Προς το περιεχόμενο

110.000 δολάρια το κόστος πλήρους εξοπλισμού ενός χαρακτήρα του Diablo Immortal


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχει παραγινει πια με τα περισσοτερα παιχνιδια που στη αρχη γραφει δωρεαν αλλα μεσα σε πειθει οτι για να κερδιζεις ευκολα πρεπει να προβεις στη αγορα αυτου και αυτου,λοιπον αγοραζεις αφου λες ας πληρωσω μια φορα και οχι αλλο, παιζεις ,βλεπεις και ο αλλος αντιπαλος εχει περισσοτερα καλουδια οποτε σαν αναγκαζεσαι να παρεις πιο καλυτερα απο το αντιπαλο .

 

καλα τα εχουν σχεδιασει ολα αυτα εχουν γινει ευφυεις για το χρημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το έβαλα να παίξω λίγο, έτσι για χάρη του παλιού καλού καιρού.

Έπαιξα δύο μέρες. Την τελευταία ώρα κατάλαβα ότι μπορείς να δώσεις λεφτά στο παιχνίδι.

Γενικά βλέπω κάτι μαϊντανούς με ονόματα στην οθόνη μου, αλλά δεν καταλαβαίνω τι ρόλο παίζουν. Εγώ απλά βαράω, μαζεύω τα αντικείμενα, μπαίνω inventory και άμα κάτι έχει πάνω βελάκι το κάνω equip. Που και που βλέπω ένα κουμπί join party και το πατάω και αυτό, να δω τι κάνει. Βγαίνω παρέα με κάτι μαιντανούς με μπλε ονόματα οι οποίοι πάνε σαν τρελοί μπροστά και ίσα που προλαβαίνω να ρίξω και εγώ καμιά φάπα. Βλέπω ότι αφήνουν πίσω αντικείμενα και καταλαβαίνω ότι το παιχνίδι πετάει στον καθένα τα δικά του, αλλιώς δεν θα έμενε κολυμπιθρόξυλο τόσα αργά που πάω εγώ.

Μου φαίνεται μια εντυπωσιακή εμπειρία, δεν το πίστευα ότι μπορεί να υπάρχει στο κινητό τέτοιο παιχνίδι. Ίιιιισως έχω κάπως μικρή εμπειρία στον τομέα.

Έχω ξετρελαθεί με αυτή την είδηση. Και μου αρέσει που είναι κατά μέσο όρο το ποσό. Θέλω πολύ να δώσει κάποιος και παραπάνω λεφτά από αυτά.

Τελικά δεν έχω καταλάβει τι τα θέλεις τα λεφτά. Να γίνεις φοβερός. Μπράβο έγινες. Και μετά; Δέρνεις άλλους παίκτες κακομοίρηδες; Βαθιά συγκίνηση. Γιατί να το κάνω αυτό; Εγώ τους κακούς με τα πετραδάκια θέλω να δείρω. Για να μου μιλάνε οι NPCs με σοφές συγκαταβατικές φωνές που μου λένε μπράβο και με πληροφορούν ότι έχει και άλλους κακούς με πετραδάκια παρακάτω και να μην χαλαρώνω, έχω πολύ δουλειά. Μάλιστα, τρέχω!!

Δυστυχώς ή ευτυχώς το μοντέλο πλήρωσε μια και μετά παίξε όσο θέλεις μας τελείωσε. Η δημιουργικότητα δεν υπάρχει πια. Και οι εταιρείες παιχνιδιών θέλουν να γίνουν δημόσιοι υπάλληλοι. Να κάνουν την ελάχιστη δουλίτσα που μπορούν και να μπαίνει το μηνιάτικο διαρκώς. Και τα έχουν ψιλοκαταφέρει. Και εγώ που παίζω μια φορά τα χίλια χρόνια πλέον παίζω τσάμπα!

