Προς το περιεχόμενο

Επίδομα βενζίνης. Πότε? Και πληροφορίες


SabotazNic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Το 1,999 με το 2,07 είναι λόγος να αποφύγεις ένα πρατήριο? και αν ο ένας το νοικιάζει και ο άλλος το έχει ιδιόκτητο? αν ο ένας έχει φουλάρει με νέα πιο χαμηλή τιμή και ο άλλος πουλάει ακόμα με την παλιά? 

Έχεις δίκιο δεν βγαίνει συμπέρασμα με τέτοιες τιμές. 

Στην πόλη μου (επαρχία) ένα πρατήριο και μόνο έχει σχεδόν πάντα την χαμηλότερη τιμή 7-8-10 λεπτά περίπου. Είναι όμως το μόνο εταιρικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Το 1,999 με το 2,07 είναι λόγος να αποφύγεις ένα πρατήριο? και αν ο ένας το νοικιάζει και ο άλλος το έχει ιδιόκτητο? αν ο ένας έχει φουλάρει με νέα πιο χαμηλή τιμή και ο άλλος πουλάει ακόμα με την παλιά? 

Δεν βγαίνουν τα κουκιά και το ανέλυσα. Ο καθένας πράττει ότι νομίζει. Σε αυτή την περίπτωση λάθος αλλά δικό του το πορτοφόλι ας κάνει ότι θέλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

Ωραίο πινακάκι με πρατήρια για να αποφύγουμε.

δεν παει ετσι εκεινο με 2,009 που λει βάζω εδω και χρονια εχω κανει με αυτοκίνητο κάπου στα 85,000 με την βενζίνη τους με την παλιά μηχανή κάπου στα 32,000 και με την καινούργια 6 κατι χιλιάδες , καποια στηγμη φαντάσου έβαλα αλλού και παρατήρησα ότι πάει χειρότερα η μηχανή... που σημαινει αλλιώς βγάζει αλλιώς λεφτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Black Demis είπε

δεν παει ετσι εκεινο με 2,009 που λει βάζω εδω και χρονια εχω κανει με αυτοκίνητο κάπου στα 85,000 με την βενζίνη τους με την παλιά μηχανή κάπου στα 32,000 και με την καινούργια 6 κατι χιλιάδες , καποια στηγμη φαντάσου έβαλα αλλού και παρατήρησα ότι πάει χειρότερα η μηχανή... που σημαινει αλλιώς βγάζει αλλιώς λεφτά

Αδερφέ δεν είναι υποχρεωτικό να την νοθεύει για να β΄γαλει κέρδος. Υπάρχει και η πειραγμένη αντλία. Στο ξαναείπα. Να σου βάζει 20 λίτρα και να γράφει η αντλία πχ 24.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, και μετά μπαίνει στο insomnia και λέει με έκλεψαν, και του απαντούν ότι η πραγματική χωρητικότητα είναι 10-15% παραπάνω, ο λαιμός του ρεζερβουάρ μπλα μπλα μπλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Χίλιες φορές πειραγμένη αντλία παρά νοθευμένη η οποία θα σου βγάλει ζημιά που θα την φυσάς και δεν θα κρυώνει...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dtk-386 είπε

Αδερφέ δεν είναι υποχρεωτικό να την νοθεύει για να β΄γαλει κέρδος. Υπάρχει και η πειραγμένη αντλία. Στο ξαναείπα. Να σου βάζει 20 λίτρα και να γράφει η αντλία πχ 24.

 

αντλια δεν ειναι πειραγμενη 100% σε αυτα τουλαχιστον ( μηχανη μου στο λαμακι χωραει 15 λιτρα στο σηνολο μεχρι πανω πανω παιρνει 18) βαζω περιπου οταν αναψει το λαμπακι παντα μπαινουν 14,7 14,8 καμια φορα 15 λιτρα

το αυτοκίνητο παιρνει 47 λαμπάκι ανάβει στα 5 λίτρα  αν το γεμίσω μεχρι οσο δεν πάει χωρανε και 50

