Προς το περιεχόμενο

Eurobasket - 2022 - Βερολίνο


kalyteros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Βλεποντας λιγο την προεπιλογη του ροστερ τους, Γιοκιτς, Μισιτς, Μιλουτινοφ, Καλινιτς, Μπιελιτσα (αν) , ειναι τα βασικα ονοματα. Απο εκει και περα με Νταβιντιβατς, Νεντοβιτς , Λουσιτς κλπ θα πορευτουν. Εαν λειψει ο Μπιελιτσα εχουν θεμα στο 4.

Με τον Γκούντουριτς τι γίνεται; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σκέφτομαι να πάω να δω κάνα ματσάκι:

Σε περίπτωση που περάσουμε στους 16, τότε παίζουμε στις 11/9 στο Βερολίνο, σωστά?

Έχει ημερήσια εισιτήρια(2 Sessions) από 69€. Είναι και για τους 4 αγώνες της ημέρας?

Χαζές ερωτήσεις, το ξέρω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με Σερβία και Τουρκία στον προκριματικό και στον φιλικό αντίστοιχα θα καταλάβουμε πολλά για το που περίπου θα φτάσει ή ομάδα αν και πάντα αυτή η ομάδα μας εκπλήσει τα τελευταία χρόνια προς το χειρότερο! 

Εγώ θεωρώ πως με την τωρινή εικόνα θα περάσουμε τους ομίλους αήττητοι ή με 1 ήττα από Ιταλία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, George_pzg21 είπε

Με Σερβία και Τουρκία στον προκριματικό και στον φιλικό αντίστοιχα θα καταλάβουμε πολλά για το που περίπου θα φτάσει ή ομάδα αν και πάντα αυτή η ομάδα μας εκπλήσει τα τελευταία χρόνια προς το χειρότερο! 

Εγώ θεωρώ πως με την τωρινή εικόνα θα περάσουμε τους ομίλους αήττητοι ή με 1 ήττα από Ιταλία

Πιο πολύ φοβάμαι εγώ τον πρώτο αγώνα με Κροατία, παρά την Ιταλία και ας παίζουμε στην έδρα της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα δυο παιχνιδια για τα προκριματικα του Μουντομπασκετ 2023 ειναι με Σερβια στις 25/8 εξω και με Βελγιο στις 28/8 μεσα.

sk.png

Επεξ/σία από rus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν αμφιβολω και η συμμετοχη του Μιλουτινοφ που εχει πρηξιμο στο γονατο σε σημειο που ειχε και στο παρελθον προβλημα. Τρεχει με θεραπειες να προλαβει το eurobasket οπως κι ο Μπιελιτσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιον λόγο το ΕΡΤΦΛΙΚΖ στην τελεόραση μαλακίζεται σ' εμένα (ναι ξέρω, το δείχνει κι η ΕΡΤ1) από νωρίς με το 1ο ματς (η Why-φάει σύνδεση κομπλέ, το Ιντερνέ στην τουβού γενικά κομπλέ, αλλά το φλικζ πούτσες μπλε...Στο πισί εν τω μεταξύ μια χαρά. Μέχρι πρόσφατα δεν υπήρχε πρόβλημα - δεν ξέρω αν αναβαθμίσανε τπτ και κωλύεται πια η συσκευή, αλλά τη μια δεν εμφανίζει τπτ, την άλλη βγαίνει το loading που ποτέ δεν loadάρει...).

Κανένας άλλος που έχει ίδια συμ-πτώματα;

5 λεπτά πριν, godfather0991 είπε

Καλά για σουτ ούτε λόγος

spacer.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, washcloud είπε

δεν ξέρω αν αναβαθμίσανε τπτ και κωλύεται πια η συσκευή, αλλά τη μια δεν εμφανίζει τπτ, την άλλη βγαίνει το loading που ποτέ δεν loadάρει

Moυ είχε κάνει κάτι περίεργα πριν κάνα μήνα. Το λογισμικό της τηλεόρασης ήταν αναβαθμισμένο... οπότε δοκίμασα να κάνω συντονισμό καναλιών κι έφτιαξε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Moυ είχε κάνει κάτι περίεργα πριν κάνα μήνα. Το λογισμικό της τηλεόρασης ήταν αναβαθμισμένο... οπότε δοκίμασα να κάνω συντονισμό καναλιών κι έφτιαξε.

