Προς το περιεχόμενο

Box Now - Υπηρεσίες Παράδοσης


billstrong

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα

Σε μια αγορά μου από ιντερνετικό κατάστημα,εμφανίζονται επιλογές αποστολής εκ των οποίων η μια είναι το Box Now και είναι δωρεάν.Δεν την ήξερα σαν υπηρεσία και ψάχνοντας βρήκα ότι έχει να κάνει με παραλαβή δεμάτων από θυρίδες-αυτόματα μηχανήματα,τοποθετημένα σε διάφορα σημεία.Έχει κάποιος εμπειρία από την υπηρεσία αυτή;Είναι αξιόπιστη;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 306
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators

Έχω εμπειρία από τα Skroutz Points. Είναι όντως εξαιρετικό ως concept, πηγαίνεις και παραλαμβάνεις όποτε θέλεις. Προσωπικά δεν βλέπω πρόβλημα με την αξιοπιστία τους. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Το Box Now (αλλά και τα Skroutz Points) μ' έχουν εξυπηρετήσει πάρα πολύ. Κυρίως το Box Now μου 'χει φανεί κι ένα τσακ πιο αξιόπιστο σαν υπηρεσία, μιας και σε Skroutz Point έχω παρατηρήσει ότι περιμένω παραπάνω απ' ότι αν έρθει με SLM σπίτι μου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο εξωτερικό είναι πολύ διαδεδομένο αυτό. Έχεις 2 ημέρες περιθώριο να το παραλάβεις, οπότε πρέπει να είσαι σιγουρος πως θα το παραλάβεις στο παράθυρο αυτό. Υπολόγιζε πως μπορεί να το αφήσουν στο κουτί Παρασκευή απογευμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αρκετά καλή ιδέα γιατί είναι μεγάλο πρόβλημα η όλη φάση "κάτσε μέσα να περιμένεις το κούριερ όλη μέρα" ή "περάσαμε και δε σας βρήκαμε (είτε είναι αλήθεια είτε όχι)."

Μόνο κακό ότι υπάρχει όριο 48 ωρών το οποίο οκ συνήθως δεν είναι πρόβλημα αλλά σε μία περίπτωση έτυχε να κάνουν την παράδοση 23:50 το βράδυ Παρασκευής και είχα δλδ μέχρι την ίδια ώρα της Κυριακής να πάω να παραλάβω και δε με βόλευε. Έπρεπε να υπήρχε μεγαλύτερη ευελιξία ή έστω οι 48 ώρες να παρατείνονται ανάλογα με το πότε έγινε η παράδοση ώστε να συμπεριλαμβάνουν τουλάχιστον ένα 24ωρο εργάσιμης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H χαρα των οπαδων της Ρομα και λοιπων καλοπαιδων ? Εννοω τα βράδια κυρίως , αν ερθει το δεμα και δεν μπορεσεις να πας να το παρεις δλδ μεχρι την επομενη και μεινει το πακετο ολο το βραδυ μεσα στο box

Επεξ/σία από panosno1com
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, panosno1com είπε

H χαρα των οπαδων της Ρομα και λοιπων καλοπαιδων ? Εννοω τα βράδια κυρίως , αν ερθει το δεμα και δεν μπορεσεις να πας να το παρεις δλδ μεχρι την επομενη και μεινει το πακετο ολο το βραδυ μεσα στο box

Από τη στιγμή που δεν έχει γίνει παράδοση (με κωδικό κ.λπ) δεν είναι δικό σου θέμα. Ευθύνεται η Box Now. Στην ουσία, δε σε νοιάζει καν ο λόγος της μη παράδοσης. Ενημερώνεις απλά ότι "δεν ήρθε το δέμα". Μπορεί να εξερράγη και το φορτηγό, λίγο σε απασχολεί :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Haldol είπε

Από τη στιγμή που δεν έχει γίνει παράδοση (με κωδικό κ.λπ) δεν είναι δικό σου θέμα. Ευθύνεται η Box Now. Στην ουσία, δε σε νοιάζει καν ο λόγος της μη παράδοσης. Ενημερώνεις απλά ότι "δεν ήρθε το δέμα". Μπορεί να εξερράγη και το φορτηγό, λίγο σε απασχολεί :P 

Αλλο θεμα ομως ειναι οτι θα πρεπει να περιμενεις παλι το δεμα,αν ειναι κατι που το χρειαζεσαι αντε να περιμενεις παλι.

Αυτα τα κουτια ειναι χυμα,οπως τα ταχυδρομικα;

Ειναι προστατευμενα με κατι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, StamTheMan είπε

Αλλο θεμα ομως ειναι οτι θα πρεπει να περιμενεις παλι το δεμα,αν ειναι κατι που το χρειαζεσαι αντε να περιμενεις παλι.

