Προς το περιεχόμενο

Huawei Watch GT 3 Pro Review


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 10/6/2022 στις 4:52 ΜΜ, alexioannou είπε

Αν πάρεις huawei gt1,2,3  μετά δεν μπορείς να πας σε ρολόι με 2 μέρες μπαταρία ....

Πήρα ένα samsung και με έπιασε απελπισία....

πόσο μάλλον σε Amazfit TRex (αν είσαι λάτρης του Casio G-Shock σχεδίου) με τις 25+ μέρες αυτονομία.:ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, GEOZN8 είπε

Εγώ το έχω κάνει πολλές φορές στο galaxy και με φωνητική καταχώρηση αλλά και κανονικά.. Μια χαρά σε πληροφορώ. Μια χαρά το σκέφτομαι.. 

Και εγώ είχα ένα ρολόι Casio με κομπιουτεράκι κάπου στις αρχές του 1990 και (υποτίθεται) έκανα πράξεις εκεί. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μου έβγαιναν τα μάτια. 

Οπότε, για ξανασκέψου το άλλη μια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, MauroPaltoudias είπε

Και εγώ είχα ένα ρολόι Casio με κομπιουτεράκι κάπου στις αρχές του 1990 και (υποτίθεται) έκανα πράξεις εκεί. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μου έβγαιναν τα μάτια. 

Οπότε, για ξανασκέψου το άλλη μια. 

1. Για σύντομες απαντήσεις λόγο t9 μια χαρά γράφεις 2. έχεις και έτοιμες σύντομες απαντήσεις - φράσεις και emotions απλά με ένα touch διαλέγεις αυτό που θες και το στέλνεις. 3. Με ένα κουμπί μιλάς γράφει από μόνο του ελληνικά ότι θες και απαντάς. Αρα τι να σκεφτώ όταν η huawei έχει μείνει πίσω σε αυτό εφόσον ούτε στο gt3 pro δεν το υποστιριζει. Τι νόημα έχει να διαβάσω ένα μήνυμα χωρίς να μπορώ να το απαντήσω. 

Οπότε ξανασκέψου το εσύ μια αλλιώς μείνε στον μεσαίωνα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, GEOZN8 είπε

Οπότε ξανασκέψου το εσύ μια αλλιώς μείνε στον μεσαίωνα.. 

Αντί να πεις ευχαριστώ σε κάποιον/ους που χάνουν από τον χρόνο τους και απαντούν στο μήνυμα σου, κάθεσαι και ειρωνεύεσαι;

Εσύ ρώτησες για τη σειρά gt που υποτίθεται ότι ενδιαφέσουν να αγοράσεις, τελικά όμως διαπιστώνεται ότι απλώς ήθελες να κοκορευτείς για το πόσο καλά και "μπροστά" είναι τα Samsung. Οπότε, μείνε αγκαλίτσα με το ρολογάκι σου και μην καταναλώνεις τσάμπα χρόνο από τους υπόλοιπους χρήστες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, MauroPaltoudias είπε

Σύνταξη μηνύματος σε οθόνη smartwatch; Για ξανασκέψου το.. 

Εσύ είσαι ειρωνευτικες από το πρώτο μήνυμα και έλεγες ξανά σκέψου το συνέχεια κλπ. Εγώ ρώτησα εάν αλλάξω ρολόι τι έχει αλλάξει από εφαρμογές και απάντηση στα μηνύματα.. Εσύ το ξεκινήσες άρα ποιος είναι τρολ και κολλημένος δείχνει από αυτά που γράφεις. Όποιος θέλει απαντάει δεν υποχρεούται κάνεις. Ευχαριστώ θα πω σε αυτόν που θα απαντήσει με ενδιαφέρον και όχι προκατάληψη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, MauroPaltoudias είπε

Το gt 2 pro, υποστηρίζει κανονικά όλες αυτές τις εφαρμογές (πλην κάτι φατσούλων - emoticons ή πώς διάολο τα λένε - σε μηνύματα, ή φωτογραφιών που δεν τις δείχνει). Όταν λες "υποστήριξη", φαντάζομαι εννοείς την ανάγνωση μηνυμάτων και μόνο. Ειδοποιήσεις sms, κλήσεων κ.λπ. υποστηρίζει μια χαρά, συν την ανοιχτή ακρόαση (κλήση ή απάντηση σε κλήση), για όποιον/α έχει huawei κινητό. 

@GEOZN8 η πρώτη μου απάντηση. Να μην λες ανακρίβειες λοιπόν ότι σε ειρωνευτηκα στο πρώτο μήνυμα. Εξακολουθούν να ισχύουν τα όσα έγραψα (πουθενά δεν είδα ένα ευχαριστώ σε εμένα ή σε άλλους χρήστες που σου απάντησαν).

Είπαμε πολλά ήδη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

@GEOZN8 η πρώτη μου απάντηση. Να μην λες ανακρίβειες λοιπόν ότι σε ειρωνευτηκα στο πρώτο μήνυμα. Εξακολουθούν να ισχύουν τα όσα έγραψα (πουθενά δεν είδα ένα ευχαριστώ σε εμένα ή σε άλλους χρήστες που σου απάντησαν).

Είπαμε πολλά 

Τα γραφόμενα πολλές φορές είναι αιτία να γίνουν παρεξηγήσεις λόγο του γραπτού λόγου που είναι απρόσωπος. Δεν ήθελα να ειρωνευτώ κανέναν και ούτε έχω σκοπό εγώ διέκρινα μια ειρωνεία στης μετέπειτα απαντήσεις σου. Αν το ίδιο ισχύει και από εσένα είμαστε οκ να είσαι καλά για την βοήθεια σου. 

