Προς το περιεχόμενο

Official Anime, Manga/Manhwa/Manhua Topic.


Sonam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Nidonas είπε

Βασικά αυτός μάλλον θα σκέφτεται πως να μας τρολλάρει περισσότερο παρά πως να συνεχίσει το μανγκα. :D

Μάλλον ειναι λιγο σαδιστής.. :P

in other news, εχω να προτείνω το Rainbow, φοβερό ανιμε αν και μου θύμισε λιγο το την ταινία sleepers

Επεξ/σία από Thulogur
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Thulogur είπε

Μάλλον ειναι λιγο σαδιστής.. :P

in other news, εχω να προτείνω το Rainbow, φοβερό ανιμε αν και μου θύμισε λιγο το την ταινία sleepers

Ναι ισχύει,πιθανώς ο δημιουργός του rainbow να πήρε την ιδέα από εκεί ως ένα σημείο πάντα,μιας και υπάρχει συνέχεια στο manga. Πάντως το θεωρώ απτά κορυφαία anime της κατηγορίας του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απίστευτο δεν το είχα πάρει χαμπάρι μετα απο χρόνια επιτέλους καινούργια σειρά 12 επεισοδίων  Full Metal Panic! , το βρήκα κατα τύχη σήμερα και φυσικά έχω αρχίσει να τα βλέπω , μέχρι στιγμής εχουν βγεί 6 επεισόδια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χθες τελικα τελιωσα το goodnight punpun.Γενικα μου αρεσε υπερβολικα μπορω να πω το manga.Σιγουρα προτεινεται σε οσους μπορουν και τους αρεσει η πολυ μαυριλα γιατι μετα απτα πρωτα volume που ειναι πιο χαριτωμενα και πατανε σε slice of life επιπεδα αργοτερα γινεται αρκετα καταθλιπτικο και ψυχολογικο,οι υπολοιποι μην το αγγιξετε :P .

Πρακτικα μιλαμε για ενα coming of age manga που δεν εχει τυχει να διαβασω παρομοιο,που ο πρωταγωνιστης ξεκιναει απτο δημοτικο σχολειο και στην συνεχεια τον βλεπουμε να μεγαλωνει σε εφηβος ενηλικας περνωντας απο διαφορες καταστασης.Πολυ καλογραμμενο με εξαιρετικους χαρακτηρες καταπληκτικο σχεδιο και ωραια-αναπαντεχη η πλοκη.

Υπαρχει αρκετο σεξ(no rapes) και εννοεται πολυ πιο ωριμο σε σχεση με την πλειοψηφια των manga που υπαρχουν αφου μιλαμε για seinen.Ωραια η ιδεα που ο πρωταγωνιστης δεν εχει προσωπο κατι που το εκμεταλευτηκε πολυ εξυπνα ο δημιουργος αφου αναλογα με την κατασταση που βρισκεται παιρνει και ενα συγκεκριμενο σχημα τα οποια αποτι διαβασα ειναι συμβολισμοι ως προς τους αστερισμους(πολυ ψαγμενο :P) .Το πιο δυνατο σημειο θεωρω οτι ειναι η κατανοηση που ενιωσα προς τον πρωταγωνιστη που ενω ειναι ενας πολυ περιεργος χαρακτηρας και σε μεγαλο βαθμο πρωτοτυπος καταλαβαινα απολυτα πως ενιωθε ασχετα με τον αν οι πραξεις που εκανε ηταν σωστες ή λαθος.

Για το φιναλε

 

ενω μπορει να φαινεται οτι ειναι σχετικα "happy end" αλλα ειναι το ακριβως αντιθετο οπως εχει πει και ο δημιουργος αφου ο punpun νιωθει να μην εχει λογω υπαρξης μετα τον θανατο της Aiko και απλα συνεχιζει να ζει

Συνοψιζοντας αξιζε η αγορα που εκανα για το συγκεκριμενο manga και θα ηθελα να γραψω καποια πραγματα παραπανω αλλα θα ηταν spoiler για οποιον θελει τελος παντων να διαβασει το manga.

