Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

57 λεπτά πριν, doomnx είπε

Αν βαριέσαι τότε Bright Up για 8 μήνες ή MyHome Online για 12 μήνες.

επειδη αυτο το τοπικ,λογω οτι δνε ειχα χρονο να σχοληθω με τον τουρισμο,δεν το εχω παρακολουθησει,εσυ φιλε σε ποιο ειχες κλεισει αυτον τον μηνα?  και στην απαντηση που εδωσες πριν λιγο για χαμηλες τιμες,πιστευεις οτι τα σταθερα μπορει να πανε χαμηλοτερα τον αλλο μηνα? μαντης δεν εισαι απλα επειδη ασχολεισαι και παρακολουθεις την ΤΕΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2178

  • doomnx

    1251

  • takoulou

    673

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

    Οταν πας σε εναλλακτικο το παγιο που πληρωνες στην δεη το πληρωνεις στον λογαριασμο της εναλακτικης εταιρειας που θα πας ετσι δεν ειναι ? 

 Θελω να ξερω αν ολες οι χρεωσεις κ παπαριες της δεη μεταφεροντε .

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, bilham είπε

Γνωρίζει κανείς σε πόσο διάστημα εμφανίζεται στη σελίδα του ΔΕΔΔΗΕ η τελευταία καταμέτρηση;

Καλημερα... Συνηθως 1-2 μερες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νέα προγράμματα από Volton. 

Για οποίον ενδιαφέρεται για μπλε:

0,088€/kWh (αρχική 0,11) , 9,90€ πάγιο, 6 μήνες δέσμευση.

Παρακάτω λεπτομέρειες:

Spoiler

image.png.5c74353e75a3a0ac600f18fe591ee658.png

Και κίτρινο με προστασία τιμής μέχρι τον Ιούλιο (δεν υπάρχει δέσμευση άσχετα που γράφει 12μηνη σύμβαση):

Spoiler

image.png.8ff1ab80c96fa8ca2496345e3ae2426d.png

Εάν κάποιος ενδιαφέρεται μπορεί να στείλει σε εμένα μήνυμα για να του φτιάξει την αίτηση το κονέ μου.

Επεξ/σία από fotis1997
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Επειδή είμαι μακριά από Αθήνα, μπορώ να στείλω κάποιον δικό μου σε κατάστημα elpedison για να κάνει συμβόλαιο στο bright up? 

80€ δωροεπιταγή είναι κρίμα να χαθεί :) 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, sotispapaki είπε

Καλημέρα. Επειδή είμαι μακριά από Αθήνα, μπορώ να στείλω κάποιον δικό μου σε κατάστημα elpedison για να κάνει συμβόλαιο στο bright up? 

80€ δωροεπιταγή είναι κρίμα να χαθεί :) 

Καλημερα... Με μια εξουσιοδοτηση μπορει να γινει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε περίπτωση αλλαγής παρόχου, υπάρχει τρόπος να δω αν έχει ενεργοποιηθεί η αλλαγή εταιρείας;

μπορεί ο προηγούμενος πάροχος να με μπλοκάρει κάπως; γιατί με έχουν πάρει 20 τηλέφωνα και δεν τους απαντάω...

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 minutes ago, The_Judas said:

Σε περίπτωση αλλαγής παρόχου, υπάρχει τρόπος να δω αν έχει ενεργοποιηθεί η αλλαγή εταιρείας;

μπορεί ο προηγούμενος πάροχος να με μπλοκάρει κάπως; γιατί με έχουν πάρει 20 τηλέφωνα και δεν τους απαντάω...

Aν σε έχουν πάρει 20 τηλεφωνα τοτε έχει γίνει η αλλαγή ήδη. Θα το διαπιστώσεις αύριο συστεμικά όταν αλλάξει το τελευταίο ψηφίο στο ΥΔΕ. Πάτα ΥΔΕ στο google.

