Προς το περιεχόμενο

Λανσάρισμα του Disney+ στην Ελλάδα με ταινίες και σειρές των Disney, Pixar, Star Wars και Marvel


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με την εξυπηρέτηση πελατών και αναμονή κάνα 20λεπτο τακτοποιηθηκα και γω. Όποιος περιμένει ακόμα mail, μάλλον θα περιμένει πολύ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 265
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

37 λεπτά πριν, nikostz9 είπε

Για pc μιλάω αλλά ευχαριστώ. 

Μόλις το έκανες πιο εύκολο :)

windows? κάτι σαν το "shutdown -s -t SECONDS" πρέπει να δουλεύει ακόμα. Δλδ "shutdown -s -t 3600" για να σβησει σε μια ώρα. Πρέπει να έχει και για suspend, δεν εχω windows κοντά για να στο πω ακριβώς αλλά google it, γίνεται (από επόχες win2003 σιγουρα). ΠΧ https://www.thewindowsclub.com/configure-a-windows-sleep-timer-shutdown-in-windows

mac/linux: "sleep 3600 && sudo poweroff"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταγλωτισμένα όλα τα παιδικά. Μπράβο για τον κόπο τους. Όχι σαν το Netflix που η μόνη επιλογή για το παιδί ήταν τα Αγγλικά  και τα Τούρκικα με Ελληνικό account.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι οι παρακάτω τίτλοι ΔΕΝ υπάρχουν στη δική μας υπηρεσία αλλά υπάρχουν σε όλες τις άλλες χώρες είτε σαν star είτε σαν γενικότερη ψυχαγωγία μέσω της Disney plus.
Δεν τον λες και μικρό αριθμό. Ψιλοκουτσουρεμένο πιο συγκεκριμένα. Αρκετοί και καλοί τίτλοι που αφορά ΜΟΝΟ ταινίες (τις σειρές δεν τις έψαξα).

Η μύγα,
127 ημέρες,
Το βασίλειο των ουρανών,
Sunshine,
Glass,
Λεπτή κόκκινη γραμμή,
'Εκτη αίθηση,
Μη τα βάζετε με τους Τζοούνς,
Prince of Persia: The Sands of Time,
Deja Vu: 4 Ημέρες, 6 Ωρες Πίσω,
Thirteen ,
Solaris,
Το Μπαρ των Ονείρων,
The Family Stone,
Αίμα στους Λόφους,
Επισκέπτης από την Κόλαση,
Trance,
Τα Μυστικά του Δάσους,
Ο Μοναχικός Καβαλάρης,
Όταν Η Γη Σταματήσει,
Γείτονες σε Περιπολία,
Σχέδιο Πτήσης,
28 Εβδομάδες μετά,
Max Payne,
Νύχτες με τον εχθρό μου,
Morgan, Χόκους Πόκους: Οι Τρεις Μάγισσες,
Eragon,
Ο Πιτ Και Ο Δράκος Του,
Αντίο Κρίστοφερ Ρόμπιν,
The Omen (2006),
Τα ταξίδια του Γκιούλιβερ (2010),
Το ταξί της Νέας Υόρκης,
Τα Πάντα Γύρω από τον Στιβ,
Παντρευτείτε, Χωρίστε, Τελειώσατε!,
Αίμα στους Λόφους 2,
Pathfinder,
Omen III: The Final Conflict,
Absolutely Fabulous: Η Ταινία,
Joshua,
Man of the House,

Flicka,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, harris231 είπε

Όλοι οι παρακάτω τίτλοι ΔΕΝ υπάρχουν στη δική μας υπηρεσία αλλά υπάρχουν σε όλες τις άλλες χώρες είτε σαν star είτε σαν γενικότερη ψυχαγωγία μέσω της Disney plus.
Δεν τον λες και μικρό αριθμό. Ψιλοκουτσουρεμένο πιο συγκεκριμένα. Αρκετοί και καλοί τίτλοι που αφορά ΜΟΝΟ ταινίες (τις σειρές δεν τις έψαξα).

