Προς το περιεχόμενο

110.000 δολάρια το κόστος πλήρους εξοπλισμού ενός χαρακτήρα του Diablo Immortal


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μια χαρα παιζεις και free, και με το battlepass που κοστιζει 5 ευρω το μηνα, το οποιο θεωρω πολυ τιμιο, παιζεις και σε ανεβασμένο επιπεδο. Ενας που θελει να παιξει ενα χαλαρο arpg με community, clans, servers το παιχνιδακι αυτο ειναι πολυ καλο, και απευθυνεται στο 75% των gamers.

Τα 100κ που αναφερει το βιντεο μιλαει για χαρακτηρα στον οποιο θελεις να του φορεσεις gems 5 αστερια μονο, τα οποια θα τα εχεις κανει awackened και θα μπορεις να βαλεις gems μεσα στα gems...παρανοια, για παρανοικους ανθρωπους με βαρυ πορτοφολι.

Για να σας το εξηγησω πολυ απλα, καθε φορα που αγοραζεις ενα "loot box" και δεν σου τυχαινει 5 star gem, εχει pity timer, και στα 100 ευρω ειναι εγγυημενο οτι θα πετυχεις 5 star gem. Επειδη ομως χριαζεσαι πολα τετοια gems, τα οποια αν εισαι τρελος θα αρχισεις να βαζεις το ενα gem μεσα στο αλλο, θες παρα πολλα λεφτα.

Αν ειχα τον τροπο, θα ηθελα και εγω να απαλλαξω τους τυπους με τοσα λεφτα, απο το βαρος στο πορτοφολι τους. Αν βρηκε τον τροπο η blizzard μαγκια της.

Το θεωρω το καλυτερο στο ειδος του, για mobile game ειναι κορυφη και για απλους παιχτες χωρις λεφτα.

Υ.Γ ο τοσο τελικιασμενος χαρακτηρας εχει νοημα στο pvp. Στο pve ισως ανεβει παραπανω στα rifts και θα γραφτει το ονομα του πανω πανω στο leaderboard. Αυτη θα ειναι η διαφορα με εναν που παιζει free

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αθλιο παιχνιδι , δεν παιζει να τους πηρε πανω απο 6μηνο να το φτιαξουν και τωρα θελουν να κανουν αρπαχτη . 

Ουτε download μη το κανετε 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι φίλε, θα τρως ακρίδες και ρίζες και θα πίνεις τα τσίσα σου τα επόμενα 5 χρόνια για να κάνεις αιματηρές οικονομίες να παίξεις το Diablo Immortal γιατί τέτοια ευκαιρία δε ξαναματαβρεις.

Video Games Reaction GIF

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, nik5163 είπε

Μια μέρα το κράτησα, μετά έφαγε uninstall.

Max ανάλυση full hd το 2022. Μάλιστα.

Ευτυχώς ξεκίνησα το lost ark που έχει ωραία γραφικά και βάθος.

Το diablo imortal δεν είναι φτιαγμένο για PC, αλλά για κινητό. Αν θες καλή ανάλυση σε diablo πας στο 3 ή περιμένεις το 4.
Το Diablo immortal έγινε port απο το κινητό στο PC.

 

11 ώρες πριν, Johnyapos είπε

Μια χαρά παίζεις και χωρίς να χρειαστεί να αγοράσεις τίποτα. Όσοι θέλουν να πληρώσουν ας πληρώσουν. Άνετα βγαίνει το παιχνίδι και με μηδενικό κόστος. Είμαι γύρω στις 10 ώρες μέσα και ούτε μια στιγμή έχω αισθανθεί ότι πρέπει να πληρώσω για να προχωρήσω περαιτέρω. Για μένα 10/10 άνετα. Αν όχι το καλύτερο ένα από τα καλύτερα παιχνίδα που έχω παίξει σε mobile 

ΣΩΣΤΑ

Πείτε μου ποιο mobile παιχνίδι έχει τοσο καλό art design και μουσικάρα σαν το diablo immortal?

11 ώρες πριν, drouks είπε

Ακόμα και τα microtransactions μπορούν να γίνουν "σωστά". Αρκεί να μη τα συνδέσεις καθόλου με το progression και να μη δημιουργείς paywalls.

Το Path of Exile έχει microtransactions και είναι όλα cosmetic, κι όμως είναι τόσο fun το παιχνίδι που αρκετοί τα σκάνε χοντρά.

 

Δεν έχει paywalls το Diablo Immortal

 

Επεξ/σία από blanka
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, blanka είπε

Το diablo imortal δεν είναι φτιαγμένο για PC, αλλά για κινητό. Αν θες καλή ανάλυση σε diablo πας στο 3 ή περιμένεις το 4.
Το Diablo immortal έγινε port απο το κινητό στο PC.

 

ΣΩΣΤΑ

Πείτε μου ποιο mobile παιχνίδι έχει τοσο καλό art design και μουσικάρα σαν το diablo immortal?

