Προς το περιεχόμενο

vivo X80 Pro Review - Η έκπληξη της χρονιάς


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

να παιξω ζαρια στο χιλιαρικο για μια ανερχομενη εταιρια ?

σορι αλλα εαν ειναι να παω σε αυτα τα χρηματα,υπαρχουν πολλες και πιο σιγουρες δοκιμασμενες-επωνυμες εταιριες.

Επεξ/σία από jimmy1973
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, jimmy1973 είπε

να παιξω ζαρια στο χιλιαρικο για μια ανερχομενη εταιρια ?

Δεν μιλάμε για ανερχόμενη εταιρεία νομίζω, νεοεισαχθείσα στην ευρώπη θα έλεγα...

Το οξύμωρο είναι  ότι όταν μια εταιρεία όπως η Samsung βγάζει το S22 ultra και όλοι γράφουν ένα σωρό αρνητικά σχόλια γιατί τίποτα τελικά δεν έχει πάει καλά με το S22, παρόλα αυτά οι πωλήσεις της πάνε τρένο , ενώ όταν εμφανίζεται μια συσκευή ελαφρώς φθηνότερη από το s22 ultra αλλά με καλύτερα specs, καλύτερα benchmarks , δεν μας κάνει εν τέλει, γιατί δεν είναι επώνυμη (στην ευρώπη πάντα). Μήπως όμως αυτό αποτελεί καταλυτικό παράγοντα ώστε να προσέξει καλύτερα το προϊόν της, ώστε να εδραιωθεί πιο εύκολα και να ανεβάσει κι άλλο την τιμή της μετά? Κουβέντα να γίνεται.

Επεξ/σία από bakass
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, bakass είπε

Δεν μιλάμε για ανερχόμενη εταιρεία νομίζω, νεοεισαχθείσα στην ευρώπη θα έλεγα...

Το οξύμωρο είναι  ότι όταν μια εταιρεία όπως η Samsung βγάζει το S22 ultra και όλοι γράφουν ένα σωρό αρνητικά σχόλια γιατί τίποτα τελικά δεν έχει πάει καλά με το S22, παρόλα αυτά οι πωλήσεις της πάνε τρένο , ενώ όταν εμφανίζεται μια συσκευή ελαφρώς φθηνότερη από το s22 ultra αλλά με καλύτερα specs, καλύτερα benchmarks , δεν μας κάνει εν τέλει, γιατί δεν είναι επώνυμη (στην ευρώπη πάντα). Μήπως όμως αυτό αποτελεί καταλυτικό παράγοντα ώστε να προσέξει καλύτερα το προϊόν της, ώστε να εδραιωθεί πιο εύκολα και να ανεβάσει κι άλλο την τιμή της μετά? Κουβέντα να γίνεται.

κοιτα-οταν φτανεις σε αυτα τα ποσα,θα πας στα σιγουρα..

συνηθως μετα απο λιγο καιρο κυκλοφοριας ,τα οποια θεματα που υπαρχουν,λυνονται με ενημερωσεις.

το s22 εχει αρκετα θεματα απ`οτι διαβαζω.πιστευω ομως οτι θα λυθουν εστω και καθυστερημενα.

η vivo και η καθε vivo,μπορει να ειναι κορυφαια σε ολα εναντι των γνωστων κατασκευαστων.δεν αντιλεγω και μπορει να ειναι και ετσι.

εαν ομως δεν περασει ενα αρκετα μεγαλο χρονικο διαστημα,να τσουλησουν στην αγορα και να δουμε την αξιοπιστια τους,εγω προσωπικα ουτε καν τα βλεπω.!

τωρα εαν καποιος θελει να παρει το ρισκο,απλα αγοραζει.

 

Επεξ/σία από jimmy1973
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Black Demis είπε

επεσε το 13 pro max 256 τοσο χαμηλά? πριν κανα μηνα το ποιο χαμηλό ήταν 1400

https://www.bestprice.gr/item/2156987548/apple-iphone-13-pro-max-128gb.html

1088-1089€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν θα έδινα 999 ευρώ που κάνει  για  να το πάρω διότι ναι μεν είναι άριστο αλλά δεν θα εχει καθόλου μεταπωλητικη αξία ...λόγω του  ότι δεν είναι γνωστή μάρκα στον ευρύτερο κόσμο για αγορά ως μεταχειρισμένου .Οπότε όποιος το πάρει το ευχαριστιεται μεν αλλά το παντρεύεται διότι θα πουληθεί μόνο αν το σκοτώσει σε τιμή πολύ χαμηλή...όταν θελήσει να πάρει το επόμενο καινούργιο !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Tlykog είπε

Δείξε μου μία συσκευή που δεν έχει βγάλει ελαττωματικές παρτίδες και θα στην πάρω δώρο.

