Προς το περιεχόμενο

PowerPass


YellowGr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, fredd0 είπε

Ο λογαριασμος που εκδοθηκε τον Ιουνιο πληρωνεται σε ολους. Ο λογαριασμος που εκδοθηκε τον Σεπτεμβριο δεν πληρωνεται σε κανεναν

Εχω λογ/σμο που εκδοθηκε Ιουνιο (αφορα το 4μηνο Φεβρουαριος-Μαϊος). Αρα εχω να παρω χρημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, rus είπε

Εχω λογ/σμο που εκδοθηκε Ιουνιο (αφορα το 4μηνο Φεβρουαριος-Μαϊος). Αρα εχω να παρω χρημα?

ρε ανθρωπε γιατι δε μπαινεις στο power pass να δεις τι λογαριασμους εχει περασμενους? Πραγματικα δηλαδη ...

ναι αν εκδοθηκε μεσα στον Ιουνιο, ηταν κυμενομενο τιμολογιο με ρητρα τοτε ναι επρεπε να εχεις παρει τα λεφτα που σου αναλογουν προχθες. Αλλα με την πεισματωδη αρνηση σου να ΔΕΙΣ αν εχει περαστει, τι εχει περαστει και αν σου χρωστανε ... τι να σου πω εγω

3 λεπτά πριν, bill27 είπε

Ο δικος μου εκδοθηκε 24/6

ε ξαναμιλα με την ελιν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, fredd0 είπε

ρε ανθρωπε γιατι δε μπαινεις στο power pass να δεις τι λογαριασμους εχει περασμενους? Πραγματικα δηλαδη ...

ναι αν εκδοθηκε μεσα στον Ιουνιο, ηταν κυμενομενο τιμολογιο με ρητρα τοτε ναι επρεπε να εχεις παρει τα λεφτα που σου αναλογουν προχθες. Αλλα με την πεισματωδη αρνηση σου να ΔΕΙΣ αν εχει περαστει, τι εχει περαστει και αν σου χρωστανε ... τι να σου πω εγω

Δε καταλαβαινω τον εκνευρισμο σου, το ερωτημα μου ειναι απλο, γιατι ζοριζεσαι? απαντας ή εφοσον δε ξερεις λες 'δε ξερω'.

Απο το power pass ερχομαι, εβαλα και image με αυτο που μου γραφει. Αν θες να σου δειξω και αναλυτικα, δε λεει κατι ιδιαιτερο. Μονο τα λεφτα που ηδη εχω παρει και τη σημειωση του image, οτι η αιτηση βρισκεται σε εκκαθαριση. Η εκκαθαριση αφορα την παλια, ηδη πληρωμενη καταβολη, ή καποια νεα προσεχως?

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, rus είπε

Δε καταλαβαινω τον εκνευρισμο σου, το ερωτημα μου ειναι απλο, γιατι ζοριζεσαι? απαντας ή εφοσον δε ξερεις λες 'δε ξερω'.

Απο το power pass ερχομαι, εβαλα και image με αυτο που μου γραφει. Αν θες να σου δειξω και αναλυτικα, δε λεει κατι ιδιαιτερο. Μονο τα λεφτα που ηδη εχω παρει και τη σημειβση του image, οτι η αιτηση βρισκεται σε εκκαθαριση. Η εκκαθαριση αφορα την παλια, ηδη πληρωμενη καταβολη, ή καποια νεα προσεχως?

εχει κι αλλα στοιχεια το Power pass ... πατα το βελακι δεξια απο κει που λεει ΠΡΟΣ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙΚΟ ΙΔΡΥΜΑ και στη σελιδα που θα ανοιξει κατω πατα Αναλυση Εκκαθαρισης. Θα σου βγαλει τη λιστα με τους λογαριασμους που εχουν κατατεθει, τα ποσα που αναλογουν στο καθε λογαριασμο κλπ. Απο κει θα δεις αν σου χρωστανε η οχι

Και δε ζοριζομαι καθολου, απλα ανθρωποι που αρνουνται να βοηθησουν τον εαυτο τους με κουραζουν, οποτε καποιος αλλος θα σε βοηθησει περαιτερω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, fredd0 είπε

εχει κι αλλα στοιχεια το Power pass ... πατα το βελακι δεξια απο κει που λεει ΠΡΟΣ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙΚΟ ΙΔΡΥΜΑ και στη σελιδα που θα ανοιξει κατω πατα Αναλυση Εκκαθαρισης. Θα σου βγαλει τη λιστα με τους λογαριασμους που εχουν κατατεθει, τα ποσα που αναλογουν στο καθε λογαριασμο κλπ. Απο κει θα δεις αν σου χρωστανε η οχι

Και δε ζοριζομαι καθολου, απλα ανθρωποι που αρνουνται να βοηθησουν τον εαυτο τους με κουραζουν, οποτε καποιος αλλος θα σε βοηθησει περαιτερω.