Τέλος, δεν θα με εντυπωσίαζε αν αυτοί που έκατσαν και το υπολόγισαν τα παίρνουν από Activision. Τρελή διαφήμιση, την έχω δει σε τόσα sites, εγώ που ζω κάτω από μια πέτρα διαπιστώνω ότι αυτή η "είδηση" είναι η πρώτη μεγάλη διαφήμιση του Immortal. (Άκου immortal, έψαχνα μια ώρα στο app drawer, στο "D" να βρω το shortcut).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως πραγματικά, πέρα από τις τρολιές που γράφουν κάποιοι, σκέφτομαι πως θα γκρίνιαζαν κάποιοι ότι και να έδινε η Blizzard. Ο άλλος γράφει παιχνίδι ξεπέτα που φτιάχθηκε στα γρήγορα και μόνο τα cutscenes που έχει, τους πήραν λογικά μόνο αυτά 6 μήνες το λιγότερο!

Το παιχνίδι έχει τόσα πολλά να κάνεις κάθε μέρα, σενάριο αλλά και βάθος με το τι τελικά είναι οι Immortals (και οι Shadow) και όλα αυτά ΔΩΡΕΑΝ. Προσωπικά δεν έχω δώσει ευρώ! Ναι σπάει παπάκια ότι βγάζει σε κάποια μενού να πληρώσεις αλλά όχι τίποτα τρομερό. Τσάμπα είναι ρε, νοιώστε λιγάκι, τι γράφετε! Δωρεάν, ΜΗΔΕΝ! Τρομερά Cutscenes, άκρως πορωτικά, ωραίοι εχθροί και πολλά διαφορετικά types, ωραίες περιοχές, δυνατότητα να παίζεις μόνος σου σχεδόν τα περισσότερα (είμαι lvl 46, δεν έχω παίξει με κανενάν, τώρα θα αρχίσω με κάποια raid) και Voice-Acting σχεδόν παντού! Μιλάμε για πολύ δουλειά που έχει γίνει και στο δίνουν δωρεάν, και ο άλλος γκρινιάζει που ναι μεν κάποιοι θα δώσουν χιλιάδες ευρώ και θα μεγαλώσουν lvl...χαχαχα ε εντάξει αν θέλουν ας τα δώσουν, so what? Μα για τα λεφτά το έφτιαξαν, δεν το έκαναν για την τέχνη! 

Spit Take Lol GIF by Justin

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απλά παίζεις χωρίς να βάλεις χρήματα, αν το παιχνίδι χρειάζεται χρήματα για progress μετά από ένα σημείο πατάς το uninstall και προχωράς.

 

Το ότι μπορείς να δώσεις 110k δεν σημαίνει ότι θα πρέπει να τα δώσεις, δεν χρειάζεται να εξοπλίσεις πλήρως το χαρακτήρα σου.

Επεξ/σία από user2163
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/6/2022 στις 1:02 ΜΜ, kxs14 είπε

Το παιχνίδι το δοκίμασα και έπαιξα αρκετά το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε στο PC. .Για παιχνίδι τουαλέτας είναι καλό και μόνο έτσι θα πρεπει να το δει κάποιος.. δεν ειναι για να αφιερώσεις σοβαρό χρόνο πάνω του.. Αν είσαι φαντάρος πουθενά και θες να περάσει η ώρα στο θαλαμοφυλίκι, ή εισαι σε κανενα ξεχασμένο φυλάκιο  στη μέση του πουθενά είναι οκ, αλλά μέχρι εκεί. Οπότε πάρτε το ελαφρα τη καρδία και χαλαρώωστε λίγο, ειναι μια επιλογή που εχεις και που αν δε γουστάρεις δε πληρώνεις.. Πάντως εχει ξεφύγει αρκετά απο τα προηγουμενα 3 σε θέμα ιστορίας, οπότε απλά δεν.. 

δεν ειναι αποκαίδια παλικαρε, αυτή ειναι η δουλειά τους στο Youtube Και πολύ καλά έκαναν.. Εάν μπορουσαν θα το έκαναν όλοι, αλλα δεν γινονται όλα από  όλους. Όπως λεει μια παροιμία, εάν έκανα όλοι μέλι θα έκαναν και οι σκατομπαμπούροι, αλλά δεν... Γι αυτό πριν τους αποκαλέσεις αποκαίδια σκέψου τη θεση σου και τη θεση τους στο συγκεκριμμένο τομέα. 

