Προς το περιεχόμενο

Prey (2022) (Predator prequel)


KilliK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Μια χαρά ήταν η ταινία αλλά αυτό το CGI στο φίδι και στην αρκούδα..Κάνει μπαμ..Πρέπει με κάποιο τρόπο να ανέβει γενικότερα η ποιότητα.

Dude υποτίθεται κόστισε 80 μύρια, πάλι καλά να λες. Επίσης σε περίπτωση που δεν το ξες, δεν μπορούνε όλοι να δούνε την διαφορα στο CGI, ειδικά άμα δεν έχουν παίξει video game στην ζωή τους. Μου έχει τύχει πόσες φορες να πάω cinema με παρέα που νόμιζαν ότι το CGI ήταν πραγματικό. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 399
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

18 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Dude υποτίθεται κόστισε 80 μύρια, πάλι καλά να λες. Επίσης σε περίπτωση που δεν το ξες, δεν μπορούνε όλοι να δούνε την διαφορα στο CGI, ειδικά άμα δεν έχουν παίξει video game στην ζωή τους. Μου έχει τύχει πόσες φορες να πάω cinema με παρέα που νόμιζαν ότι το CGI ήταν πραγματικό. :D

Ναι αλλά επειδή στα video games έχει ανέβει πολύ η ποιότητα κάνει μπαμ στις ταινίες ακόμα κι αν είναι υπερπαραγωγές. Πρέπει να το βελτιώσουν αρκετά και κυρίως στις κινήσεις γιατί εκεί φαίνεται το ψέμα. 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Πάντως ούτε κι εγώ έχω παίξει βιντεοπαιχνίδι στη ζωή μου (το τελευταίο ήταν το FIFA 99 :D) αλλά τα κακά εφέ στα ζώα έβγαζαν μάτι. Νομίζω πως ο μόνος τρόπος να ξεγελαστείς είναι αν δεν έχεις δει ποτέ ντοκιμαντέρ στη ζωή σου ώστε να μην ξέρεις πώς είναι στα αλήθεια τα συγκεκριμένα ζώα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, gsarig είπε

Πάντως ούτε κι εγώ έχω παίξει βιντεοπαιχνίδι στη ζωή μου (το τελευταίο ήταν το FIFA 99 :D) αλλά τα κακά εφέ στα ζώα έβγαζαν μάτι. Νομίζω πως ο μόνος τρόπος να ξεγελαστείς είναι αν δεν έχεις δει ποτέ ντοκιμαντέρ στη ζωή σου ώστε να μην ξέρεις πώς είναι στα αλήθεια τα συγκεκριμένα ζώα. 

Μπορεί να τρόμαζε ο έφηβος κόσμος, άμα εβαζαν κανονικά. Θα έπρεπε να γράφουν στην αρχή, "κατά τα γυρίσματα της ταινίας, δεν τραυματίστηκε κανένα ζώο."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Tetrabitos είπε

Μπορεί να τρόμαζε ο έφηβος κόσμος, άμα εβαζαν κανονικά. Θα έπρεπε να γράφουν στην αρχή, "κατά τα γυρίσματα της ταινίας, δεν τραυματίστηκε κανένα ζώο."

Νομίζω στο Braveheart είχαν σκοτωθεί πολλά άλογα στις μάχες.

Αντίστοιχα στο Cannibal Holocaust οι σκηνές με σφαγές κάποιων ζώων ήταν αληθινές και είχαν σύρει στα δικαστήρια τον σκηνοθέτη οι φιλοζωϊκές οργανώσεις τότε. Βέβαια τότε εκείνον τον έτρεχαν στα δικαστήρια γιατί θεωρούσαν ότι και οι ηθοποιοί όντως είχαν σφαγεί από καννίβαλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Tetrabitos είπε

Μπορεί να τρόμαζε ο έφηβος κόσμος, άμα εβαζαν κανονικά. Θα έπρεπε να γράφουν στην αρχή, "κατά τα γυρίσματα της ταινίας, δεν τραυματίστηκε κανένα ζώο."