...? Θενκς δηλαδή, αλλά τί σχέση να έχει ο συντονισμός των καναλιών; (Ξαναλέω, μιλάω για το "Εrtflix", όχι για τα on air ψηφιακά. Λέω μήπως δεν με κατάλαβες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Νομιζω ότι είμαστε καλοί σε rebound και κλεψίματα. Για τα υπόλοιπα δεν ξέρω.... 

Rebounds παίρναμε μόνο όσο ήταν μέσα Γιάννης- Κώστας. Κλεψίματα κάναμε τα περισσότερα στο τέλος όταν όλα είχαν κριθεί και πάλι πρέπει πάνω κάτω να είχαμε τα ίδια με την CD Project Red.😁

Τραγική επίθεση με το που μπήκαν τα δεύτερα, βγήκε ο Καλάθης και δοκίμασε τον Καλαϊτζάκη και τον Σλούκα (που ήταν ανέτοιμος tbh) στο 2...

Και μετά αφού τους δώσαμε αυτοπεποίθηση και βάλανε μερικά τραβηγμένα τρίποντα (κυρίως ο Πονίτκα), στην δικιά μας επίθεση απλά η μπάλα πήγαινε στον Γιάννη σε εκείνο το διάστημα και αυτός μπούκαρε για να πάρει βολές και να ξαναπάρουμε έτσι το προβάδισμα. Εντάξει με την Πολωνίτσα και Έλληνες referee αυτό δούλεψε, στο Ευρωμπάσκετ με καλύτερες ομάδες και κάτι κουλά επιθετικά που θα του σφυρίζουν σε παρόμοιες φάσεις αμφιβάλλω. Μεγάλη απογοήτευση για μένα ο Ντόρσευ κυρίως στην άμυνα, έχασε και μερικά ελεύθερα σουτ που περιμένεις να στα βάλει. Ο Κώστας φιλότιμος, αλλά έχει ακόμα να μάθει πολλά για να παίξει Center σε αυτό το επίπεδο, αστεία foul που έδιναν βολές μαζί με τους άλλους που τους δίναν 3 βολές λες και ήταν ο steph curry από τα 9 μέτρα.

Πολλά από αυτά διορθώνονται (ο Σλουκάς θα είναι 100% και δε θα είναι στόχος στην άμυνα και ο Παπαγιάννης θα παίξει καλύτερα την θέση από τον Κώστα), αλλά η παθογένεια στο τρίποντο που με το ζόρι βαράμε 30% θα μας ακολουθήσει. Τεράστιο ντισαβαντάζ θα πρέπει η άμυνα να ανέβει επίπεδο/α για να έχουμε ελπίδες για μετάλλειο.

edit: 13-5 ήταν τελικά τα κλεψίματα, lol πως μου φάνηκε ότι δεν έκαναν  τόσα πολλά. Ο Ντόρσευ είχε μεν 4/9 τρίποντα αλλά τα 2 τελευταία ήταν στο garbage time.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατηρησα οτι οι αδελφοι του Γιαννη εχουν βελτιωθει σημαντικα. Αρα βρεθηκαν οι νεοι τρεις σωματοφυλακες της Εθνικης  για τα επομενα χρονια 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ αμφιβάλλω αν οι αδελφοί του Γιάννη θα τον φτάσουν, μάλλον θα γίνουν σχετικά καλοί ως καλοί  μπασκετμπολίστες και θα έχουν κάποια θέση σε ομάδες του NBA ή του εξωτερικού. Το πως μπόρεσε και χώθηκε όλη αυτή η οικογένεια στο μπάσκετ και το επίθετο τους είναι γνωστό μέχρι και στις κατσαρίδες, είναι πραγματικά αδιανόητο. Παρόλα αυτά, ακομα πιο αδιανόητο θα μου φανεί να φτάσουν όλα τα αδέρφια το επίπεδο του Γιάννη, μάλλον ο Γιάννης ειναι θα μείνει μόνο ένας, οι άλλοι θα επιχειρήσουν να τον φτάσουν αλλά πιστεύω δεν θα τα καταφέρουν, μπορούν να γίνουν όμως αξιόλογοι παίκτες που θα τους υπολογίζουν όλοι οι αντίπαλοι και μόνο από το επίθετο, κατι σαν τα αδέρφια Γκασολ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...