Προς το περιεχόμενο

Everything Everywhere All At Once[2022]


Arkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, Arkin είπε

Επειδη ανεφερες bollywood να πω οτι κατι Drishyam/Soorarai Pottru/Andhadhun βαζουν τα γυαλια ανετα σε οτι κυκλοφορει απο hollywood. 

Εχω παρατηρήσει σε πάρα πολλές Ινδικές ταινίες βαθμολογίες 8-9 στα 10 που φαίνονται εξωπραγματικές που με κάνουν κάπως σκεπτικό.

Στο imdb φαίνεται το 90% των ψήφων από no us και από αυτούς το 90% είναι αποκλειστικά άντρες. Πιθανό να γίνεται και review bombing χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι κακές ταινίες.

Παρόλα αυτά θα τσεκάρω τις προτάσεις σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, The_Judas είπε

Εχω παρατηρήσει σε πάρα πολλές Ινδικές ταινίες βαθμολογίες 8-9 στα 10 που φαίνονται εξωπραγματικές που με κάνουν κάπως σκεπτικό.

Στο imdb φαίνεται το 90% των ψήφων από no us και από αυτούς το 90% είναι αποκλειστικά άντρες. Πιθανό να γίνεται και review bombing χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι κακές ταινίες.

Παρόλα αυτά θα τσεκάρω τις προτάσεις σου.

Κάποιες ταινίες είναι όντως αξιόλογες, όμως οι βαθμολογίες για τις ταινίες του λεγόμενου Bollywood σε πάρα πολλές περιπτώσεις είναι για τα πανηγύρια. Δεν είναι λίγες οι φορές που κάθισα να δω ταινίες τους με βαθμολογίες 8 plus και δεν μπορούσα να κρατήσω τα μάτια μου ανοιχτά από την βαρεμάρα. Πρέπει να γνωρίζεις και να μπορείς να ανεχτείς λίγο την κουλτούρα τους βέβαια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panther_512 είπε

Λάτρεψα όμως τον Ke Huy Quan. Παραμένει εκείνο το απίστευτο παιδάκι που γνώρισα στο Indiana Jones και τα Goonies.

 

Συμφωνώ απόλυτα σε ότι έγραψες για την ταινία του Thread (την γνώμη μου την έγραψα σε προηγούμενα Post). 

Σε ότι αφορά τον ΤΖΟΝΑΘΑΝ ΚΙ ΚΟΥΑΝ ναι παραμένει το παιδάκι εκείνο αλλά ειλικρινά, αντικειμενικά, με το χέρι στην καρδιά που λέμε 😋 είναι ρόλος αυτός που αξίζει για OSCAR ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 minutes ago, liakinen said:

Σε ότι αφορά τον ΤΖΟΝΑΘΑΝ ΚΙ ΚΟΥΑΝ ναι παραμένει το παιδάκι εκείνο αλλά ειλικρινά, αντικειμενικά, με το χέρι στην καρδιά που λέμε 😋 είναι ρόλος αυτός που αξίζει για OSCAR ;

Σε αντίθεση με την πρωταγωνίστρια, η οποία υποδυόταν τον εαυτό της να κάνει jump in και out σε διάφορα σώματα, ο Ke Quan υποδυόταν πειστικότατα πολλαπλούς χαρακτήρες. Τουλάχιστον σε δύο περιπτώσεις (ο original προς το τέλος και ο κουστουμάτος στα σοκάκια) με συνεπήρε.

Τώρα αν αυτό αξίζει Oscar δεν ξέρω. Αυτό που ξέρω είναι ότι θα ήθελα να τον ξαναδώ σε κωμικές περιπέτειες ή κωμωδίες, μέ ή χωρίς πολεμικές τέχνες. Έχει μιά παιδική ζωντάνια μέσα του που μου κάνει κλίκ.

 

Επεξ/σία από panther_512
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σχέση με τις άλλες δύο και ειδικότερα με την Τζέιμι Λι Κέρτις που θεωρώ το Oscar της γραφικό και γελοίο ναι στεκόταν καλύτερα. 

Σαν ηθοποιό σαφέστατα θα ήθελα να τον ξαναδώ σε διάφορες ταινίες και μάλιστα μου προκαλεί εντύπωση ότι χάθηκε για 20 χρόνια. Ποτέ δεν μου πέρασε από το μυαλό να κάνω ένα search στο δίκτυο που χάθηκε και μόλις είδα την ταινία έμεινα έκπληκτος (ίσως το μόνο καλό που βρήκα κατά την θέαση της). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...