Προς το περιεχόμενο

Box Now - Υπηρεσίες Παράδοσης


billstrong

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Specs είπε

Αν ριξουν την ταχυτητα των υπηρεσιων, θα χασουν στα σιγουρα! δεν λειτουργούν ετσι τα πραγματα οπως λες κ ευτυχως δηλαδη. Ενω αν αφαιρεσουν τις αποζημιωσεις απο τα μπονους του γιαπη που ειχε την φαεινη ιδεα ενω ηταν γεματα τα κουτια τους λογω μπλακ φραιντευ να κανει την ιδια στιγμη προσφορα τιμων κ να πνιγουν απο την προσελκυση νεων αποστολων, θα δεις ποσο γρηγορα θα διπρθωθουν ολα!

Σε έναν ιδανικό κόσμο ναι. Στην Ελλάδα μάλλον αυτό που είπα θα γίνει 😂 δες τις υπόλοιπες κούριερ…και θα καταλάβεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 306
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 minutes ago, paylidis said:

δες τις υπόλοιπες κούριερ…και θα καταλάβεις!

Ηρθαν για να κανουν την διαφορα…αν γινει οπως λες δεν εχει νοημα κ αυτοι θα χασουν κυριως χρηματα αν απαξιωθουν με τετοιο τροπο. Ιδωμεν…ποιος θα δικαιωθει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Specs είπε

Μου το εξηγεις λιγο, γιατι δεν εχω σχεση με ποδοσφαιρο κ δεν ξερω τι σημαινει, ειλικρινα. 

Το λένε για όσους κάνουν τον προπονητή από τον καναπέ με "πρέπει το ένα" και "πρέπει το άλλο". 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Mrs. Hyde said:

Το λένε για όσους κάνουν τον προπονητή από τον καναπέ με "πρέπει το ένα" και "πρέπει το άλλο". 

Μαλιστα! ενδιαφερον αν σκεφτεις οτι εδω που σχολιαζουμε εχουμε κ θεατες που παρεμβαινουν για να μας το επισημανουν. Στο ποδοσφαιρο υποθετω αν το κανεις κ πεις σε καποιους κατι τετοιο, μπορει κ να κινδυνευεις. Δεν σηκωνει κ πολλή δημοκρατια η φανατιλα εκει. Εδω φορουμ ειναι εξ ορισμου ανοιχτο για ολους. Χαλαρα λοιπον. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/12/2023 στις 10:27 ΠΜ, Cocomel είπε

Εγώ στην θέση σου θα ντρεπόμουν να ζητήσω αποζημίωση για μια μερα..

Εάν υπήρχαν πολλοί σαν εμένα που θα ζητούσαν αποζημίωση, δεν θα είχαμε καθυστερήσεις.
Αλλά δυστυχώς οι πολλοί είναι σαν εσένα. 

 

Στις 17/12/2023 στις 10:55 ΠΜ, paylidis είπε

Όχι. Απλά θα αλλάξουν τις εγγυημένες 2 ημέρες σε 3 ημέρες και στο τέλος θα τους βολέψει κιόλας και θα κάνουν 3 ημέρες…

Ας το δηλώσουν επίσημα στο site τους (όπου θα συγκρίνονται με όλες τις υπόλοιπες εταιρίες) και ας πράττουν αυτά που δηλώνουν. 

Στις 17/12/2023 στις 11:09 ΠΜ, paylidis είπε

Σε έναν ιδανικό κόσμο ναι. Στην Ελλάδα μάλλον αυτό που είπα θα γίνει 😂 δες τις υπόλοιπες κούριερ…και θα καταλάβεις!

Όταν αυξηθούν οι καταναλωτές που απαιτούν αποζημίωση για μη εκπλήρωση των υποχρεώσεων των εταιριών, θα αλλάξουν και στην Ελλάδα.

  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να συνειδητοποιήσουμε τί περίπου συμβαίνει, ο φόρτος εργασίας τους έχει αυξηθεί τόσο πολύ που σχεδόν καθημερινά βρίσκουν γεμάτες τις "ντουλάπες" τους (σαν αυτή που επισυνάπτω εδώ την τεράστια σε μέγεθος δηλαδή με την οποία έχουν επίσης αναβαθμίσει παλαιότερες μικρότερες σε πάρα πολλά σημεία πλέον). 

 

Έχοντας μιλήσει πολλές φορές με διανομείς, προς έκπληξή μου, μου εξηγούν ότι μέρα παρά μέρα (αν όχι κάθε μέρα) έχουν να παραλάβουν 60-70 (!!) δέματα από κάθε σημείο (και μιλάμε για μια πόλη της επαρχίας). Γίνεται, με λίγα λόγια, ένας μικρός χαμός, ειδικότερα στις μεγαλύτερες πόλεις της Ελλάδας. 

 

Screenshot_20231218_123332_Chrome.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Gulik είπε

Για να συνειδητοποιήσουμε τί περίπου συμβαίνει, ο φόρτος εργασίας τους έχει αυξηθεί τόσο πολύ που σχεδόν καθημερινά βρίσκουν γεμάτες τις "ντουλάπες" τους (σαν αυτή που επισυνάπτω εδώ την τεράστια σε μέγεθος δηλαδή με την οποία έχουν επίσης αναβαθμίσει παλαιότερες μικρότερες σε πάρα πολλά σημεία πλέον). 

 

Έχοντας μιλήσει πολλές φορές με διανομείς, προς έκπληξή μου, μου εξηγούν ότι μέρα παρά μέρα (αν όχι κάθε μέρα) έχουν να παραλάβουν 60-70 (!!) δέματα από κάθε σημείο (και μιλάμε για μια πόλη της επαρχίας). Γίνεται, με λίγα λόγια, ένας μικρός χαμός, ειδικότερα στις μεγαλύτερες πόλεις της Ελλάδας. 

