Προς το περιεχόμενο

110.000 δολάρια το κόστος πλήρους εξοπλισμού ενός χαρακτήρα του Diablo Immortal


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, Johnyapos said:

Μια χαρά παίζεις και χωρίς να χρειαστεί να αγοράσεις τίποτα. Όσοι θέλουν να πληρώσουν ας πληρώσουν. Άνετα βγαίνει το παιχνίδι και με μηδενικό κόστος. Είμαι γύρω στις 10 ώρες μέσα και ούτε μια στιγμή έχω αισθανθεί ότι πρέπει να πληρώσω για να προχωρήσω περαιτέρω. Για μένα 10/10 άνετα. Αν όχι το καλύτερο ένα από τα καλύτερα παιχνίδα που έχω παίξει σε mobile 

Αυτο βλεπω και εγω. Αν χτυπησω κανενα pay wall θα φαει uninstall αλλα για την ωρα δεν εχω αντιμετωπισει καποιο θεμα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, poulinos είπε

μακαρι να φτασουν και 1.000.000.ετσι να τους ξεζουμιζουν και να λενε και ευχαριστω οι παιχτες. blizzard παρτα ολα και τα σωβρακα. εχει λεφτα ο κοσμος. εταιρεια με μυαλο και @@

Τόσα χέρια που εχουν περάσει, δεν ξέρουμε και με ποια απο όλες τις εταιρείες εχουμε να κανουμε ... 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, nik5163 είπε

Μια μέρα το κράτησα, μετά έφαγε uninstall.

Max ανάλυση full hd το 2022. Μάλιστα.

Ευτυχώς ξεκίνησα το lost ark που έχει ωραία γραφικά και βάθος.

lost ark μεχρι να σβησει ο ηλιος.Χαλαρο και ευκολο στον χειρισμο με πολλα πραγματα και απειρες επιλογες.Εχω μια μαγισσα,εναν destroyer και ενα paladin. Δεν παιζω ποτε pvp και παιζεις λιγο σταματας και συνεχιζεις.Αν θες και τα δωρα απο το amazon prime,κανεις μεσω vpn εγραφη στο τουρκικο amazon prime με 0.50 ευρω τον μηνα και καθε μηνα περνεις κατι 

Επεξ/σία από Aias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς τα microtransactions πήραν θέση στο battle net της blizzard απο τον καιρό που εξαγοράστηκε απο την activision. Η blizzard ηταν πολύ καλή στο να βγάζει δυνατούς τίτλους και η activision απλά μαρκετινγ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, privateer είπε

Αυτο βλεπω και εγω. Αν χτυπησω κανενα pay wall θα φαει uninstall αλλα για την ωρα δεν εχω αντιμετωπισει καποιο θεμα.

Soft paywalls εχει αρκετά απο την αρχή. Πχ είσαι level 32 και για να συνεχίσει το main story πρέπει να πας 35. Η επιλογή σου είναι ή να αγοράσεις levels στο battlepass (Δίνουν xp στον χαρακτήρα, τυχαίο;) ή να τρέξεις το διπλανό σόλο dungeon περίπου 15 φορές. Αν δεν θες, πας για bounty που σε βάζουν να σκοτώσεις 60 mobs, που δεν έχουν και το πιο γρήγορο respawn, και είναι και contested απο άλλους παίκτες. 

Αν είσαι άτομο που απλα παίζει 1 ώρα την μέρα και παει υπερβολικά χαλαρά, ειναι μια χαρά το παιχνίδι. Αν θες να φτάσεις endgame, σε πιέζει για να πληρώσεις. 

Μιλώντας για endgame, χωρίς λεφτά θα έχεις 1% progression στο power level του χαρακτήρα την εβδομάδα και αν. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ χρήμα φεύγει για αυτά τα multiplayer παιχνίδια, πρσωπικά παίζω με τον εαυτό μου single player - εξοικονομώ και διασκεδάζω παράλληλα 😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχω καταλάβει. Ο εξοπλισμός που έχει ένας χαρακτήρας μέσα στο παιχνίδι αν ήθελε να τον αγοράσει κάποιος πραγματικά από την αγορά θα έδινε 110k; Η μέσα στο παιχνίδι συλλέγεις χρήματα σαν πόντους από διάφορα levels και αυτά αντιστοιχούν θεωρητικά σε 110k; 

Επεξ/σία από Basilhs23___
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η πραγματικοτητα ειναι καπου στη μεση.
Στην εποχη μας υπαρχουν 2 κατηγοριες games, αυτα που τα αγοραζεις και παιζεις και αυτα που ειναι δωρεαν και προσφερουν καποια εσοδα με αλλους τροπους χωρις να σε υποχρεωσουν να πληρωσεις 1 ευρω.
Και στις 2 περιπτωσεις αν δεν ξερεις να παιζεις,αν δεν εχεις χρονο να παιξεις ή αν θες να εισαι ανταγωνιστικος χωρις να το αξιζεις, υπαρχουν τροποι να πληρωσεις για να γινεις καλυτερος.

Το ζητημα ειναι αν θες να παιξεις και να ευχαριστηθεις ενα παιχνιδι ή αν θες να πληρωσεις ακομα και για τα βασικα.
Κανενας δεν σε αναγκαζει να πληρωσεις για να πας 60 lev ,παιξε και πηγαινε...

Στο Diablo 2 Ressurected που το πληρωσαμε ενα 50ρικο ασχετα αν ειχαμε 3 Original κλειδια του Legacy, δεν εχει στοιχεια Pay to win αλλα  στη πραγματικοτητα και αυτο ειναι Pay to Win.
Υπαρχουν σελιδες που μπορεις να αγορασεις items, rush , mats κτλ.
Κανενας youtuber δεν βγηκε να πει οτι υπαρχουν bots που απο τη πρωτη μερα του Season πουλαγαν τα παντα,γιατι και οι ιδιοι πουλαγαν/πουλανε items και υπηρεσιες στους "τεμπεληδες" gamers με το χαρτζιλικι του μπαμπα.

Eγω προσωπικα εχω ολα τα Diablo και οτι εχει βγει σε Collector Edition το εχω σε Collectors Edition.
Περα απο την αγορα του game δεν εχω πληρωσει ουτε 1 ευρω παραπανω,αντιθετως εχω βγαλει αρκετα χρηματα πουλωντας items και rush με casual gaming και οχι με bots.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 tυπος που εξοπλισει το χαρακτηρα του φουλ ουσιαστικα αγοραζει το παιχνιδι για αλλους 30000 τσαμπατζηδες.

την επομενη φορα που ζητας "free" diablo αντι για την pc εκδοση των 30ευρω ξανασκεψου το

τσαμπα ειναι μονο το τυρι στη φακα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...