Προς το περιεχόμενο

Everything Everywhere All At Once[2022]


Arkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
36 minutes ago, KilliK said:

δεν το βλεπω ομως να παραλαμβανει πολλα, τους προλαβε το παρασιτο.

Δεν πειράζει, "η πρόθεση μετράει". 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, eaglos είπε

Επική πατάτα.... Στα 70 λεπτά έφαγε delete και πολύ άντεξα.

Εγώ πρώτη φορά στη ζωή μου έκανα 3 προσπάθειες να την δω και με κούρασε απίστευτα. Πρέπει να είναι η μοναδική ταινία που εγκατέλειψα. Δεν θυμάμαι να το έχω πάθει αυτό ξανά. Τι να πω...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ταινια ειναι ενα επος το εγραψα την πρωτη μερα που κυκλοφορησε. Να δουμε και ποσα οσκαρ θα παρει. Ας βαλουμε και λιγο το μυαλο μας να δουλεψει δεν χρειαζονται ολα στο πιατο.

  • Like 4
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δυστυχώς, την είδαμε μετά από πρόταση φίλων. Στην 3η προσπάθεια την είδαμε όλη, γιατί από ένα σημείο και μετά απορήσαμε ΠΩΣ γίνεται να τους άρεσε και να μας την πρότειναν, και έγινε ολοένα και χειρότερη.

Σκεφτόμαστε να μην τους ξανακάνουμε παρέα, τόσο ΜΑΠΑ. 🤣

Κομπρέσα στο κεφάλι τώρα να απαλύνει τον πόνο από τα καμμένα εγκεφαλικά κύτταρα μπας και κοιμηθώ.

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/1/2023 στις 12:43 ΜΜ, dhmhtrhs79 είπε

Εγώ πρώτη φορά στη ζωή μου έκανα 3 προσπάθειες να την δω και με κούρασε απίστευτα. Πρέπει να είναι η μοναδική ταινία που εγκατέλειψα. Δεν θυμάμαι να το έχω πάθει αυτό ξανά. Τι να πω...

Γιατί την βλέπεις για την ανώριμη και μέτρια ταινία που είναι. Είναι φανερό εδώ και καιρό ότι τίποτα που το αξίζει βρίσκει την δίκαια αναγνώριση αλλά αυτό το αισχρός να είναι υποψήφιο για Καλύτερη Ταινία και όχι κάτι σοβαρά ανώτερο σαν Northman? Αλλά τι να περιμένεις από ενα σωρό εγκληματίες και αρπακτικά που είναι το Χόλιγουντ δεν θα ήξεραν καλή τέχνη και αν τους έκανες με το ζόρι να το δουν σε στιλ Clockwork Orange. 

Έγκλημα που δεν βρίσκεται ανάμεσα εκεί με Ινισεριν και το Western Front που είναι η τριάδα της χρονιάς.

spacer.png

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρωτιέμαι πότε το ανθρώπινα μυαλά θα ωριμάσουν ώστε να καταλάβουν ότι η δική τους ξεχωριστή οπτική γωνία δε θα μπορέσει ποτέ να είναι η πραγματικότητα ολόκληρη.

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, DeadOrganPlayer είπε

Αναρωτιέμαι πότε το ανθρώπινα μυαλά θα ωριμάσουν ώστε να καταλάβουν ότι η δική τους ξεχωριστή οπτική γωνία δε θα μπορέσει ποτέ να είναι η πραγματικότητα ολόκληρη.

Τα σκάτα δεν θα γίνουν χρυσό μόνο και μόνο γιατί έτσι τα βλέπεις εσύ. Αυτό έχω να πω.

(επίσης, εννοείς αντικειμενική πραγματικότητα, σωστά? Τι πάει να πει πραγματικότητα ολόκληρη? Περίεργο.) 

Επεξ/σία από achileesxi
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, DeadOrganPlayer είπε

Αναρωτιέμαι πότε το ανθρώπινα μυαλά θα ωριμάσουν ώστε να καταλάβουν ότι η δική τους ξεχωριστή οπτική γωνία δε θα μπορέσει ποτέ να είναι η πραγματικότητα ολόκληρη.