Η ταινία δεν είναι για εφηβους όμως. ;)

Βασικά άμα δεν κάνω λάθος είναι μεγάλο τρέξιμο το να χρησιμοποιήσεις ζώα πια στις σημερινές παραγωγές και για αυτό τα κάνουν CGI και ας κοστίζει περισσότερο. Μέχρι και το κουνέλι cgi νομίζω ήταν. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Waiss είπε

Αντίστοιχα στο Cannibal Holocaust οι σκηνές με σφαγές κάποιων ζώων ήταν αληθινές και είχαν σύρει στα δικαστήρια τον σκηνοθέτη οι φιλοζωϊκές οργανώσεις τότε. Βέβαια τότε εκείνον τον έτρεχαν στα δικαστήρια γιατί θεωρούσαν ότι και οι ηθοποιοί όντως είχαν σφαγεί από καννίβαλους

Για τους ανθρώπους αν θυμάμαι καλά τους είχε βάλει να υπογράψουν ότι για ένα μεγάλο χρονικό διάστημα δεν θα έβγαιναν στα ΜΜΕ ώστε να πιστέψουν ο κόσμος ότι οι σκηνές στην ταινία ήταν αληθινές. Βέβαια του γύρισε μπούμερανγκ όταν του απαγγέλθηκαν κατηγορίες και η ταινία θεωρήθηκε Snuff. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, liakinen είπε

Για τους ανθρώπους αν θυμάμαι καλά τους είχε βάλει να υπογράψουν ότι για ένα μεγάλο χρονικό διάστημα δεν θα έβγαιναν στα ΜΜΕ ώστε να πιστέψουν ο κόσμος ότι οι σκηνές στην ταινία ήταν αληθινές. Βέβαια του γύρισε μπούμερανγκ όταν του απαγγέλθηκαν κατηγορίες και η ταινία θεωρήθηκε Snuff. 

Ακριβώς. Ήταν η πρώτη ταινία που το έκανε αυτό πολύ πριν από κάτι Blair Witch project κλπ.

Εγώ πάντως θυμάμαι τον εαυτό μου να την βλέπω και να τρώω πίτσα :lol: Ήταν όμως πραγματικά ρεαλιστική και αηδία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πω και εγώ την άποψη μου μετά την θέαση της ταινίας. Στα πρώτα λεπτά ήμουν προκατελημένος και έπαιζα στο κινητό , αλλα αμέσως το παράτησα.....

Εμένα προσωπικά μου ψιλοάρεσε , ίσως κάποια άλλη στιγμή την ξαναδώ όταν την παίξει η τηλεόραση. Ωραία ατμόσφαιρα , μου άρεσε πολύ ο ήχος και η μουσική ! Τα εφέ καλά ,οχι ψεύτικα (οπως είδα προχθες το g.i. joe το ξυπνημα της κομπρα)

7/10 απο εμένα και ενα ευχάριστο απόγευμα :)

 

Δεν θέλω να βάλω σπόιλερς αλλα στο χωράφι που τρέχανε .....

Spoiler

..ήμουν σίγουρος οτι σκότωσε τον αδερφό της !! αφού εδειξε και αίματα να πετάγονται. Η δεν είδα εγω καλά ?? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Gilmaru είπε

Διαβάζοντας σχόλια εδώ και σε άλλα site, συνειδητοποιώ τελικά ότι οι greek fans του Predator franchise την έχουν δει πολύ υψηλή κουλτούρα κι έτσι.

Συγνώμη που δεν είμαστε αγράμματοι rednecks, Αφού το franchise έχει διάφορα επίπεδα, νοήματα κι ερμηνείες. Το αναλύουμε. Με το βάθος του μας φέρνει σε σκέψεις, όπως πρέπει να κάνει η τέχνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, sstratos είπε

Δεν θέλω να βάλω σπόιλερς αλλα στο χωράφι που τρέχανε .....

Dude...άλλος ήταν φυσικά και ναι, εννοείτε δεν ζει πια. :D

5 λεπτά πριν, Shinji ikari είπε

Συγνώμη που δεν είμαστε αγράμματοι rednecks

yes-hell-ya-brother.gif

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...