Προς το περιεχόμενο

Box Now - Υπηρεσίες Παράδοσης


billstrong

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 minutes ago, iakwvina said:

Καλησπέρα, αν έχουμε φτιάξει ένα κωδικό για δέμα, υπάρχει κάποιος περιορισμός στις πόσες μέρες θα το πάμε σε κάποιο locker;



Το είχα ρωτήσει κι εγώ στο support και μου είχαν πει ότι "ο κωδικός ισχύει έως ότου τοποθετηθεί το δέμα στο locker".
Προσωπικά θα τους έκανα μια επικοινωνία 5-6 ημέρες μετά από τη δημιουργία του κωδικού, έτσι για επιβεβαίωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 306
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, iakwvina είπε

Καλησπέρα, αν έχουμε φτιάξει ένα κωδικό για δέμα, υπάρχει κάποιος περιορισμός στις πόσες μέρες θα το πάμε σε κάποιο locker;

Παλιότερα , μια κοπελα που θα της έστελνα ενα δέμα, μου είχε πει ο κωδικός ισχύει για 30 ημέρες. Τώρα δεν ξέρω κατά πόσο αυτό ισχύει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/9/2023 στις 5:08 ΜΜ, iakwvina είπε

Καλησπέρα, αν έχουμε φτιάξει ένα κωδικό για δέμα, υπάρχει κάποιος περιορισμός στις πόσες μέρες θα το πάμε σε κάποιο locker;

 

Στις 18/9/2023 στις 5:35 ΜΜ, neced2 είπε



Το είχα ρωτήσει κι εγώ στο support και μου είχαν πει ότι "ο κωδικός ισχύει έως ότου τοποθετηθεί το δέμα στο locker".
Προσωπικά θα τους έκανα μια επικοινωνία 5-6 ημέρες μετά από τη δημιουργία του κωδικού, έτσι για επιβεβαίωση.

 

Στις 18/9/2023 στις 7:06 ΜΜ, Fir3fly είπε

Παλιότερα , μια κοπελα που θα της έστελνα ενα δέμα, μου είχε πει ο κωδικός ισχύει για 30 ημέρες. Τώρα δεν ξέρω κατά πόσο αυτό ισχύει.

Το εχω ρωτησει,30 μερες.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, θελω να στειλω ενα δεμα απο Box Now, εχω αριθμο αποστολης. Πληρωσα στο site 1 ευρώ τα μεταφορικα. Θα ηθελα να ρωτησω πως θα κανει τωρα την πληρωμη ο αγοραστης. Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, mahair7 said:

Καλησπερα, θελω να στειλω ενα δεμα απο Box Now, εχω αριθμο αποστολης. Πληρωσα στο site 1 ευρώ τα μεταφορικα. Θα ηθελα να ρωτησω πως θα κανει τωρα την πληρωμη ο αγοραστης. Ευχαριστω.

Exeiς καταστημα? μιλας για αντικαταβολη ? η για αυτο https://boxnow.gr/payonthego

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Specs είπε

Exeiς καταστημα? μιλας για αντικαταβολη ? η για αυτο https://boxnow.gr/payonthego

Οχι κατάστημα,  παράδοση σε θυρίδα.

P2P λέει. Άρα αντικαταβολή;

Screenshot 2023-09-29 at 17-22-41 3411069503.pdf.png

Επεξ/σία από mahair7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, mahair7 said:

Διάβασα άλλα δεν βγάζω άκρη...

Ουτε εγω σε αυτα που λες! ξαναρωταω, εισαι καταστημα που θα στειλεις κατι για το οποιο θα πληρωσει ο αγοραστης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Specs είπε

Ουτε εγω σε αυτα που λες! ξαναρωταω, εισαι καταστημα που θα στειλεις κατι για το οποιο θα πληρωσει ο αγοραστης?

Οχι καταστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, mahair7 said:

Οχι καταστημα.

