Προς το περιεχόμενο

Router 4g/5g για το Cosmote Unlimited


ipal
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από drdedus,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

31 minutes ago, SkyNet said:

Υπάρχει κατι νεότερο σχετικά με τις Extra SIM?

Προς το παρόν  έχει παγώσει η έκδοση έξτρα σιμ σε παλιούς και νέους συνδρομητές,μέχρι να βγάλουν καινούρια προγράμματα με νέες τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 764
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

On 13/02/2024 at 01:41, Rebirth said:

Ερώτηση παιδιά, ως νεουδι στο σπορ. Δηλαδή, πχ Παγκράτι, σε διαμέρισμα 2ου ορόφου, τριώροφης πολυκατοικίας, τι ταχύτητες θα μπορώ να βλέπω με αυτή τη λύση και ένα 5G router των 200-300 ευρώ; Αναφέρομαι σε ώρες γραφείου κυρίως. Ρωτώ γιατι το speed test στο 5G της Vodafone (ναι, ξέρω, σωθήκαμε) τερματίζει στα 60 download και 10-15 upload. Ευχαριστώ! 

Δοκιμασε με ενα κινητο και καρτα κοσμοτε και δες τι πιανεις τις ωρες που θελεις και στο σημειο που σε ενδιαφερει. Μπορει στο διαμερισμα να σερνεται , αλλα στην ταρατσα να πιανεις καμπανα και να αξιζει εξωτερικο. Ολα ειναι σχετικα με την τηλεφωνια.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, asteroulis είπε

Δοκιμασε με ενα κινητο και καρτα κοσμοτε και δες τι πιανεις τις ωρες που θελεις και στο σημειο που σε ενδιαφερει. Μπορει στο διαμερισμα να σερνεται , αλλα στην ταρατσα να πιανεις καμπανα και να αξιζει εξωτερικο. Ολα ειναι σχετικα με την τηλεφωνια.

Σε ευχαριστώ, θα το κάνω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 23/01/2024 at 15:34, Arkin said:

Οχι το αγοραζεις κανονικα σκετο απο voda η cosmote μπορεις να κοψεις και τιμολογιο και το περνεις αμεσα. Και βαζεις πανω καρτα sim απο οποια εταιρια θελεις. 

Τελικά πήρα το Zyxel NR7103. Τώρα προσπαθώ να βρω τι bands να βάλω. Ενώ πιάνει 5G νομίζω συνδέεται με 4G χμμ

Επεξ/σία από jmirko15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω το mc889 και πιανει την Ν1 αλλα για 1 δευτερολεπτο και την αφηνει .τη ξανα πιανει και ξανα το ιδιο.ξερει κανεις τι μπορει να φταιει;στο ιδιο σημειο με mc888 την επιανε σταθερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

tp link TL-MR6400 εβαλα καρτα frog απεριοριστα mb και ενω συνδέομαι κανονικα στο wifi , μεσω Ethernet συνδέομαι αλλα χωρις ιντερνετ . Με την καρτα sim της vodafone συνδέομαι κανονικα στο διαδίκτυο και μεσω wifi και μεσω Ethernet. Καποια ιδεα τι να τροποποιησω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 hours ago, fysikos said:

tp link TL-MR6400 εβαλα καρτα frog απεριοριστα mb και ενω συνδέομαι κανονικα στο wifi , μεσω Ethernet συνδέομαι αλλα χωρις ιντερνετ . Με την καρτα sim της vodafone συνδέομαι κανονικα στο διαδίκτυο και μεσω wifi και μεσω Ethernet. Καποια ιδεα τι να τροποποιησω;

Στην επιλογή δικτύου στο advanced βγαλε το αυτόματο και επέλεξε την κοσμοτέ

Network -internet-Network search drop down μενού βγάλε το auto και επέλεξε manual

Επεξ/σία από chtsarts
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/2/2024 στις 3:22 ΜΜ, Rebirth είπε

 

 

Στις 19/2/2024 στις 10:31 ΜΜ, asteroulis είπε

Δοκιμασε με ενα κινητο και καρτα κοσμοτε και δες τι πιανεις τις ωρες που θελεις και στο σημειο που σε ενδιαφερει. Μπορει στο διαμερισμα να σερνεται , αλλα στην ταρατσα να πιανεις καμπανα και να αξιζει εξωτερικο. Ολα ειναι σχετικα με την τηλεφωνια.

Λοιπόν, έφυγα από Voda και έβαλα δοκιμαστικά το Cosmote neo (απεριόριστο χωρίς δέσμευση). Και έχουμε αρχικά το εξής "κουφό": Η Cosmote με δείχνει στο 4G+ και όχι 5G μέσα στο σπίτι. Πιάνω κάπου 35 dl και 10 upload (όχι σε καλό σημείο, χύμα μέτρηση, εντός σπιτιού. upd: Μέτρησα ξανά τώρα και μου έβγαλε DL 95 και upload 14). Υπενθυμίζω ότι το upload από το σταθερό (LAN) της Vodafone που έχω τερματίζει στο...4 (DL έχω 30). 

Γενικά είναι λίγο απελπισία η κατάσταση. Δεν ξέρω, θα βοηθούσε ένα 4G router; Ένα 4G+ router; Και να πάρω της Frog το απεριόριστο να το κουμπώσω πάνω;

Επεξ/σία από Rebirth
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, flyer είπε

Έχεις ενεργοποιήσει το 5g?

 

24 λεπτά πριν, flyer είπε

Έχεις ενεργοποιήσει το 5g?

Ναι, φυσικά. Πιάνει 5G εκτός (παραδόξως με VODA έδειχνε πιο συχνά 5G έξω 🤔). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Rebirth είπε

 

Ναι, φυσικά. Πιάνει 5G εκτός (παραδόξως με VODA έδειχνε πιο συχνά 5G έξω 🤔). 

Δεν έχει σημασία που σου δείχνει 5G. 

Βάλτε την κάρτα σε μια πιστοποιημένη συσκευή της Cosmote και στείλε το Sms “5G” στο 1333 .

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, papaleole είπε

Δεν έχει σημασία που σου δείχνει 5G. 

Βάλτε την κάρτα σε μια πιστοποιημένη συσκευή της Cosmote και στείλε το Sms “5G” στο 1333 .

Καλησπέρα και ευχαριστώ. Δηλαδή έχοντας μόλις παραγγείλει τηλέφωνο των 500 ευρώ που δεν είναι στη λίστα, δεν μπορώ να γνωρίζω αν υποστηρίζεται το 5G; 

Η παραπάνω μέτρηση είναι από ένα απλό OnePlus Nord CE 2 (που δεν είναι στη λίστα). 

Δοκίμασα το Nord και μου έριξε Χ. Απίστευτο. Γιατί δλδ η Vodafone υποστηριζε κανονικά 5G στην ίδια συσκευή; 

Screenshot_2024-03-24-15-41-03-88_0ce57feeccaa51fb7deed04b4dbda235.jpg.6f45273d5dba685c5e6bca95defb8a8a.jpg

Επεξ/σία από Rebirth
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...