Προς το περιεχόμενο

Official Anime, Manga/Manhwa/Manhua Topic.


Sonam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 6/6/2018 στις 6:37 ΜΜ, najinblue3 είπε

αρρωστακι ο Iniesta, το εχει δει καποιος το συγκεκριμενο? Νομιζω ειχα πετυχει ενα επεισοδιο, ημουν πολυ σπορος 

Αυτο ειναι καθαρα εντολη του μανατζερ του παικτη.Επειδη ο Iniesta πηγε σε ενα πρωταθλημα αρκετα υποβαθμισμενο σε σχεση με την ευρωπη πρεπει να πει κατι σχετικο με την κουλτουρα της ταδε χωρας για να "καλοπιασει" τους οπαδους ας πουμε και να τραβηξει περισσοτερο το ενδιαφερον οσο μπορει παντα.

Οχι δεν το εχω δει το captain tsubasa γιατι δεν εχω ορεξη να βλεπω ποδοσφαιρο που τα σουτ που γινονται παιρνουν την μορφη αγγουριου :P και γενικα επειδη παρακολουθω ποδοσφαιρο μου ειναι σχεδον αδυνατο να μπορεσω να το δω επειδη ειναι πολυ αφυσικο και εχει την κλασικη ποζερια anime που μου ξυνιζει παρα πολυ σε αυτη την κατηγορια .Με βαση την βικιπεδια ειχε προβληθει στην ερτ με ελληνικους υποτιτλους και μεταγλωττιση ιταλικη,αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να το ειχα πετυχει.Ψιλοθυμαμαι καλυτερα τον Βενιαμιν με ιαπωνικο τιτλο Moero Top Striker και το GOAL με ιαπωνικο τιτλο Aoki Densetsu Shoot αλλα πανω κατω ηταν τις κατηγοριας captain tsubasa που ηταν προφανως επηρεασμενα απο εκει.

Ωραιο sport anime ρεαλιστικο με ποδοσφαιρο ειναι το Giant Killing το οποιο το συστηνω ανεπιφυλαχτα.

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

μαλλον εισαι κολλητος του μανατζερ, οτι να ναι το σχολιο σου

Σου λεω συνηθως τι ισχυει με τετοιες δηλωσεις ασχετα αν εχω δικιο ή αδικο(που πιθανως να εχω).Τους μανατζερ δεν τους εχουν μονο για τα συμβολαια,καθοδηγουν και τους παικτες ως γνωστων παντου ακομα και στις δηλωσεις που κανουν.Στην τελικη ο Iniesta ειναι διαφημηση για το ιαπωνικο ποδοσφαιρο και για την ομαδα που συμμετεχει και ολος τυχαιως υπαρχει και καινουργιο anime του captain tsubasa που προβαλεται στην ιαπωνια αυτο τον καιρο γιαυτο και το σχολιο που ανεφερα που δεν το θεωρω οτι να'ναι οπως λες.Τεσπα σταματαω γιατι ειμαι τελειως εκτος θεματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@W0zzAp αν ανοίξεις το λινκ που έβαλε ο ναζιν, θα δεις ότι υπάρχει συνάντηση του Ινιέστα με τον δημιουργό όταν ήταν και στη Μπαρτσελόνα. Δε νομίζω ότι τότε είχε ανάγκη ο ινιέστα να καλοπιάσει τους Ιάπωνες ποδοσφαιρανθρώπους ούτε θα του χε δώσει ο μάνατζερ του γραμμή να συναντηθεί με έναν mangaka για δημόσιες σχέσεις. Στη barcelona έπαιζε, σε ένα από τα πιο αναγνωρίσιμα κλαμπ του κόσμου.   Ξεκάθαρα είναι φαν της σειράς και χρησιμοποίησε το όνομά του να γνωρίσει το δημιουργό προσωπικά. Και γω αν ήμουν πασίγνωστος θα έλεγα δημόσια ότι λατρεύω σα θεό μου τον Sorachi που έφτιαξε το gintama για να τον γνωρίσω προσωπικά. Αγνός φαν του captain tsubasa ο iniesta

 

Θα συμφωνήσω πέρι Giant Killing, πολύ ενδιαφέρουσα σειρά από την οπτική του προπονητή και με εξαιρετικό opening, πορωτικό για αγώνες

Επεξ/σία από Edel
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξαναλέω δεν είμαι κάθετος σε αυτό που είπα και ούτε λέω ότι ο iniesta δεν έβλεπε το captain tsubasa,απλά το θεωρώ και λίγο κίνηση marketing λόγω του καινούργιου anime που υπάρχει τώρα.

