Προς το περιεχόμενο

Prey (2022) (Predator prequel)


KilliK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, sstratos είπε

είδα προχθες το g.i. joe το ξυπνημα της κομπρα)

  Απόκρυψη περιεχομένων

 

 

Δεν θα τα δω πότε αυτά τα δύο GI Joe, δεν θέλω να μου χαλάσει το κόμικ.

3b2.png.e7953159ce6fa216337b564958325d2b.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 399
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, sstratos είπε

Ας πω και εγώ την άποψη μου μετά την θέαση της ταινίας. Στα πρώτα λεπτά ήμουν προκατελημένος και έπαιζα στο κινητό , αλλα αμέσως το παράτησα.....

Εμένα προσωπικά μου ψιλοάρεσε , ίσως κάποια άλλη στιγμή την ξαναδώ όταν την παίξει η τηλεόραση. Ωραία ατμόσφαιρα , μου άρεσε πολύ ο ήχος και η μουσική ! Τα εφέ καλά ,οχι ψεύτικα (οπως είδα προχθες το g.i. joe το ξυπνημα της κομπρα)

7/10 απο εμένα και ενα ευχάριστο απόγευμα :)

 

Δεν θέλω να βάλω σπόιλερς αλλα στο χωράφι που τρέχανε .....

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

..ήμουν σίγουρος οτι σκότωσε τον αδερφό της !! αφού εδειξε και αίματα να πετάγονται. Η δεν είδα εγω καλά ?? 

 

Φυσικά είναι δύο διαφορετικά πράγματα το "μου άρεσε" έτσι για να περάσει η ώρα μου κι άλλο το "μου άρεσε" και θα το ξαναδώ άλλες 68 φορές στην υπόλοιπη ζωή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ζητάμε υπερβολικά πολλά από την ταινία. Αυτή του 87, πέρα το ότι ήταν κορυφή ως παραγωγή, σε μια δεκαετία όπου ξέρανε να φτιάχνουν action movies, είχε και έναν Arnold μέσα στην κορυφή του, είχε και έναν Predator που μας ήταν κάτι το άγνωστο, οπότε αν πήγαινες να την δεις ανυποψίαστος και ήσουν φαν των sci fi, από την πρώτη εμφάνιση του Predator στην οθόνη τα είχες κάνει πάνω σου από τον ενθουσιασμό.

Σε ΟΛΕΣ τις επόμενες ταινίες περιμένεις από το πρώτο δευτερόλεπτο να δεις τον Predator και να συγκρίνεις με την αρχική ταινία. Οπότε δύσκολα θα κερδίσουν κάποιον. Ακόμα και για την δεύτερη ταινία που σήμερα την θεωρούμε ως την μόνη(?) που στέκεται δίπλα στην πρώτη, όταν είχε βγει είχε φάει κράξιμο. Ο Danny Glover φαινόταν πολύ λίγος ως διάδοχος του Arnold και η μετάβαση από την ζούγκλα στην πόλη επίσης ήταν λόγος για κράξιμο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, john_dr είπε

Νομίζω ζητάμε υπερβολικά πολλά από την ταινία. Αυτή του 87, πέρα το ότι ήταν κορυφή ως παραγωγή, σε μια δεκαετία όπου ξέρανε να φτιάχνουν action movies, είχε και έναν Arnold μέσα στην κορυφή του, είχε και έναν Predator που μας ήταν κάτι το άγνωστο, οπότε αν πήγαινες να την δεις ανυποψίαστος και ήσουν φαν των sci fi, από την πρώτη εμφάνιση του Predator στην οθόνη τα είχες κάνει πάνω σου από τον ενθουσιασμό.

Σε ΟΛΕΣ τις επόμενες ταινίες περιμένεις από το πρώτο δευτερόλεπτο να δεις τον Predator και να συγκρίνεις με την αρχική ταινία. Οπότε δύσκολα θα κερδίσουν κάποιον. Ακόμα και για την δεύτερη ταινία που σήμερα την θεωρούμε ως την μόνη(?) που στέκεται δίπλα στην πρώτη, όταν είχε βγει είχε φάει κράξιμο. Ο Danny Glover φαινόταν πολύ λίγος ως διάδοχος του Arnold και η μετάβαση από την ζούγκλα στην πόλη επίσης ήταν λόγος για κράξιμο.

Γι' αυτό λέμε ότι πρέπει κάποια στιγμή να σταματήσει αυτό το τσίρκο με τα prequels, τα sequels και τα τριquels. Δεν έχει νόημα πια κι έχει κουράσει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν γινόταν και τίποτα, δεν είχε bantering, δεν είχαν χαρακτήρες. Εκτός από του δυο πρωταγωνιστές ο δεύτερος του αδερφού ήταν ο κλασσικός αντιπαθητικός καρικατούρα και κανείς άλλος τίποτα, σκιές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, john_dr είπε

Νομίζω ζητάμε υπερβολικά πολλά από την ταινία. Αυτή του 87, πέρα το ότι ήταν κορυφή ως παραγωγή, σε μια δεκαετία όπου ξέρανε να φτιάχνουν action movies, είχε και έναν Arnold μέσα στην κορυφή του, είχε και έναν Predator που μας ήταν κάτι το άγνωστο, οπότε αν πήγαινες να την δεις ανυποψίαστος και ήσουν φαν των sci fi, από την πρώτη εμφάνιση του Predator στην οθόνη τα είχες κάνει πάνω σου από τον ενθουσιασμό.