Όταν βλέπω στο skroutz.gr κριτικές με ένα αστέρι του τύπου "από την πρώτη μέρα δε δουλεύει το ηχείο" τρώνε κατευθείαν dislike. Η κριτική σε μία συσκευή δεν γίνεται σε ελαττωματικο κομμάτι. Οι λόγοι είναι ότι αποτελεί μειοψηφία και δεν αντιπροσωπεύει το τελικό προϊόν. Ο στόχος των κριτκών είναι να βοηθήσουν υποψήφιους αγοραστές ενός προϊόντος και όχι να βγάλουμε το θυμό μας επειδή πέσαμε σε κακό κομμάτι. Συμβαίνει και στα καλύτερ σπίτια. Αυτό είναι και το νόημα της εγγύησης.

Αν κάποιος, βέβαια, το στειλει στο service και δεν τον εξυπηρετήσουν, τότε το εξετάζω και μπορεί να δεχτώ την αρνητική βαθμολογία, γιατί η υποστήριξη μετά την πώληση είναι σημαντική και υποκεινται σε κριτική.

Ποτέ δεν είπα οτι είναι κακό το Vivo. Απλά στη θέση σου θα περίμενα 2-3 μήνες να πέσουν τα Samsung και θα έπαιρνα αυτά με λυμένα τα προβλημάτα.

Τέλος, με τη χρήση που γράφεις ότι κάνεις, δεν υπάρχει κανένας λόγος να πας σε κινητό τόσο ακριβό έτσι κι αλλιώς. Γνώμη μου πάντα.

Το κρατάω πλέον ...κάτι χρόνια όπως βλέπεις 😂...παλιά είχα και γω το κόλλημα να παίρνω ότι βγάνει ..πλέον βαρέθηκα και θέλω απλά σερφάρισμα τράπεζες κλπ...έχει αντικατασταθεί το pc που το έχω πλέον για να κατεβάζω μόνο ταινίες .Οπότε θέλω να κρατήσει 3 4 χρόνια με τα update της Google που κάθε χρόνο θα το κάνουν ποιο αργό/βαρύ ίσως (αν και ακόμα δεν έχω τέτοιο θέμα ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, flick2 είπε

Το κρατάω πλέον ...κάτι χρόνια όπως βλέπεις 😂...παλιά είχα και γω το κόλλημα να παίρνω ότι βγάνει ..πλέον βαρέθηκα και θέλω απλά σερφάρισμα τράπεζες κλπ...έχει αντικατασταθεί το pc που το έχω πλέον για να κατεβάζω μόνο ταινίες .Οπότε θέλω να κρατήσει 3 4 χρόνια με τα update της Google που κάθε χρόνο θα το κάνουν ποιο αργό/βαρύ ίσως (αν και ακόμα δεν έχω τέτοιο θέμα ).

Από Android μεριά τότε η Samsung είναι ίσως η καλύτερη λύση. Δίνει updates για περισσότερα χρόνια. Μετά υπάρχουν και τα Google pixel, αλλά θα πρέπει να τα πάρεις από καλό μαγαζί για να έχεις και υποστήριξη.

Προσωπικά, από τότε που πήρα Ipad pro 2021 (Μ1) και το κουβαλάω παντού λόγω δουλειάς, το κινητό κάνει πολύ απλές δουλειές. Πάνω από 250€ είναι σπατάλη χρημάτων για μένα.:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/7/2022 στις 5:39 ΜΜ, qwq είπε

Μια ακόμη από τις πολλές κινέζικες συναρμογές φασόν, με τιμή χωρίς αύριο... 

Η Ευρώπη έχει σταματήσει να είναι το Eldorado για κάθε Κινέζο φασονιέρη, και νεόκοπο εισαγωγέα που θέλει να να αποκτήσει κότερο σε κάθε εισαγωγή! 