On topic τωρα

Τελειώνει η σεζόν και με εξερεση τα γνωστά sequel academia-steins gate-shokugeki τα anime που έχω ξεχωρίσει είναι σίγουρα το megalobox που μάλλον πάει για anime της σεζόν και το golden kamuy σαν κάτι πολύ ωραίο και διαφορετικό ειδικά για τα shounen δεδομένα. Θέλω κάποια στιγμή να ρίξω μια ματιά και στα hinamatsuri και wotaku ni koi που έχουν πάρει καλές βαθμολογίες και μου έχουν τραβήξει το ενδιαφέρον.

Πάντως συνολικά σαν σεζόν είμαι ευχαριστημένος από αυτά που βλέπω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kanesan είπε

Key visual και preview για το baki 

bakikeyvisual.jpg

Ξερεις αν υπαρχει καποια συνοχη ολες οι προηγουμενες σεζον του baki μιας και ενδιαφερομαι να το δω,γιατι εχω διαβασει οτι εχουν πετσοκοψει το manga το οποιο εχει παρα πολλα chapter.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο MAL το έχει ως sequel της σειράς που προβλήθηκε το 2001. Τώρα σε αυτά τα 26 επεισόδια θα καλύψουν την "Most Evil Death Row Convicts" arc , που έχει υπάρξει μόνο ως OAD το 2016 (ουσιαστικά 15λεπτο promo ήταν). Δεν γνωρίζω κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Kanesan είπε

Στο MAL το έχει ως sequel της σειράς που προβλήθηκε το 2001. Τώρα σε αυτά τα 26 επεισόδια θα καλύψουν την "Most Evil Death Row Convicts" arc , που έχει υπάρξει μόνο ως OAD το 2016 (ουσιαστικά 15λεπτο promo ήταν). Δεν γνωρίζω κάτι άλλο.

Πιθανως να το ξεκινησω οταν αρχισει αφου πρωτα δω τις προηγουμενες σεζον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέο PV 2 του That Time I Got Reincarnated As A Slime που έρχεται τον Οκτώβρη στην κατηγορία fantasy/shounen (διπλό cours). Μπορεί να είναι ωραίο, μπορεί κλισέ, μπορεί και τα δύο. Εγώ πάντως θα το περιμένω, μου άρεσε αρκετά η μουσική 🙂

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kanesan είπε

Νέο PV 2 του That Time I Got Reincarnated As A Slime που έρχεται τον Οκτώβρη στην κατηγορία fantasy/shounen (διπλό cours). Μπορεί να είναι ωραίο, μπορεί κλισέ, μπορεί και τα δύο. Εγώ πάντως θα το περιμένω, μου άρεσε αρκετά η μουσική 🙂

Μονο και μονο απτον τιτλο καταλαβαινω οτι ειναι απο light novel η μεταφορα.Συνηθως κατι τετοια anime ειναι απλα για να γεμιζει τον χρονο σου τιποτα το σπουδαιο χωρις αναγκαστικα να ειναι κακο.Για το συγκεκριμενο θα δειξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δυο PVs για το BANANA FISH που έρχεται τον Ιούλιο. To πρώτο στο twitter, το δεύτερο με αγγλικούς υπότιτλους στο youtube.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Mo3bRIfn0XY

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Kanesan είπε

Τέλος το manga Tokyo Ghoul: re σε τρία chapters

tgmanga2.jpg

Ώρα ήταν και αυτό. Πάλι καλά που δεν το τράβηξε, γιατί ήδη είχε αρχίσει η κατρακύλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...