Σε ενόχλησε ότι αποκάλεσα αποκαίδια κάποιους youtubers που επικεντρώθηκαν κυρίως στο πόσα χρήματα θες για να είσαι top στο leaderboard ενός παιχνιδιού, ενώ εσύ αποκαλείς στο κείμενο σου παιχνίδι "τουαλέτας" την σκληρή δουλειά κάποιων ανθρώπων που δούλεψαν πάνω σε αυτό το παιχνίδι. Ωραίος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, bushidocougar είπε

Σε ενόχλησε ότι αποκάλεσα αποκαίδια κάποιους youtubers που επικεντρώθηκαν κυρίως στο πόσα χρήματα θες για να είσαι top στο leaderboard ενός παιχνιδιού, ενώ εσύ αποκαλείς στο κείμενο σου παιχνίδι "τουαλέτας" την σκληρή δουλειά κάποιων ανθρώπων που δούλεψαν πάνω σε αυτό το παιχνίδι. Ωραίος.

Άσε που τελικά δεν έχει ιδέα για το παιχνίδι, φαίνεται από όσα γράφει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δυσφήμηση είναι η καλύτερη διαφήμηση..

Από προσωπική μου εμπειρία, από 1 level μέχρι τα 60 (που ειναι και το max) σε 4 μέρες με 0 ευρώ και φουλ legendary build.

Καταπληκτικό gameplay, άνω των προσδοκιών γραφικά, πολύ καλό storyline, δυνατό voice-acting.

Στα αρνητικά υπάρχουν ακόμη αρκετά bugs τα οποία ομως δικαιολογούνται καθώς είναι beta release.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Apollonian είπε

Η δυσφήμηση είναι η καλύτερη διαφήμηση..

Από προσωπική μου εμπειρία, από 1 level μέχρι τα 60 (που ειναι και το max) σε 4 μέρες με 0 ευρώ και φουλ legendary build.

Καταπληκτικό gameplay, άνω των προσδοκιών γραφικά, πολύ καλό storyline, δυνατό voice-acting.

Στα αρνητικά υπάρχουν ακόμη αρκετά bugs τα οποία ομως δικαιολογούνται καθώς είναι beta release.

Υπαρχει final boss ή παιζει συνεχεια σε πιο δυσκολα dungeons;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Witcher1st είπε

Υπαρχει final boss ή παιζει συνεχεια σε πιο δυσκολα dungeons;

Υπάρχει final boss (Skarn) τον οποίο τον σκοτώνεις για να τελείωσει το storyline του παιχνιδιού,
αλλά από εκεί και πέρα έχει πολύ grinding όπως dungeons για set items τα οποία πέφτουν μετά τα 60level,
και στα elder rifts για να ψάχνεις legendary gems για να αναβαθμίσεις τα ήδη υπάρχοντά σου σε μεγαλύτερο rank.
Επίσης με το που περάσεις στα 60 σου δίνει τη δυνατότητα να αλλάξεις και difficulty στο Ηell το οποίο γενικά
είναι πιο δύσκολο αλλά με περισσότερες πιθανότητες drop και φυσικά με ανώτερα στατιστικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πλεον 72 Paragon με πολυ καλο gear και GOLD 5 PVP χωρις να δωσω ουτε ενα ευρω.
Το παιχνιδι ειναι εξεραιρετικο και εχει πολλα στοιχεια που δεν ειχαν τα προηγουμενα αλλα θα τα εχει το Diablo 4.
Πραγματικα λυπαμαι αυτους που δεν του εδωσαν μια ευκαιρια για να δουν το end game γιατι ενας φιλος απο το χωριο τους ειπε οτι πρεπει να πληρωσουν αν θελουν να παιξουν σοβαρα.
Οι youtubers ειναι λογικο να κλαιγονται γιατι στο Immortal δεν μπορουν να βγαλουν λεφτα πουλωντας items σε διαφορα γνωστα sites.
Οταν πουλαγαν τους Jah και τους Ber 800ε το Diablo 2 Resurrected δεν ηταν pay2win γιατι τα λεφτα δεν πηγαιναν στην Blizzard αλλα στη τσεπη τους.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...