Προς το περιεχόμενο

Απαράδεκτη προσφορά ανανέωσης DOUBLE PLAY από Cosmote - Εναλλακτική με Nova; Παρακαλώ τα φώτα σας.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, hln3 είπε

Πως και αποφάσισες να πας απο Voda σε Forthnet αν δεν είχε μισθολογική διαφορά; (αν επιτρέπεται)

Είχα φύγει από voda να πάω σαν ΙΤ κάπου αλλού αλλά το ΙΤ στην  Ελλάδα είναι "Υπάλληλος για όλες τις χρήσεις" οπότε και δεν γινόταν να συνεχίσω εκεί. Και μετά αν και το κοίταξα μπας και πάω πίσω VF, δεν έλαβα ποτέ καμία απάντηση παρόλο που δεν έφυγα με κακές σχέσεις από εκεί.
Για μένα ήταν καλός εργοδότης, γενικά η εξυπηρέτηση είναι κακή δουλειά, στην ουσία είσαι στον τοίχο για να σε εκτελέσουν για λάθη άλλων αλλά μπορείς να το δεις και λίγο πιο χαλαρά και να παράγεις έργο.
Τώρα στην Nova είναι αρκετά διαφορετικά τα πράγματα, κάπου καλύτερα, κάπου χειρότερα. Μισθολογικά φαίνεται κατά κάτι καλύτερα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Η Cosmote στα συμβολαια της το γραφει οτι η "χαμηλη" τιμη ειναι για 1-12   μηνες πχ και διπλα βαζει ποσο ειναι μετα

Σε αλλες εταιριες πχ nova αυτο δεν υπηρχε στα συμβολαια.Οποτε μην δενεις αυτο που γραψαν οτι κατα 99% παραμενεις με την ιδια τιμη μετα την δεσμευση.Εγω θα πονταρα στο αντιθετο

 

Επισης στο σαιτ οι τιμες για αυτο που εχεις ειναι με 100αρα 37.32 και με 200 52.72 (με απεριοριστα κινητα)

Με ξεκαθαρη επιλογη "Υφισταμενη Σταθερη συνδεση για Σενα που εισαι πελατης σταθερου Cosmote"

 

Οποτε δεν καταλαβαινω πως αν το αγορασεις απο εκει θα σου αρνηθουνε την τιμη που αυτοι πουλανε και σε υφισταμενους πελατες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 15/07/2022 at 14:14, SilentVoice said:

Το πιθανότερο, 99% να παραμένεις με την ίδια τιμή που έχεις και απλά θα είσαι χωρίς δεσμευση, κάτι που σημαίνει πως φευγεις όποτε θέλεις, αλλά αν κάτσεις, μπορεί να οσυ αλλάξουν 'απότομα' την τιμή του παγίου που πληρώνεις, αλλά το 'απότομα' δεν παιζει πια, πρέπει οπωσδήποτε να σε ενημερώσουν νωρίτερα βάση κανονισμου της ΕΕΤΤ .

Συνεπώς, δεν ασχολείσαι παραπάνω, αν στον επόμενο μήνα έρθει η ίδια τιμή που είχες, καθεσαι όπως είσαι εκει.

Αν όχι, εχεις κάνει την ψαχτική σου και φευγεις την επόμενη ημέρα.

 

Πριν 3 μήνες έληξε η σύμβαση μου με την Nova. Σε προσπάθειες μου να πάρω νέα προσφορά ή να μάθω τι θα γίνει, κανείς δεν ήξερε!!! Μια υπάλληλος , που νομιζε οτι μπορει να μου πουλήσει κάποιο πακέτο, μου είπε έτσι τυχαια, πως θα έρθει ο επόμενος λογαριασμός μου 20 ευρώ πάνω! ! ! Της ζήτησα να με ενημερώσει εγγράφως.
3 μήνες τώρα, ο λογαριασμός μου είναι σταθερός και απλά είμαι εκτός δεσμευσης. Θα ανησυχήσω , αν λάβω κάποιο μηνυμα οπου να λέει "Να ενημερωθω για τις τιμολογιακές αλλαγές" . Εκει θα ξεκινησω πάλι να τους ψάχνω. Αν δεν λάβω, αντίστοιχη προειδοποιήση, και αλλάξει η τιμή έτσι , χωρις καμία ενημέρωση, βαράω καταγγελία στην ΕΕΤΤ και θα φάνε την καμπάνα τους.