Αμήν. Ισχύει εξίσου για όσους τους άρεσε αυτή η μπαρούφα. Τι, όχι;

Και όσο για το δήθεν βάθος, μιλάμε για την ίδια ταινία με τα buttplug που σου δίνουν υπερδυνάμεις και την δύναμη της αγάπης και της καλοσύνης, ή άλλη; 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, vs_skg είπε

Αμήν. Ισχύει εξίσου για όσους τους άρεσε αυτή η μπαρούφα. Τι, όχι;

Και όσο για το δήθεν βάθος, μιλάμε για την ίδια ταινία με τα buttplug που σου δίνουν υπερδυνάμεις και την δύναμη της αγάπης και της καλοσύνης, ή άλλη; 

Το λέω συχνά πια αλλά αυτό που έχει γίνει με αυτή τη ταινία είναι κοινωνική γνωστική ασυμφωνία σε άλλο επίπεδο η σκέτη πλύση εγκεφάλου, δεν ξερω τί αλλά δεν μπορώ να καταλάβω. Μια εντελώς ανώριμη, ηλίθια και σκέτη κακή ταινία και είναι χωρίς ντροπή αποκαλούμενη αριστούργημα και αν ρωτήσεις γιατί θα δεχτείς είτε την πιο NPC και ρομποτική έπαινος η θα σε φάνε με τα δόντια που τόλμησες να ρωτήσεις εξαρχής σαν εμένα με το χρήστη από πάνω. Είναι μαύρα χάλια. Απλά και ελληνικά. Αλλά, τι να πω, ότι να πει οι κοινή γνώμη είναι αντικειμενική αλήθεια, πλέον.

Don't ask questions, just consume product and then get excited for the next product.

Επεξ/σία από achileesxi
  • Like 2
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, achileesxi είπε

Το λέω συχνά πια αλλά αυτό που έχει γίνει με αυτή τη ταινία είναι κοινωνική γνωστική ασυμφωνία σε άλλο επίπεδο η σκέτη πλύση εγκεφάλου, δεν ξερω τί αλλά δεν μπορώ να καταλάβω. Μια εντελώς ανώριμη, ηλίθια και σκέτη κακή ταινία και είναι χωρίς ντροπή αποκαλούμενη αριστούργημα και αν ρωτήσεις γιατί θα δεχτείς είτε την πιο NPC και ρομποτική έπαινος η θα σε φάνε με τα δόντια που τόλμησες να ρωτήσεις εξαρχής σαν εμένα με το χρήστη από πάνω. Είναι μαύρα χάλια. Απλά και ελληνικά. Αλλά, τι να πω, ότι να πει οι κοινή γνώμη είναι αντικειμενική αλήθεια, πλέον.

Don't ask questions, just consume product and then get excited for the next product.

Δεν ξέρω, όπως είπα και μένα μου την πρότειναν σαν ταινιάρα!

Σαν επιχειρήματα αναφέρθηκαν στο ότι χρησιμοποιεί πολύ έξυπνα reference από άλλες ταινίες με τις οποίες μεγαλώσαμε (matrix, ratatouille), ότι σχολιάζει τις δυσκολίες της ζωής του μετανάστη, διάφορα τέτοια. 

Βέβαια τίποτα από αυτά δεν ισχύει έχω να πω αφού την είδα. Μια generic σούπα sci-fi γεμάτη τρύπες με το πιο generic τέλος και ηθικό δίδαγμα ever. Και φορτωμένη με 100 χολυγουντιανά κλισέ εκτός των άλλων. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/2/2023 στις 12:46 ΠΜ, achileesxi είπε

Γιατί την βλέπεις για την ανώριμη και μέτρια ταινία που είναι. Είναι φανερό εδώ και καιρό ότι τίποτα που το αξίζει βρίσκει την δίκαια αναγνώριση αλλά αυτό το αισχρός να είναι υποψήφιο για Καλύτερη Ταινία και όχι κάτι σοβαρά ανώτερο σαν Northman? Αλλά τι να περιμένεις από ενα σωρό εγκληματίες και αρπακτικά που είναι το Χόλιγουντ δεν θα ήξεραν καλή τέχνη και αν τους έκανες με το ζόρι να το δουν σε στιλ Clockwork Orange. 

Έγκλημα που δεν βρίσκεται ανάμεσα εκεί με Ινισεριν και το Western Front που είναι η τριάδα της χρονιάς.

spacer.png

Το Northman και αν ηταν σκουπιδι...

Το παρατησα στο μισαωρο. Αν καπνιζα χορταρια και εβγαινα γυμνος στα χιονια, καλυτερη εμπειρια ζωης θα ειχα.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, vs_skg είπε

 

Σαν επιχειρήματα αναφέρθηκαν στο ότι χρησιμοποιεί πολύ έξυπνα reference από άλλες ταινίες με τις οποίες μεγαλώσαμε (matrix, ratatouille), ότι σχολιάζει τις δυσκολίες της ζωής του μετανάστη, διάφορα τέτοια. 

Βέβαια τίποτα από αυτά δεν ισχύει έχω να πω αφού την είδα. Μια generic σούπα sci-fi γεμάτη τρύπες με το πιο generic τέλος και ηθικό δίδαγμα ever. Και φορτωμένη με 100 χολυγουντιανά κλισέ εκτός των άλλων. 

Από το trailer και μόνο μπορεί να καταλάβει κάποιος όλα αυτά που γράφεις χωρίς να έχει δει την ταινία 😁

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...