Προς το περιεχόμενο

Box Now - Υπηρεσίες Παράδοσης


billstrong

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, SilentVoice είπε

Το 'Στείλε το δέμα σου' που έχει, μπορεί κάποιος να στείλει οτι θέλει και ας μην ειναι μαγαζι; Δηλαδή μπορούν να μου στείλουν μέλι απο το χωριό;

Δεν το εχω ξαναχρησιμοποιήσει, για αυτό ρωτάω. Είδα οτι επιλέγεις διευθυνση αποστολής και μόνο για την παράδοση επιλέγεις το Box που θέλεις. Ο αποστολέας τι κάνει; περιμένει κάποιον να περάσει να πάρει το δεμα; ή θα το βάλει μόνος του σε κάποιο BOX ?

Εννοείται ότι είναι για όλους, και όχι μόνο για eshops.

Για να στείλεις πας σε ένα locker, πατάς τον κωδικό σου και στέλνεις το δέμα. Το ίδιο και για να παραλάβεις. Η διαδικασία είναι πολύ εύκολη, έχω παραλάβει από λοκερς, 2-3 φορές, βιβλία κυρίως 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 306
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 λεπτά πριν, Fir3fly είπε

Εννοείται ότι είναι για όλους, και όχι μόνο για eshops.

Για να στείλεις πας σε ένα locker, πατάς τον κωδικό σου και στέλνεις το δέμα. Το ίδιο και για να παραλάβεις. Η διαδικασία είναι πολύ εύκολη, έχω παραλάβει από λοκερς, 2-3 φορές, βιβλία κυρίως 

Σε ευχαριστώ.

Αρα η διευθυνση του αποστολέα, δεν παιζει ρόλο, αρκεί να πάει ο ίδιος το δέμα σε ενα locker , όποιο θέλει, όπου θέλει και το μόνο που μένει σταθερό ειναι το locker της παράλαβής που επιλέγω στην διαδικασία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, SilentVoice είπε

Σε ευχαριστώ.

Αρα η διευθυνση του αποστολέα, δεν παιζει ρόλο, αρκεί να πάει ο ίδιος το δέμα σε ενα locker , όποιο θέλει, όπου θέλει και το μόνο που μένει σταθερό ειναι το locker της παράλαβής που επιλέγω στην διαδικασία;

Ναι ακριβώς , και έχεις 2 μέρες για να παραλάβεις, μόλις φτάσει το δέμα σου στο locker. Το μόνο αρνητικο είναι ο μικρός χρόνος παραλαβης, αν δεν το παραλάβεις θα γυρίσει στον αποστολέα το δέμα σου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Fir3fly είπε

Ναι ακριβώς , και έχεις 2 μέρες για να παραλάβεις, μόλις φτάσει το δέμα σου στο locker. Το μόνο αρνητικο είναι ο μικρός χρόνος παραλαβης, αν δεν το παραλάβεις θα γυρίσει στον αποστολέα το δέμα σου.

2+1, 

Αναφορά σε κείμενο

Το δέμα σου είναι διαθέσιμο για παραλαβή 48 ώρες από τη στιγμή παράδοσης του στο Locker. Μπορείς να επεκτείνεις αυτό το χρόνο για 24 ακόμα ώρες από το section "Εντόπισε το δέμα σου". Αν το δέμα δεν παραληφθεί εντός των 3 ημερών, τότε επιστρέφει στο κέντρο διαλογής της BOX NOW. Φροντίζουμε να σου υπενθυμίζουμε την παραλαβή του δέματος σου με μήνυμα στο κινητό σου 1 και 2 ημέρες πριν λήξει αυτή η περίοδος!

https://boxnow.gr/faq

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι κανεις απο κρητη να μας πει γιατι δεν φαινονται τα box στο σαιτ ενω υπαρχουν irl και οταν επικοινωνησα μαζι τους να μου λενε απαντησεις-κονσερβα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Titos301 είπε

ειναι κανεις απο κρητη να μας πει γιατι δεν φαινονται τα box στο σαιτ ενω υπαρχουν irl και οταν επικοινωνησα μαζι τους να μου λενε απαντησεις-κονσερβα;

Από τον χάρτη εξυπηρέτησης βρίσκεις διαθέσιμα σημεία μόνο στην ηπειρωτική Ελλάδα πάντως.

