Προς το περιεχόμενο

Prey (2022) (Predator prequel)


KilliK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 399
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

27 λεπτά πριν, Thresh είπε

 

 

Ενδιαφέρον φαίνεται. Ως φανατικός του Predator θα το δω σίγουρα.

 

Spoiler

Το μελαχροινό μωράκι είναι ωραίο...😍

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον μόνο εγώ θεωρώ το P2 ισάξιο του P1. 😛

Αυτές οι ανυπέρβλητες σκηνές στο μετρό και στα ψυγεία έχουν στοιχειώσει την τότε παιδική και αθώα μου ψυχούλα. :D

Εν τω μεταξύ το Predators βλέποντας το ξανά μετά την πρώτη μέτρια εντύπωση που μου είχε αφήσει όταν πρωτοκυκλοφόρησε, το έχω εκτιμήσει πάρα πολύ. Απλά είχε την... ατυχία να πρέπει να ανταγωνιστεί 2 εξαιρετικές (από άποψη πρωτοτυπίας, σεναρίου, ατμόσφαιρας 90s που δεν μπορεί να την αγγίξει τίποτα πλέον) ταινίες.

Αγαπημένο και το AVP και δεν καταλαβαίνω γιατί τέτοιο hate.

Ελπίζω το Prey να δώσει πράγματα που δεν έχουμε δει μέχρι τώρα. Να αναπτύξει το lore. Μακάρι να είναι πιο σκοτεινό, κλειστοφοβικό και με μπόλικα horror στοιχεία.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, -WISE- είπε

Αγαπημένο και το AVP και δεν καταλαβαίνω γιατί τέτοιο hate.

Και εμένα μου άρεσε το AvP. Το κακό είναι ότι με την κυκλοφορία του Prometheus "ακυρώθηκε" το σενάριο του και δεν νομίζω να κυκλοφορήσει είτε καινούργια ταινία είτε game με αυτή την θεματολογία.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AvP ήταν μια χαρά, τίμια.  Το 2012-13 είχα κάνει Binge-watching ότι alien / predator υπήρχε έως τότε - ήταν το διάλλειμα μου από το διάβασμα για πανελλήνιες - και είχα περάσει πολύ ευχάριστα με το συγκεκριμένο σύμπαν ταινιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Oι AvP ταινίες είχαν πλάκα, αλλά προτιμώ περισσόερο να έχουμε τέτοια σε games.
Όχι τίποτα, αλλά πρέπει να βάζουν στις ταινίες τα κακόμοιρα τα xenomorphs να είναι μάστιγα. :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Oι AvP ταινίες είχαν πλάκα, αλλά προτιμώ περισσόερο να έχουμε τέτοια σε games.
Όχι τίποτα, αλλά πρέπει να βάζουν στις ταινίες τα κακόμοιρα τα xenomorphs να είναι μάστιγα. :P

Από το στόμα σου και στης Rebellion το αυτί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aμα ο Predator σκοτώνει τα πάντα είμαι ok, οτιδήποτε άλλο είναι χαζό, ειδικά μια εποχή που η βλακεία κυριαρχεί και ειδικά από μια τύπισσα 40 κιλά. Αμφιβάλλω. Τώρα άμα είναι κωμωδία σαν το ΑVΡ, fair enough.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, _Theo_ είπε

Από το στόμα σου και στης Rebellion το αυτί.

Spoiler

Αυτούς περίμενα όταν έβγαλαν το AvP3, αλλά με τα τότε "νέα" console controls (κοίτα εδώ για να πηδήξεις, κοίτα εδώ για να μπεις στην τρύπα και μετά rock, paper, scissors melee) σπάστηκα, τα controls του 1 και του 2 ήταν μια χαρά. :(

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα το δω εννοείται γιατί είμαι fan των Predator / Alien ταινιών. Αλλά ρε γμτ βάλτε έναν male ως πρωταγωνιστή και όχι απαραίτητα σφίχτη όπως τον Arnold.

