Προς το περιεχόμενο

Resident Evil 4 Remake [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, seithan είπε

Λίγο που δοκίμασα, πολυ crash. Λατρεύει να καταπίνει VRAM. 

 

Είχα crash στο τέρμα undervolt μου προφίλ και σκέψου έχω αρκετές ώρες με αυτό σε άλλα βαριά παιχνίδια. Λίγο τσίμπησα ρεύμα και κομπλέ. Vram λέει 14gb θέλει για full στα 3440x1440 αλλά είδα μέχρι 11 μέχρι το τέλος του demo. 

Πολύ αγχωτικό παιχνίδι και πολύ δυνατό με γραφικάρες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει θέμα και κάποια στιγμή πετάει fatal 3D3 error και απ'όσο λίγο που το έψαξα το έχουν αρκετοί και διορθώνεται λένε αν απενεργοποιηθεί το RT. Πιστεύω όταν βγει να μην έχουμε θέμα κ να έχει λυθεί το κάθε πρόβλημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Naaahh, στο original η σκηνή αυτή ήταν πολύ πιο δραματική.. Θα τη προτιμούσα ακόμα πιο μελό αντί γι αυτό το ουδέτερο encounter.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/3/2023 στις 1:31 ΜΜ, Arkin είπε

Είχα crash στο τέρμα undervolt μου προφίλ και σκέψου έχω αρκετές ώρες με αυτό σε άλλα βαριά παιχνίδια. Λίγο τσίμπησα ρεύμα και κομπλέ. Vram λέει 14gb θέλει για full στα 3440x1440 αλλά είδα μέχρι 11 μέχρι το τέλος του demo. 

Πολύ αγχωτικό παιχνίδι και πολύ δυνατό με γραφικάρες. 

Αυτά τα 14 τα είδα εγώ πάντως , σε 1440p Maxed out + RT. Δεν είχα κάποιο crash αλλά δεν έχω κάνει uv (παρά μόνο στον CPU).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, tommybertsen είπε

Αυτά τα 14 τα είδα εγώ πάντως , σε 1440p Maxed out + RT. Δεν είχα κάποιο crash αλλά δεν έχω κάνει uv (παρά μόνο στον CPU).

Allocated 14 η real use? Εγω στα 3440x1440 maxed +Rt ολα ειδα μεχρι 11400 αλλα δεν κρασαρε με stock profile το τελειωσα κανονικα.

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Demo μεν, αλλά δεν νομίζω να μην δούμε κάποια θέματα που έχει ακόμα και στο final state. 

Τraversial stuttering σήμα κατατεθέν της γενιάς τσεκ, ρουφάει την vram σαν την σαύρα, τσεκ...😝

Το δοκίμασα σε 3440x1440p, θα το δω αύριο και σε 4Κ στην tv.  Το HDR φαίνεται σωστό, έχει το calibration το τίμιο ακριβώς όπως του Village. 

Όσο όμορφο είναι στο σκοτάδι το game, άλλο τόση lastgenίλα μου βγάζει όταν είναι ημέρα. Ωραία textures, RT μόνο Reflections, εντάξει θα μπορούσε καλύτερα αλλά σε γενικές γραμμές σε γεμίζει visually. Έχει αποκτήσει ένα horror στοιχείο που δεν υπήρχε στο Original, το οποίο το κάνει ελκυστικό.

Νοσταλγία mode is on, αναμένουμε 24/03. 

Επεξ/σία από Alex21121988
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, Arkin είπε

Allocated 14 η real use? Εγω στα 3440x1440 maxed +Rt ολα ειδα μεχρι 11400 αλλα δεν κρασαρε με stock profile το τελειωσα κανονικα.

image.png.42b06d8611c431580facacda4603d493.pngΕδώ από λίγο πρίν το τέλος του DEMO

Μιλάμε για 15GB βασικά. 

Το GPU Usage έπαιζε από 89-100% ανάλογα την σκηνή αλλά δεν είχε κάποιο performance issue, ούτε είδα stuttering εκτός από 2-3 κλασικά σημεία όπως αναφέρει ο φίλος πιο πάνω..

Επεξ/σία από tommybertsen
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tommybertsen είπε

image.png.42b06d8611c431580facacda4603d493.pngΕδώ από λίγο πρίν το τέλος του DEMO

Μιλάμε για 15GB βασικά. 

Το GPU Usage έπαιζε από 89-100% ανάλογα την σκηνή αλλά δεν είχε κάποιο performance issue, ούτε είδα stuttering εκτός από 2-3 κλασικά σημεία όπως αναφέρει ο φίλος πιο πάνω..

Βαλε λιγο να φαινεται και η real usage vram απο το afterburner αυτη ειναι η allocated. Τη δεσμευει δηλαδη το παιχνιδι για το αν την χρειαστει. Αυτη που χρησιμοποιει ειναι αλλη ρυθμιση στο monitoring. Στα 4Κ με κρασαρε προς το τελος του χωριου με 12gb vram με max settings ολα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Arkin είπε

Βαλε λιγο να φαινεται και η real usage vram απο το afterburner αυτη ειναι η allocated. Τη δεσμευει δηλαδη το παιχνιδι για το αν την χρειαστει. Αυτη που χρησιμοποιει ειναι αλλη ρυθμιση στο monitoring. Στα 4Κ με κρασαρε προς το τελος του χωριου με 12gb vram με max settings ολα. 

Ξέρω ποια ρύθμιση είναι. Την είχα off. Είναι 500ΜΒ διαφορά το Allocated από το Dedicated. Πάντα έβλεπα μικροδιαφορές οπότε και μετά από κάποιο re-install του afterburner, ξέχασα να ξαναβάλω την ρύθμιση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...