Νομίζω ότι δεν έχουν στα νησιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Επισκέπτης
1 ώρα πριν, kage είπε

Ποιος αναλαμβάνει τις μεταφορές μεταξυ κουτιων τους?να υποθέσω κυριως acs?

Η BOXNOW δύναται να κάνει τη μεταφορά η ίδια με δικά της μέσα ή μέσω οποιουδήποτε άλλου αδειοδοτημένου ταχυμεταφορέα. 

https://boxnow.gr/terms-of-use-for-shipping-services

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/3/2023 στις 11:28 ΠΜ, Fir3fly είπε

Ναι ακριβώς , και έχεις 2 μέρες για να παραλάβεις, μόλις φτάσει το δέμα σου στο locker. Το μόνο αρνητικο είναι ο μικρός χρόνος παραλαβης, αν δεν το παραλάβεις θα γυρίσει στον αποστολέα το δέμα σου.

Μπορεις να κανεις επεκταση 24 ωρες.
Κατι μου λεει οτι θα το κοψουν και αυτο ομως,καθως θα γινεται καταχρηση απο τον ελληνα μαλ-συγγνωμη καταναλωτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, StamTheMan είπε

Μπορεις να κανεις επεκταση 24 ωρες.
Κατι μου λεει οτι θα το κοψουν και αυτο ομως,καθως θα γινεται καταχρηση απο τον ελληνα μαλ-συγγνωμη καταναλωτη.

το καλο ειναι οτι δεν περιοριζεσαι στο ωραριο λειτουργιας καταστηματων και μπορεις να πας να παρεις το δεμα οποτε σου καπνισει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Titos301 είπε

το καλο ειναι οτι δεν περιοριζεσαι στο ωραριο λειτουργιας καταστηματων και μπορεις να πας να παρεις το δεμα οποτε σου καπνισει

Ναι,αυτο ηταν εξ'αρχης το θετικο αυτης της υπηρεσιας.

Το αρνητικο ειναι αυτο με τις 48 ωρες,λογω περιορισμενου αριθμου θυριδων.

Το αλλο θετικο ειναι οτι,εαν δε χωραει το δεμα οριακα,οπως ετυχε και σε καποιον παραπανω,αλλα και σε εμενα,οταν  μετα απο λαθος του παραληπτη ( ειχε κανονισει εκεινος ) κατεληξε να μη χωραει το δεμα στη θυριδα,οτι σου παραχωρουν μεγαλυτερη θυριδα, εαν επικοινωνησεις μαζι τους.

 

Επεξ/σία από StamTheMan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χλωμο το μικρο χρονικο οριο να είναι επειδή γέμισαν οι θυρίδες...μαλλον θέμα διαχειρισης/αποθηκης/hub θα είναι.. 

Με τόσα μύρια π ρίξανε νομίζω πως θα έπρεπε να κάνουν συνεργασία με κάποια αλυσίδα σουπερμάρκετ ή βενζινάδικων π εχουν εύκολη ολιγόλεπτη στάθμευση.. 

Στο εντελώς αντιθετο άκρο κινείται  η cleverpoint π σου δίνει αρχικά 5 ή 10 μερες κ  έως 30 μέρες αποθήκευσης  αν δεν εχουν επικοινωνια μαζι σου 😛

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
1 hour ago, derorist said:

Οποιος χρησιμοποιει την υπηρεσια αυτες τις ημερες, αντιμετωπιζει προβλημα με τη σελιδα εντοπισμου??

Πρόσφατα το χρησιμοποίησα (προηγούμενη βδομάδα) και δεν είχα θέμα. Σου λέει πότε παρέλαβαν, ότι είναι σε στάδιο μεταφοράς και μετά σου έρχεται ειδοποίηση να παραλάβεις.

Εσένα για παράδειγμα τι πρόβλημα εμφανίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...