αρα ιδιωτης που θες χρηματα απο τον παραληπτη. Η κλασσικη αντικαταβολη , δηλαδη να πληρωσει πρωτα ο παραληπτης και μετα να το παρει, δεν υπαρχει σε αυτο τον τροπο αποστολης, θυριδα σε θυριδα δηλαδη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 29/09/2023 at 17:14, mahair7 said:

Καλησπερα, θελω να στειλω ενα δεμα απο Box Now, εχω αριθμο αποστολης. Πληρωσα στο site 1 ευρώ τα μεταφορικα. Θα ηθελα να ρωτησω πως θα κανει τωρα την πληρωμη ο αγοραστης. Ευχαριστω.

 

On 29/09/2023 at 17:22, mahair7 said:

Οχι κατάστημα,  παράδοση σε θυρίδα.

P2P λέει. Άρα αντικαταβολή;

Screenshot 2023-09-29 at 17-22-41 3411069503.pdf.png

Πες πιο ολοκληρωμένα από το μηδέν τι χρειάζεσαι να κάνεις, ώστε να πάρεις πιο συγκεκριμένη βοήθεια.
Διαφορετικά, θα αρχίσουμε τα κουραστικά σενάρια.

Αυτό που πλήρωσες δεν είναι αντικαταβολή, αλλά το κόστος της υπηρεσίας μεταφορικών από θυρίδα σε θυρίδα.
Εάν θέλεις ο αγοραστής να σου πληρώσει το 1€ μεταφορικά, μπορείς να του ζητήσεις να στο πληρώσει με όποιο τρόπο θέλεις, αλλά σίγουρα όχι μέσω boxnow.
Πχ, εάν δεν έχει εξοφλήσει το προϊόν, το προσθέτεις στη τιμή και στα πληρώνει όλα μαζί μέσω τραπέζης κτλ.
Εάν έχει εξοφλήσει το προϊόν και θες να σου πληρώσει επιπλέον τα μεταφορικά, κανόνισε μαζί του μια νέα πληρωμή για το 1€.
Εάν θέλεις να πληρωθείς με αντικαταβολή ως ιδιώτης με πώληση σε ιδιώτη, τότε η boxnow δε σου κάνει. Θα χρειαστεί να κοιτάξεις της υπηρεσίες της Γενικής Ταχυδρομικής ή των ELTA Courier, εάν ακόμη υποστηρίζουν την αντικαταβολή με μεταφορά από κατάστημα-Courier σε κατάστημα-Courier. 

Επεξ/σία από neced2
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στο τιμ!

Έχοντας στείλει πολλές φορές, όπως και παραλάβει, μέσω ΒΟΧ στη τελευταία αγορά μου ο αποστολέας έγραψε λάθος email (βασικά κατοχύρωσε ότι να ναι) ενώ και εγώ έδωσα λάθος τηλ΄φωνο....

υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, MrZeroGR είπε

Καλησπέρα στο τιμ!

Έχοντας στείλει πολλές φορές, όπως και παραλάβει, μέσω ΒΟΧ στη τελευταία αγορά μου ο αποστολέας έγραψε λάθος email (βασικά κατοχύρωσε ότι να ναι) ενώ και εγώ έδωσα λάθος τηλ΄φωνο....

υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω; 

https://boxnow.gr/get-in-touch

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, MrZeroGR said:

Καλησπέρα στο τιμ!

Έχοντας στείλει πολλές φορές, όπως και παραλάβει, μέσω ΒΟΧ στη τελευταία αγορά μου ο αποστολέας έγραψε λάθος email (βασικά κατοχύρωσε ότι να ναι) ενώ και εγώ έδωσα λάθος τηλ΄φωνο....

υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω; 

Ναι, κάλεσέ τους. Συνήθως έχουν πολύ γρήγορη υποστήριξη.
Το ιδανικό θα ήταν να τους καλέσει ο αποστολέας (ή ορθότερα, αυτός που έχει πληρώσει τη μεταφορά).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...