Υποθέτω ότι αν σκοτώσουν τον Predator θα είναι team work διότι είδαμε ένα σωρό άτομα στο trailer. Αν όμως βάλουν την μικρή ινδιάνα σαν main warrior δεν κολλάει. Τι έχει στην συνέχεια, trans/non binary να κυνηγάει Predators?

Παρατήρησα στο trailer η ινδιάνα σε μια σκηνή είναι μέσα στην λάσπη, στυλ Arnold.

Επίσης, γύρω στο 1.40' εκεί στην πεδιάδα που έτρεχαν οι 2 ινδιάνοι, φάνηκε σαν να τους κυνηγούσε κάτω μέσα από τα χορτάρια. Ίσως κανα pet του Predator ή κανα μικρό Alien, αν και χλωμό το τελευταίο.

Τι να πω μακάρι να βγει καλό και να μας εκπλήξει ευχάριστα.

Επεξ/σία από Glikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Αυτούς περίμενα όταν έβγαλαν το AvP3, αλλά με τα τότε "νέα" console controls (κοίτα εδώ για να πηδήξεις, κοίτα εδώ για να μπεις στην τρύπα και μετά rock, paper, scissors melee) σπάστηκα, τα controls του 1 και του 2 ήταν μια χαρά. :(

 

Spoiler

Το AvP (2010) το είχα λιώσει. Ο χειρισμός του μου άρεσε πολύ πάντως. Το τραγικό είναι ότι μετά από 2-3 patches σταμάτησε η υποστήριξη του, πιθανόν λόγω χαμηλών πωλήσεων. Αν κυκλοφορούσαν άλλα τόσα (patches) θα ήταν από τα πιο fun (multiplayer) παιχνίδια που έχω παίξει. Και το Single ήταν καλό αλλά σύντομο. Πάντως το παίζουν ακόμα καμιά 100αριά άτομα καθημερινά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Glikos είπε

Θα το δω εννοείται γιατί είμαι fan των Predator / Alien ταινιών. Αλλά ρε γμτ βάλτε έναν male ως πρωταγωνιστή και όχι απαραίτητα σφίχτη όπως τον Arnold.

Θα μπορούσε να λειτουργήσει κάπως άμα ο Predator ήταν μονο melee και ήταν μια μεγάλη ομάδα από ινδιάνους. Δεν με νοιάζει άμα γυναικα είναι πρωταγωνίστρια αρκεί να βγάζει νόημα.

Δηλαδή άμα πέθαναν όλοι και έμενε μονο μια τύπισσα είναι ok, απλά αυτή η τύπισσα να είναι badass, φάση κόρη του chieftain και έδινε το τελικό χτύπημα αφού ήδη είχαν τραυματίσει τον Predator σαν ομάδα. Έτσι βγάζει λίγο νόημα, αλλα και πάλι μιλάμε για Predator σε παλιά εποχή, δηλαδή καμια ελπίδα ακόμα και όλες οι φυλές των ινδιάνων να unite, αλλα anyways ταινία είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Θα μπορούσε να λειτουργήσει κάπως άμα ο Predator ήταν μονο melee και ήταν μια μεγάλη ομάδα από ινδιάνους. Δεν με νοιάζει άμα γυναικα είναι πρωταγωνίστρια αρκεί να βγάζει νόημα.

Ναι, αν είναι όλη η φυλή των ινδιάνων και τον σκοτώσουν ομαδικά έχει κάποια λογική που λέει ο λόγος. Αλλά αν κάνουν την μικρή ινδιάνα Arnold No2 και τα κάνει σχεδόν όλα μόνη της, ε τότε θα είναι άθλιο.

Θα προτιμούσα π.χ. κάποιον male, native American ή μη ηθοποιό διότι θα μπορούσε να έχει τον κύριο ρόλο του πολεμιστή σε στυλ Arnold.

Μακάρι να μην είναι ψέμα η ταινία, τουλάχιστον να έχει κάποιο ρεαλισμό.

 

Επεξ/σία από Glikos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...