Προς το περιεχόμενο

Prey (2022) (Predator prequel)


KilliK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 399
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 ώρες πριν, belray είπε

It knows how to kill.

I know how to survive.

 Λίγο νωρίτερα ή αργότερα, στο τσακ δε τη τρώει αρκούδα επειδή την σώζει ο κυνηγός...

 

Trick του trailer είναι, στην κανονική ταινία η αρκούδα παραδίδεται. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Είχα δει το Predators στο σινεμά, αλλά πανάθεμα αν θυμάμαι κάτι παραπάνω από το ότι είχε τον Laurence Fishburne σαν τον "παλιό", ο οποίος φυσικά έπρεπε να πεθάνει. -_-

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Είχα δει το Predators στο σινεμά, αλλά πανάθεμα αν θυμάμαι κάτι παραπάνω από το ότι είχε τον Laurence Fishburne σαν τον "παλιό", ο οποίος φυσικά έπρεπε να πεθάνει. -_-

Η ιδέα του ήταν καλή (αν και προϋπήρχε) και προσωπικά μου άρεσε κυρίως μέχρι πριν την συνάντηση με τον Μορφέα 🙃 Είχε στιγμές που μου έκαναν αίσθηση πχ η συζήτηση για την πυξίδα και τον ήλιο και φυσικά η μάχη του Yakuza με τον έναν κυνηγό.

 

 

Επεξ/σία από liakinen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχεδόν oλα τα σκηνικά είναι retarded af. Τίποτα δεν έχει τον Predator. Είναι και το μοναδικό κομμάτι που μου άρεσε από τα ΑVΡ, ότι τίποτα δεν έχει τον Predator παραμόνο άμα gangbanged από Xenos. Σε αυτό φταίει οποιος έγραψε τον Predator, γιατί σε εισαγωγικά δεν έχει κανένα weakness και είναι smart af, που βγάζει νόημα για advanced alien race, αλλα στις ταινίες δεν λειτουργεί.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

via: https://unboxholics.com/news/movies/96484-ola-osa-prepei-na-gnorizete-gia-to-prey-tin-tainia-sto-sympan-tou-predator?from=home_recent_news

 

[...] Θέλω να τα πω λίγο συγκεκριμένα, γιατί νομίζω ότι υπήρξε κάποια σύγχυση με το τι έχει καταλάβει ο κόσμος. Κατά τη γνώμη μου, αυτή δεν είναι μία prequel ταινία. Δεν είναι μία ταινία του τύπου: Ωραία ας πούμε από που ήρθε ο Predator. Αυτό το είχαμε δει στην αρχική ταινία του Predator, αλλά στο Prey, αυτό το πλάσμα, ταξιδεύει πρώτη φορά στη Γη.

Μάλιστα, ο σκηνοθέτης μίλησε πρόσφατα και στο ComicBook.com και είπε μεταξύ άλλων ότι ο Predator της ταινίας είναι ίσως από ένα διαφορετικό ημισφαίριο του πλανήτη του, είναι διαφορετική «ράτσα» και η εμφάνισή του είναι λιγάκι νέα.

pDOnXdn.jpg

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο εξώφυλλο του περιοδικού πάντως ο Predator βλέποντας την ινδιάνα να κρατάει τσεκούρι (από ξύλο και πέτρα) πρέπει να έχει τρομοκρατηθεί από τον φόβο του. Διότι μια δυναμική και γενναία γυναίκα είναι ικανή για όλα. 😅

Επεξ/σία από Glikos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Θέλω να τα πω λίγο συγκεκριμένα, γιατί νομίζω ότι υπήρξε κάποια σύγχυση με το τι έχει καταλάβει ο κόσμος. Κατά τη γνώμη μου, αυτή δεν είναι μία prequel ταινία. Δεν είναι μία ταινία του τύπου: Ωραία ας πούμε από που ήρθε ο Predator. Αυτό το είχαμε δει στην αρχική ταινία του Predator, αλλά στο Prey, αυτό το πλάσμα, ταξιδεύει πρώτη φορά στη Γη.

Ναρκωτικά? Τί μάθαμε για την καταγωγή στην αρχική ταινία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Ναρκωτικά? Τί μάθαμε για την καταγωγή στην αρχική ταινία?

Aμα δεν κάνω λάθος το περισσότερο lore για τους Predators το μάθαμε από εκείνη την μούφα ταινία στα χιόνια με την άλλη bad my ass τύπισσα.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λέτε καταγωγή τι εννοείτε; Ότι έρχονταν απλά από άλλο πλανήτη; Αυτό το ξέρουμε από την πρώτη ταινία του '87 και μάλιστα  από την αρχή της. Αν εννοείτε τον πλανήτη από όπου προέρχονται, όχι, αυτό δεν έχει αναφερθεί σε κάποια ταινία, συμπεριλαμβανομένων και των AVP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Waiss είπε

Όταν λέτε καταγωγή τι εννοείτε; Ότι έρχονταν απλά από άλλο πλανήτη; Αυτό το ξέρουμε από την πρώτη ταινία του '87 και μάλιστα  από την αρχή της. Αν εννοείτε τον πλανήτη από όπου προέρχονται, όχι, αυτό δεν έχει αναφερθεί σε κάποια ταινία, συμπεριλαμβανομένων και των AVP.

Έχει αναφερθεί στα AVP, αλλα πολύ λογικό να το ξεχάσεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Έχει αναφερθεί στα AVP, αλλα πολύ λογικό να το ξεχάσεις.

 

Λογικό γιατί η συγκεκεριμένη ταινία ξεχνιέται μία ώρα μετά την προβολή της. Και πάλι όμως δεν φαίνεται πουθενά ο τόπος προέλευσης τους η η ονομασία του πλανήτη τους. Οπότε καταλήγουμε πάλι στο ότι απλά κάνουν διαστρικά ταξίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...