Η μύγα,
127 ημέρες,
Το βασίλειο των ουρανών,
Sunshine,
Glass,
Λεπτή κόκκινη γραμμή,
'Εκτη αίθηση,
Μη τα βάζετε με τους Τζοούνς,
Prince of Persia: The Sands of Time,
Deja Vu: 4 Ημέρες, 6 Ωρες Πίσω,
Thirteen ,
Solaris,
Το Μπαρ των Ονείρων,
The Family Stone,
Αίμα στους Λόφους,
Επισκέπτης από την Κόλαση,
Trance,
Τα Μυστικά του Δάσους,
Ο Μοναχικός Καβαλάρης,
Όταν Η Γη Σταματήσει,
Γείτονες σε Περιπολία,
Σχέδιο Πτήσης,
28 Εβδομάδες μετά,
Max Payne,
Νύχτες με τον εχθρό μου,
Morgan, Χόκους Πόκους: Οι Τρεις Μάγισσες,
Eragon,
Ο Πιτ Και Ο Δράκος Του,
Αντίο Κρίστοφερ Ρόμπιν,
The Omen (2006),
Τα ταξίδια του Γκιούλιβερ (2010),
Το ταξί της Νέας Υόρκης,
Τα Πάντα Γύρω από τον Στιβ,
Παντρευτείτε, Χωρίστε, Τελειώσατε!,
Αίμα στους Λόφους 2,
Pathfinder,
Omen III: The Final Conflict,
Absolutely Fabulous: Η Ταινία,
Joshua,
Man of the House,

Flicka,

Εντάξει 2η μέρα είναι ακόμα. Λογικά όσο περνάει ο καιρός θα εμπλουτίζεται η υπάρχουσα ταινιοθήκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Milkywaygrad είπε

Μεταγλωτισμένα όλα τα παιδικά. Μπράβο για τον κόπο τους. Όχι σαν το Netflix που η μόνη επιλογή για το παιδί ήταν τα Αγγλικά  και τα Τούρκικα με Ελληνικό account.

Πολυ Μεγάλη υπόθεση 

Τα καλύτερα και ασφαλέστερα παιδικά έτοιμα ανά πάσα ώρα και στιγμή σε ταμπλετ, κινητό, τηλεόραση 

Τουλάχιστον με Disney/Pixar ξενοιάζεις όσον αφορά στην ποιότητα 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω από χθες το απόγευμα με την ετήσια προσφορά..

Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές..έχει τα πάντα από Disney, Pixar και National Geographic + πολλές σειρές παλαιότερες κυρίως,όπως το Lost,24, Desperate Housewives, Walking dead κ.α

Φυσικά έχει και νέες σειρές δικής της παραγωγής.

Πολλές ταινίες και άλλων κινηματογραφικών studio που δεν περίμενες να βρεις εδώ..

Η εφαρμογή στην τηλεόραση είναι κάπως αργή αλλά οκ λογικά θα βελτιωθεί με τον καιρό.

Το μεγάλο μείον είναι η γραμματοσειρά των υποτίτλων..πολύ μικρά γράμματα και ένα άθλιο μαύρο background περασμένων εποχών..(λογικά και αυτό θα βελτιωθεί αργότερα).

Για 5-6 ευρώ το μήνα νομίζω είναι ότι καλύτερο μπορείς να βάλεις που να μπορεί να δει όλη η οικογένεια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, alani508 είπε

Το έχω από χθες το απόγευμα με την ετήσια προσφορά..

Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές..έχει τα πάντα από Disney, Pixar και National Geographic + πολλές σειρές παλαιότερες κυρίως,όπως το Lost,24, Desperate Housewives, Walking dead κ.α

Φυσικά έχει και νέες σειρές δικής της παραγωγής.

Πολλές ταινίες και άλλων κινηματογραφικών studio που δεν περίμενες να βρεις εδώ..

Η εφαρμογή στην τηλεόραση είναι κάπως αργή αλλά οκ λογικά θα βελτιωθεί με τον καιρό.

Το μεγάλο μείον είναι η γραμματοσειρά των υποτίτλων..πολύ μικρά γράμματα και ένα άθλιο μαύρο background περασμένων εποχών..(λογικά και αυτό θα βελτιωθεί αργότερα).

Για 5-6 ευρώ το μήνα νομίζω είναι ότι καλύτερο μπορείς να βάλεις που να μπορεί να δει όλη η οικογένεια.

Εγώ που βλέπω μέσω Chromecast από κινητό προς τη TV οι υπότιτλοι είναι μια χαρά, μεγάλοι και ευανάγνωστοι. Μάλλον κάποια ρύθμιση θέλει το app της τηλεόρασης ή θα το φτιάξουν σε μελλοντικό update.

Επεξ/σία από sarisn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά άτομα που γράφουν ότι το Netflix έχει μόνο σκουπίδια, πραγματικά έχετε όντως συνδρομή?  Εγώ προσωπικά έχω μαζί με 3 φίλους ελληνική συνδρομή και οι ίδιοι ακριβώς κάναμε ελληνική στο Disney+. Σύνολο 5€ το μήνα και για τα δύο. Χωράει και HBO Max στο budget.  

Οκ στο μέλλον ναι το Disney+ πιθανότατα να ξεπεράσει το Netflix αλλά αυτή την στιγμή υπάρχουν πολλές έλλειψης ακόμα και στα δικά τους. Πχ die hard λείπουν ταινίες, Lilo και Stich υπάρχει μόνο η πρώτη ταινία, Lion king κτλ.  

