Προς το περιεχόμενο

Forumvision #11 - Δηλώσεις συμμετοχής


mic2mic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 300
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 λεπτά πριν, mic2mic είπε

21 παίκτες πλέον, ίσως σήμερα εμφανιστεί άλλος ένας.

AGE, CON, DRH, EMM, ERA, FER, GAB, GBO, JEN, JIM, JUD, LIL, LOV, MAX, MIC, MRH, NOM, NOV, OZO, SIS, TRI

Θα χορτάσουμε τραγούδια αλλά θα έχουμε μεγάλο έλλειμμα σε μηδενικά.:whistle:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, mic2mic είπε

 

Και όμως, έχει συμβεί! Δύο παίκτριες έβαλαν το ίδιο κομμάτι σε ένα γύρο, μόνο που η μία εκτέλεση ήταν live και η άλλη studio. Και πήραν και περίπου ίδιους βαθμούς.

Τίποτα δεν συμβαίνει πάντως, παίζουν κανονικά. Άλλος ένας λόγος να βάζετε λιγότερο ακουσμένα.

 

Παρούσα! Πάλι στο προσκήνιο βρέθηκα και ας το αποφεύγω 😄

 

12 ώρες πριν, NovaLacertae είπε

BWGTforumvision, Game 5, Round 7... 

Hooverphonic (Live with orchestra) - Vinegar & Salt  =  θέση 8η,  βαθμοί  67    

Hooverphonic - Vinegar & Salt  =  θέση  13η,  βαθμοί 55 

Είχα βάλει μηδέν και στα δύο για να μην παραπονιούνται  :P    

 

Έχω εμφανιστεί παραπάνω από μία φορές σε τέτοιες εξαιρετικές καταστάσεις. Μία ήταν η παραπάνω, που έβαλα το vinegar and salt των Hooverphonic και μια άλλη παίκτρια έβαλε το ίδιο κομμάτι σε Live εκτέλεση στον ίδιο γύρο. Σε ένα άλλο παιχνίδι ο mic2mic και εγώ βάλαμε στον ίδιο γύρο και οι δύο κομμάτια του Abel Korzeniowski. Και άλλη μία φορά σε ένα παιχνίδι (που αν θυμάμαι καλά ήταν το ίδιο παιχνίδι με το vinegar and salt) έβαλα ακριβώς το ίδιο κομμάτι με μια άλλη παίκτρια. Τότε ο moderator, που ήταν ο mic2mic, ενημέρωσε την άλλη παίκτρια και άλλαξε το δικό της, επειδή εγώ το είχα στείλει πρώτη. Αλλά το vinegar and salt έπαιξε επειδή ήταν διαφορετικές εκτελέσεις.

Τώρα βέβαια που όλα θα γίνονται μέσω του προγράμματος, δεν θα υπάρχει moderator να επικοινωνήσει με τους παίκτες, οπότε λογικά θα παίξουν κανονικά και τα δύο κομμάτια και ας είναι εντελώς ίδια.

Άντε να σας τραγουδήσω λίγο πρωινιάτικα... Το άλλο κομμάτι μου που ήταν ίδιο με άλλη παίκτρια, ήταν το Darkness από Blackmore' s Night:

 

 

Επεξ/σία από MrsPeel
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, nomainline είπε

Υπάρχουν και χειρότερα! Εγώ έβαλα το ίδιο τραγούδι δύο φορές!😇

Δεν το θυμάμαι αυτό.... Ποιό κομμάτι ήταν ; 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, MrsPeel είπε

Τώρα βέβαια που όλα θα γίνονται μέσω του προγράμματος, δεν θα υπάρχει moderator να επικοινωνήσει με τους παίκτες, οπότε λογικά θα παίξουν κανονικά και τα δύο κομμάτια και ας είναι εντελώς ίδια.

Γίνεται αλλά βαριέμαι να το κάνω για μια τόσο σπάνια περίπτωση. Με έναν αλγόριθμο fuzzy search το πρόγραμμα μπορεί να ψάχνει αν υπάρχει άλλο τραγούδι με παρόμοιο τίτλο και καλλιτέχνη και αν υπάρχει, να βγάζει μια προειδοποίηση στον δεύτερο παίκτη. Το ίδιο θα μπορούσε να γίνεται για να αποφεύγεται να μπαίνουν κομμάτια που έχουν ξαναμπεί.

Βέβαια μετά από αυτό ακολουθεί ο αλγόριθμος που θα κοιτάει τις προηγούμενες υποβολές κάθε παίκτη και τους βαθμούς που έβαλε σε κομμάτια άλλων παικτών, και με βάση αυτά θα διαλέγει το επόμενο κομμάτι του. Και φυσικά θα βάζει και βαθμολογία το πρόγραμμα χωρίς παρέμβαση του παίκτη. Και φυσικά με κάτι σαν το GPT-3, ο αλγόριθμος θα μπορεί να γράφει και σχόλια μόνος του. Οπότε θα μπορούμε να παίζουμε παιχνίδια που θα τελειώνουν σε λίγα δευτερόλεπτα και χωρίς καν να χρειάζεται να ακούμε τα κομμάτια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, MrsPeel είπε

Δεν το θυμάμαι αυτό.... Ποιό κομμάτι ήταν ; 

 

Για να καταλάβεις το μέγεθος της βλακείας μου: Κοίταξα τη λίστα με τα τραγούδια πολλές φορές αλλά έκανα την αναζήτηση του συγκροτήματος χωρίς το "the" και δεν το έβλεπα. Κι έλεγα στον εαυτό μου "πώς είναι δυνατόν να μην το έχω ήδη βάλει αφού το λατρεύω τόσο πολύ!"

