Προς το περιεχόμενο

Forumvision #11 - Δηλώσεις συμμετοχής


mic2mic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

@NovaLacertae

Θέλουμε Κιάμο και σ' αυτό το παιχνίδι, ε; Κάμνε τα κουμάντα σου. 🤣

Πω, πω, ανυπομονώ ν' ανεβεί ο πρώτος γύρος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 300
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, drh είπε

Αυτό τώρα υπήρχε λόγος να το ξαναθυμηθούμε;

Έπρεπε να το είχε βάλει και η sin τελικά ώστε να το άκουγες Dolby surround!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, lovesucks είπε

Mη ξεχνάμε το καλύτερο!!😜😜😜😜😜

 

Καλά τώρα! Βασικά να διαφωνήσω με την αγαπητή μου κυρία Πιλ και να πω ότι απλά δεν υπάρχει το συγκεκριμένο "πράμα". Μην το πω τραγούδι, μην το πω πρόζα, μην το πω χιουμοριστικό σκετσάκι μην το πω...δεν ξέρω πως αλλιώς να το χαρακτηρίσω.

lovesucks δεν ξέρω αν το λες ειρωνικά, αλλά για το συγκεκριμένο κομμάτι θα μπορούσα να μιλήσω για πολλή ώρα. Δεν υπάρχει! Απλά δεν υπάρχει! Σημειολογικά μιλώντας τι να πρωτοπιάσω; Το ενδυματολογικό; το σκηνικό; την κίνηση; Τα "χαρωπά" αγόρια; τη διάθεση που είναι απλά χιουμοριστική, ή τη μελωδία;

Ενώ αν το καλοσκεφτείς είναι γιουροβιζιονικό κομμάτι, αν το σκεφτείς ακόμη περισσότερο θα δεις ότι είναι σαν να "κατουράει" στο θεσμό της γιουροβίζιον. Προσωπικά αυτό εξέλαβα. Καταρχήν εμένα η μελωδία μού άρεσε πολύ και νομίζω πως το ακορντεονάκι τα σπάει. Καταρχήν να μην ξεχνάμε ότι ο τύπος είχε κάποια εκπομπή στην τηλεόραση τύπου Λαζόπουλου -αν θυμάμαι καλά. Θέλω να πω δηλαδή ότι ξεκινώντας να το βλέπεις δεν πας να το κριτικάρεις όπως τα υπόλοιπα. Όλο αυτό το πράμα ανήκει αλλού.

Φλερτάρει με το κιτς; ΝΑΙ! (γουστάρω όμως) Φλερτάρει με αυτό που λέμε "καμένο" κομμάτι; ΝΑΙ (δεν είναι όμως - εξαρτάται βέβαια από την οπτική με την οποία θα το δεις)

...και μ΄ αυτά και μ΄ αυτά μού θύμισες το άλλο θεϊκό που δεν υπάρχει ούτε αυτό!

Δεν υπάρχει λέμε! Εδώ χωρίς αμφιβολία κιτς καρά κιτς, η επιτομή του καρακίτς, τύπου Πέδρο Αλμοντοβάρ όσον αφορά το ενδυματολογικό, τα χρώματα και το όλο σκηνικό. Απίθανη κίνηση κι επίσης χιουμοριστική διάθεση και καμία διάθεση αυτό το κομμάτι να πάρει σοβαρά τον εαυτό του. Γουστάρω τρελά!

Σας έχει συμβεί ποτέ κάτι να είναι τόσο άσχημο και αποκρουστικό που κάποια στιγμή από το τόσο που το έχεις παρατηρήσει, να σπάει τα όρια και να πηγαίνει στην περιοχή του ωραίου; Σαν ένα κομμάτι νήμα δηλαδή στις άκρες του οποίου από την μια είναι το καλαίσθητο, το ωραίο και από την άλλη είναι το κιτς και το άσχημο. Αν ενώσετε αυτές τις δυο άκρες σε κύκλο, θα δείτε ότι συναντιούνται. Παράδειγμα η μούσα του Αλμοντοβάρ Ρόζι ντε Πάλμα. Δεν είναι τυχαίο ότι την πήρε ως μοντέλο ο Ζαν - Πολ Γκοτιέ.

"Ζίμπεν, ζίμπεν, αλουλού, ζίμπεν ζίμπεν άιν ζβάιν..."

"Ελ τσίκι - τσίκι σεβάιλα σι... περέα - περέα"

Υ.Γ.) Δεν ξέρω ρε παιδιά αλλά και με τα δυο παραπάνω, πάντα γελάω με την καρδιά μου κι όταν κάτι σε κάνει να γελάς, μόνο κακό δεν μπορεί να είναι.

Καλή μας αρχή.

 

Επεξ/σία από Ferelpis
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ferelpis είπε

Καλά τώρα! Βασικά να διαφωνήσω με την αγαπητή μου κυρία Πιλ και να πω ότι απλά δεν υπάρχει το συγκεκριμένο "πράμα". Μην το πω τραγούδι, μην το πω πρόζα, μην το πω χιουμοριστικό σκετσάκι μην το πω...δεν ξέρω πως αλλιώς να το χαρακτηρίσω.

lovesucks δεν ξέρω αν το λες ειρωνικά, αλλά για το συγκεκριμένο κομμάτι θα μπορούσα να μιλήσω για πολλή ώρα. Δεν υπάρχει! Απλά δεν υπάρχει! Σημειολογικά μιλώντας τι να πρωτοπιάσω; Το ενδυματολογικό; το σκηνικό; την κίνηση; Τα "χαρωπά" αγόρια; τη διάθεση που είναι απλά χιουμοριστική ή τη μελωδία;

