Προς το περιεχόμενο

Prey (2022) (Predator prequel)


KilliK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 399
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Την είδα και εγώ, θεωρώ αξίζει τη θέαση της. Έχω σοβαρές ενστάσεις σε κάποια πράγματα και αν τα φτιάχνανε θα ήταν στις πολύ καλές. Ως έχει όμως είναι απλώς καλή. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

Damn, έχω να τσεκάρω το AvP Galaxy χρόνια, έλεγα ότι θα είχε κλείσει μέχρι τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια στιγμή πρέπει να βγει μια ταινία μόνο με Yautja. Αντίπαλες φατρίες και τέτοια πράγματα ή ένα πιο σωστά δομημένο Predators (2010). 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το predators μια χαρα κανει το setup & introduction στο οτι υπαρχουν διαφορετικες σεκτες/groups/clans με διαφορετικο morality κτλ. 

Ανετα μπορουσε να γινει sequel, they dropped the ball on that one.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τύποι θελαν να βγάλουν μια Elen Ripley στο συμπαν του Predator. 

Ε το έκαναν τελείως λάθος. Θα μπορούσαν να χρησιμοποιήσουν παρόμοια συνταγή και να είναι επιτυχημένο. 

Κάποιοι νομίζουν ότι το πρόβλημα είναι ότι ο κεντρικός χαρακτήρας είναι γυναίκα. Όχι. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοί είναι αυτοί που διαβάζοντας σχόλια μας νομίζουν ότι έχουμε θέμα με ρόλους που παρουσιάζουν δυναμικές γυναίκες γιατί ήμαστε Μάτσο Μανς που γουστάρουν μόνο μπράτσα και Σβαρτσενέγκερ αλλά δεν καταλαβαίνουν ότι απλά δεν γουστάρουμε αυτήν με το ζόρι επιβολή και καλά των νέων προτύπων και όλη αυτή την "κουλτούρα" των καταπιεσμένων κινημάτων. 

Εμείς όμως ήμασταν αυτοί που δεν είχαμε κανένα θέμα το αντίθετο μάλιστα με την Έλεν Ρίπλεϊ, την Σάρα Κόνορ... 

Με την μύξα που μπαίνοντας σε Σούπερ Σάγιαν mode τα βάζει με ένα κτήνος κυνηγό ή την κάθε 18 Χρόνη Λατίνα (κυρίως) που θέλουν να προωθήσουν ναι έχω θέμα. 

 

  • Like 12
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κανένας δεν έχει θέμα με γυναίκες δυναμικές, για παράδειγμα στο Tomb Raider κανένας δεν είχε θέμα. Στη σημερινή εποχή όμως είναι ''forced η female leader'' και αυτό είναι που ενοχλεί. Η λεγόμενη woke agenda, BLM, forced female leader, LGBTQ+ παντού κλπ.

Για παράδειγμα στο Star Wars, η Rey δεν θα έπρεπε να μπορεί να νικήσει τον Kylo Ren χωρίς καθόλου εκπαίδευση όπως και έγινε. 

Ή

Δεν θα έπρεπε να βγει ταινία/σειρά με μαύρο Αχιλλέα όπως έκανε το Netflix(Το οποίο είναι ο πρώτος διδάξας του wokeness).

Εδώ ό,τι τυχόν βγάλει το Hollywood χωρίς όλα αυτά, πατώνει στις κριτικές. Για παράδειγμα το Top Gun 2 ενόχλησε που πήγε τόσο καλά ενώ δεν έχει woke agenda, η σειρά ''The Terminal List'' το ίδιο κλπ.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Κανένας δεν έχει θέμα με γυναίκες δυναμικές, για παράδειγμα στο Tomb Raider κανένας δεν είχε θέμα. Στη σημερινή εποχή όμως είναι ''forced η female leader'' και αυτό είναι που ενοχλεί. Η λεγόμενη woke agenda, BLM, forced female leader, LGBTQ+ παντού κλπ.

Για παράδειγμα στο Star Wars, η Rey δεν θα έπρεπε να μπορεί να νικήσει τον Kylo Ren χωρίς καθόλου εκπαίδευση όπως και έγινε. 

Ή

Δεν θα έπρεπε να βγει ταινία/σειρά με μαύρο Αχιλλέα όπως έκανε το Netflix(Το οποίο είναι ο πρώτος διδάξας του wokeness).

Εδώ ό,τι τυχόν βγάλει το Hollywood χωρίς όλα αυτά, πατώνει στις κριτικές. Για παράδειγμα το Top Gun 2 ενόχλησε που πήγε τόσο καλά ενώ δεν έχει woke agenda, η σειρά ''The Terminal List'' το ίδιο κλπ.

Εντωμεταξυ στο Netflix πρόσφατα ανέβασαν το High Plains Drifter του Eastwood. Ταινία που έχει να δείξει η τηλεόραση σε μια φυσιολογική ώρα, πάνω από 15 χρόνια. Όχι ότι είναι βέβαια καμία αντί woke ταινία, αλλά τέτοιες κλασσικές ταινίες και μάλιστα με Eastwood, έχουν χαθεί από τον ορίζοντα. Και ειδικά για Netflix μου έκανε εντύπωση.

Επεξ/σία από Waiss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή θέλω να είμαι δίκαιος στα λεγόμενα μου (όσο μπορώ) το Netflix περνάει τα γνωστά μηνύματα ίσως με τον πιο "εύπεπτο" - "σωστό" τρόπο (σε αυτά που έχω δει) πχ Arcane, Stranger Things. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα λίγο στο Disney+ να δω το she Hulk. Τι αηδία, woke με empowerment women κτλπ. Θα έχουν πρόβλημα οι γυναίκες άμα βλέπουν από μικρές τέτοια πράγματα. Θα γίνουν δυστυχισμένες, δεν θα μπορούν να κάνουν μια σχέση νορμάλ στο μέλλον. Μετά θα τους φταίει η πατριαρχεία... Όλο κράξιμο προς το αντρικό φύλο. Καταντάει κουραστικό. Το ίδιο σπαστικό θα ήταν άμα εκραζε ο Hulk τις γυναίκες κάθε δεύτερη ατάκα. Έλεος πια.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...