Δεν έχει paywalls το Diablo Immortal

 

Πάντως μια χαρά φαίνεται στον υπολογιστή, υπερβολές! Diablo είναι, τι περιμένει κάποιος; Reflections στο νερό; για όνομα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Παρά πολύ σοβαρή θέση μου και δεν τρολλάρω: 

Πρέπει να επιβληθεί φόρος πολυτελείας πληρωτέος από τις εταιρείες υπερ του αγοραστή, κατά τις συναλλαγές coins, skins και items εφόσον αυτές δεν αποτελούν μέρος επίσημου DLC, 35% επί της τιμής πώλησης ή μεταπώλησης.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, blanka είπε

Το diablo imortal δεν είναι φτιαγμένο για PC, αλλά για κινητό. Αν θες καλή ανάλυση σε diablo πας στο 3 ή περιμένεις το 4.
Το Diablo immortal έγινε port απο το κινητό στο PC.

Αυτό ακριβώς εννοώ. Ποιό είναι το νόημα του port σε pc αφού δεν δίνουν καλές αναλύσεις;

Έχω παίξει όλα τα diablo που για την εποχή τους ήταν τρομερά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν εφυγε ο Hideo απο την Konami ο νεος τοτε διευθυντης του εξηγησε οτι δεν μπορει πλεον η εταιρεια να χωνει λεφτα στα παιχνιδια και τους ενδιαφερει το mobile.Το Diablo ειναι mobile game και σαφως δεν απευθηνετε στο ευρη κοινο και κατασκευαστηκε για την αγορα της Ασιας δεν τους ενδιαφερει ο υπολοιπος κοσμος γιατι οι Ασιατες περνανε τον καιρο τους περισσοτερο χρονο με το κινητο παιζοντας παιχνιδια παρα στον υπολογιστη.Το μελλον ειναι στα mobile 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Tetrabitos είπε

Βάλτο 11,000€ (μείον 90%) για μια εβδομάδα προσφορά και να σου τα λεφτά.

💰💲

Το αστείο ειναι οτι αν έκαναν κάτι τέτοιο, εκατοντάδες άτομα θα πλήρωναν αμέσως γιατι "συμφέρει". Ακόμα και άτομα που δεν σκέφτονταν να δώσουν 10 χιλιάδες στην διάρκεια ζωής του παιχνιδιού.

10 ώρες πριν, Basilhs23___ είπε

Δεν έχω καταλάβει. Ο εξοπλισμός που έχει ένας χαρακτήρας μέσα στο παιχνίδι αν ήθελε να τον αγοράσει κάποιος πραγματικά από την αγορά θα έδινε 110k; Η μέσα στο παιχνίδι συλλέγεις χρήματα σαν πόντους από διάφορα levels και αυτά αντιστοιχούν θεωρητικά σε 110k; 

Είναι λεφτά που πρέπει να πληρώσεις με την κάρτα σου, για να αγοράσεις runes που βελτιώνουν τα drops στα rift. Τα runes ειναι μίας χρήσης. Το "110 χιλιάδες" ειναι ο μέσος όρος χρημάτων που θα χρειαστείς για να φτάνεις έναν χαρακτήρα κυριολεκτικά στο 100%, καθως το παιχνίδι έχει pity timer στα 100 ευρώ (οταν ξοδέψεις 100 ευρώ σε runes, καποιο απο τα επόμενα rift σου θα ρίξει σίγουρα ενα gem, που ειναι τα βασικά αντικέιμενα για το endgame).
 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μόνο που έκατσαν να υπολογίσουν πόσο θα κόστιζε να αγοράσουν όλα τα top tier end game αντικείμενα για όλα τα slots, δείχνει πόσο αποκαΐδια είναι! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα microtransactions είναι ένα μοντέλο που δουλεύει εγγυημένα σε κάθε εταιρία. Και όπως είναι φυσιολογικό η κάθε εταιρία κυνηγάει να φέρνει κέρδη. Δε μου κάνει καθόλου εντύπωση που το πρόσθεσαν και με το παραπάνω σε αυτό το game (μιλάμε για Blizzard άλλωστε). Δούλευα σε γνωστή εταιρία mobile gaming και τα ποσά που βλέπαμε σε accounts είναι αδιανόητα (ναι, μιλάμε για χιλιάρικα. Πολλά χιλιάρικα). Όσο λοιπόν υπάρχουν gamers που τα σκάνε χοντρά, η κάθε εταιρία θα συνεχίσει να milkάρει. Και φυσικά δεν υπάρχει και κανένα πρόβλημα με αυτό εφόσον δε σε lockάρει από in-game activities. Ο καθένας παίζει το game με τον τρόπο που του θέλει. Τώρα αν θες να είσαι στις πρώτες θέσεις των leaderbeards, εκεί ναι, ανταγωνίζεσαι τα μεγάλα πορτοφόλια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...