Προς το περιεχόμενο

Box Now - Υπηρεσίες Παράδοσης


billstrong

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχουν μειώσει (πάρα τα γραφόμενα στο site τους) το χρόνο παραμονής στη θυρίδα από 48 σε 36 ώρες;

3 στις 3 φορτωτικές από Παρασκευή (8/12) και έπειτα είχαν by default χρόνο παραμονής 36 ώρες. 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 306
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, dim_plo είπε

Έχουν μειώσει (πάρα τα γραφόμενα στο site τους) το χρόνο παραμονής στη θυρίδα από 48 σε 36 ώρες;

3 στις 3 φορτωτικές από Παρασκευή (8/12) και έπειτα είχαν by default χρόνο παραμονής 36 ώρες. 🤔

Αυτό παρατήρησα και εγώ σε παραγγελία που έφτασε χθες τα ξημερώματα. Πιθανότατα λόγω του ότι έχουν μεγάλο αριθμό δεμάτων στις θυρίδες, θέλουν να περιορίσουν τον χρόνο που μένουν τα δέματα εκεί (και προφανώς ξέχασαν να ενημερώσουν την ιστοσελίδα σχετικά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, PharmChem said:

και προφανώς ξέχασαν να ενημερώσουν την ιστοσελίδα σχετικά

Δεν προλαβαινουν να ενημερωσουν τιποτε...ουτε καν την λιστα με τα συνεργαζομενα e shops.Κατακλυστηκαν απο κοσμο κ μπλοκαραν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Specs είπε

Δεν προλαβαινουν να ενημερωσουν τιποτε...ουτε καν την λιστα με τα συνεργαζομενα e shops.Κατακλυστηκαν απο κοσμο κ μπλοκαραν...

Δεν έχουν ανταγωνισμό,  δεν υπάρχει άλλος με τέτοιες τιμές και μακάρι να παραμείνουν τόσο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Fir3fly said:

Δεν έχουν ανταγωνισμό

θα στρωσει η κατασταση κ κυριως θα παραμεινουν με αυτες τις τιμες , αν μπει κι αλλος παικτης στην αγορα,οσονουπω θα μπη απο οσα γνωριζω αλλα αυτοι βιαζονται για να ταυτιστει η υπηρεσια αυτη με το box now ονομα, για να λεμε αργοτερα πχ , στειλτο με το box now των ΕΛΤΑ ... οπως λεμε παρε ενα black and decker απο την Bosch...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/12/2023 στις 8:20 ΜΜ, Specs είπε

αυτοι βιαζονται για να ταυτιστει η υπηρεσια αυτη με το box now ονομα, για να λεμε αργοτερα πχ , στειλτο με το box now των ΕΛΤΑ

Ναι μωρε,αυτο τους νοιαζει,να μεινουν στην ιστορια,οχι το χρημα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα boxnow εδώ στην περιοχή το έβγαζε 2 μέρες μη διαθέσιμο με αποτέλεσμα να αναγκαστώ να επιλέξω το επόμενο διαθέσιμο περίπου 8χλμ μακριά (μιλάω για περιοχές της Χαλκιδικής).

Γιατί συνέβη αυτό; Ήταν γεμάτες όλες οι θυρίδες;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, yannis27gr είπε

Ένα boxnow εδώ στην περιοχή το έβγαζε 2 μέρες μη διαθέσιμο με αποτέλεσμα να αναγκαστώ να επιλέξω το επόμενο διαθέσιμο περίπου 8χλμ μακριά (μιλάω για περιοχές της Χαλκιδικής).

Γιατί συνέβη αυτό; Ήταν γεμάτες όλες οι θυρίδες;

Άμα δεν το βλέπεις στον χάρτη, τοτε έχουν γεμίσει οι θυρίδες, είναι και δύσκολη η περίοδος τώρα με τις γιορτές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 minutes ago, yannis27gr said:

με αποτέλεσμα να αναγκαστώ να επιλέξω το επόμενο διαθέσιμο περίπου 8χλμ μακριά (μιλάω για περιοχές της Χαλκιδικής).

Εαν μιλησεις μαζι τους,μετα την καταχωρηση της αποστολης, μπορουν σε καποιες περιπτωσεις να σε εξυπηρετησουν, ζητωντας τους αλλαγη θυριδας παραδοσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ στείλει πάνω από 1000 δέματα.... Και δεν είχα ποτέ πρόβλημα πέρα από ένα σπάσιμο... Αλλά έκαναν μαλάκια μεγάλη 30 Νοέμβρη έβαλαν μια προσφορά να στείλεις δέμα με 1-2 ευρώ και το εκμεταλλεύτηκαν πολλοί και έχουν μπλοκάρει.... Δύο δέματα μου δεν τα βρίσκουν εδώ και δέκα μέρες.... 

Πέρα από αυτό η boxnow το πήγε πολύ έξυπνα στην αρχή γιατί σου έδινε την δυνατότητα να στείλεις δέματα πολύ φτηνά πχ έχω στείλει δέματα και με 0.40 λεπτά  το έκαναν αυτό για να γίνει συνήθεια και μετά αυξάνοντας τις τιμές θα έχουν κέρδος 

Στις 12/12/2023 στις 6:27 ΜΜ, zacharias99 είπε

Παιδιά έχει ξανατυχει σε κανέναν να χαθεί το δέμα του με boxnow?