Φαντάσου να αγοράσεις λαπτοπ στα ίδια λεφτά και σε δυόμιση χρόνια να σου πει η Microsoft δεν σε είδα δεν σε ξέρω! 

dark night moon gif GIF

Επειδή και εγώ δεν γνώριζα τι εστί Vivo εντελώς ταυχαία και μετά από κάποια review που είχα διαβάσει πήρα το X70 Pro Plus ως ανταλλαγή με ένα S21 Ultra που είχα. Λέω οκ... δεν πειράζει ας πάρουμε το ρίσκο... Τι στο καλό. 

Οκ... έχουν περάσει αμέτρητα κινητά από τα χέρια μου. Αυτό απλά δεν έχει ΚΑΝΕΝΑΝ αντίπαλο. Μόνο όταν κάποιος το βιώσει και το έχει στην κατοχή του θα καταλάβει τι ακριβώς εννοώ. Δεν ξέρω τι εστί fan touch os γιατί το δικό μου έχει το Origin OS Ocean που το έχουν οι κινέζικες μόνο συσκευές. Αλλά από τα βίντεο που βλέπω εκτός της ηχογράφησης κλήσης που με ενδιαφέρει προσωπικά σε όλα τα άλλα είναι ίδια περίπου μόνο που το Ocean είναι ποιο "έχρωμο" και ποιο παιχνιδιάρικο ως προς τα μενού του. 

Θα πω απλά ότι βράδυ το κινητό σε ταχύτητα λήψης θόρυβο καθαρότητα δυναμικότητα είναι 2 φορές καλύτερο από το καλύτερο που γνωρίζει ο κόσμος (s22 ultra, iphone 13 pro max κλπ κλπ) ... όταν λέω 2 εννοώ 2. Σε βίντεο είναι 10 φορές ποιο ισχυρό (νυχτερινό και με την επιλογή super night mode  όπου πολύ έξυπνα ανεβοκαταβάζει το frame rate και ΒΛΕΠΕΙ στην κυριολεξία αυτό που το μάτι δεν μπορεί να δει και μάλιστα σε βίντεο και δίχως θόρυβο). 

Αυτά ως προς την νύχτα. Ως προς την μέρα προσωπικά πιστεύω είναι όλα σχεδόν το ίδιο με περισσότερες η λιγότερες δυνατότητες το ένα κινητό από το άλλο και εκεί που το vivo σκοτώνει είναι στην μέτρηση της σκηνής στην δυναμικότητα και το HDR του που και σε φωτογραφία και σε βίντεο επίσης κανένα δεν το πιάνει. 

Οπότε τα αρνητικά σχόλια που διαβάζω απλά μου προκαλούν ένα χαμόγελο και μια σκέψη του στυλ "και που να ξέρατε"...

Δεν θα ασχοληθώ με το X80 Pro έχω καταλάβει πόσο καλό είναι θα περιμένω με υπομονή το X80 Pro Plus για να αντικαταστήσω το δικό μου. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Tlykog είπε

256 είπαμε γιατί δεν αξίζει 128 και να τρέχεις μετά (να συγκρίνουμε όμοια πράγματα 256 με 256 δλδ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Black Demis είπε

256 είπαμε γιατί δεν αξίζει 128 και να τρέχεις μετά (να συγκρίνουμε όμοια πράγματα 256 με 256 δλδ)

Εμένα προσωπικα με βολευει. Ακομα και το ipad pro 2021 που εχω ειναι 128GB και με βολευει μια χαρά. Εχω βάλει ενα σωρό προγραμματα, φωτογραφίες, εγγραφα και βίντεο και ακομα εχει πανω απο 60GB ελεύθερα. Γουστα ειναι αυτα. 

Τα 128GB δεν ειναι τυχαία επιλεγμένη χωρητικότητα. Ειναι αυτη που καλυπτει τους περισσοτέρους χρήστες. Όχι επειδή το γράφω εγώ, αλλά όλος ο ηλεκτρονικό και μη τύπος.

Φυσικά ο καθένας έχει τις ανάγκες του και κανένας δε λέει όχι για επιπλέον αποθηκευτικό χώρο στο κινητό του. Το θέμα είναι με πόσο θα μπορούσε να κάνει τη δουλειά του.

