Προς το περιεχόμενο

Box Now - Υπηρεσίες Παράδοσης


billstrong

Προτεινόμενες αναρτήσεις

30 λεπτά πριν, StamTheMan είπε

Νομιζω ειναι 24 ωρες.

Γενικα καλο ειναι να μην καταχραστουμε αυτη την επιλογη,απλα επειδη ειμαστε ελληνες και τα κανουμε ολα τελευταια στιγμη,γιατι καποια στιγμη θα το κοψουν και αυτο και δε θα το εχουν καποιοι που πραγματικα το χρειαζονται.

Μπορείς να κάνεις 2 φορές επέκταση, οπότε είναι για 48 ώρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 306
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

49 minutes ago, StamTheMan said:

Νομιζω ειναι 24 ωρες

Nαι κ δινουν παραταση αλλες 24 κ ξανα παλι κοκ.

 

50 minutes ago, StamTheMan said:

Γενικα καλο ειναι να μην καταχραστουμε αυτη την επιλογη

Η φυση των lockers ειναι να μην χρειαζεται φυσικη παρουσια στο σπιτι , για να μην  εχεις "ανοιχτο ραντεβου" με κουριερ αν κ οποτε ερθει κλπ!

Οχι ομως κ να αρχισει το στρες μην συμβει κατι κ δεν προλαβεις στο 48ωρο.

Το οποιο 48ωρο αν δεν αναπτυχθουν αρκετα lockers δεν θα μπορεσει να επεκταθει σε ενα χαλαρο 7ημερο οπως ειναι στα περισσοτερα του εξωτερικου με καποια να εχουν 14ημερες.

Δεν εχει λοιπον να κανει με τους ελληνες κ με την τελευταια στιγμη ειδικα οταν ενα πακετο το περιμενεις πως και πως , δεν θα καθυστερησεις κιολας!

Το ειδα με τα ματια μου, μιας κ φιλος μενει διπλα σε locker. Ειδα τον υπαλληλο να αρχιζει να αδειαζει τις θυριδες κ μετα να γεμιζει.

Την ωρα που κλεινει η θυριδα με το πακετο σου, αυτοματα σου ερχεται το sms.

Στο επομενο 30 λεπτο αφοτου τελειωσε το φουλαρισμα στις θυριδες(που διηρκεσε κανα τεταρτο), 10 ατομα ειχαν ηδη ερθει κ αρχισαν να παραλαμβανουν.

Το εβλεπα καθως ειχα κ εγω παραλαβη κ στο μεταξυ συζητουσα με το παλληκαρι της boxnow για τα προβληματα τους μιας κ ειμαι συχνος πελατης κ κυριως απο "επαγγελματικη διαστροφη¨ καθως εχω εργαστει πολλα χρονια σε διαφορες ταχυδρομικες υπηρεσιες.

Αν καποιοι επειδη γλιτωσαμε απο την αθλια εξυπηρετηση τυπου ACS , πιστευετε οτι θα πρεπει να αγιοποιησουμε την boxnow με οτι κι αν κανει, κανετε λαθος.

Η βελτιωση της καθημερινοτητας που κερδιζουμε τωρα με αυτη, αν θα αποδεχτουμε οτι κι αν κανει η boxnow, γρηγορα θα απορροφηθει γιατι η στασιμοτητα η κ η χειροτερευση θα την καταπιει γρηγορα .

Εδω ταιριαζει το 'αμαν να γλιτωσουμε απο το μονοπωλιο της ΔΕΗ' να , να υπαρχει ανταγωνισμος κλπ αλλα τωρα που εχει ξεφυγει η κατασταση με τους απατεωνες της ενεργειας, ειμαστε θυματα και δυστυχως ενας Korakios δεν θα μας σωσει, απλα θα μας δειξει ποιος μας κλεβει λιγοτερο  κ οσοι εχουμε χρονο απεριοριστο θα τσιμπαμε καμμια εξτρα προσφορα κλπ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Specs είπε