Κρίμα όμως για να είμαστε και εντός θέματος δεν έχει φτιάξει αυτό το κομμάτι η huawai. Το market στο gt2 pro έχει έξτρα εφαρμογές η όχι? Οποίος φίλος ξέρει ας απαντήσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, GEOZN8 είπε

Το market στο gt2 pro έχει έξτρα εφαρμογές η όχι?

Κοίτα, υπάρχουν κάποιες αλλά προσωπικά εγώ, δεν βρήκα τίποτα σπουδαίο ή/και ενδιαφέρον. 

Η εμπειρία μου περιλαμβάνει μια εφαρμογή τύπου Google maps που ήταν ψιλοαπαράδεκτη (την έβγαλα αμέσως) και ένα calculator (βλέπε και το Casio που ανέφερα σε προηγούμενο σχόλιο) που οκ, είναι απλώς ένα κομπιουτερακι σε οθόνη smartwatch (με ό, τι αυτό συνεπάγεται) και που με έχει βοηθήσει σε κάποιες περιπτώσεις. Θέλω να πω, αυτό το "κινέζικο προφίλ" που τηρούν σε όλη τη γκάμα προϊόντων τους (σε επίπεδο εφαρμογών) συνεχίζει και υφίσταται και εδώ. 

(*) Κινέζικο προφίλ = κακές μεταφράσεις, κινέζικοι χαρακτήρες αραιά και που, προχειροστημένες εφαρμογές κ.ο.κ.

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/6/2022 στις 10:48 ΠΜ, stivaks72 είπε

Το gt2 έχει κάποιο store έστω υποτυπώδες;

Απο περιέργεια ρωτάω, το κοιτάζω. 

Τι εννοείς store??? Απλά δεν μπορείς να κατεβάσεις apps. Για έναν ερασιτέχνη αθλητή , είναι υπεραρκετό και έχει διάφορες ευκολίες, όπως απάντηση κλήσεων μέσω του ηχείου του , ειδοποιήσεις μηνύματα κλπ. Και φυσικά, πολύ συμφέρουσα τιμή πλέον. 100+ €, ενώ το ντιζάιν του, είναι θέμα προσωπικού γούστου. Το έχω 1,5χρονο και παραμένει αξιόπιστο και λειτουργικό, όπως την πρώτη ημέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jimagas99 είπε

Τι εννοείς store??? Απλά δεν μπορείς να κατεβάσεις apps. Για έναν ερασιτέχνη αθλητή , είναι υπεραρκετό και έχει διάφορες ευκολίες, όπως απάντηση κλήσεων μέσω του ηχείου του , ειδοποιήσεις μηνύματα κλπ. Και φυσικά, πολύ συμφέρουσα τιμή πλέον. 100+ €, ενώ το ντιζάιν του, είναι θέμα προσωπικού γούστου. Το έχω 1,5χρονο και παραμένει αξιόπιστο και λειτουργικό, όπως την πρώτη ημέρα.

Άρα δεν έχει store. 
Smartband με εμφάνιση smartwatch δηλαδή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, GEOZN8 είπε

Εγώ το έχω κάνει πολλές φορές στο galaxy και με φωνητική καταχώρηση αλλά και κανονικά.. Μια χαρά σε πληροφορώ. Μια χαρά το σκέφτομαι.. 

γιατι δεν κοιτατε και το ticwatch gtw που ερχεται οσονουπω? 😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά έχουν μπλέξει τα μπούτια τους με όλα.. Κάτι δίνουν κάτι παίρνουν και οι τιμές άστα βραστα.. Τι να τα κάνω τα φρου φρου εάν θέλει κάθε μέρα φόρτιση πχ.. Γενικά μιλάω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, GEOZN8 είπε

Βασικά έχουν μπλέξει τα μπούτια τους με όλα.. Κάτι δίνουν κάτι παίρνουν και οι τιμές άστα βραστα.. Τι να τα κάνω τα φρου φρου εάν θέλει κάθε μέρα φόρτιση πχ.. Γενικά μιλάω 

δες το ticwatch gtw που ερχεται συντομα

 

και διαρκεια ζωης διπλασια απο το galaxy 4 και ολη η εμπειρια χρησης της samsung με to δικο της αντιστοιχο os  και τιμη παραπλησια με την σημερινη του galaxy 4

Επεξ/σία από emp87
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/6/2022 στις 9:16 ΠΜ, GEOZN8 είπε

1. Για σύντομες απαντήσεις λόγο t9 μια χαρά γράφεις 2. έχεις και έτοιμες σύντομες απαντήσεις - φράσεις και emotions απλά με ένα touch διαλέγεις αυτό που θες και το στέλνεις. 3. Με ένα κουμπί μιλάς γράφει από μόνο του ελληνικά ότι θες και απαντάς. Αρα τι να σκεφτώ όταν η huawei έχει μείνει πίσω σε αυτό εφόσον ούτε στο gt3 pro δεν το υποστιριζει. Τι νόημα έχει να διαβάσω ένα μήνυμα χωρίς να μπορώ να το απαντήσω. 

Οπότε ξανασκέψου το εσύ μια αλλιώς μείνε στον μεσαίωνα.. 

Το φόρτισες το samsung  σήμερα, ή θα ξεμείνεις από μπαταρία, πριν απαντήσεις στο πρώτο μήνυμα που θα σου στείλει κάποιος ???? Μεσαίωνας είναι να φορτίζω κάθε μισή μέρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

360-500€ για smartwatch Huawei; Αστειεύεστε υποθέτω... 170€ έδωσα για Amazfit gtr 3 pro που παίζει να έχει τις ίδιες ή και καλύτερες δυνατότητες και πάλι αρκετά θεωρώ ότι είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...