλει password παρα μονο user ).
Anyway τα καταφερα , στην Lg ( 55SM8600PLA ) μου δεν υπαρχει app και θα παιζει με τον αποκωδικοποιητή ενω το disney με το native app της tv 
Στο Mibox εβαλα την εφαρμογη αλλα μου κανει σχεδιακια και εβαλα και την εφαρμογη disney χωριστα .

Γενικα ειναι λιγο μπερδεμα η λειτουργια , αλλα θα τα καταφερω που θα παει ?

 

Ερωτημα μπορεις να ρυθμισεις ποια καναλια θα εχει ( να εχεις off καποια δλδ ? )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Παρέλαβα σήμερα το Tv Box για το Vodafone TV.

Έχω LG OLED 4K TV και όσες σειρές και ταινίες να δοκίμασα, καμία δεν ήταν διαθέσιμη σε 4Κ αλλά μόνο σε HD. Και μιλάω για ότι τελευταίο, την ταινία Elvis και τα House of the dragon. 

Επίσης δεν είχα και Dolby Atmos στην ηχομπάρα. Και χρησιμοποίησα δικό μου High end HDMI with Ethernet. 

Τόσο μούφα το κουτάκι;

 

Επεξ/σία από aXer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έχεις προσπαθήσει τελευταία;

Δεν βγαίνει άκρη με τα αυτόματα συστήματα απαντήσεων, τα τηλεφωνικά και στο Tobi. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως. Με τις περικοπές και τα Α. Ι. δεν μπορείς πλέον να μιλήσεις με άνθρωπο. 

Δεν ξέρω όμως περισσότερα, ας απαντήσει κάποιος που έχει το μποξάκι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/6/2023 στις 3:39 ΜΜ, aXer είπε

Καλησπέρα. Παρέλαβα σήμερα το Tv Box για το Vodafone TV.

Έχω LG OLED 4K TV και όσες σειρές και ταινίες να δοκίμασα, καμία δεν ήταν διαθέσιμη σε 4Κ αλλά μόνο σε HD. Και μιλάω για ότι τελευταίο, την ταινία Elvis και τα House of the dragon. 

Επίσης δεν είχα και Dolby Atmos στην ηχομπάρα. Και χρησιμοποίησα δικό μου High end HDMI with Ethernet. 

Τόσο μούφα το κουτάκι;

 

Ναι. Τοσο. Δεν το ηξερες πριν το βαλεις? Θες 4Κ σειρες και ταινιες? Δεν σου κανει καμμια απο τις ελληνικες πλατφορμες τοτε. Ουτε η Vodafone, ουτε ο Οτε, ουτε η Nova-ΕΟΝ εχουν 4Κ ταινιες.

Για την εξυπηρετηση πελατων δοκιμασε απο την εφαρμογη επικοινωνια με τον προσωπικο συμβουλο. Καποια στιγμη θα σε καλεσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...