Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 minutes ago, sdikr said:

Πρόσεχε την επιταγή, οι όροι παλιότερα λέγανε πως αν την πάρεις την πληρώνεις αν φύγεις νωρίς

 

Έχουν ξηλώσει τη παράγραφο 4 των παλιών όρων

Νέοι.pdf Παλιοί.pdf

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5451

  • ekrepali

    2065

  • doomnx

    1003

  • takoulou

    636

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, jasonas21 είπε

Κοιτα... Αν ηταν για την κύρια κατοικία αυτο θα διαλεγα αλλα ετσι οπως ειναι το εξοχικο, πιο πολυ με συμφέρουν τα μαστορέματα 😂

Λίγο αν ξέρεις την πραγματικότητα και κοιτάξεις τους όρους, 99,9 τοις 100 δε σε συμφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, sdikr said:

Πρόσεχε την επιταγή, οι όροι παλιότερα λέγανε πως αν την πάρεις την πληρώνεις αν φύγεις νωρίς

 

Το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν ακριβώς αυτό. Αν υπάρχουν απαιτήσεις παραμονής του πελάτη για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα. Και μου είπαν ότι δεν υπάρχει. Στο μειλ με την σύμβαση, στάλθηκαν και οι όροι για την επιταγή. 

Όπως είπε και πιο πάνω ο φίλος δεν υπάρχει τέτοιος όρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, madboy είπε

Η Volton έχει βαλθεί να κρατήσει τους πελάτες της που φευγουν.

Μόλις έλαβαν την ενημέρωση απο τον Δεδδηε για αλλαγή παρόχου, αμέσως να με καλέσουν να επιστρέψω σε αυτούς. Η προσφορά τους ήταν η γνωστή, δηλαδη 500 Kwh και 50 ευρώ επιταγή στα Public και με αυτή την προσφορά, ουσιαστικα θα είναι σαν να μην πληρώνω τίποτα για το ρευμα του Μαιου. Καλά πάει ο ενεργειακός τουρισμός. :)

Υπόψιν, θα περάσεις όπως και να έχει στον καινούργιο πάροχο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 minutes ago, doomnx said:

Υπόψιν, θα περάσεις όπως και να έχει στον καινούργιο πάροχο.

Ναι το γνωρίζω αυτό. Το ανέφεραν και από την Volton. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, BigBlack είπε

Λίγο αν ξέρεις την πραγματικότητα και κοιτάξεις τους όρους, 99,9 τοις 100 δε σε συμφέρει

Δεν μου τα εχουν στείλει ακόμα, αλλα ειναι παπατζες? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, jasonas21 είπε

Δεν μου τα εχουν στείλει ακόμα, αλλα ειναι παπατζες? 

Στην ουσία σε κάνει με το ζόρι πελάτη της εταιρείας χωρίς η υπηρεσία να είναι πλήρως δωρεάν, στις περισσότερες περιπτώσεις θα βάλεις το χέρι στην τσέπη. Δες τους όρους και θα καταλάβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα..Μαλλον πιθανον μπορει οι τιμες να ειναι  οι ιδιες η  προς τα κατω εστω και για  λιγο...Θα δειξει...

 

https://www.capital.gr/oikonomia/3804178/statheropoiisi-ton-timologion-reumatos-anamenetai-ton-maio/

https://www.businessdaily.gr/oikonomia/112749_statheropoiisi-ton-timologion-reymatos-anamenetai-entos-toy-maioy-2024

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο ΗΡΩΝ μετέφερε από μόνος του στη μάνα μου μια παροχή που ήταν στο όνομα του πατέρα μου και εξέδωσε λογαριασμούς και στους δύο, οι οποίοι μάλιστα έχουν σχεδόν ένα μήνα κοινό στην περίοδο κατανάλωσης.

Έχει ξανακάνει αυθαίρετη αλλαγή εκπροσώπησης στο παρελθόν, χωρίς να έχουμε ιδέα, αλλά αυτό με τους λογαριασμούς πρώτη φορά το βλέπω.

Να σημειωθεί ότι στο ΔΕΔΔΗΕ φαίνεται πως η παροχή ανήκει ακόμα στον πατέρα μου.

