Προς το περιεχόμενο

Official Anime, Manga/Manhwa/Manhua Topic.


Sonam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
On 12/06/2018 at 00:26, Kanesan said:

Τέλος το manga Tokyo Ghoul: re σε τρία chapters

Ακόμα ξεχωρίζω με το ζόρι ποιος χαρακτήρας είναι ποιος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, ThReSh είπε

Ακόμα ξεχωρίζω με το ζόρι ποιος χαρακτήρας είναι ποιος...

Ishida Sui εγγυση :P

Η αληθεια ειναι οτι χαρακτηρες τους οποιους βλεπω μια στο τοσο ουτε καν το ονομα δεν θυμαμαι το με σχεδιο που ειναι οπως ειναι θα τους ξεχωρισω;

Γενικα πολυ μπαχαλο το RE σε σχεση με την πολυ καλο tokyo ghoul.Η πλοκη αρκετα μετρια και παρα πολυ κλισε,καμια συνοχη που απτην μια σε πηζει στο μπλα μπλα και απτην ξαφνικα σε πεταει στην δραση που υπαρχει μεγαλο προβλημα λογω του σχεδιου να καταλαβεις τι γινεται(μονο τα πετσοκωματα φαινονται καθαρα) και γενικα αρκετα κατωτερη σε σχεση με το original.Καλα κανει και το κλεινει τωρα και επλιζω να μην υπαρξει part 3.

Επεξ/σία από W0zzAp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, W0zzAp said:

που απτην μια σε πηζει στο μπλα μπλα

Δύσκολα θα παραπονεθώ για μπλα μπλα μετά τα φετινά chapters HxH...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ThReSh είπε

Δύσκολα θα παραπονεθώ για μπλα μπλα μετά τα φετινά chapters HxH...

Το HxH κατα βαθος ειναι βιβλιο μην το βλεπεις ετσι .Παρομοιο προβλημα με το σχεδιο και ο Togashi,αρκετα μετριο σε σχεση με πολλα αλλα manga και μαλλον γιαυτο το ριχνει στο μπλα μπλα για να εχουμε να ασχολουμαστε με κατι :P

Περα της πλακας πρωτη φορα σε manga εχω προσπερασει διαλογους πραγματικα πολυ κουραστικοι που στην τελικη δεν βγαινει και πολυ ουσια απο αυτα που γραφει,απλα ειναι υπερφλυαροι οι χαρακτηρες που μιλανε.Ντε και καλα επειδη πρεπει να βρεθει ο δολοφονος που υπαρχει στο πλοιο και τελος παντων οσα γεγονοτα συμβαινουν ταυτοχρονα το παιζουν ολοι sherlock εκει μεσα.Αλλα χεστηκε ο Togashi βγαζει 10 chapter την φορα ισα ισα για να πουλησει το volume(τα οποια περνανε με ανεση τα 1m αντιτυπα στην Ιαπωνια καθε φορα)και μετα break για διακοπες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρθρο απτο επισημο site της fiba για το ποσο επηρεασε το slam dunk το μπασκετ στην Ιαπωνια και γενικα καποια πραγματα για το manga,οπως οι επιρροες που ειχε ο Takehiko απτο nba.

http://www.fiba.basketball/basketballworldcup/2019/asian-qualifiers/news/why-basketball-is-a-slam-dunk-in-japan

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι επιτέλους,το επεισόδιο της χρονιάς ηταν.. Κάθε τριχα του σώματος σηκώθηκε μετα απο αυτο που είδαμε.. Αυτο ειναι animation.. Αυτο ειναι music fight... Αυτο ειναι Ανιμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Prospector8 είπε

Τι επιτέλους,το επεισόδιο της χρονιάς ηταν.. Κάθε τριχα του σώματος σηκώθηκε μετα απο αυτο που είδαμε.. Αυτο ειναι animation.. Αυτο ειναι music fight... Αυτο ειναι Ανιμε..

Επιτελους γιατι απο τοτε που ξεκινησε η season ηταν τερμα βαρετο και το εβλεπα με το ζορι, καθε επεισοδιο ηταν re-cap του προηγουμενου για 10 λεπτα. Τωρα της χρονιας δεν ειναι για μενα, αλλα παρ ολα αυτα ηταν τρομερο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρεχει και ενα Seven Deadly Sins ταυτοχρονα με το Academia στο οποιο εχει τον Escanor να δινει πονο,αρα ουτε εγω θα το ελεγα επεισοδιο της χρονιας,αλλα ισως επεισοδιο αυτης της season για το Academia συγκεκριμενα.