Για εμένα πχ που τα πιο σημαντικά αρχεία τα έχω σε εξωτερικούς δίσκους, και τα δουλεύω από εκεί συνήθως, ακόμα και τα 64GB μου είναι αρκετά. Άλλος μπορεί να βάζει μέσα τα πάντα, οπότε ίσως ακόμα και τα 256GB να του είναι λίγα. Κατανοητό και σεβαστό.

Σημείωση: ακόμα και τα 256Gb στοιχίζουν 1179€, τα οποία και ευχαρίστως θα πλήρωνα αν πήγαινα σε αυτή την κατηγορία τιμής. Αγοράζεις πολύ καλύτερο SOC, περισσότερες, πιο έγκυρες αναβαθμίσεις, καλύτερη αξία μεταπώλησης, πολύ καλύτερη μπαταρία κτλ

Επεξ/σία από Tlykog
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Tlykog είπε

Εμένα προσωπικα με βολευει. Ακομα και το ipad pro 2021 που εχω ειναι 128GB και με βολευει μια χαρά. Εχω βάλει ενα σωρό προγραμματα, φωτογραφίες, εγγραφα και βίντεο και ακομα εχει πανω απο 60GB ελεύθερα. Γουστα ειναι αυτα. 

Τα 128GB δεν ειναι τυχαία επιλεγμένη χωρητικότητα. Ειναι αυτη που καλυπτει τους περισσοτέρους χρήστες.

Όταν έχει μέτρια κάμερα ναι δεν το χρησιμοποιείς και δεν γεμίζει η μνήμη. Όταν επίσης υπερθερμένετε και δεν βλέπεις σε φως μέρας τίποτε δεν παίζεις παιχνίδια οπότε και δεν χρειάζετε να γεμίζεις με εγκαταστάσεις προγραμμάτων και παιχνιδιών εφόσον δεν έχει νόημα. Και δεν μπορεί και να σου στείλει κανένα αρχείο κανείς... είναι και αυτό. Και με 64 τώρα που το σκέφτομαι μια χαρά είναι ;)

Έτσι ναι.. για τίποτε mail, σερφάρισμα στο ίντερνετ με ομαλό σκρόλινγκ κιόλας τυπικά να τραβήξεις και καμιά φωτογραφία είναι ότι πρέπει το iphone. 

Όμως έχεις μπερδέψει το κόστος μιας συσκευής με το κόστος προς απόδοση, ποιότητα κατασκευής δυνατότητες κλπ. Η κάμερα του βίβο (η καλύτερη συγκεκριμένα κάμερα) θέλει χωρητικότητα για να αποθηκεύεις τις απίστευτες φωτογραφίες και βίντεο που τραβάει δίχως να ρίχνει την φωτεινότητα στον ήλιο δίχως να κάνει throttling δίχως τίποτε.

Καμία σχέση με iphone. Και μιας και ανέφερες τιμή... όχι 1000... 500 και πολλά λέω... και αυτά γιατί είναι ποιοτική κατασκευή ομολογώ... 

 

:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, tsarouc είπε

Όταν έχει μέτρια κάμερα ναι δεν το χρησιμοποιείς και δεν γεμίζει η μνήμη. Όταν επίσης υπερθερμένετε και δεν βλέπεις σε φως μέρας τίποτε δεν παίζεις παιχνίδια οπότε και δεν χρειάζετε να γεμίζεις με εγκαταστάσεις προγραμμάτων και παιχνιδιών εφόσον δεν έχει νόημα. Και δεν μπορεί και να σου στείλει κανένα αρχείο κανείς... είναι και αυτό. Και με 64 τώρα που το σκέφτομαι μια χαρά είναι ;)

Έτσι ναι.. για τίποτε mail, σερφάρισμα στο ίντερνετ με ομαλό σκρόλινγκ κιόλας τυπικά να τραβήξεις και καμιά φωτογραφία είναι ότι πρέπει το iphone. 

Όμως έχεις μπερδέψει το κόστος μιας συσκευής με το κόστος προς απόδοση, ποιότητα κατασκευής δυνατότητες κλπ. Η κάμερα του βίβο (η καλύτερη συγκεκριμένα κάμερα) θέλει χωρητικότητα για να αποθηκεύεις τις απίστευτες φωτογραφίες και βίντεο που τραβάει δίχως να ρίχνει την φωτεινότητα στον ήλιο δίχως να κάνει throttling δίχως τίποτε.

