Προς το περιεχόμενο

Street Fighter 6 [PC] 👊


GhostRiderLSOV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Και το theme του.Αλλά ό,τι και να κάνουν, δεν θα είναι τόσο εικονικό όσο το "RA-SHI-DOOOO!" από το V.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

 

 

Όπως και κανένα άλλο. Thenes του 6 ως τώρα σκέτη τραγωδία. Τα μόνα που δεν μισώ ξεκάθαρα είναι του Ken και της Marisa. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
12 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Όπως και κανένα άλλο. Thenes του 6 ως τώρα σκέτη τραγωδία. Τα μόνα που δεν μισώ ξεκάθαρα είναι του Ken και της Marisa. 

Μου αρέσουν μερικά, π.χ. της Juri και σίγουρα του Battle Hub, αλλά δεν θα τα έβαζα να τα ακούσω σε playlist. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Μου αρέσουν μερικά, π.χ. της Juri και σίγουρα του Battle Hub, αλλά δεν θα τα έβαζα να τα ακούσω σε playlist. :P

Σκέτος ξεπεσμός μετά το μεγαλείο ήχου που ήταν το V. Ακόμα δεν είδα τι περιλαμβάνει το jukebox στοιχείο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators

Περιμέναμε το Top6 του EVO και ανέβηκαν οι CAP-JAMS και σκάνε στο τέλος το TMNT theme και μπερδευτήκαμε όλοι μέχρι να βγει το trailer. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

πάντως έχω αρχίσει να πιστεύω ότι όσοι παίζουν το game με το modern σύστημα έχουν αβαντάζ έναντι αυτών που παίζουν με το classic γιατί μπορούν να εκτελούν τα κόμπο πανεύκολα την ίδια ώρα που οι του classic πρέπει να σπάσουν δάχτυλα για να το κάνουν ενώ αυτοί με ένα κουμπί εκτελούν κόμπο.

Φυσικά στο classic έχεις αβαντάζ στο dmg αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό κάποιος καινούργιος στο game να παίξει με classic καθώς είναι και δύσκολο πολύ στην εκμάθηση. Από την άλλη με το modern εγώ νιώθω ότι δεν έχω έλεγχο στο χαρακτήρα και ότι κάπως γίνονται όλες οι κινήσεις μόνες του.

Με όλο αυτό το σύστημα πάει πολύ στο arcade το game και όχι σε ένα καθαρά fighting game. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/8/2023 στις 12:02 ΜΜ, chek2fire είπε

πάντως έχω αρχίσει να πιστεύω ότι όσοι παίζουν το game με το modern σύστημα έχουν αβαντάζ έναντι αυτών που παίζουν με το classic γιατί μπορούν να εκτελούν τα κόμπο πανεύκολα την ίδια ώρα που οι του classic πρέπει να σπάσουν δάχτυλα για να το κάνουν ενώ αυτοί με ένα κουμπί εκτελούν κόμπο.

Φυσικά στο classic έχεις αβαντάζ στο dmg αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό κάποιος καινούργιος στο game να παίξει με classic καθώς είναι και δύσκολο πολύ στην εκμάθηση. Από την άλλη με το modern εγώ νιώθω ότι δεν έχω έλεγχο στο χαρακτήρα και ότι κάπως γίνονται όλες οι κινήσεις μόνες του.

Με όλο αυτό το σύστημα πάει πολύ στο arcade το game και όχι σε ένα καθαρά fighting game. 

Έχουν και άλλα μειονέκτηματα οι modern. Οι χαρακτήρες δεν έχουν πρόσβαση σε ένα κάρο κινήσεις και τα σπέσιαλ έχουν μόνο 1 level (συνήθως την δυνατή έκδοση). 

Βέβαια ούτε αυτή τη λύση ενθαρρύνω καθώς ότι και να κάνεις με το modern έχεις πάντα στιγμιαία πρόσβαση σε ότι έχεις διαθέσιμο. 

Επίσης το damage στους modern τρώει πέναλτι μόνο αν κάνουν την στιγμιαία εντολή. Αν την κάνουν κανονικά τότε το damage είναι νορμάλ επίσης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, ikaruga24 είπε

Έχουν και άλλα μειονέκτηματα οι modern. Οι χαρακτήρες δεν έχουν πρόσβαση σε ένα κάρο κινήσεις και τα σπέσιαλ έχουν μόνο 1 level (συνήθως την δυνατή έκδοση). 

Βέβαια ούτε αυτή τη λύση ενθαρρύνω καθώς ότι και να κάνεις με το modern έχεις πάντα στιγμιαία πρόσβαση σε ότι έχεις διαθέσιμο. 

Επίσης το damage στους modern τρώει πέναλτι μόνο αν κάνουν την στιγμιαία εντολή. Αν την κάνουν κανονικά τότε το damage είναι νορμάλ επίσης. 

από την άλλη το classic για να κάνεις compo σπας δάχτυλα στην κυριολεξία. δλδ τώρα να θέλεις πέντε κινήσεις για να κάνεις ένα combo όταν οι modern το κάνουν απλά με μια. 

Και όντος οι modern είναι πετσοκομμένοι στις κινήσεις. Νιώθεις λειψός τελείως. 

Επεξ/σία από chek2fire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...