Προς το περιεχόμενο

Αγορα απο perishop/peristore/peristores.gr


George b

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, greendevil1313 είπε

Κάρτα

Από την στιγμή που έκανες αμφισβήτηση δεν νομίζω πως θα χάσεις τα λεφτά σου , και δεν χρειαζόταν ο συνήγορος καταναλωτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, stefanidisg said:

Από την στιγμή που έκανες αμφισβήτηση δεν νομίζω πως θα χάσεις τα λεφτά σου , και δεν χρειαζόταν ο συνήγορος καταναλωτή.

Λάθος! Δεν θα πάρεις τίποτα παραπάνω από αυτά που θα καταφέρει ν' ανακτήσει η τράπεζα από τους λογαριασμούς του. Αν δεν μπορέσει ν' ανακτήσει τίποτα (το πιθανότερο) δεν θα πάρεις τίποτα. Τα είπαμε αυτά.

Επίσης η τράπεζα δεν θα κυνηγήσει κανέναν για λογαριασμό σου. Θα πρέπει αυτό να το κάνεις εσύ.

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, spectaculator είπε

Λάθος! Δεν θα πάρεις τίποτα παραπάνω από αυτά που θα καταφέρει ν' ανακτήσει η τράπεζα από τους λογαριασμούς του. Αν δεν μπορέσει ν' ανακτήσει τίποτα (το πιθανότερο) δεν θα πάρεις τίποτα. Τα είπαμε αυτά.

Επίσης η τράπεζα δεν θα κυνηγήσει κανέναν για λογαριασμό σου. Θα πρέπει αυτό να το κάνεις εσύ.

Αν ήταν για τις τράπεζες, δεν θα έδιναν ούτε σεντς.. Το σύστημα συναλλαγών των καρτών visa, Mastercard είναι που σου γυρίζουν τα χρήματα γιατί εκεί πέρα πάνε τα αιτήματα που κάνουμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, spectaculator είπε

Λάθος! Δεν θα πάρεις τίποτα παραπάνω από αυτά που θα καταφέρει ν' ανακτήσει η τράπεζα από τους λογαριασμούς του. Αν δεν μπορέσει ν' ανακτήσει τίποτα (το πιθανότερο) δεν θα πάρεις τίποτα. Τα είπαμε αυτά.

Επίσης η τράπεζα δεν θα κυνηγήσει κανέναν για λογαριασμό σου. Θα πρέπει αυτό να το κάνεις εσύ.

Οι κάρτες έχουν νομίζω ασφάλεια αγορών. Και στο έντυπο αναφέρει αν δεν παρέλαβα το προϊόν. Αυτό για την alpha . Θα δούμε τί θα γίνει, και ας αναφερθεί αν έχει πάρει κανείς όταν τα λεφτά με αμφισβήτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, spectaculator είπε

Λάθος! Δεν θα πάρεις τίποτα παραπάνω από αυτά που θα καταφέρει ν' ανακτήσει η τράπεζα από τους λογαριασμούς του. Αν δεν μπορέσει ν' ανακτήσει τίποτα (το πιθανότερο) δεν θα πάρεις τίποτα. Τα είπαμε αυτά.

Επίσης η τράπεζα δεν θα κυνηγήσει κανέναν για λογαριασμό σου. Θα πρέπει αυτό να το κάνεις εσύ.

Αδερφέ άστο δεν έχεις ιδέα ποιος αποζημιώνει στην αμφισβήτηση. Hint δεν είναι οι τράπεζες.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nat10 είπε

Αν ήταν για τις τράπεζες, δεν θα έδιναν ούτε σεντς.. Το σύστημα συναλλαγών των καρτών visa, Mastercard είναι που σου γυρίζουν τα χρήματα γιατί εκεί πέρα πάνε τα αιτήματα που κάνουμε 

Ακριβός, οι τράπεζες είναι μεσάζων 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, nat10 said:

Αν ήταν για τις τράπεζες, δεν θα έδιναν ούτε σεντς.. Το σύστημα συναλλαγών των καρτών visa, Mastercard είναι που σου γυρίζουν τα χρήματα γιατί εκεί πέρα πάνε τα αιτήματα που κάνουμε 

6 minutes ago, stefanidisg said:

Οι κάρτες έχουν νομίζω ασφάλεια αγορών. Και στο έντυπο αναφέρει αν δεν παρέλαβα το προϊόν. Αυτό για την alpha . Θα δούμε τί θα γίνει, και ας αναφερθεί αν έχει πάρει κανείς όταν τα λεφτά με αμφισβήτηση.

Αυτό που διαφημίζουν οι Mastercard και Visa σαν Zero Liability, στα ψιλά γράμματα γράφει να επικοινωνήσεις με το δικό σου χρηματο-πιστωτικό ίδρυμα. Η Mastercard και Visa δεν κάνουν τίποτα. Ότι κάνει η τράπεζά σας με ότι λογαριασμούς του έχει πρόσβαση αυτή.

 

 

7 minutes ago, dtk-386 said:

Αδερφέ άστο δεν έχεις ιδέα ποιος αποζημιώνει στην αμφισβήτηση. Hint δεν είναι οι τράπεζες.