Σε παίρνουν τηλέφωνο για να σε κρατησουν πελάτη,.δηλαδή να υπογράψεις νέα σύμβαση και να γυρίσεις πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Nnoutas είπε

Για μετάβαση στο elpedison bright, έχει πάρει κανείς, τη δωροεπιταγή των 80ευρώ τηλεφωνικά. Ρωτάω γιατί δεν έχω κατάστημα κοντά μου

Πάρε τηλέφωνο σε κατάστημα και ρώτα αν δέχονται να γίνει η διαδικασία μέσω τηλεφώνου και email.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, Akisvicky said:

    Οταν πας σε εναλλακτικο το παγιο που πληρωνες στην δεη το πληρωνεις στον λογαριασμο της εναλακτικης εταιρειας που θα πας ετσι δεν ειναι ? 

 Θελω να ξερω αν ολες οι χρεωσεις κ παπαριες της δεη μεταφεροντε .

Ο κάθε πάροχος έχει δικό του τιμολόγιο (τιμή προμήθειας, εκπτώσεις,πάγιο... άλλος έχει 0, άλλος 5,.άλλος.10).

13 minutes ago, Nnoutas said:

Για μετάβαση στο elpedison bright, έχει πάρει κανείς, τη δωροεπιταγή των 80ευρώ τηλεφωνικά. Ρωτάω γιατί δεν έχω κατάστημα κοντά μου

Mε εξουσιοδότηση μόνο.

@messinia3 το κονέ σου δίνει τα 80 τηλεφωνικά;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, παίδες! Από τέλη Φεβρουαρίου έχω πάει στην Protergia. Πριν ήμουν στη volterra. Εκδόθηκε προχθές λογαριασμός για κατανάλωση από 1/11 έως 01/01/24. Σου μεταξύ εγώ κάθε μήνα πλήρωνα εκκαθαριστικό. Σε ερώτημα που τους έστειλα για τον λόγο μου απάντησαν το εξής: "η έκδοση του εκκαθαριστικού λογαριασμού Α/Α 2398340 αφορά χρέωση αποδοθείσας επιδότησης του ταμείου ενεργειακής μετάβασης (ΤΕΜ), καθώς, ενώ σας έχει αποδοθεί επιδότηση ΤΕΜ από τη Volterra για το διάστημα Νοεμβρίου – Δεκεμβρίου 2023, μέχρι και σήμερα δεν έχει δημοσιευθεί η απαιτούμενη Υπουργική Απόφαση στο ΦΕΚ για την οριστικοποίηση των ποσών επιδότησης ΤΕΜ Νοεμβρίου – Δεκεμβρίου 2023. Λόγω των παραπάνω, δεν δικαιολογείται προς το παρόν η απόδοση από την πλευρά μας της επιδότησης ΤΕΜ για το διάστημα Νοεμβρίου – Δεκεμβρίου 2023 και για το λόγο αυτό προβήκαμε στην έκδοση του λογαριασμού που λάβατε. Με την δημοσίευση της σχετικής Υπουργικής Απόφασης στο ΦΕΚ, σας διαβεβαιώνουμε ότι θα προβούμε άμεσα στις απαραίτητες ενέργειες πίστωσης του προς απόδοση ποσού επιδότησης"

 

ισχύει κάτι τέτοιο; Να τον πληρώσω;

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, sotispapaki said:

Καλημέρα. Επειδή είμαι μακριά από Αθήνα, μπορώ να στείλω κάποιον δικό μου σε κατάστημα elpedison για να κάνει συμβόλαιο στο bright up? 

80€ δωροεπιταγή είναι κρίμα να χαθεί :) 

μπορεις να μιλησεις τηλεφωνικα με καταστημα και να στειλεις τα δικαιολογητικα με μειλ.

απλα να επιμεινεις να μπουν οι ενδειξεις στη συμβαση πριν την αποδεχτεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...