Προς το περιεχόμενο

20 εκατομμύρια πωλήσεις για το PlayStation 5


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, logistoulis είπε

δεν είχα εικόνα, επίσης αν ενδιαφέρεσαι πάρα πολύ για ιαπωνικά επιβάλλεται και το switch 

Σαφώς, απλά μιλάω με τους κανόνες της home console με την λογική ότι δεν έχεις gaming pc και το PS5 είναι άφαντο. Το Xbox αποτελεί εξαιρετική επιλογή και για πολλούς είναι απλά το καλύτερο πακέτο είτε με την μικρή S έκδοση είτε την full blown Χ και σε νορμάλ τιμές και κυρίως ετοιμοπαραδοτες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Σαφώς, απλά μιλάω με τους κανόνες της home console με την λογική ότι δεν έχεις gaming pc και το PS5 είναι άφαντο. Το Xbox αποτελεί εξαιρετική επιλογή και για πολλούς είναι απλά το καλύτερο πακέτο είτε με την μικρή S έκδοση είτε την full blown Χ και σε νορμάλ τιμές και κυρίως ετοιμοπαραδοτες. 

τους τελευταίους μήνες πάντως (μιας και είμαι σχετικά νέος κάτοχος του 5) ήταν αρκετές οι φορές που το βρήκα σε διαθεσιμότητα (και τώρα που μιλάμε το βλέπω) και απλά το σκεφτόμουν

δεν είναι τόσο μεγάλο θέμα πλέον η απόκτησή του

 

το ότι είναι βλακεία να φορτώνεσαι υποχρεωτικά με bundle και πράγματα που πιθανώς δεν χρειάζεσαι είναι μεγάλο θέμα δεν διαφωνώ και κατακριτέο, ακόμα και αν σε κάποιες περιπτώσεις μπορείς να επιστρέψεις τα παιχνίδια

 

και προσωπικά μάλιστα ομολογώ ότι δεν πήρα έκδοση με δίσκο και πήγα στην σαφώς (λόγω bundle) πιο φθηνή digital όχι μόνο επειδή δεν καίγομαι για τα φυσικά αντίτυπα αλλά και επειδή δεν ήθελα ας πούμε να ξαναπάρω το horizon που το είχα ήδη ή το gran turismo που δεν με ενδιαφέρει

δηλαδή υπό άλλες συνθήκες με τα 500 που χάλασα θα έπαιρνα την έκδοση με bluray "για να υπάρχει" και λοιπα περιφερειακά ίσως έπαιρνα αργότερα

 

το ζουμί όμως είναι ένα αν το καλοσκεφτείς, οτι εκεί που με οδήγησε ας πούμε το πλαίσιο γιατι δεν έψηνα με τίποτα να δώσω 700αρι, με οδήγησε σε έκδοση που δεν παίζει φυσικά αντίτυπα και ουσιαστικά με έχασε από πελάτη παιχνιδιών από αυτό σε περίπτωση που πήγαινα να πάρω κάτι σε καμιά έκπτωση

και πάλι σε έκπτωση θα τα πάρω, αλλά όχι από αυτούς γιατί και να θέλω δεν μπορώ

βέβαια δέχομαι ότι πολλοί δεν σκέφτονται όπως εγώ και θέλουν φυσικά αντίτυπα, προσωπικά όσο πάει ο καιρός απέχω από αυτά.

Ακόμα και στο switch που είναι πολύ πιο απλή υπόθεση τα κασετάκια από τα dvd, τα προτιμώ στην sd μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/6/2022 στις 6:01 ΜΜ, whoever81 είπε

Από που τα παρήγγειλες;

Κωτσόβολο το πρώτο το δικό μου και από Λειψία στη Γερμανια που ανεβαίνω για δουλειά συχνά  μπήκα σε μαγαζί και είχε κανονικά διαθέσιμα στο ράφι.  Το έφερα Ελλάδα μετά στις γιορτές για να το δώσω στο βαφτηστήρι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...