Τους κάλεσα χθες και η υπάλληλος μου είπε ότι η αλλαγή εκπροσώπησης έγινε τον Ιούλιο του 2023 (ποτέ δεν έγινε αυτό γιατί πολύ απλά ποτέ δεν ήταν στο όνομα της μητέρας μου η συγκεκριμένη παροχή).
Αργότερα όταν της είπα ότι εκδόθηκαν δύο λογαριασμοί με κοινή περίοδο κατανάλωσης μου είπε ότι ο λογαριασμός που εκδόθηκε στη μάνα μου είναι ο πρώτος λογαριασμός μετά την αλλαγή εκπροσώπησης και ότι όντως έχουν κοινή περίοδο κατανάλωσης και της φαίνεται περίεργο.

Τη ρώτησα πώς γίνεται να είναι ο πρώτος λογαριασμός εφόσον η αλλαγή εκπροσώπησης έγινε τον Ιούλιο του 23 και μου είπε "έχετε δίκιο, δεν ξέρω πως έγινε αυτό, καταχωρώ το αίτημα και θα σας καλέσουν από βδομάδα να σας πουν".

Screenshot 2024-04-28 132034.png

Screenshot 2024-04-28 131852.png

Επεξ/σία από Eatos
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Eatos είπε

Ο ΗΡΩΝ μετέφερε από μόνος του στη μάνα μου μια παροχή που ήταν στο όνομα του πατέρα μου και εξέδωσε λογαριασμούς και στους δύο, οι οποίοι μάλιστα έχουν σχεδόν ένα μήνα κοινό στην περίοδο κατανάλωσης.

Έχει ξανακάνει αυθαίρετη αλλαγή εκπροσώπησης στο παρελθόν, χωρίς να έχουμε ιδέα, αλλά αυτό με τους λογαριασμούς πρώτη φορά το βλέπω.

Να σημειωθεί ότι στο ΔΕΔΔΗΕ φαίνεται πως η παροχή ανήκει ακόμα στον πατέρα μου.

Τους κάλεσα χθες και η υπάλληλος μου είπε ότι η αλλαγή εκπροσώπησης έγινε τον Ιούλιο του 2023 (ποτέ δεν έγινε αυτό γιατί πολύ απλά ποτέ δεν ήταν στο όνομα της μητέρας μου η συγκεκριμένη παροχή).
Αργότερα όταν της είπα ότι εκδόθηκαν δύο λογαριασμοί με κοινή περίοδο κατανάλωσης μου είπε ότι ο λογαριασμός που εκδόθηκε στη μάνα μου είναι ο πρώτος λογαριασμός μετά την αλλαγή εκπροσώπησης και ότι όντως έχουν κοινή περίοδο κατανάλωσης και της φαίνεται περίεργο.

Τη ρώτησα πώς γίνεται να είναι ο πρώτος λογαριασμός εφόσον η αλλαγή εκπροσώπησης έγινε τον Ιούλιο του 23 και μου είπε "έχετε δίκιο, δεν ξέρω πως έγινε αυτό, καταχωρώ το αίτημα και θα σας καλέσουν από βδομάδα να σας πουν".

Screenshot 2024-04-28 132034.png

Screenshot 2024-04-28 131852.png

Καλησπερα.. Μιλησες με τον Δεδδηε.. Σου ειπαν ποτε εγινε η αλλαγη... Με ποιες ενδειξεις κτλπ... Αν εχει υπαρξει αυτη η αλλαγη ; Μετα πηρες τηλεφωνο  τον παροχο  σου αυτο και τον ρωτησες πως εγιναν αυτες οι αλλαγες.. Κα πως εγιναν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλησπερα.. Μιλησες με τον Δεδδηε.. Σου ειπαν ποτε εγινε η αλλαγη... Με ποιες ενδειξεις κτλπ... Αν εχει υπαρξει αυτη η αλλαγη ; Μετα πηρες τηλεφωνο  τον παροχο  σου αυτο και τον ρωτησες πως εγιναν αυτες οι αλλαγες.. Κα πως εγιναν;

Στον πάροχο που πήρα μου είπαν αυτά τα τρελά που γράφω παραπάνω.
Αύριο θα καλέσω και στο ΔΕΔΔΗΕ για λεπτομέρειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Eatos είπε

Στον πάροχο που πήρα μου είπαν αυτά τα τρελά που γράφω παραπάνω.
Αύριο θα καλέσω και στο ΔΕΔΔΗΕ για λεπτομέρειες.

Παντως και σημερα να παρεις  στο τηλεφωνο το τηλεφωνικο κεντρο  δουλευει και υπαρχει...

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι ειδα στο site του ΔΕΔΗΕ εχω περασει στη βολτον 

Στο site της βολτον δεν εχει περαστει η νεα παροχη 

Να κανω εγω εισαγωγη ή θα το περασουν αυτοι (καλα χριστουγεννα) ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...