Έχω στείλει δεκάδες φορές και όλα καλά.

Αυτή τη φορά έγινε αποστολή από Αθήνα στις 3/12 τοποθετήθηκε σε θυρίδα, 5/12 πήγε στις αποθήκες Αθήνα και μετά θα έπρεπε να έρθει Ηράκλειο Κρήτης.

Δυστυχώς φαίνεται να έχει κολλήσει στην αποθήκη εκεί και παίρνοντας τηλ στη boxnow δε γνωρίζουν γτιβεχει αργήσει τόσο και μου ζητάνε περιγραφή της συσκευασίας για να το βρούμε στην αποθήκη. 

Έχει ξανασυμβεί σε κανέναν?

Ήταν μια κάρτα γραφικών μεγάλης αξίας αγορασμενη από μέλος του insomnia.

Ευχαριστώ 

Ναι εμένα δεν έχει χαθεί απλά έχουν μπλοκάρει δεν περίμεναν τόσο μεγάλο χαμό και σίγουρα είναι ξεχασμένο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/12/2023 στις 3:38 ΜΜ, dim_plo είπε

Έχουν μειώσει (πάρα τα γραφόμενα στο site τους) το χρόνο παραμονής στη θυρίδα από 48 σε 36 ώρες;

3 στις 3 φορτωτικές από Παρασκευή (8/12) και έπειτα είχαν by default χρόνο παραμονής 36 ώρες. 🤔

Είσαι σίγουρος ότι είδες σωστά την ημερομηνία? Χθες Παρασκευή που μου ήρθε δέμα είχα παραλαβή μέχρι 2 το μεσημέρι της Δευτέρας, οπότε 48 + σχεδόν 20 ώρες ακόμα λόγω ΣΚ 

Πάντως ακόμα και με bf, δεν άργησε κανένα δέμα από την ώρα που το παρέλαβε το box. Παραγγελίες από Αττική και θεσσ2για δυτική Μακεδονία. Το pin έρχεται συνήθως γύρω στις 5 το απόγευμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/12/2023 στις 9:49 ΠΜ, kostpap είπε

Έστειλα δέμα από Αλεξανδρούπολη προς Λάρισα. Το δέμα κινήθηκε από Αλεξανδρούπολη προς Καβάλα, Θεσσαλονίκη, Λάρισα και έφτασε στην θυρίδα εντός 2 ημερών. 

Μου έστειλαν δέμα από Λάρισα προς Αλεξανδρούπολη. 

Το δέμα πήγε από Λάρισα προς Αθήνα. Έμεινε στην Αθήνα 2 μέρες. Έστειλα email ζητώντας διεύρυνση ως προς το πότε θα παραλάβω. Μου απάντησαν πως θα παραλάβω εντός 2 ημερών (κάτι που δεν υπήρχε περίπτωση να γίνει καθώς το δέμα φαίνονταν να είναι στην Αθήνα)

Τους είπα πως θα ζητήσω αποζημίωση για την καθυστέρηση. 

Την επόμενη μέρα έφυγε από Αθήνα και μέσω Καβάλας έφτασε με μία μέρα καθυστέρηση στην Αλεξανδρούπολη. 

Ζήτησα και πήρα 6 ευρώ αποζημίωση για την μία μέρα καθυστέρησης, όπως αναγράφεται στο site της εταιρείας.

received_860792875509763_edit_243871109854453.png

Εγώ στην θέση σου θα ντρεπόμουν να ζητήσω αποζημίωση για μια μερα..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Cocomel said:

Εγώ στην θέση σου θα ντρεπόμουν να ζητήσω αποζημίωση για μια μερα..

Μηπως ο καλυτερος τροπος για να βελτιωθουν οι υπηρεσιες ολων ειναι να αποζημιωνουν για οτιδηποτε προβλεπεται; 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Specs είπε

Μηπως ο καλυτερος τροπος για να βελτιωθουν οι υπηρεσιες ολων ειναι να αποζημιωνουν για οτιδηποτε προβλεπεται; 

Όχι. Απλά θα αλλάξουν τις εγγυημένες 2 ημέρες σε 3 ημέρες και στο τέλος θα τους βολέψει κιόλας και θα κάνουν 3 ημέρες…

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, paylidis said:

Όχι. Απλά θα αλλάξουν τις εγγυημένες 2 ημέρες σε 3 ημέρες και στο τέλος θα τους βολέψει κιόλας και θα κάνουν 3 ημέρες…

Αν ριξουν την ταχυτητα των υπηρεσιων, θα χασουν στα σιγουρα! δεν λειτουργούν ετσι τα πραγματα οπως λες κ ευτυχως δηλαδη. Ενω αν αφαιρεσουν τις αποζημιωσεις απο τα μπονους του γιαπη που ειχε την φαεινη ιδεα ενω ηταν γεματα τα κουτια τους λογω μπλακ φραιντευ να κανει την ιδια στιγμη προσφορα τιμων κ να πνιγουν απο την προσελκυση νεων αποστολων, θα δεις ποσο γρηγορα θα διπρθωθουν ολα!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...