Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 31,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5609

  • ekrepali

    2087

  • doomnx

    1112

  • takoulou

    652

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 ώρες πριν, The_Judas είπε

Σε περίπτωση αλλαγής παρόχου, υπάρχει τρόπος να δω αν έχει ενεργοποιηθεί η αλλαγή εταιρείας;

μπορεί ο προηγούμενος πάροχος να με μπλοκάρει κάπως; γιατί με έχουν πάρει 20 τηλέφωνα και δεν τους απαντάω...

γίνεται αν έχει ενεργοποιηθεί ο Ενεργειακός Τειρεσίας

από όσο θυμάμαι στο περίπου αναφερόταν σε όσους έχουν ΑΠΛΗΡΩΤΟΥΣ λογαριασμούς νομίζω στα 3 έτη μετά από 2 ή 3 αλλαγές παρόχου

ελπίζω να μην έχεις απλήρωτα αλλά στο λέω με επιφύλαξη δεν ξέρω αν έχει αρχίσει ήδη να εφαρμόζεται

όποιος ξέρει περί αυτού ας μας πει που το βρίσκουμε δεν θυμαμαι που το χα διαβασει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

πρώτη φορά τουρίστας από τα τέλη του 23 και συγκεκριμένα πελάτης της Elpedison στο πρόγραμμα με τα 100 ευρώ δώρο. Σήμερα εκδόθηκε ο πρώτος λογαριασμός που είναι να πληρωθεί (15,60 ευρώ) και ψάχνομαι να δω ποιος θα είναι ο επόμενος πάροχος.
Με μια πρόχειρη ματιά Ήρων με δώρο 50 ευρώ & Volton με 500kwh δωρεάν φαίνονται να είναι οι πιθανοί προορισμοί.  Υπάρχει κάποια άλλη προσφορά ή κάτι που πρέπει να προσέξω στις 2 παραπάνω;
Επίσης κάτι ακόμα, στην Elpedison έχω ενεργοποιήσει την πάγια εντολή μέσω κάρτας για να μην χρεώσουν εγγύηση.
Με συγχωρείτε, αλλά επειδή δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει πάγια εντολή στις συναλλαγές μου, η εξόφληση που είναι μέχρι 10/5/2024 θα γίνει αυτόματα μέσω της κάρτας ή πρέπει να κάνω κάτι;
Μπορώ αν θέλω να το πληρώσω και σήμερα με την ίδια κάρτα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kozywozy είπε

Το Volton Blue Smart θέλει να το σχολάσει κανείς;; Νομίζω εκεί πάμε τον τζόγο σε άλλο level! 🙃

1η σελίδα στο excel μου

5 λεπτά πριν, trif_on είπε

Επίσης κάτι ακόμα, στην Elpedison έχω ενεργοποιήσει την πάγια εντολή μέσω κάρτας για να μην χρεώσουν εγγύηση.
Με συγχωρείτε, αλλά επειδή δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει πάγια εντολή στις συναλλαγές μου, η εξόφληση που είναι μέχρι 10/5/2024 θα γίνει αυτόματα μέσω της κάρτας ή πρέπει να κάνω κάτι;

αυτόματα

5 λεπτά πριν, trif_on είπε

Μπορώ αν θέλω να το πληρώσω και σήμερα με την ίδια κάρτα;

ναι

6 λεπτά πριν, trif_on είπε

Με μια πρόχειρη ματιά Ήρων με δώρο 50 ευρώ & Volton με 500kwh δωρεάν φαίνονται να είναι οι πιθανοί προορισμοί.  Υπάρχει κάποια άλλη προσφορά

όχι

6 λεπτά πριν, trif_on είπε

ή κάτι που πρέπει να προσέξω στις 2 παραπάνω;

Ηρων τη χρέωση Δικτύου Διανομής (στις ρυθμιζόμενες)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, korakios είπε

1η σελίδα στο excel μου

αυτόματα

ναι

όχι

Ηρων τη χρέωση Δικτύου Διανομής (στις ρυθμιζόμενες)