Σε ΟΛΕΣ τις επόμενες ταινίες περιμένεις από το πρώτο δευτερόλεπτο να δεις τον Predator και να συγκρίνεις με την αρχική ταινία. Οπότε δύσκολα θα κερδίσουν κάποιον. Ακόμα και για την δεύτερη ταινία που σήμερα την θεωρούμε ως την μόνη(?) που στέκεται δίπλα στην πρώτη, όταν είχε βγει είχε φάει κράξιμο. Ο Danny Glover φαινόταν πολύ λίγος ως διάδοχος του Arnold και η μετάβαση από την ζούγκλα στην πόλη επίσης ήταν λόγος για κράξιμο.

Σε αντίθεση με το Prey, στο οποιο βασικό ρολο έπαιξε η Ποκαχόντας κι όχι ο Predator, στο Predators του 2010 τουλάχιστον μας έδειξαν αρκετά καινούργια στοιχεια για τους Yautja. Ο τρόπος που κυνηγούσαν, τον Berserker, προσωπικά την απόλαυσα πολύ περισσότερο από το Prey και την έχω ξαναδεί 2-3 φορες.

Το Prey έφαγε delete στο καπάκι. Αθλιοι Comanche με εφηβικές ανησυχίες αλα Twilight, με έναν Predator με IQ κάτω του μετριου να κάνει εμφανίσεις στο άκυρο και να χαλάει την οποια ατμόσφαιρα "κυνηγού".

Αν το Predators (2010) ήταν μέτριο, αυτό ήταν κάτω του μετριου.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Shinji ikari είπε

Συγνώμη που δεν είμαστε αγράμματοι rednecks, Αφού το franchise έχει διάφορα επίπεδα, νοήματα κι ερμηνείες. Το αναλύουμε. Με το βάθος του μας φέρνει σε σκέψεις, όπως πρέπει να κάνει η τέχνη.

Oh my! Κι εγώ που νόμιζα ότι όλο το Predator franchise απευθυνόταν κυρίως σε αυτήν την κατηγορία. Δεν συνειδητοποίησα ποτέ ότι είναι ένα βαθυστόχαστο και πολυεπίπεδο έργο τέχνης.

Επεξ/σία από Gilmaru
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Gilmaru είπε

Δεν συνειδητοποίησα ποτέ ότι είναι ένα βαθυστόχαστο και πολυεπίπεδο έργο τέχνης.

Μάλλον.

Επεξ/σία από Shinji ikari
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Exoskeletor είπε

τι βαθμολογιαρες ειναι αυτες που περνει σε rotten Και Imdb, λετε νανε κανα αριστουργημα?

Είναι πολλά τα λεφτά Άρη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/8/2022 στις 5:21 ΜΜ, Sugizo είπε

Σε αντίθεση με το Prey, στο οποιο βασικό ρολο έπαιξε η Ποκαχόντας κι όχι ο Predator, στο Predators του 2010 τουλάχιστον μας έδειξαν αρκετά καινούργια στοιχεια για τους Yautja. Ο τρόπος που κυνηγούσαν, τον Berserker, προσωπικά την απόλαυσα πολύ περισσότερο από το Prey και την έχω ξαναδεί 2-3 φορες.

Το Prey έφαγε delete στο καπάκι. Αθλιοι Comanche με εφηβικές ανησυχίες αλα Twilight, με έναν Predator με IQ κάτω του μετριου να κάνει εμφανίσεις στο άκυρο και να χαλάει την οποια ατμόσφαιρα "κυνηγού".

Αν το Predators (2010) ήταν μέτριο, αυτό ήταν κάτω του μετριου.

παντου διαβάζω καλα σχόλια για την ταινια και τωρα διάβασα και το δικο σου και δεν ξερω αν αξίζει ή αν ειναι εντελώς χαλια η ταινία..τζαμπα χρονος δλδ..

τουλάχιστον να ειναι προσεγμένη καπως και γενικα να βλεπετε και να σε κρατάει η πλοκή αυτο θελω εγω 🙄

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vagelis2019 είπε

παντου διαβάζω καλα σχόλια για την ταινια και τωρα διάβασα και το δικο σου και δεν ξερω αν αξίζει ή αν ειναι εντελώς χαλια η ταινία..τζαμπα χρονος δλδ..

τουλάχιστον να ειναι προσεγμένη καπως και γενικα να βλεπετε και να σε κρατάει η πλοκή αυτο θελω εγω 🙄

 

Εάν σου αρέσουν οι ταινίες Predator γενικά, δες την. Μπορεί να είσαι μέσα σε αυτούς που τους αρέσει.

Προσωπικά δεν μου άρεσε καθόλου, είχα ένα αίσθημα λες και έβλεπα ταινία Marvel.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Sugizo είπε

Εάν σου αρέσουν οι ταινίες Predator γενικά, δες την. Μπορεί να είσαι μέσα σε αυτούς που τους αρέσει.

Προσωπικά δεν μου άρεσε καθόλου, είχα ένα αίσθημα λες και έβλεπα ταινία Marvel.

Αν ειναι σαν τις τελευταίες ταινίες της marvel οπως το doctor strange και το thor που το περιμέναμε πως κ πως και ηταν μαπες.. Αστα.  

Αλλα πιστεύω θα ειναι καλο το prey 🤞☺️

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...