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, MaXmaD είπε

Εμπρός στον δρόμο που χάραξε η Ruslana!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nomainline είπε

Υπάρχουν και χειρότερα! Εγώ έβαλα το ίδιο τραγούδι δύο φορές!😇

Τώρα έχουμε πολλούς καινούριους παίκτες, μπορείς να το ξαναβάλεις 😜

1 ώρα πριν, MrsPeel είπε

Άντε να σας τραγουδήσω λίγο πρωινιάτικα... Το άλλο κομμάτι μου που ήταν ίδιο με άλλη παίκτρια, ήταν το Darkness από Blackmore' s Night:

Αυτό τώρα υπήρχε λόγος να το ξαναθυμηθούμε;

Οκ, γεράματα, χάζεψε ο Blackmore, ας μείνουμε με τις καλές αναμνήσεις

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, MaXmaD είπε

Με τα Ουκρανικά, για τον τελικό στον διαγωνισμό της Eurovision (που θα δούμε το Σάββατο 14/5/22) έχεις εξασφαλισμένη την πρώτη θέση.

Αλλά... Για τον διαγωνισμό του Forumvision θα σου συνιστούσα να κρατάς μικρό καλάθι, ή καλύτερα κανα βαζάκι, μη σου πω καμιά δαχτυλήθρα   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mic2mic είπε

Υπάρχουν και ακόμα χειρότερα! Εγώ άκουσα αυτά που βάλατε!

Με τους βαθμούς που μου βάζεις, δε σε πολυπιστεύω ότι τα ακούς. Εγώ πάντως, με κάθε ειλικρίνεια, αφιέρωσα τουλάχιστον 20sec σε κάθε κομμάτι που έβαλες...πάνω από 1 λεπτό μάλλον σε λίγα 😈

11 ώρες πριν, Ferelpis είπε

Μην άγχεσαι πάντως. Αν είναι τοοοοόσο τρομακτικά... υπάρχει και το mute.

Μεγάλη ανακάλυψη το mute!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, nomainline είπε

Κοίταξα τη λίστα με τα τραγούδια πολλές φορές αλλά έκανα την αναζήτηση του συγκροτήματος χωρίς το "the" και δεν το έβλεπα.

Δεν κάνουμε αναζήτηση κοιτώντας αλφαβητικά τα τραγούδια. Πατάμε CTRL-F και στο παραθυράκι που βγαίνει γράφουμε κάτι χαρακτηριστικό, πχ αν γράψεις "heartless" θα σου εμφανίσει 2 αποτελέσματα, και με το "the" και χωρίς.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, nomainline είπε

Υπάρχουν και χειρότερα! Εγώ έβαλα το ίδιο τραγούδι δύο φορές!😇

1 ώρα πριν, MrsPeel είπε

Δεν το θυμάμαι αυτό.... Ποιό κομμάτι ήταν ; 

1 ώρα πριν, nomainline είπε

Για να καταλάβεις το μέγεθος της βλακείας μου: Κοίταξα τη λίστα με τα τραγούδια πολλές φορές αλλά έκανα την αναζήτηση του συγκροτήματος χωρίς το "the" και δεν το έβλεπα. Κι έλεγα στον εαυτό μου "πώς είναι δυνατόν να μην το έχω ήδη βάλει αφού το λατρεύω τόσο πολύ!"

 

Και η πλάκα είναι ότι την δεύτερη φορά πήγε καλύτερα...

Συγκεκριμένα την πρώτη φορά πήρε την 5η θέση με 71 βαθμούς στο Game-8 Round-3   

Ενώ την δεύτερη φορά πήρε την 3η θέση με 80 βαθμούς στο  Game-10 Round 8  (Βέβαια υπήρχε και μεγάλη διαφορά στι συμμετοχές, στο 8ο παιχνίδι ήσαν 20 παίκτες και στο 10ο μόνο 13) 

Εγώ πάλι την πρώτη φορά σου είχα βάλει μηδέν και την δεύτερη επτά!   :P

Επεξ/σία από NovaLacertae
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, drh είπε

Με τους βαθμούς που μου βάζεις, δε σε πολυπιστεύω ότι τα ακούς. Εγώ πάντως, με κάθε ειλικρίνεια, αφιέρωσα τουλάχιστον 20sec σε κάθε κομμάτι που έβαλες...πάνω από 1 λεπτό μάλλον σε λίγα 😈

Τίτλος τιμής για μένα, αν σκεφτούμε ότι μιλάμε για τον άνθρωπο που έβαλε 12 στους Mazoo and the Zoo. Αυτό θα σε ακολουθεί σε όλη σου την ζωή, σαν ποινικό μητρώο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...