Πρωτα αυτοι οι ανθρωποι πρεπει να βοηθησουν τον εαυτο τους, με το να καταλαβουν τι τους λεει ο αλλος. Και αν κουραζονται οπως λες, τοτε να μη συμμετεχουν γιατι κουραζουν και τους συνομιλητες τους.

Το βελάκι φυσικα  και το πατησα, δε δειχνει κατι ιδιαιτερο, δε σε κατατοπιζει σχετικα με το τι συμβαινει. Εχεις λαμβανειν ή δεν εχεις, ειναι το θεμα.

Επεξ/σία από rus
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν εχετε πάρει την πρωτη δοση το μέγιστο του προγράμματος( δλδ 600 ευρω) δεν θα πάρετε κατι τωρα. 

Απλος το επισημάνω. 

Επεξ/σία από vagelis2019
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Μου έβαλαν 2,67€ προχτές.

image.jpeg

που θα τα επενδύσεις ? 😛

Στην 1η πληρωμή δεν είχες πάρει του Απριλίου? Δηλαδή δεν είχε εκδοθεί λογαριασμός τότε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

που θα τα επενδύσεις ? 😛

Στην 1η πληρωμή δεν είχες πάρει του Απριλίου? Δηλαδή δεν είχε εκδοθεί λογαριασμός τότε ?

Κάτσε ρε συ, πρέπει να ξεκαθαριστεί πρώτα αν έχω να λαμβάνω και για τον Ιούλιο 😂

Και όχι, στην πρώτη πληρωμή δεν είχα πάρει του Απριλίου, λογαριασμός είχε εκδοθεί κανονικά τότε, 20/07, το λέει και στο screenshoot. Λες να έφταιγε που ήταν πιστωτικός? Ο συγκεκριμένος ήταν μείον 73€, και αυτό επειδή ήταν ο πρώτος μετά την αλλαγή ονόματος+προγράμματος και είχα επιστροφή τα 100€ της εγγύησης και τα 30€ του online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Λες να έφταιγε που ήταν πιστωτικός? Ο συγκεκριμένος ήταν μείον 73€, και αυτό επειδή ήταν ο πρώτος μετά την αλλαγή ονόματος+προγράμματος και είχα επιστροφή τα 100€ της εγγύησης και τα 30€ του online.

μάλλον παίζει να τα διόρθωσαν ,

ήταν ο 1ος του online που είχε και ρήτρα αναπροσαρμογής απο υπόλοιπο Γ1 ? Αν ναι , σε πολλούς απλά δεν τους υπολόγιζαν γιατί τον έβλεπε το σύστημα σαν σταθερό

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

μάλλον παίζει να τα διόρθωσαν ,

ήταν ο 1ος του online που είχε και ρήτρα αναπροσαρμογής απο υπόλοιπο Γ1 ? Αν ναι , σε πολλούς απλά δεν τους υπολόγιζαν γιατί τον έβλεπε το σύστημα σαν σταθερό

Ναι είχε:

image.png.14a0060655dcc467ebf15d55f488487c.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Ναι είχε:

image.png.14a0060655dcc467ebf15d55f488487c.png

άρα το διόρθωσαν , βέβαια 12,66€ έπρεπε να πάρεις )λολ κοιτούσα τη χρωση ενέργειας , κάηκα) εκτός αν έχει και άλλη ΤΕΜ που δε φαίνεται , είναι και η έκπτωση ΔΕΗ 30% και η έκπτωση ενέργειας κτλ

Spoiler

μένει να διορθώσουν και τα έναντι προ εκκαθαριστικού της περιόδου που λανθασμένα τα αφαιρούσαν

και το ΦΠΑ φυσικά που το φάγανε ....

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, korakios είπε

άρα το διόρθωσαν , βέβαια 12,66€ έπρεπε να πάρεις εκτός αν έχει και άλλη ΤΕΜ που δε φαίνεται , είναι και η έκπτωση ΔΕΗ 30% και η έκπτωση ενέργειας κτλ

  Απόκρυψη περιεχομένων

μένει να διορθώσουν και τα έναντι προ εκκαθαριστικού της περιόδου που λανθασμένα τα αφαιρούσαν

και το ΦΠΑ φυσικά που το φάγανε ....

Τώρα θυμήθηκα, όντως δεν είχαν βάλει στην πρώτη πληρωμή για τον Απρίλιο επειδή παρόλο που ήταν "υβριδικός" θεωρήθηκε σταθερού προγράμματος.

Δες και αυτά που δεν φαίνονται:

Spoiler

image.png.8d932efa341616ac74050230585e1873.png

Δες και την ανάλυση από το power pass:

Spoiler

 

image.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Δες και την ανάλυση από το power pass:

σωστή είναι, (άσχετα που οι εκπτώσεις του πάροχου βαπτίστηκαν ως μείωση ρήτρας ,αλλά άλλο κεφάλαιο)

ο υπολογισμός της πλατφόρμας πάντως είναι κομπλέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...