Καμία σχέση με iphone. Και μιας και ανέφερες τιμή... όχι 1000... 500 και πολλά λέω... και αυτά γιατί είναι ποιοτική κατασκευή ομολογώ... 

 

:)

Για ποια συσκευή μιλάς; Το ipad που έχω δεν υπερθερμαίνεται. Μια χαρά βλέπω σε φως ημέρας, μπορείς να παίξεις ότι υπάρχει στον mobile κοσμο με φουλ γραφικά. H κάμερά του είναι πολύ καλή. Δεν έχω παράπονο. Είναι από τις καλύτερες που έχω χειριστεί και η καλύτερη σε tablet που έχω δει στη ζωή μου. Μπορείς να στείλεις από οποιαδήποτε συσκευή Apple ότι θέλεις. Οι ταχύτητες είναι κορυφαίες.

Αν θέλεις να μετατρέψεις το κινητό σε υπολογιστή και αποθηκεύεις ότι βρεις μπροστά σου στο κινητό, τότε δεν κάνεις 1, αλλά 2 λάθη. Πρώτον, το κινητό δε θα μπορέσει ποτε να γίνει υπολογιστής και δε βγήκε ποτέ για να τον αντικαταστήσει. Μπορεί, μετά βίας, να τον υποκαταστήσει σε κάποιες δουλειές. Δεύτερον, αν πάθει κάτι το κινητό θα χάσεις τα πάντα. Πράγμα όχι τόσο δύσκολο, λόγω της φύσης του. Οπότε όλα τα σοβαρά αρχεία και τις φωτογραφίες που δε θέλεις να χάσεις πρέπει να τις κρατήσεις backup. Όλα τα κινητά/tablet πλέον δέχονται OTG HDD, οπότε το πρόβλημα του χώρου λύθηκε. Ακόμα και σε Apple μια χαρά λειτουργεί ο file manager και μπορείς να αντιγράψεις ή να επεξεργαστείς τα πάντα από εξωτερικό μέσο αποθήκευσης.

Εδώ γίνεσαι και λίγο πικρόχολος. Προφανώς και δε θα μπλέξω σε iOS vs Android. Έχω χειριστεί και μου άρεσαν σχεδόν όλα τα λειτουργικά συστήματα των τελευταίων ετών. Τώρα είμαι με ένα iphone 12 και στο συρτάρι μου υπάρχουν 4 κινητά: 2 με android (Oneplus 8T, xperia x performance), 1 με sailfish OS (xperia 10 ii) και ένα με ubuntu touch (Xiaomi mi A2). Είχα Blackberry, Windows phone, Symbian 60 series κ.α. Όλα μου αρέσουν και με όλα κάνω ότι θέλω. Οπότε σε αυτό που γράφεις διαφωνώ. Με όλα κάνεις τη δουλειά σου. 

Ποιος το κρίνει ότι είναι η καλύτερη; Εκτός αυτού, το κινητό δεν είναι μόνο κάμερα. Αν θέλεις κάμερα, πάρε μία επαγγελματική στα μισά χρήματα, που θα τραβάει καλύτερες φωτό και όταν αλλάξεις το κινητό δεν θα την χάσεις. Μάλλον εσύ τα έχεις μπλέξει λίγο μου φαίνεται. Ο χρήστης ενδιαφέρεται για την εμπειρία χρήσης και παίρνει αυτό το κινητό που του κάνει καλύτερα τη δουλειά του ή αυτό που απλά κάνει τη δουλειά του και το αντέχει η τσέπη του. Αυτός είναι και ο λόγος που δεν κατέχεις την "πραγματική αλήθεια". Αυτό που αρέσει σε εσένα δεν είναι σίγουρο ότι θα κάνει και στον άλλο και αντίστροφα. Το αν ένα κινητό είναι καλό ή κακό έχει να κάνει καθαρά με τις απαιτήσεις του χρήστη και δεν είναι αντικειμενικό.

Αυτό με το throttling μην το γράφεις:

https://nanoreview.net/en/soc-compare/qualcomm-snapdragon-8-gen-1-vs-apple-a15-bionic

56% stability o 8gen1 και 81% o A15.

