Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έτσι κι αλλιώς η MSI είναι μέτρια και ακριβότερη από άλλες υλοποίησεις που είναι εξίσου καλές ή και καλύτερες ακόμα και στις Nvidia.

Δυστυχώς δεν είναι όπως παλιά που ήταν όντως αστέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Alexaras1991 είπε

Έτσι κι αλλιώς η MSI είναι μέτρια και ακριβότερη από άλλες υλοποίησεις που είναι εξίσου καλές ή και καλύτερες ακόμα και στις Nvidia.

Αν ίσχυε κάτι τέτοιο στην πράξη, τότε θα σταματούσε να βγάζει κάρτες και σε nvidia μεριά, πράγμα που φυσικά δεν είναι έτσι.

Απλά σε Amd κάρτες μεριά, δεν πουλάνε/βλέπουν μεγάλο αγοραστικό ενδιαφέρον γενικά και προς το παρον δεν ασχολούνται, το επιβεβαίωσαν και οι ίδιοι

https://videocardz.com/newz/msi-confirms-focus-on-geforce-rtx-gpus-as-msi-radeon-cards-are-disappearing-from-stores

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο καλο msi και να μην μας γραφεις, και στα λαπτοπ  τα ιδια εκανε, την εχει δει πολυ εταιριαρα.

Ουτως η αλλως στις radeon αφαντη ηταν και αργουσε πολυ να βγαλει καρτες και τις χρεωνε πανακριβα

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, akoinonitos said:

Στο καλο msi και να μην μας γραφεις, και στα λαπτοπ  τα ιδια εκανε, την εχει δει πολυ εταιριαρα.

Ουτως η αλλως στις radeon αφαντη ηταν και δεν αργουσε πολυ να βγαλει και καρτες και τις χρεωνε πανακριβα

Ουτε σε Nvidia προσωπικα δεν επαιρνα MSI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Στο καλο msi και να μην μας γραφεις, και στα λαπτοπ  τα ιδια εκανε, την εχει δει πολυ εταιριαρα.

Ουτως η αλλως στις radeon αφαντη ηταν και αργουσε πολυ να βγαλει καρτες και τις χρεωνε πανακριβα

Ελπίζουμε λίαν συντόμως και η ASUS, μπας και σταματήσει να δυσφημίζει (παραπάνω από ότι καταφέρνει η ίδια) την κόκκινη.

Ας χωρίσουν εντελώς τα τσανάκια τους, να έχουμε "exclusive partners" για τον καθένα, κι όλα καλά.

Λέγαμε ότι ο ανταγωνισμός και σε αυτούς καλό θα μας έκανε, προκόψαμε τελικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθώς βλέπω να σπαταλώ το δώρο του Πάσχα σε μια 7900 GRE Hellhound για να αντικαταστήσω την Vega 64 μου, θα χρειαστούν επανεγκατάσταση οι drivers; Ξέρω δεν είναι ιδιαίτερη διαδικασία αλλά... βαριέμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, ferongr είπε

Καθώς βλέπω να σπαταλώ το δώρο του Πάσχα σε μια 7900 GRE Hellhound για να αντικαταστήσω την Vega 64 μου, θα χρειαστούν επανεγκατάσταση οι drivers; Ξέρω δεν είναι ιδιαίτερη διαδικασία αλλά... βαριέμαι.

ε ναι ,ενα λεπτο υποθεση ειναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Aris-leme είπε

 

Παίζω το last of us με laptop με 4060, το fg με το fsr είναι πολύ κακό σε σχέση με της Nvidia που χρησιμοποιώ σε range το ίδιο και με τα 2 70-100fps.

Είδα το βίντεο μην είχα κάνει εγώ τίποτα λάθος αλλά δεν είδα να κάνει κάτι διαφορετικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ferongr είπε

Καθώς βλέπω να σπαταλώ το δώρο του Πάσχα σε μια 7900 GRE Hellhound για να αντικαταστήσω την Vega 64 μου, θα χρειαστούν επανεγκατάσταση οι drivers; Ξέρω δεν είναι ιδιαίτερη διαδικασία αλλά... βαριέμαι.

Οπωσδήποτε, και μάλιστα καθαρή εγκατάσταση.

Είναι διαφορετικοί οδηγοί για Vega σε σχέση με RDNA3.

1 ώρα πριν, valantis123 είπε

Παίζω το last of us με laptop με 4060, το fg με το fsr είναι πολύ κακό σε σχέση με της Nvidia που χρησιμοποιώ σε range το ίδιο και με τα 2 70-100fps.

Είδα το βίντεο μην είχα κάνει εγώ τίποτα λάθος αλλά δεν είδα να κάνει κάτι διαφορετικό.

To driver κομμάτι δεν μπορεί να είναι το ίδιο εξ ορισμού, οπότε δεν μπορείς να κάνεις άμεση σύγκριση σε σχέση με το πώς υλοποιείται στην ΑΜΔ.

Στην πράσινη, σαφώς είναι καλύτερη επιλογή το DLSS fg.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...