Δεν ενδεχεται, ειναι βεβαιο , οσο για το αν ειναι μεμονωμενα κ εν γενει το ποσοστο τους, το ξερουν οι της εταιριας ιθυνοντες. Κ φυσικα οι μονοι αποδεκτες των παραπονων, σε απευθειας συνδεση με τους πελατες που διαμαρτυρονται. Κ με ευκολια κ τις τρεις φορες που μιλησα για καθυστερηση οπως κ για ανεπαρκεια θυριδων, ΠΟΛΥ ΑΝΕΤΑ εδειξαν την ευχαριστηση τους στην προθεση μου οσα τους ελεγα (τα εχω γραψει κ εδω μεσα )να τα στειλω σε email για να φτασουν στους παραπανω. Αν σου λεει κατι αυτο …

Ελπίζω μετά τις άσχημες εμπειρίες σου με την συγκεκριμένη εταιρεία, να σταμάτησες να την χρησιμοποιείς. 

Η ACS, η Γενική, η Speedex, η DHL, η CCκαι η ΕΛΤΑ courier σε καλωσορίζουν.

Τι όχι; 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, andreas1gr said:

Ελπίζω μετά τις άσχημες εμπειρίες σου με την συγκεκριμένη εταιρεία, να σταμάτησες να την χρησιμοποιείς. 

Η ACS, η Γενική, η Speedex, η DHL, η CCκαι η ΕΛΤΑ courier σε καλωσορίζουν.

Τι όχι; 

Φυσικα και θα συνεχισω να την χρησιμοποιω κ ως πολιτης με δικαιωματα θα αποζημιωνομαι οταν ξεφευγουν απο τις υποχρεωσεις τους, δεν ειμαι αμερικανακι να υποκλινομαι στις εταιριες. Μονο ομως τα λεφτα τους πονανε, οποτε εχω ζητησει ηδη τα αναλογουντα των ημερων καθυστερησης σε δυο δεματα...εχω λαμβανειν 6e/ημερα επι 2 δεματα επι 3-4 μερες το καθενα , στην υγεια του γιαπη με τα promotion! ενοσω ηταν πνιγμενοι ηδη λογω black friday...

Τι οχι;

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Rebelos2018 said:

Ο πρώτος ποθ θα την πληρώσει δεν είναι ο γιάπης με τα promotion. Αλλά, φευ. 

 

δεν θα πεσουν τα κερδη αν το κανουν ολοι?

και ποιος ειναι υπολογος κ θα την πληρωσει?

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Specs είπε

δεν θα πεσουν τα κερδη αν το κανουν ολοι?

και ποιος ειναι υπολογος κ θα την πληρωσει?

Άλλο ποιος είναι υπόλογος, άλλο ποιος θα την πληρώσει. Δύο τελείως διαφορετικά πράγματα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Specs είπε

ποιος θα την πληρωσει?

Τώρα στα αλήθεια θες ανάλυση ποιος θα υην πληρώσει στην πρώτη στραβη; Η ποιος θα την πληρώσει αν ο κάθε βλαξ ζητάει αποζημίωση έξι ευρώ τη μέρα γιατί τάχα μου στερήθηκε το last of us μπας και γλιτώσει κάνα ψιλό; 

Πολύ περίεργοι είστε μερικοί μερικοί. 

Εγώ ξέρω πως η υπηρεσία, είναι η καλύτερη που υπάρχει αυτή τη στιγμή σε ολη την Ελλάδα. Στις καλύτερες τιμές. Έχει σε άπειρα σημεία locker και συνεχίζει να επεκτείνεται συνεχώς. 

Παρήγγειλα Τετάρτη μεσημέρι από Ιωάννινα. Παρασκευή μεσημέρι ήταν δίπλα από το σπίτι μου. Στην πιο φορτωμένη περίοδο όλης της χρονιάς. 

 

Καθήστε να ζητάτε αποζημιώσεις. Και μετά θα μάθετε ποιος θα την πληρώσει. 