όσες φορές γέμισα από λαμπάκι μου έβαζαν με το που ανάψει λαμπάκι πάω δλδ το κρακ κάνει στα 41 με 42 λίτρα (το αυτόματο) και μετά αν το ζορίσεις πολύ πάει και 44 45 λίτρα καμία φορά
δεν μπορώ να πω οτι δεν κλέβουν καθολου (γιατι υπολογισμός ειναι πρόχειρος πχ δεν μπορώ να καταλαβω αν πχ απο τα 100 λίτρα κλέβουν το 1 αλλά μπορώ να πω με σιγουριά οτι δεν κλέβουν πολύ (μου έχει τύχη να ειμαι ένα κλικ πριν το λαμπάκι και να μου έβαλαν 49 λύτρα (δλδ ανετα με έκλεψαν 9 με 10 λίτρα στο νερό )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, nickol-us είπε

ήμουν "στεγνός"

Δεν ξέρω αν σου έχει τύχει (και να μην σου τύχει ποτέ), αλλά έτσι διακινδυνεύεις να τα φτύσει η αντλία βενζίνης του αυτοκινήτου σου, και ανάλογα το μοντέλο και πού θα το πας μετά, θα σου βγει κα'να 200άρι - ίσως και παραπάνω. Άσε που μπορεί να σε αφήσει σε πολύ ακατάλληλο σημείο (κι αν είσαι τυχερός, με χτυπήματα από κάτω, στο ρεζερβουάρ, θα ξαναπάρει, αλλά αν δεν είσαι....). Πρέπει να το έχεις, αν όχι κατά το 1/3, τουλάχιστον κατά το 1/4 ώστε να μην "ξεραίνεται" (υπερθερμαίνεται) η αντλία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Black Demis Θες να μου πεις λοιπόν ότι ο συγκεριμένος όχι μόνο δεν βάζει λεφτά στην τσέπη του αλλά δουλεύει και τσάμπα με χασουρά μάλιστα. Ναι πολύ ρεαλιστικό. ΝΟΤ!

Επεξ/σία από dtk-386
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, @pnea1973 είπε

Τα εταιρικά πρατήρια πως τα βρίσκουμε? 

...τηλέφωνο κι ερώτηση...;

14 λεπτά πριν, phanispal είπε

Ναι, και μετά μπαίνει στο insomnia και λέει με έκλεψαν, και του απαντούν ότι η πραγματική χωρητικότητα είναι 10-15% παραπάνω, ο λαιμός του ρεζερβουάρ μπλα μπλα μπλα

...γι' αυτό όποιος έχει όρεξη να μπει σε τέτοιες διαδικασίες, πάει από τα στάνταρ πρατήρια που βάζει, και ζητά να του γεμίσουν μπετονάκι (πχ 20λιτρο) με ενδείξεις χωρητικότητας. Όποιος αρνείται να γεμίσει μπετόνι, είναι πιθανή ένδειξη ότι έχει δαχτυλώσει τις αντλίες του....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

Θες να μου πεις λοιπόν ότι ο συγκεριμένος όχι μόνο δεν βάζει λεφτά στην τσέπη του αλλά δουλεύει και τσάμπα με χασουρά μάλιστα. Ναι πολύ ρεαλιστικό. ΝΟΤ!

Ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα, αυτό είναι δικό σου συμπέρασμα και όχι δικός του ισχυρισμός.

Όσο για τα διυλιστήρια δεν πουλάνε με ίδια τιμή σε όλους, οι πελάτες που κάνουν μεγάλη κατανάλωση παίρνουν έξτρα έκπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

Black Demis Θες να μου πεις λοιπόν ότι ο συγκεριμένος όχι μόνο δεν βάζει λεφτά στην τσέπη του αλλά δουλεύει και τσάμπα με χασουρά μάλιστα. Ναι πολύ ρεαλιστικό. ΝΟΤ!

Η εξήγηση εκτός από νοθεία/κλοπή μπορεί επίσης να είναι λαθραίο καύσιμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, @pnea1973 είπε

Τα εταιρικά πρατήρια πως τα βρίσκουμε? 

Για να μην βάζουμε διάφορα λινκ πάτα στο google εταιρικά πρατήρια και θα στα βγάλει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, washcloud είπε

...γι' αυτό όποιος έχει όρεξη να μπει σε τέτοιες διαδικασίες, πάει από τα στάνταρ πρατήρια που βάζει, και ζητά να του γεμίσουν μπετονάκι (πχ 20λιτρο) με ενδείξεις χωρητικότητας. Όποιος αρνείται να γεμίσει μπετόνι, είναι πιθανή ένδειξη ότι έχει δαχτυλώσει τις αντλίες του....

Άραγε αν θέλω να διαλέξω εγώ αντλία θα δεχτεί ή θα με πάει σε συγκεκριμένη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...