Προς το περιεχόμενο

Oppenheimer (Nolan, 2023)


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 238
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Christopher Nolan Recreated a Nuclear Weapon Explosion Without CGI, Developed New IMAX Film for ‘Oppenheimer’: ‘A Huge Challenge’

https://variety.com/2022/film/news/christopher-nolan-oppenheimer-atomic-bomb-explosion-no-vfx-1235457979/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Millennium είπε

Christopher Nolan Recreated a Nuclear Weapon Explosion Without CGI, Developed New IMAX Film for ‘Oppenheimer’: ‘A Huge Challenge’

https://variety.com/2022/film/news/christopher-nolan-oppenheimer-atomic-bomb-explosion-no-vfx-1235457979/

επιβεβαιωνει οτι ολη η ταινια θαναι ασπρομαυρη. yikes.

@petitehononym123 δεν ειδες τις υποψηφιοτητες στα godlen globes και στα critcs' choice. η κατασταση παει απο το κακο στο χειροτερο.

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε πρόσφατη συνέντευξη ο Nolan αποκάλυψε ότι οι σκηνές δε θα είναι εξολοκλήρου ασπρόμαυρες αλλά θα υπάρχουν και αρκετές έγχρωμες. Συμπλήρωσε ότι ήθελε να επιστρέψει πίσω στις ρίζες του στην πρώτη του ταινία το 'Following' (όπως και το 'Memento'), όπου είχε μια μίξη ασπρόμαυρων και έγχρωμων σκηνών.

Προσωπικά προτιμώ έγχρωμη μια ταινία, αλλά είδα πρόσφατα το ' The Captain ' (2017) που ακολουθεί εξ ολοκλήρου ασπρόμαυρη προσέγγιση για να πει την ιστορία της και μετά από μερικά λεπτά το μάτι συνήθισε. 

https://screenrant.com/oppenheimer-movie-christopher-nolan-black-white-color-memento/

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

γυρναει στις ριζες του, με το να δαπανησει εκατομμυρια για κατι που ειναι καθαρα marketing gimmick. τον Σκορσεζε μου θυμισε.

D7KVLmI.jpeg

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, mike299 είπε

Βάλε stremiο για να αποφεύγεις αυτά τα πρόβλημα

Βλέπω έχει 480/720/1080p κυρίως, και θέλει cast για TV. 

Για 7 ευρώ/μήνα που δίνω τώρα, no thanks 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Βλέπω έχει 480/720/1080p κυρίως, και θέλει cast για TV. 

Για 7 ευρώ/μήνα που δίνω τώρα, no thanks 

Έχει ότι υπάρχει σε torrent. Μεγαλύτερο θέμα θα έχεις εάν το bandwidth της γραμμής σουμπορεί να το υποστηρίξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τέτοιες ταινίες από τα trailer δεν καταλαβαίνεις σχεδόν τίποτα. Το μόνο που μου έκανε αίσθηση είναι οι εκφράσεις του προσώπου του Κίλιαν Μέρφι που δείχνουν και το πόσο μεγάλος ηθοποιός είναι.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

  

On 13/12/2022 at 16:20, KilliK said:

επιβεβαιωνει οτι ολη η ταινια θαναι ασπρομαυρη. yikes.

Και το νέο trailer μόλις έριξε κουβά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Thresh είπε

  

Και το νέο trailer μόλις έριξε κουβά.

Έχω την εντύπωση ότι θα είναι συνδυασμός των δύο. Μάλιστα χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος βέβαια, θα είναι η πρώτη φορά που θα έχουμε σκηνές IMAX Black & White. Το trailer λέει την μισή αλήθεια.

Επεξ/σία από liakinen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
23 minutes ago, liakinen said:

Έχω την εντύπωση ότι θα είναι συνδυασμός των δύο. Μάλιστα χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος βέβαια, θα είναι η πρώτη φορά που θα έχουμε σκηνές IMAX Black & White. Το trailer λέει την μισή αλήθεια.

Αν δεις το post του Killik λέει για όλη. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Thresh είπε

Αν δεις το post του Killik λέει για όλη. 😛

Τώρα το διάβασα και μάλλον βιάστηκε γιατί και το άρθρο που ανέβασε λέει για σκηνές B&W όχι όλη την ταινία.

Βασικά θα έχει IMAX σκηνές σε ασπρόμαυρο. Δεν διευκρινίζεται λανθασμένα από το άρθρο ότι όλη η ταινία σαφέστατα δεν θα είναι σε IMAX κάδρο.

Επεξ/σία από liakinen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...