Το μονο που με χαλασε στο Academia ειναι ο Endeavor που σαν νουμερο 2(και πλεον νουμερο 1)τον περιμενα πολυ πιο δυνατο και εν μερη δεν εκανε απολυτως τιποτα στην μαχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα το καλύτερο επεισόδιο για την 3η σεζόν στο academia. Ήταν το arc που περίμενα να δω animated και το έκαναν τέλεια μεταφορά. Νομίζω χρησιμοποίησαν παραπάνω flashback απ'οτι έπρεπε αλλά δεν χάλασε το συνολικό αποτέλεσμα.

Για το seven deadly sins ισχύει τώρα που δείχνει escanor ο οποίος είναι ο πιο συμπαθής χαρακτήρας στην σειρά είναι τελείως διαφορετικό και καλύτερο. Βέβαια τελειώνει και η 2η σεζόν και σε αυτό όπως και στα περισσότερα αυτής της σεζόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Σκ είχα τρεξίματα με ένα μπάτσελορ σε έναν κολλητό και τα συναφή και δεν είδα μποκου.

Είμαι στη δουλειά τώρα και διαβάζω τα ποστς σας. Τα σάλια μου τρέχουν σε άσχημο βαθμό τώρα. 

@najinblue3 δεν θα δω power of love το μεσημέρι, θα τρέξω για boku no hero :D :D :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Το καλυτερο σχολιο το ειδα στο youtube επειδη η ειδηση ειναι απο κρητη

Τεφτέρι μαύρο έπιασα Και άλλαξα τη μοίρα Κι απ' τα Σφακιά ως το Τόκυο Εγώ είμαι ο Κίρα

:D

Μονο αστεια μπορει να ειναι αυτη η ειδηση ειδικα οταν βλεπω αυτη την προταση στο αρθρο καταλαβαινει κανεις ποσο εχουν δει το anime

Με αφορμή πληροφορίες που περιήλθαν σε γνώση της Εισαγγελίας, και σε εκτέλεση της με αριθμό 5155/18.06.2018 παραγγελίας της κας Εισαγγελέως του Αρείου Πάγου, θέλουμε να επιστήσουμε την προσοχή στους ανηλίκους, και κυρίως στους εφήβους, σχετικά με την επικινδυνότητα του “Death Note”, γιαπωνέζικου σίριαλ κινουμένων σχεδίων, όπου «ο καλός ήρωας θέλει να σώσει τον κόσμο σκοτώνοντας μέσα από ένα ημερολόγιο με υπερφυσικές δυνάμεις τους κακούς».

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, W0zzAp είπε

Το καλυτερο σχολιο το ειδα στο youtube επειδη η ειδηση ειναι απο κρητη

Τεφτέρι μαύρο έπιασα Και άλλαξα τη μοίρα Κι απ' τα Σφακιά ως το Τόκυο Εγώ είμαι ο Κίρα

:D

Μονο αστεια μπορει να ειναι αυτη η ειδηση ειδικα οταν βλεπω αυτη την προταση στο αρθρο καταλαβαινει κανεις ποσο εχουν δει το anime

 Με αφορμή πληροφορίες που περιήλθαν σε γνώση της Εισαγγελίας, και σε εκτέλεση της με αριθμό 5155/18.06.2018 παραγγελίας της κας Εισαγγελέως του Αρείου Πάγου, θέλουμε να επιστήσουμε την προσοχή στους ανηλίκους, και κυρίως στους εφήβους, σχετικά με την επικινδυνότητα του “Death Note”, γιαπωνέζικου σίριαλ κινουμένων σχεδίων, όπου «ο καλός ήρωας θέλει να σώσει τον κόσμο σκοτώνοντας μέσα από ένα ημερολόγιο με υπερφυσικές δυνάμεις τους κακούς».

ωραιο το σχολιο αλλα νομιζω η ειδηση ειναι πραγματικη, το ειδα να παιζει και σε αλλα urls. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...