Ο.κ. Καλή τύχη! Θα τα πάρετε όλα!

Διάβασε καλύτερα εδώ:

 

Quote

 

Could you get your money back?

 

If you’ve paid with a Visa credit, debit or pre-paid card and your purchase has gone wrong, you may be entitled to ask for a refund. Your first step should always be to contact the seller, but if you're unable to resolve the situation to your satisfaction, your card provider may still be able to help you.

Through a chargeback, your bank can try to get your money back from the seller on your behalf it isn’t a legal right, but your bank is committed to helping you, and will treat any claim fairly.

You can do this if you paid by credit, debit or pre-paid card and:

   Your order didn’t arrive or the service was not provided

•   Your order is faulty or doesn’t match the description

   The seller has gone out of business

You’ll find more information about what to do next below.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, spectaculator είπε

Ο.κ. Καλή τύχη! Θα τα πάρετε όλα!

Δεν αγόρσα από τον τύπο αλλά ξέρω πως δουλεύει η αμφισβήτηση συναλλαγών. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

3 minutes ago, dtk-386 said:

Δεν αγόρσα από τον τύπο αλλά ξέρω πως δουλεύει η αμφισβήτηση συναλλαγών. 

Διάβασε καλύτερα στο σύνδεσμο που σου έστειλα το τι λέει η ίδια η Visa. Τα ίδια λέει και η Mastercard. Το τι ξέρεις εσύ για την αμφισβήτηση συναλλαγών νομίζω περισσεύει.

Επεξ/σία από spectaculator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"μπράβο" πάντως στο best price... αν καταφέρνει έτσι εύκολα να πείσει τόσο κόσμο να στείλει 500αρικα στον πρώτο τυχόντα έμπορο στην επαρχία για αγορά κινητών εξ' αποστάσεως (400χλμ. ή πόσο είναι) σημαίνει οτι είναι πολύ μάστορες στο influencing. Τύφλα να χουν οι Καρντάσιανς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

*edit

Προσωπικά προχώρησα σε αγορά επειδή υπήρχε φυσικό κατάστημα , κοντά στην περιοχή μου και ήταν ευγενεστατοι στην επικοινωνία Μ μαζί τους μέχρι π άρχισαν βροχή οι αρνητικές κριτικές και μετά τέλος οι καταγγελίες εκεί έχασα κάθε επαφή μαζί τους και με τα λεφτά μου 

επιβεβαίωνω εγώ δεν πήρα τπτ πισω από eurobank , έχω προαναφέρει η διαδικασία περίπλοκη και χρονοβόρα  ,είμαι στην μέση του μήνα πλέον το πήρα απόφαση ότι έκανα δωρεά 😭😭....😂😂

Επεξ/σία από natts
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 minutes ago, nat10 said:

Αν ήταν για τις τράπεζες, δεν θα έδιναν ούτε σεντς.. Το σύστημα συναλλαγών των καρτών visa, Mastercard είναι που σου γυρίζουν τα χρήματα γιατί εκεί πέρα πάνε τα αιτήματα που κάνουμε 

Κάνεις λάθος! Διάβασε στην Visa που παρέθεσα παραπάνω που πάει το αίτημά σου. Οι visa/mastercard δεν αναλαμβάνουν τίποτα. Όλα τα κάνει το χρηματοπιστωτικό ίδρυμα (η τράπεζα) που σου έκδωσε την κάρτα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, spectaculator είπε

 

Διάβασε καλύτερα στο σύνδεσμο που σου έστειλα το τι λέει η ίδια η Visa. Τα ίδια λέει και η Mastercard.

Μην αγχώνεις τον κόσμο άδικα. Οι τράπεζες έχουν ασφάλεια για αυτές τις περιπτώσεις, δνε δύναται να μην επιστραφούν τα χρήματα, ακόμα και αν δεν υπάρχει επαρκές υπόλοιπο στο λογαριασμό του εμπόρου. Σε περίπτωση που η τράπεζα αρνηθεί (παρανόμως) τότε μπορείς να απειλήσει με μηνύσεις κτλ, φυσικά πρώτα αίτημα γραπτώς για λόγους άρνησης με υπογραφές κτλ, μετά αναφορά στο τραπεζικό ίδρυμα και αν δεν υπάρχει λύση τότε νομική προσφυγή. 

Επεξ/σία από Macosj
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Macosj said:

Μην αγχώνεις τον κόσμο άδικα. Οι τράπεζες έχουν ασφάλεια για αυτές τις περιπτώσεις, δνε δύναται να μην επιστραφούν τα χρήματα, κόμα και αν δεν υπάρχει επαρκές υπόλοιπο στο λογαριασμό του εμπόρου

Δύναται και παρα-δύναται. Είναι κι αυτό στα ψιλά γράμματα των τραπεζών. Ασφάλιση δεν υπάρχει (δεν πληρώνεις κάτι τέτοιο), και η τράπεζα σου επιστρέφει το ποσό που θα μπορέσει ν' ανακτήσει από εκείνον (όλο αν υπάρχουν τα χρήματα στον λογαριασμό του, τμήμα από όσα ήταν δυνατό ν' ανακτήσει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...