Προς το περιεχόμενο

Λανσάρισμα του Disney+ στην Ελλάδα με ταινίες και σειρές των Disney, Pixar, Star Wars και Marvel


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, lost2 είπε

Αυτό προσπαθώ με vpn αλλά όταν πάω να κάνω την αγορά σταματάει εκεί , εσύ κατάφερες τίποτα ή κανένας άλλος, και μην ακούσω για πειρατεία και βλακείες κανονική πληρωμή θα γίνει .

Από κινητο ή ταμπλετ η εξης διαδικασια:

1.Εγκαθιστας απο play store δωρεαν προγραμμα VPN (ή αν εχεις δικο σου πληρωμενο)

2.Διαγραφεις τον υπαρχον λογαριασμό google σου (δε χανονται τα δεδομενα σου αν εχεις ενεργοποιημενο τον συγχρονισμο)

3.Ανοιγεις στη συνεχεια το προγραμμα VPN (πχ Windscribe) και επιλεγεις SERVER Τουρκιας

4.Δημιουργεις με ανοιχτό το VPN νεο λογαριασμό google ο οποιος λογω VPN φαινεται οτι δημιουργειται για την Τουρκια.

5.Μπαινεις στους τροπους πληρωμης του νεου google account σου και προσθετεις καρτα χρεωστικη (με τη Revolut λειτουργει διοτι δημιουργει εικονικη καρτα, βαζοντας τα στοιχεια της Revolut και επιλογοντας χωρα την Τουρκια.

6.Αφού δημιουργηθει ο νεος λογαριασμός, κατεβαζεις απο το νεο play store το Disney+ (μπορει να μην φανει αμεσως γιατι ισως θελει καποιες αναβαθμισεις το play store, οποτε περιμενουμε λιγα λεπτα και ξαναπροσπαθουμε)

7.Κλεινεις το VPN και μετα ανοιγεις την εφαρμογη Disney+.

8.Ε αφου ανοιξει η εφαρμογη βγαζει τις επιλογες για ενα μηνα ή ενα ετος στα ελληνικα ολα γραμμενα αλλα η τιμη σε λιρες τουρκικες,ξανανοιγεις το VPN για την αγορα.

9.Αφου παταμε την επιλογη που θελουμε μας πεταει τροπο πληρωμης και επιλεγουμε την εικονικη καρτα που δημιουργηθηκε στο google pay και......

10.Επειδη η Revolut βλεπει αγορα εκτός της χωρας εκδοσης της καρτας, σου μπλοκαρει την καρτα.Πρεπει να μπεις μεσα στην εφαρμογη της REvolut και να κανεις αποδοχη της συναλλαγης.

11.Αυτα διαπιστωσα μετα απο πολλες προσπαθειες βασει πληροφοριες αλλων αλλα βρηκα τη λυση μετα απο πολλες δοκιμες.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ.

 

Επεξ/σία από giodoul
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 265
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυο επιπλέον παρατηρήσεις:

1. Καλό είναι να κλείσουμε το location information (GPS) της συσκευής

2. Αφού συνδεθούμε στο vpn και πριν δημιουργήσουμε νέο google account ανοίγουμε τον chrome της συσκευής, ανοίγουμε ανώνυμη περιήγηση και κάνουμε μια αναζήτηση στο google, επιλέγουμε προβολή της desktop έκδοσης της σελίδας και πάμε κάτω-κάτω απ τις αναζητήσεις να δούμε αν σαν χώρα μας δείχνει Τουρκία. Δοκίμασα με αρκετούς servers Τούρκικους αλλά μόνο ένας με έδειξε Τουρκία στην google κι ας είχα Tούρκικη ip

Εγώ μόνο αφού έκανα και τα δυο παραπάνω βήματα κατάφερα να φτιάξω λογαριασμό.

Επεξ/σία από aggelos87
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, elessar86 είπε

Χωρίς να θέλω να το παίξω πελεουσιος δεν θα ήταν άσχημο να δώσουμε 50 ευρώ παραπάνω και να στηρίξουμε την προσπάθεια της disney στην Ελλάδα, ειδικά αν μοιραστούμε και το account με 2-3 φίλους δεν είναι μεγάλο το ποσό. Όχι ότι η Disney τα έχει ανάγκη αλλά όσοι δουλεύουν στην Ελλάδα για την disney τα έχουν. Επίσης  αν δεν στηρίζουμε τέτοιες προσπάθειες στο τέλος αντί για ελληνικούς υπότιτλους και μεταγλώττιση θα μάθουμε τούρκικα ή θα γυρίσουμε πίσω στα torrents.