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Specs είπε

Φυσικα και θα συνεχισω να την χρησιμοποιω κ ως πολιτης με δικαιωματα θα αποζημιωνομαι οταν ξεφευγουν απο τις υποχρεωσεις τους, δεν ειμαι αμερικανακι να υποκλινομαι στις εταιριες. Μονο ομως τα λεφτα τους πονανε, οποτε εχω ζητησει ηδη τα αναλογουντα των ημερων καθυστερησης σε δυο δεματα...εχω λαμβανειν 6e/ημερα επι 2 δεματα επι 3-4 μερες το καθενα , στην υγεια του γιαπη με τα promotion! ενοσω ηταν πνιγμενοι ηδη λογω black friday...

Τι οχι;

Ρε συ. Όλα αυτά τα δικαιώματα, ελπίζω να τα θυμήθηκες όταν η κάθε εταιρεία περνούσε και άφηνε χαρτάκι αντί για το πακέτο σου.

 

Η οταν ερχόταν το sms οτι σε 7 λεπτά σου παραδίδουν, περίμενες με τις πιτζάμες στην εξωπορτα της πολυκατοικίας και έπαιρνες "δεν καταφεραμε να  παραδώσουμε".

 

Και οταν ζητουσες παραδοση σε αλλες θυρίδες την επόμενη εργασιμη και σου ερχοταν μηνυμα οτι δεν κατάφεραν να παραδώσουν.

 

Επισης οταν έγραφαν στην αιτιολογία μη παράδοσης, "αλλαγή ημερομηνίας από τον πελάτη".

 

Και οταν στον υπολογισμο των μεταφορικών, στο ζύγισμα έβαζαν ολες τις παραγγελίες της ημέρας μαζί. 

 

Καλές Γιορτές!

Επεξ/σία από satsok2
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Specs είπε

Δεν εχει λοιπον να κανει με τους ελληνες κ με την τελευταια στιγμη ειδικα οταν ενα πακετο το περιμενεις πως και πως , δεν θα καθυστερησεις κιολας!

Εσυ μπορει.
Βλεπω και εγω που στελνω πολυ συχνα  δεματα,ποσο συχνα αναγκαζομαι να κανω ο ιδιος παραταση,επειδη δεν πανε να τα παρουν.

Και εφοσον εχεις εργαστει οπως λες σε κουριερ,θα ξερεις ακομα καλυτεραοτι ο ελληνας τα γραφει στα @@ του με τα δεματα,παραγγελνει οτι @@ βρει και μετα δεν παει να την παρει,ειδικα οταν ειναι αντικαταβολη.

 

 

Επεξ/σία από StamTheMan
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, StamTheMan είπε

Νομιζω ειναι 24 ωρες.

Γενικα καλο ειναι να μην καταχραστουμε αυτη την επιλογη,απλα επειδη ειμαστε ελληνες και τα κανουμε ολα τελευταια στιγμη,γιατι καποια στιγμη θα το κοψουν και αυτο και δε θα το εχουν καποιοι που πραγματικα το χρειαζονται.

Εμενα μου εδωσε εξτρα 48 ωρες παντως, συμφωνω οτι δεν πρεπει να κανουμε καταχρηση αλλα μου ηταν αδυνατον να το παραλαβω με την πρωτη διορια για αυτο και το ζητησα.Σε διαφορετικη περιπτωση θα το παραλαμβανα αμεσως ωστε να εξυπηρετηθουν οσο το δυνατον παραπανω ατομα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Menelaos83 είπε

Εμενα μου εδωσε εξτρα 48 ωρες παντως, συμφωνω οτι δεν πρεπει να κανουμε καταχρηση αλλα μου ηταν αδυνατον να το παραλαβω με την πρωτη διορια για αυτο και το ζητησα.Σε διαφορετικη περιπτωση θα το παραλαμβανα αμεσως ωστε να εξυπηρετηθουν οσο το δυνατον παραπανω ατομα.

Πριν 1.5 χρόνο περίπου, είχα καλέσει και μου είχαν δώσει και παραπάνω. Νομίζω έφτασε στο κουτί 14 Αυγούστου από κατάστημα του εξωτερικού. Εγώ είχα φύγει στο μεταξύ διακοπές και επέστρεφα 18. Κάτι τέτοιο τέλοσπαντων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...