Προς το περιεχόμενο

Επίδομα βενζίνης. Πότε? Και πληροφορίες


SabotazNic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Ίσως δεν είχες ολοκληρώσει τη διαδικασία όταν πέρασες την κάρτα στο gpay, ίσως έφταιγε κάτι άλλο. Η πληρωμή πάντως ΔΕΝ χρειάζεται πρόσβαση στο διαδίκτυο, όπως ακριβώς δεν χρειάζεσαι και με την φυσική χρεωστική κάρτα.

Μια χαρά την είχα περάσει την κάρτα. Δυο άυλες κάρτες είχα περάσει πιο συγκεκριμένα.
Τέλος πάντων.
Θα προσπαθήσω ξανά χωρίς σύνδεση αν μου δώσουν το fuel pass 2 και πάω να το εξαργυρώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Χωρίς e-banking δεν αποθηκεύεται η άυλη κάρτα της Alpha Bank μόνο στο Google Pay;Απο ότι έχω καταλάβει, πρώτα κάνουμε log in στο Alpha Wallet με τους κωδικούς e-banking, βρίσκουμε την κάρτα και μετά επιλέγουμε να την χρησιμοποιήσουμε μέσω του Alpha Wallet η μέσω του Google Pay.

Για να βγάλω κάρτα για τον αδερφό μου που δεν έχει e-banking.Εχει κινητό με NFC και λογαριασμό στην Alpha Bank.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειάζεσαι την εφαρμογή Alpha Mobile για να δεις τα στοιχεία της κάρτας. Εκεί κάνεις login με τα στοιχεία ebanking. Και μετά περνάς την κάρτα είτε στην εφαρμογή Alpha Wallet, είτε στην εφαρμογή Google Wallet (πρώην Google Pay).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AntiCambeR είπε

Χωρίς e-banking δεν αποθηκεύεται η άυλη κάρτα της Alpha Bank μόνο στο Google Pay;Απο ότι έχω καταλάβει, πρώτα κάνουμε log in στο Alpha Wallet με τους κωδικούς e-banking, βρίσκουμε την κάρτα και μετά επιλέγουμε να την χρησιμοποιήσουμε μέσω του Alpha Wallet η μέσω του Google Pay.

Για να βγάλω κάρτα για τον αδερφό μου που δεν έχει e-banking.Εχει κινητό με NFC και λογαριασμό στην Alpha Bank.

Η alpha την άυλη κάρτα (τα στοιχεία της δλδ) τα βάζει στο alpha web banking σου, και μετά εσύ μπορείς να την μεταφορτώσεις σε κάποιο wallet, άρα χωρίς alpha web banking δεν γίνεται.

Σε περίπτωση που δεν έχεις λογαριασμό alpha web banking σου δημιουργούν έναν, και σου στέλνουν username/pass για να μπεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Joshua21 είπε

Η alpha την άυλη κάρτα (τα στοιχεία της δλδ) τα βάζει στο alpha web banking σου, και μετά εσύ μπορείς να την μεταφορτώσεις σε κάποιο wallet, άρα χωρίς alpha web banking δεν γίνεται.

Σε περίπτωση που δεν έχεις λογαριασμό alpha web banking σου δημιουργούν έναν, και σου στέλνουν username/pass για να μπεις.

Αν δεν έχεις alpha web banking αλλα εχεις λογαριασμο στην άλφα, και στην αίτηση του fuel διαλέξεις Alpha bank, στο ebanking της άλφα θα φαίνεται και ο άλλος λογαριασμός σου? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Manolo7 είπε

Αν δεν έχεις alpha web banking αλλα εχεις λογαριασμο στην άλφα, και στην αίτηση του fuel διαλέξεις Alpha bank, στο ebanking της άλφα θα φαίνεται και ο άλλος λογαριασμός σου? 

Δεν νομίζω.

Εγώ προσωπικά έχω και λογαριασμούς στην alpha, και χρεωστική κάρτα, και πιστωτική, και φυσικά alpha web banking, αλλά για κάποιο λόγο μου έφτιαξαν νέο λογαριασμό web banking στον οποίο δεν φαινόταν τίποτα από τα παραπάνω, μόνο η άυλη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Δεν νομίζω.

Εγώ προσωπικά έχω και λογαριασμούς στην alpha, και χρεωστική κάρτα, και πιστωτική, και φυσικά alpha web banking, αλλά για κάποιο λόγο μου έφτιαξαν νέο λογαριασμό web banking στον οποίο δεν φαινόταν τίποτα από τα παραπάνω, μόνο η άυλη.

Εγω δεν ειχα ebanking και μου εφτιαξαν και τα βλεπω ολα (καρτες, λογαριασμο).

Βγαλε ακρη τωρα χαχα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, gpapadakis είπε

Εγω δεν ειχα ebanking και μου εφτιαξαν και τα βλεπω ολα (καρτες, λογαριασμο).

Βγαλε ακρη τωρα χαχα

 

Δηλαδή είχες και κάρτες και λογαριασμό στην συγκεκριμένη τράπεζα, αλλά δεν είχες ebanking?

Εντυπωσιακό! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος ξέρει απαντάει με ΝΑΙ ή ΌΧΙ.

Έχω cash card στην Alpha εδώ και 4 χρόνια. 
Έχω περάσει την κάρτα στο Google Πορτοφόλι.
Θεωρείται άυλη ή όχι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Free Bird είπε

Όποιος ξέρει απαντάει με ΝΑΙ ή ΌΧΙ.

Έχω cash card στην Alpha εδώ και 4 χρόνια. 
Έχω περάσει την κάρτα στο Google Πορτοφόλι.
Θεωρείται άυλη ή όχι ?

Όχι.

Άυλη θεωρείται όταν εκδίδεται μόνο ψηφιακά, και όχι όταν εκδίδεται σε πλαστικό.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...