Αυτα τα κουτια ειναι χυμα,οπως τα ταχυδρομικα;

Ειναι προστατευμενα με κατι;

Αυτό ναι, ισχύει, ότι θα πρέπει να περιμένεις την εκ νέου αποστολή. 

Προστατευμένα δεν είναι, αλλά συνήθως είναι σε σχετικά ασφαλείς χώρους (parking από super market, βενζινάδικα, κ.λπ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, MikeJ είπε

Είναι αρκετά καλή ιδέα γιατί είναι μεγάλο πρόβλημα η όλη φάση "κάτσε μέσα να περιμένεις το κούριερ όλη μέρα" ή "περάσαμε και δε σας βρήκαμε (είτε είναι αλήθεια είτε όχι)."

Μόνο κακό ότι υπάρχει όριο 48 ωρών το οποίο οκ συνήθως δεν είναι πρόβλημα αλλά σε μία περίπτωση έτυχε να κάνουν την παράδοση 23:50 το βράδυ Παρασκευής και είχα δλδ μέχρι την ίδια ώρα της Κυριακής να πάω να παραλάβω και δε με βόλευε. Έπρεπε να υπήρχε μεγαλύτερη ευελιξία ή έστω οι 48 ώρες να παρατείνονται ανάλογα με το πότε έγινε η παράδοση ώστε να συμπεριλαμβάνουν τουλάχιστον ένα 24ωρο εργάσιμης.

χρησιμοποιώ box now πριν εφευρεθεί. Κάνω παραγγελία και παιρνω τηλέφωνο στην εταιρια που το φερνει να το αφήσει στο τοπικο μου καταστημα. αν δεν εχει τοπικο καταστημα εχει καποιο συνεργαζομενο. στις μεγαλες πόλεις ειναι πολύ ευκολο.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, basilis_k6 said:

χρησιμοποιώ box now πριν εφευρεθεί. Κάνω παραγγελία και παιρνω τηλέφωνο στην εταιρια που το φερνει να το αφήσει στο τοπικο μου καταστημα. αν δεν εχει τοπικο καταστημα εχει καποιο συνεργαζομενο. στις μεγαλες πόλεις ειναι πολύ ευκολο.  

Δεν είναι το ίδιο. Καταρχάς τέτοια κουτιά ξεφυτρώνουν παντού και έτσι παίζει να έχεις δίπλα στο σπίτι σου ενώ για εμένα πχ όλα τα κουριερ τυχαίνει να είναι αρκετά μακριά (Μένω Άνω Καλλιθέα και ολα τα κουριερ είναι μαζεμένα προς. Τζιτζιφιες. Επίσης το κουτί πας ότι μέρα και ώρα θες (ακόμα και μες τη νυχτα που λέει ο λόγος) και όχι Δευτέρα με Παρασκευή 8 - 8 και Σάββατο 8 με 3 πχ.

Τέλος στα κουτιά δεν έχει ούτε ουρές από άλλους που περίμεναν να παραλάβουν, ούτε υπαλλήλους που ταυτόχρονα απαντάνε σε τηλέφωνα, ούτε κάτσε εδώ να πάω να το βρω, ούτε βάλε μια υπογραφή εδώ κλπ.

Γενικά είναι άπειρα πιο βολικό.

  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, MikeJ είπε

Δεν είναι το ίδιο. Καταρχάς τέτοια κουτιά ξεφυτρώνουν παντού και έτσι παίζει να έχεις δίπλα στο σπίτι σου ενώ για εμένα πχ όλα τα κουριερ τυχαίνει να είναι αρκετά μακριά (Μένω Άνω Καλλιθέα και ολα τα κουριερ είναι μαζεμένα προς. Τζιτζιφιες. Επίσης το κουτί πας ότι μέρα και ώρα θες (ακόμα και μες τη νυχτα που λέει ο λόγος) και όχι Δευτέρα με Παρασκευή 8 - 8 και Σάββατο 8 με 3 πχ.

Τέλος στα κουτιά δεν έχει ούτε ουρές από άλλους που περίμεναν να παραλάβουν, ούτε υπαλλήλους που ταυτόχρονα απαντάνε σε τηλέφωνα, ούτε κάτσε εδώ να πάω να το βρω, ούτε βάλε μια υπογραφή εδώ κλπ.

Γενικά είναι άπειρα πιο βολικό.

ναι δεν διαφωνω απλα λεω οτι το να περιμενεις τον κουριερ δεν ηταν μονοδρομος. εγω εχω κουτι box πλεον διπλα μου αλλα μεχρι προσφατα ηταν πιο μακρια απο acs και σχεδον στην ιδια αποσταση με γενικη,speedex κτλ. Ουρα σπανια εχω πετυχει αλλα σιγουρα το κουτι βολευει.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...