Επεξ/σία από W0zzAp
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, W0zzAp είπε

Συνοψιζοντας αξιζε η αγορα που εκανα για το συγκεκριμενο manga

Να σου πω την αληθεια δεν θυμαμαι ποτε να εχω ακουσει ατομο να λεει οτι κακως αγορασε το ταδε manga(για να μην πω γενικα οι περισσοτεροι στις αγορες τους γενικα :D).

Για το παραπανω δεν μπορω να πω κατι γιατι δεν το γνωριζω και νομιζω ειναι ισως η πρωτη φορα που αναφερεται γενικα(αρα και οι περισσοτεροι μαλλον δεν θα το ξερουν).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την αγορα το ανεφερα γιατι δεν ειχα διαβασει τιποτα για το συγκεκριμενο manga απλα ειχα δει βαθμολογιες και κατηγοριες που ειναι.Ηταν λιγο ρισκο που λεμε η αγορα χωρις να ξερω κατι παραπανω για αυτο.

Αναφορες για το manga ειχαμε στις προηγουμενες σελιδες απο ατομα που το ηξεραν και το προτειναν σε ενα συμφορουμιτη γιαυτο γραφω και λιγα λογια,αλλωστε το mal εχει πεσει τις τελευταιες μερες οποτε και να ηθελα εκει δεν γινεται :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, W0zzAp said:

Συνοψιζοντας αξιζε η αγορα που εκανα για το συγκεκριμενο manga και θα ηθελα να γραψω καποια πραγματα παραπανω αλλα θα ηταν spoiler για οποιον θελει τελος παντων να διαβασει το manga.

E μα γι' αυτό έχουμε τα spoiler buttons :P

Spoiler

Στο μόνο που διαφωνώ είναι στο no rapes. Αυτό που του κανε η θεία δεν παραγράφεται εύκολα. Και ήταν και ανήλικος.

 

Ανακοινώθηκε το anime της Kaguya-sama

Έρχεται και το Grand Blue  το καλοκαιράκι!

Καλή περίοδος για κωμωδίες.

 

Επεξ/σία από Nidonas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Nidonas είπε

E μα γι' αυτό έχουμε τα spoiler buttons :P

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Στο μόνο που διαφωνώ είναι στο no rapes. Αυτό που του κανε η θεία δεν παραγράφεται εύκολα. Και ήταν και ανήλικος.

Ανακοινώθηκε το anime της Kaguya-sama

Έρχεται και το Grand Blue  το καλοκαιράκι!

Καλή περίοδος για κωμωδίες.

Άντε νταξει βάλε ένα 😛

Εχεις δικιο ειναι reverse rape αυτη η σκηνη δηλαδη γυναικα να βιαζει αντρα οσο παραλογo και αν ακουγεται

Επεξ/σία από W0zzAp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχισε το πανηγυρι στο academia με τον all for one.Υπαρχει και μια σκηνη μετα το ending theme.Καταπληκτικα τα ost αλλη μια φορα ειδικα στην εμφανιση του all for one.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το arc με τη δολοφονία της Yonko καθώς και της ιστορίας της, One Piece που αγαπάμε. Εξαιρετικό Arc, o Oda είναι σε κέφια μεγάλα κι εδώ. Επιτέλους απολαμβάνω ξανά One Piece. Δυστυχώς αυτή είναι η μοίρα των πολύχρονων Shonen, ups and downs συνέχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Edel είπε

Το arc με τη δολοφονία της Yonko καθώς και της ιστορίας της, One Piece που αγαπάμε. Εξαιρετικό Arc, o Oda είναι σε κέφια μεγάλα κι εδώ. Επιτέλους απολαμβάνω ξανά One Piece. Δυστυχώς αυτή είναι η μοίρα των πολύχρονων Shonen, ups and downs συνέχεια

Στο manga εχει τελιωσει αυτο το arc και δεν μπορω να πω οτι με τρελανε ιδιαιτερα στην τελικη μια απτα ιδια μου φανηκε.Ομως αυτο που παει να δειξει τωρα στο manga μου φαινεται αρκετα ενδιαφερον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...