 

Screenshot_20231218_123332_Chrome.jpg

Κατανοητό αυτό, αλλά μιας και ισχύει πρέπει να αλλάξουν τους χρόνους παράδοσης που αναγράφουν στο site τους.
Όχι να πλασάρονται ως οι ποιο γρήγοροι στην παράδοση, να τσιμπάνε πελάτες εις βάρος των ανταγωνιστών τους και να παραδίδουν όποτε μπορούν. 
Εάν αναγράψουν στο site τους πως η παράδοση θα είναι μετά από 3, 4 ή δεν ξέρω πόσες μέρες μετά, σίγουρα κάποιοι θα πάνε σε άλλες εταιρίες. 

Επεξ/σία από kostpap
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 minutes ago, kostpap said:

σίγουρα κάποιοι θα πάνε σε άλλες εταιρίες. 

εφοσον ως τωρα το πετυχαιναν , γιατι να το αλλαξουν την ωρα που λογικα θα επανελθουν οχι μονο στο 48ωρο που δηλωνουν αλλα στο 24ωρο που ως τωρα πετυχαιναν,(ως την black friday ειπαμε αυτα)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, kostpap είπε

Εάν αναγράψουν στο site τους πως η παράδοση θα είναι μετά από 3, 4 ή δεν ξέρω πόσες μέρες μετά, σίγουρα κάποιοι θα πάνε σε άλλες εταιρίες. 

πιστεύω περισσότερο μετρά η τιμή (τουλάχιστον σε μένα αυτό μετρά και κατα 2ο λόγο οτι δε χρειάζεται να τραβιέσαι σε υποκατάστημα) , αυτό θα φανεί αν συνεχιστούν "καθυστερήσεις" και αν δεν κάνουν απολύτως τίποτα γιαυτό

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα το μποξ είναι 100 μέτρα από το σπίτι μου, συν η χαμηλή τιμή, δεν το αλλάζω με τίποτα.

Επίσης μου έχουν στείλει email ότι θα υπάρχουν μποξ και σε μερικους επιλεγμένους σταθμούς του μετρό, χαμος θα γίνει και εκεί.

Επεξ/σία από Fir3fly
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 12/12/2023 at 18:56, korakios said:

......

να ψάξουν το δέμα που ειναι χύμα στα χαμένα

αν δε βρεθεί , άνοιξε νέο νήμα γιατί θα σπαμαριστεί

 

On 12/12/2023 at 19:47, Gulik said:

Εχω προσωπική εμπειρία, ναι. Μετά από αλλεπάλληλες προσπάθειες μέσω τηλεφώνου, το βρήκαν τελικά στον... Πειραιά... Και θα επέστρεφε πίσω (πάλι στην Κρήτη δηλαδή), ώστε να παραδοθεί τελικώς. Η όλη διαδικασία πήρε δύο εβδομάδες σίγουρα. 

 

On 12/12/2023 at 21:58, iakwvina said:

Καλησπέρα, κι εμένα μου έχει τύχει να χαθεί αποστολή (1 από της καμία 30αρια που είχα στείλει ως τότε). Πήρα 2-3 φορές τηλέφωνο αφού τελείωνε το διάστημα των 1-2 ημερών που μου έλεγαν από το προηγούμενο τηλέφωνο. Το δέμα είχε παραληφθεί από το locker που το ειχα αφήσει, και η αποστολή είχε «κολλήσει»/ χαθεί στις αποθήκες του BoxNow. Τελικά την 3η φορά που τηλεφώνησα στο support μου ζήτησαν περιγραφή του δέματος (φωτογραφία δεν είχα) και του περιεχομένου καθώς και της αξίας του. Μερικές μέρες μετά από αναζήτηση πάλι στο locker, μου έστειλαν email για να μου πουν ότι δεν βρέθηκε και ότι θα μου επιστρέψουν το ποσό. Η όλη διαδικασία κράτησε και για μένα γύρω στις 2 εβδομάδες. 
Οπότε καλύτερα να επικοινωνήσει ο αποστολέας με το support για να αποζημιωθεί και να σου επιστρέψει το ποσό (αν είχες πληρώσει για το αντικείμενο που σου έστειλε). Με υπομονή και επιμονή θα αποζημιωθείτε πιστεύω.

 

On 13/12/2023 at 00:48, StamTheMan said:

Αραξε,εχουν τεραστιο φορτο.
Θα βρεθει.

Παιδιά σήμερα ύστερα από σχεδόν 3 εβδομάδες έφτασε το δέμα μου!! Δεν το πίστευα όταν με ενημέρωσαν πως έχει βρεθεί!!! Τέλος καλό όλα καλά!! Ευχαριστώ για τη βοήθειά σας!!

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50%  έκπτωση
σε όλες τις αποστολές σου από τώρα μέχρι και την Παρασκευή 22/12,
με τον κωδικό XMAS50 

Είναι από τις λίγες φορές που δίνουν έκπτωση και στο μεγάλο πακέτο από 8€ στα 4€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, neced2 said:

Είναι από τις λίγες φορές που δίνουν έκπτωση και στο μεγάλο πακέτο από 8€ στα 4€

Αν εχουν ξεμπλοκαρει καλως, αν οχι θα το ξαναπω πως φοβαμαι καποιος γιαπης θελει να πιασει ποσοτικους στοχους να παρει το μπονους του κ γαια πυρι μειχθητω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...