Κάμερα σε φωτογραφίες δεν ξέρω αν έχει καλύτερη τo Vivo, αλλά βίντεο δεν έχει. Σε αυτό φταίει το software στα Android, όπου το focus είναι μέτριο σε πολλές περιπτώσεις.

Θέαση κάτω από τον ήλιο ΔΕΝ έχει καλύτερη το Vivo. Η μέγιστη μετρούμενη φωτεινότητα οθονης είναι η ίδια και στα 2 κινητά.

 

Επεξ/σία από Tlykog
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Tlykog είπε

Εμένα προσωπικα με βολευει. Ακομα και το ipad pro 2021 που εχω ειναι 128GB και με βολευει μια χαρά. Εχω βάλει ενα σωρό προγραμματα, φωτογραφίες, εγγραφα και βίντεο και ακομα εχει πανω απο 60GB ελεύθερα. Γουστα ειναι αυτα. 

Τα 128GB δεν ειναι τυχαία επιλεγμένη χωρητικότητα. Ειναι αυτη που καλυπτει τους περισσοτέρους χρήστες. Όχι επειδή το γράφω εγώ, αλλά όλος ο ηλεκτρονικό και μη τύπος.

Φυσικά ο καθένας έχει τις ανάγκες του και κανένας δε λέει όχι για επιπλέον αποθηκευτικό χώρο στο κινητό του. Το θέμα είναι με πόσο θα μπορούσε να κάνει τη δουλειά του.

Για εμένα πχ που τα πιο σημαντικά αρχεία τα έχω σε εξωτερικούς δίσκους, και τα δουλεύω από εκεί συνήθως, ακόμα και τα 64GB μου είναι αρκετά. Άλλος μπορεί να βάζει μέσα τα πάντα, οπότε ίσως ακόμα και τα 256GB να του είναι λίγα. Κατανοητό και σεβαστό.

Σημείωση: ακόμα και τα 256Gb στοιχίζουν 1179€, τα οποία και ευχαρίστως θα πλήρωνα αν πήγαινα σε αυτή την κατηγορία τιμής. Αγοράζεις πολύ καλύτερο SOC, περισσότερες, πιο έγκυρες αναβαθμίσεις, καλύτερη αξία μεταπώλησης, πολύ καλύτερη μπαταρία κτλ

δεν ειναι θεμα του βολεύει. απλα πρεπε να συγκρίνουμε όμοια πράγματα (btw χρηστης ip13 pro max 256 που το τιγκαρα και το huawei p30 pro 256 το οποιο δεν έβρισκα αντικατάσταση τοσα χρονια και μάλλον σήμερα βρήκα σε αυτη την συσκευη αρκεί το λογισμικό να ειναι το ιδιο σταθερό ακι άψογο οπως στο huawei)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Black Demis είπε

δεν ειναι θεμα του βολεύει. απλα πρεπε να συγκρίνουμε όμοια πράγματα (btw χρηστης ip13 pro max 256 που το τιγκαρα και το huawei p30 pro 256 το οποιο δεν έβρισκα αντικατάσταση τοσα χρονια και μάλλον σήμερα βρήκα σε αυτη την συσκευη αρκεί το λογισμικό να ειναι το ιδιο σταθερό ακι άψογο οπως στο huawei)

Πως δεν είναι θέμα τί βολεύει; Βάσει αυτού γίνονται οι αγορές. Δεν υπάρχει αντικειμενικότητα στην αγορά κινητών ΑΚΡΙΒΩΣ λόγω αυτού: ο καθένας ψωνίζει ότι του αρέσει και τον βολεύει. Τα 256GB δεν τα τιγκάρει σχεδόν κανένας, εκτός και αν δεν ξέρει τί θα πει backup. Σε σημαντικά αρχεία πάντα κάνω backup και δεν έχω το κινητό για να κατεβάζω ταινίες.

Ταινίες βλέπω σε TV, υπολογιστή και ipad pro (4 ηχεία έχει...) και εκεί ακόμα δεν τις κατεβάζω, έχω Netflix.

Για να το γεμίσεις με φωτογραφίες και βίντεο ΔΙΚΑ ΣΟΥ, θα πρέπει να είσαι επαγγελματίας που αρνείται να αγοράσει φωτογραφική, ή να κάνει backup μια φορά στα 3 χρόνια... :lol:

Επεξ/σία από Tlykog
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...