Η τιμή είναι υπερβολικά καλή. Και σε σχέση με το Netflix. Όποτε συμφωνώ απόλυτα μαζί άου. Και η early bird προσφορά ήταν ακόμα καλύτερη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μονο που η επιλογη ειναι αναμεσα στο Ελληνικο και το Τουρκικο δεν θα επρεπε καν να υπαρχει θεμα επιλογης....και οχι δεν ειμαι Ελληναρας και ουτε πιστευω οτι θα παρουμε τη Πολη πισω.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, mariosraptor1984 είπε

Η τιμή είναι υπερβολικά καλή. Και σε σχέση με το Netflix. Όποτε συμφωνώ απόλυτα μαζί άου. Και η early bird προσφορά ήταν ακόμα καλύτερη. 

η τιμη ειναι οντως καλη,αλλα δεν μπορει να ζηταει τα ιδια χρηματα στην Ελλαδα και στην Γερμανια...οποτε,οχι να μην τη στηριξουμε!!!

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 6
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ένα περίεργο που έχω δει είναι ότι κρύβει παιδικές ταινίες από το Kids profile. Πχ αν ψάξετε το Ice Age, δεν φέρνει τίποτα και βγάζει ότι μπορεί να αποκρύπτεται λόγω γονικού ελέγχου. Το οποίο δεν έχει κανένα νόημα. Έλεγα μήπως έχει να κάνει με λάθος ratings, αλλά οι εν λόγω ταινίες είναι 6+.

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, elessar86 είπε

Ανακοίνωση για email:Λοιπόν πρώτον να πω ότι η ελληνική εξυπηρέτηση του Disney plus είναι απίστευτη, με την κοπέλα που μίλησα με βοήθησε απίστευτα ήξερε τα πάντα και ήταν full ευγενική.... η αλήθεια είναι ότι με αυτό που θα πω θα θέλουν να με σφάξουν(γιατί θα τους πάρει πολύς κόσμος τηλέφωνο)  αλλά να βοηθήσουμε και την ομάδα. Λοιπόν είμαι απο τους αρκετούς που το email της προσφοράς δεν ήρθε ποτέ έτσι αποφάσισα να τους πάρω τηλέφωνο στο support στο 211199623611 εκεί μια πολύ ευγενική κοπέλα με βοήθησε και φτιάξαμε μαζί το account μαζί με την προσφορά, μάλιστα είχε την υπομονή και περίμενε μέχρι να μπω και στο app να δω ότι παίζουν όλα σωστά. Καλό είναι όσοι δεν βιάζεστε να περιμένετε μέχρι αύριο μήπως έρθει το email και αν δεν έρθει παίρνετε αύριο τηλέφωνο, ε και όσοι είστε βιαστικοί ρίξτε απο τώρα ένα τηλεφωνακι μόνο μην με δώσετε! 😁

Δεν ασχολήθηκα με την προσφορά όσο με το whitelisting, αλλά επιβεβαιωνω ότι η κοπελιά στην υποστήριξη ήταν πολύ ευγενική και πρόθυμη, επίσης και αγχωμενη (πρώτη μέρα στη νέα δουλεια;).

Με έβαζε σε αναμονή κάθε λίγο για 3 λεπτά, λογικά για να μιλήσει με τον τεχνικό, αλλά είμαι οκ και με αυτό.

Όσοι έχετε στατική IP το λύνετε το πρόβλημα, οι υπόλοιποι λίγο υπομονή. Ο ISP μου ήδη επικοινωνεί μαζί τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρακαλώ πολύ σεβαστείτε τους υπόλοιπους συνομιλητές σας το θέμα αφορά την υπηρεσία Disney+ και το επίσημο λανσάρισμα της στην ελλάδα όπως και το περιεχόμενο και κάθε βοήθεια προς τους ενδιαφερόμενους

Δεν αφορά να μάθουμε τρόπους να αγοράσουμε συνδρομή από την Τουρκία ή από την Αργεντινή ή από την Βενεζουέλα ή και εγώ δεν ξέρω που δημιουργήστε ένα θέμα σχετικό με το πως και που θα αγοράσετε συνδρομή για το Disney+ ή όποια άλλη υπηρεσία και πείτε τα εκεί πέρα.