Έχουμε εύκαιρο τον κανονισμό της ΕΕΤΤ που αναφέρει πως πρέπει να ενημερώσουν πριν την αλλαγή τιμής; Ευχαριστω πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιθανοτερο ειναι πως ειναι καλυμμενη η cosmote σε αυτο το θεμα απο την στιγμη που αναφερει την αυξημενη τιμη που θα υπαρξει μετα την δεσμευση στα συμβολαια της

Δεν ειναι οτι ξαφνικα μετα τη  ληξη σε πετανε σε οποια τιμη θελουνε την οποια δεν γνωριζεις και χρειαζεται να σε ενημερωσουνε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, VonLoutsos είπε

Έχουμε εύκαιρο τον κανονισμό της ΕΕΤΤ που αναφέρει πως πρέπει να ενημερώσουν πριν την αλλαγή τιμής; Ευχαριστω πολύ.

https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/FAQSview/categories_view.jsp?c=28&col=blue&s=173

 

Συμβόλαιο: Ο πάροχος οφείλει να ενημερώσει το συνδρομητή τουλάχιστον ένα μήνα πριν την εφαρμογή τους, μέσω του έντυπου ή/και ηλεκτρονικού λογαριασμού. Ο συνδρομητής έχει το δικαίωμα να αντιταχθεί και να καταγγείλει τη σύμβαση - χωρίς επιβάρυνση - εντός 30 ημερών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ ΑΚΡΗ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΤΟ Η ΟΧΙ.

ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΟΤΙ ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΕΓΙΝΕ ΔΩΡΕΑΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΑΠΟ 100 ΣΕ 200, ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ. ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ, ΑΝ ΓΥΡΙΣΩ ΠΙΣΩ ΣΕ 100, ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ, ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΣΑΝ ΔΩΡΟ.

ΤΩΡΑ ΣΥΝΟΠΤΙΚΑ

DOWNGRADE ΣΕ 100 ΜΕ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΣΤΑΘΕΡΑ, 500 ΛΕΠΤΑ ΣΕ ΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ 300 ΛΕΠΤΑ ΚΛΗΣΕΙΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΜΕ 37.10 ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΑΝΤΙ ΓΙΑ 48.90 ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΡΙΝ (ΕΚΕΙ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΙ ΕΝΑ TV ENTRY BACK)

ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΔΩΡΕΑΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗΣ. ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ;

THANKS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα συγνώμη αν βγαίνω λίγο off topic,  η δωρεάν αναβάθμιση ισχύει και για εκτός συμβολαίου συνδέσεις ; Έχω 24αρα και έχει λήξει το συμβόλαιο  εδώ και ένα χρόνο και ακόμα δεν έχει διπλασιαστεί σε εμένα  που λένε. Επίσης μου είπαν αν κάνω συμβόλαιο τώρα προσφοράς δεν θα γίνει διπλασιασμός ταχύτητας. Τι ισχύει τελικά ; Έχει κανεις προσωπική εμπειρία ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ το pdf με την απόφαση της ΕΕΤΤ για όλα τα θέματα του ανοικτού διαδικτύου.

 

Για το θέμα σου, κανονικά πρέπει να πας χωρίς προειδοποίηση για καταγγελία στην ΕΕΤΤ κι να πέσει καμπάνα

ΑΠΟΦΑΣΗ ΕΕΤΤ ΓΙΑ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cosmote vdsl 50mbps είχα το κλασσικό στα 32 €, τιμή καταλόγου μέσα από το site τους το είχα παραγγείλει πριν 2 χρόνια.

τώρα που έκλεισα 2 χρόνια και έκανα αίτηση για wind, η προσφορά του οτε ήταν από 32 στα 27, δώρο 2 πάγια και 130 ευρώ δωροεπιταγή γερμανός. ευτυχώς δεν με έπεισαν καθώς με wind για φοβερή μου τύχη έχω πολύ καλύτερο ίντερνετ (+10 mbps).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/7/2022 στις 12:04 ΠΜ, comfuzio είπε

Είχα φύγει από voda να πάω σαν ΙΤ κάπου αλλού αλλά το ΙΤ στην  Ελλάδα είναι "Υπάλληλος για όλες τις χρήσεις" οπότε και δεν γινόταν να συνεχίσω εκεί. Και μετά αν και το κοίταξα μπας και πάω πίσω VF, δεν έλαβα ποτέ καμία απάντηση παρόλο που δεν έφυγα με κακές σχέσεις από εκεί.
Για μένα ήταν καλός εργοδότης, γενικά η εξυπηρέτηση είναι κακή δουλειά, στην ουσία είσαι στον τοίχο για να σε εκτελέσουν για λάθη άλλων αλλά μπορείς να το δεις και λίγο πιο χαλαρά και να παράγεις έργο.
Τώρα στην Nova είναι αρκετά διαφορετικά τα πράγματα, κάπου καλύτερα, κάπου χειρότερα. Μισθολογικά φαίνεται κατά κάτι καλύτερα

1st level help support εισαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα προσφορα ανανεωσης απο 13888

24αρα απεριοριστα σταθερα και 500 κινητα στα  31.90

 

Παρτε σημερα να το ζητησετε τετοιες ευκαιριες δεν χανονται

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...