Ενώ αν το καλοσκεφτείς είναι γιουροβιζιονικό κομμάτι, αν το σκεφτείς ακόμη περισσότερο θα δεις ότι είναι σαν να "κατουράει" στο θεσμό της γιουροβίζιον. Προσωπικά αυτό εξέλαβα. Καταρχήν εμένα η μελωδία μού άρεσε πολύ και νομίζω πως το ακορντεονάκι τα σπάει. Καταρχήν να μην ξεχνάμε ότι ο τύπος είχε κάποια εκπομπή στην τηλεόραση τύπου Λαζόπουλου -αν θυμάμαι καλά. Θέλω να πω δηλαδή ότι ξεκινώντας να το βλέπεις δεν πας να το κριτικάρεις όπως τα υπόλοιπα. Όλο αυτό το πράμα ανήκει αλλού.

Φλερτάρει με το κιτς; ΝΑΙ! (γουστάρω όμως) Φλερτάρει με αυτό που λέμε "καμένο" κομμάτι; ΝΑΙ (δεν είναι όμως - εξαρτάται βέβαια από την οπτική με την οποία θα το δεις)

...και μ΄ αυτό και μ΄ αυτό μού θύμισες το άλλο θεϊκό που δεν υπάρχει ούτε αυτό!

Δεν υπάρχει λέμε! Εδώ χωρίς αμφιβολία κιτς καρά κιτς, η επιτομή του καρακίτς, τύπου Πέδρο Αλμοντοβάρ όσον αφορά το ενδυματολογικό, τα χρώματα και το όλο σκηνικό. Απίθανη κίνηση κι επίσης χιουμοριστική διάθεση και καμία διάθεση αυτό το κομμάτι να πάρει σοβαρά τον εαυτό του. Γουστάρω τρελά!

Σας έχει συμβεί ποτέ κάτι να είναι τόσο άσχημο και αποκρουστικό που κάποια στιγμή από το τόσο που το έχεις παρατηρήσει, να σπάει τα όρια και να πηγαίνει στην περιοχή του ωραίου; Σαν ένα κομμάτι νήμα δηλαδή στις άκρες του οποίου από την μια είναι το καλαίσθητο, το ωραίο και από την άλλη είναι το κιτς και το άσχημο. Αν ενώσετε αυτές τις δυο άκρες σε κύκλο, θα δείτε ότι συναντιούνται.

"Ζίμπεν, ζίμπεν, αλουλού, ζίμπεν ζίμπεν άιν ζβάιν..."

"Ελ τσίκι - τσίκι σεβάιλα σι... περέα - περέα"

Υ.Γ.) Δεν ξέρω ρε παιδιά αλλά και με τα δυο παραπάνω, πάντα γελάω με την καρδιά μου.

Καλή μας αρχή.

 

Ένα θα πω και θα καταλάβεις...

Ήταν η πρώτη και η τελευταία φορά που ψήφισα γιουροβίζιον..🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗

Δεν θα μπορούσες να το αναλύσεις καλύτερα και δεν το γραψα ειρωνικά..😊😊😊😊😊😊

🏆🏆🏆🏆

Kαλή αρχή!!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Ferelpis είπε

Σας έχει συμβεί ποτέ κάτι να είναι τόσο άσχημο και αποκρουστικό που κάποια στιγμή από το τόσο που το έχεις παρατηρήσει, να σπάει τα όρια και να πηγαίνει στην περιοχή του ωραίου;

Για τα δόντια μου λές πάλι;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ερώτηση του 1.000.000. Η πλατφόρμα θεωρώ οτι δεν επιτρέπει να βαθμολογουμε το δικο μας. Σωστα? 😁 Διαφορετικα εγω το 12 θα το βαζω στο δικο μου. 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Agent_Orange είπε

Για τα δόντια μου λές πάλι;

 

Θα μας προτείνεις τελικά οδοντίατρο??να πάμε όλοι μαζί  οι εδώ συμμετέχοντες να φτιάξει κ τα δικά μας!!😁😁😁😁😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, lovesucks είπε

Θα μας προτείνεις τελικά οδοντίατρο??να πάμε όλοι μαζί  οι εδώ συμμετέχοντες να φτιάξει κ τα δικά μας!!😁😁😁😁😁

Άσε, ο δικός μου είναι χειρότερος από του Agent_Orange.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ferelpis είπε

Άσε, ο δικός μου είναι χειρότερος από του Agent_Orange.

Μα γι αυτό λέω να πάμε όλοι στου @Agent_Orange....θα μας κάνει κουκλάκια ζωγραφιστά!!😆😆😆😆😆

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ferelpis είπε

Ο οδοντίατρός μου:

images?q=tbn:ANd9GcT-200SLOBsOJTLPddL0rC

 

Εγώ:

images?q=tbn:ANd9GcSokyAQwvRkQ4zQbaXx487

 

Κλαίω!!!!!!Θεούλης ο οδοντίατρος!!!!

😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, JennyP είπε

Η ερώτηση του 1.000.000. Η πλατφόρμα θεωρώ οτι δεν επιτρέπει να βαθμολογουμε το δικο μας. Σωστα? 😁 Διαφορετικα εγω το 12 θα το βαζω στο δικο μου. 😂

Όντως δεν επιτρέπει να βαθμολογούμε το δικό μας, αν και σκέφτομαι να επιτρέψω μια εξαίρεση για τον εαυτό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...