Τι ακριβώς είναι σκουπίδι από τα εκπομπές και σειρές όπως 

Love death robot, Stranger things, the toy's that made us, Formula 1 drive to survive, Witcher, Chef table, Castlevania, Arcane, lost in space, Dark, our planet , Violet evergarden ,αμέτρητα hits στα K-Dramas όπως το It's ok not to be ok και crash landing on you, όλη την Ταινιοθήκη από το studio Ghibli,black mirror ,Narcos και πάει λέγοντας.  Εννοείται πως στις 50 σειρές και εκπομπές θα έχει και πατάτες και χωρίς ενδιαφέρον για κάποιους (αλλά για άλλους θα έχει ). 

Προσωπικά δεν υπάρχει περίπτωση να το σταματήσω αλλά θα το έχω παράλληλα με το Disney και χωράει άνετα και ένα HBO  δια του 4. Όταν και αν ποτέ σταματήσει το password share ( που δεν θα γίνει ποτέ για άτομα από την ίδια χώρα-πόλη ) ε το ξανά σκεφτόμαστε. 10-15€ για όλα αυτά αξίζουν και με το παραπάνω ναι. Εδώ μας παίρνει η cosmote 12 ευρώ για 2-3 GB δεδομένα το μήνα! 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/6/2022 στις 3:35 ΜΜ, felixxx είπε

Παιδιά είμαι ένα βήμα πρίν την εγγραφή και θέλω να κάνω μια ερώτηση για να την ολοκληρώσω! Ενήλικο περιεχόμενο έχει? Κάπου είχα διαβάσει για walking dead για παράδειγμα, υπάρχει υλικό για rating 16, 18 over?

Υπαρχει ναι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Hugo είπε

Πολλά άτομα που γράφουν ότι το Netflix έχει μόνο σκουπίδια, πραγματικά έχετε όντως συνδρομή?  Εγώ προσωπικά έχω μαζί με 3 φίλους ελληνική συνδρομή και οι ίδιοι ακριβώς κάναμε ελληνική στο Disney+. Σύνολο 5€ το μήνα και για τα δύο. Χωράει και HBO Max στο budget.  

Οκ στο μέλλον ναι το Disney+ πιθανότατα να ξεπεράσει το Netflix αλλά αυτή την στιγμή υπάρχουν πολλές έλλειψης ακόμα και στα δικά τους. Πχ die hard λείπουν ταινίες, Lilo και Stich υπάρχει μόνο η πρώτη ταινία, Lion king κτλ.  

Τι ακριβώς είναι σκουπίδι από τα εκπομπές και σειρές όπως 

Love death robot, Stranger things, the toy's that made us, Formula 1 drive to survive, Witcher, Chef table, Castlevania, Arcane, lost in space, Dark, our planet , Violet evergarden ,αμέτρητα hits στα K-Dramas όπως το It's ok not to be ok και crash landing on you, όλη την Ταινιοθήκη από το studio Ghibli,black mirror ,Narcos και πάει λέγοντας.  Εννοείται πως στις 50 σειρές και εκπομπές θα έχει και πατάτες και χωρίς ενδιαφέρον για κάποιους (αλλά για άλλους θα έχει ). 

Προσωπικά δεν υπάρχει περίπτωση να το σταματήσω αλλά θα το έχω παράλληλα με το Disney και χωράει άνετα και ένα HBO  δια του 4. Όταν και αν ποτέ σταματήσει το password share ( που δεν θα γίνει ποτέ για άτομα από την ίδια χώρα-πόλη ) ε το ξανά σκεφτόμαστε. 10-15€ για όλα αυτά αξίζουν και με το παραπάνω ναι. Εδώ μας παίρνει η cosmote 12 ευρώ για 2-3 GB δεδομένα το μήνα! 

 

Να προσθέσω σε αυτά που λες και το Amazon Prime και έδεσε το γλυκό! Με μαξ 15€ το μήνα έχεις τις 4 καλύτερες streaming πλατφόρμες αυτή τη στιγμή!

Επεξ/σία από sarisn
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Donacgreece είπε

Έχω μια απορία. Αφού έχει ολόκληρο το Universe της Marvel. Τα Spider Man γιατί απουσιάζουν; Και δε μιλάω για τη πρώτη τριλογία η το Amazing που οκ τα έβγαλε η Sony. Μιαλω για τα τρία τελευταία που είναι στο σύμπαν...

Γιατι μαλλον ειναι της Sony; Νομιζω... +Οτι υπαρχει συμφωνια Sony Netflix..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...