Ευχαριστώ.

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, giodoul είπε

Από κινητο ή ταμπλετ η εξης διαδικασια:

1.Εγκαθιστας απο play store δωρεαν προγραμμα VPN (ή αν εχεις δικο σου πληρωμενο)

2.Διαγραφεις τον υπαρχον λογαριασμό google σου (δε χανονται τα δεδομενα σου αν εχεις ενεργοποιημενο τον συγχρονισμο)

3.Ανοιγεις στη συνεχεια το προγραμμα VPN (πχ Windscribe) και επιλεγεις SERVER Τουρκιας

4.Δημιουργεις με ανοιχτό το VPN νεο λογαριασμό google ο οποιος λογω VPN φαινεται οτι δημιουργειται για την Τουρκια.

5.Μπαινεις στους τροπους πληρωμης του νεου google account σου και προσθετεις καρτα χρεωστικη (με τη Revolut λειτουργει διοτι δημιουργει εικονικη καρτα, βαζοντας τα στοιχεια της Revolut και επιλογοντας χωρα την Τουρκια.

6.Αφού δημιουργηθει ο νεος λογαριασμός, κατεβαζεις απο το νεο play store το Disney+ (μπορει να μην φανει αμεσως γιατι ισως θελει καποιες αναβαθμισεις το play store, οποτε περιμενουμε λιγα λεπτα και ξαναπροσπαθουμε)

7.Κλεινεις το VPN και μετα ανοιγεις την εφαρμογη Disney+.

8.Ε αφου ανοιξει η εφαρμογη βγαζει τις επιλογες για ενα μηνα ή ενα ετος στα ελληνικα ολα γραμμενα αλλα η τιμη σε λιρες τουρκικες.

9.Αφου παταμε την επιλογη που θελουμε μας πεταει τροπο πληρωμης και επιλοεγουμε την εικονικη καρτα που δημιουργηθηκε στο google pay και......

10.Επειδη η Revolut βλεπει αγορα εκτός της χωρας εκδοσης της καρτας, σου μπλοκαρει την καρτα.Πρεπει να μπεις μεσα στην εφαρμογη της REvolut και να κανεις αποδοχη της συναλλαγης.

11.Αυτα διαπιστωσα μετα απο πολλες προσπαθειες βασει πληροφοριες αλλων αλλα βρηκα τη λυση μετα απο πολλες δοκιμες.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ.

 

εκανα ακριβώς αυτά και όταν ανοίγω το disney+ τα χρήματα είναι σε ευρώ. Αν ανοίξω το VPN τότε γυρίζει για πάντα το κυκλάκι στην εφαρμογή (δεν προχωράει). Μάλλον είναι το αντίστοιχο με την μαύρη οθόνη στον browser.

Επεξ/σία από friendgr
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπαθω να κανω εγγραφη απο τουρκια και δεν τα καταφερνω , αν τα καταφερε καποιος ας μας πει , η αν καποιος θελει να μοιραστουμε την συνδρομη ας μου στειλει ενα πμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα. 
Εχει εγκαταστήσει κανείς την εφαρμογή σε Samsung tv ( tizen λογισμικό)???

Εγώ προσπαθώ στην δικιά μου ( μοντέλο 2021) και δεν μου το κατεβαζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεος με την Τουρκία μας τα έχετε κάνει παπάκια

Μπαίνουμε να διαβάσουμε για την ΕΛΛΗΝΙΚΉ προσπάθεια του Disney και μας τα έχετε κάνει τσουρέκια με θείους τουρκιες και έχετε διαλύσει το θέμα. 

 

Επειδή πολλους μας ενδιαφέρει μόνο το ελληνικό Disney παρακαλουνται θερμά οι διαχειριστές να πράξουν τα δέοντα 

 

 

  • Like 9
  • Thanks 3
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, lost2 είπε

Το ίδιο μου κάνει και από 5ο κινητό;;;

Μάλλον έχω καταλάβει τι κάνεις...

Αφού έχεις προβεί στις πρώτες ενέργειες, (μην τις αναλύω πάλι) κλείνεις το VPN για την 1η και μόνο φορά ώστε να φορτώσει η εφαρμογή.

Στη συνέχεια ανοίγεις πάλι το VPN και ολοκληρώνεις την διαδικασία.

Πριν την ολοκλήρωση, κάνεις επιβεβαίωση ότι έχεις την μη Ελληνική ΙΡ

Μφχ

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...