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου!
H πληρωμή με ποια επιλογή μπορεί να γίνει σήμερα από τις παρακάτω εικόνες;

437172776_1092586495148050_8097689695682858063_n.jpg

435099847_796009452071646_3246433669647045660_n.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Nnoutas είπε

Για μετάβαση στο elpedison bright, έχει πάρει κανείς, τη δωροεπιταγή των 80ευρώ τηλεφωνικά. Ρωτάω γιατί δεν έχω κατάστημα κοντά μου

Σήμερα που έκανα αίτηση μέσα από τη σελίδα μου την έδωσαν χωρίς να το ξέρω... (το γράφει στο συμβόλαιο που στείλανε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 minutes ago, trif_on said:


H πληρωμή με ποια επιλογή μπορεί να γίνει σήμερα από τις παρακάτω εικόνες

 

Πλήρωσε όπως θες (κάρτα, paypal ή iris) μέχρι τις 2/5... γιατί 3 Μαΐου - 7 Μαΐου είναι τραπεζικές αργίες.

Ή μη πληρώνεις και περίμενε στις 10/5, να τραβήξουν λεφτά αυτόματα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Thermomangr είπε

Σήμερα που έκανα αίτηση μέσα από τη σελίδα μου την έδωσαν χωρίς να το ξέρω... (το γράφει στο συμβόλαιο που στείλανε)

δωροκάρτα ή κουπόνι Σκλαβενίτη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση που μάλλον έχει απαντηθεί αλλά 10 σελίδες πίσω δεν βρήκα τίποτα.

Σε τελικό λογαριασμό στο Volton Energy Free η συνέπεια εξόφλησης βγαίνει με διορθωτικό ή δεν παίζει κάτι τέτοιο;

Είχα κάτσει έναν μήνα και με αντιπροσφορά έκατσα ακόμα έναν αλλά δεν έχει βγει δεύτερος λογαριασμός να δω μπας και το πιστώσουν εκεί αλλά δεν νομίζω μιας και ήταν τελικός.

Εκτός και αν δεν είχε αυτό το πρόγραμμα έκπτωση συνέπειας και τα έχω μπλέξει με τόσες αλλαγές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kozywozy είπε

Ερώτηση που μάλλον έχει απαντηθεί αλλά 10 σελίδες πίσω δεν βρήκα τίποτα.

Σε τελικό λογαριασμό στο Volton Energy Free η συνέπεια εξόφλησης βγαίνει με διορθωτικό ή δεν παίζει κάτι τέτοιο;

Είχα κάτσει έναν μήνα και με αντιπροσφορά έκατσα ακόμα έναν αλλά δεν έχει βγει δεύτερος λογαριασμός να δω μπας και το πιστώσουν εκεί αλλά δεν νομίζω μιας και ήταν τελικός.

Εκτός και αν δεν είχε αυτό το πρόγραμμα έκπτωση συνέπειας και τα έχω μπλέξει με τόσες αλλαγές.

η έκπτωση μπαίνει απευθείας και όχι στον επόμενο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, korakios είπε

η έκπτωση μπαίνει απευθείας και όχι στον επόμενο

δεν την έβαλαν οπότε πως προχωράω; τηλέφωνο ή κατευθείαν myrae;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, kozywozy said:

δεν την έβαλαν οπότε πως προχωράω; τηλέφωνο ή κατευθείαν myrae;

Kατευθείαν τελική τιμή βάζουν στο λογαριασμό. Είσαι σίγουρος ότι δε περιλαμβάνει έκπτωση;

Επίσης κοίτα μη τυχόν είχε εκδωθεί νωρίτερα κανένας έναντι και δεν το πλήρωσες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον ΗΡΩΝ αυτό που είχε ακουστεί ότι δεν δίνει τα 50€ άμα τα έχει λάβει κάποιος μέσα στο προηγούμενο 6μηνο ισχύει στο YELLOW FREE μόνο η και στο GUARANTEE ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...