Προς το περιεχόμενο

Αθήνα και δωρεάν παραλίες


TsoliasGR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

 Επισης αν κατσεις μπροστα στην παραλια με δικα σου πραγματα και δεν παρεις τιποτα απο το μαγαζι παλι πληρωνεις την ελαχιστη 4/ατομο.

Τι παει να πεί αν κάτσω με δικά μου πράγματα πληρώνω 4 ευρώ το άτομο;Αυτό είναι κλέψιμο.Δεν έχουν δικαίωμα να κάνουν κάτι τέτοιο σε καμία περίπτωση μιας και η νομοθεσία τους υποχρεώνει να αφήνουν ένα περιθώριο 5 μέτρων απο το κύμα για την τοποθέτηση ομπρελών κτλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ομπρελα 2.20 με το κρουστικο θελεις καπου στα 65 ευρω αλλα θα δεις οτι ειναι η καλυτερη αγορα που εχεις κανει για την παραλια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, LLLEFTERIS είπε

Για ομπρελα 2.20 με το κρουστικο θελεις καπου στα 65 ευρω αλλα θα δεις οτι ειναι η καλυτερη αγορα που εχεις κανει για την παραλια.

Με βάζεις στην μπρίζα αλήθεια τώρα! 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, TsoliasGR είπε

Τι παει να πεί αν κάτσω με δικά μου πράγματα πληρώνω 4 ευρώ το άτομο;Αυτό είναι κλέψιμο.Δεν έχουν δικαίωμα να κάνουν κάτι τέτοιο σε καμία περίπτωση μιας και η νομοθεσία τους υποχρεώνει να αφήνουν ένα περιθώριο 5 μέτρων απο το κύμα για την τοποθέτηση ομπρελών κτλπ.

Σε ολα αυτα τα μαγαζια δεν μπορεις να κατσεις οταν εχες παιδια η οταν θελεις να ηρεμησεις η μουσικη σου κουδουνιζει τα αυτια.

Μόλις τώρα, TsoliasGR είπε

Με βάζεις στην μπρίζα αλήθεια τώρα! 😂

Να υποθεσω το παιδι περπαταει κλπ οποτε θα παρεις κονταρι ομπρελα δυο καρεκλες σπαστες και ενα ποιο μικρο καρεκλακι ψυγειο με παγοκυστες και εισαι αρχοντας πας οπου θελεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Σε ολα αυτα τα μαγαζια δεν μπορεις να κατσεις οταν εχες παιδια η οταν θελεις να ηρεμησεις η μουσικη σου κουδουνιζει τα αυτια.

Να υποθεσω το παιδι περπαταει κλπ οποτε θα παρεις κονταρι ομπρελα δυο καρεκλες σπαστες και ενα ποιο μικρο καρεκλακι ψυγειο με παγοκυστες και εισαι αρχοντας πας οπου θελεις.

Ναι περπατάει.Βασικά είναι στη φάση που η θα τρέχει η θα σκαρφαλώνει όπου βρεί... 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, TsoliasGR είπε

Τι παει να πεί αν κάτσω με δικά μου πράγματα πληρώνω 4 ευρώ το άτομο;Αυτό είναι κλέψιμο.Δεν έχουν δικαίωμα να κάνουν κάτι τέτοιο σε καμία περίπτωση μιας και η νομοθεσία τους υποχρεώνει να αφήνουν ένα περιθώριο 5 μέτρων απο το κύμα για την τοποθέτηση ομπρελών κτλπ.

χαχαχαχα

last year αυτα. τωρα εχουμε ελλαντα 2. οποιος θελει κανει οτι θελει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως πολύ οικονειακη παραλια είναι στο παλιό Καλαμάκι που πάμε εμείς λες και είναι παιδότοπος είναι μαζεύει πολλά παιδάκια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κρουστικό κοντάρι είναι must για όποιον χρησιμοποιεί δική του ομπρέλα.

Τώρα όσον αφορά στις παραλίες, το θέμα είναι αν αντέχετε την όλη ταλαιπωρία και τον τόσο κόσμο, και ειδικά με παιδί. Προσωπικά δεν τα αντέχω πλέον, γι' αυτό και έχω σταματήσει να πηγαίνω για μπάνιο στην Αττική.

Πάντως προς Ανάβυσσο υπάρχουν αρκετά σημεία να βάλεις την ομπρέλα σου και τις ξαπλώστρες σου (επίσης must αν έχεις χώρο στο αυτοκίνητο και όρεξη να κουβαλάς).

Δηλαδή εκεί που λέει ο tsofras είναι κλασικά σημεία, αλλά πολύς κόσμος ρε φίλε, δηλαδή μερικές φορές δε μπορείς να μπεις στο νερό αν δεν παραμερίσουν κάποιοι, ε χέσε με.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι εχετε παιδια καλο ειναι να πατε το απογευμα για μπανιο εμεις παμε στις 5 και γυρναμε 10 το βραδυ φυσικα κουβαλαμε φαγητο μαζι σπιτι μονο μπανακι να φυγει το αλατι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, phanispal είπε

Το κρουστικό κοντάρι είναι must για όποιον χρησιμοποιεί δική του ομπρέλα.

Τώρα όσον αφορά στις παραλίες, το θέμα είναι αν αντέχετε την όλη ταλαιπωρία και τον τόσο κόσμο, και ειδικά με παιδί. Προσωπικά δεν τα αντέχω πλέον, γι' αυτό και έχω σταματήσει να πηγαίνω για μπάνιο στην Αττική.

Πάντως προς Ανάβυσσο υπάρχουν αρκετά σημεία να βάλεις την ομπρέλα σου και τις ξαπλώστρες σου (επίσης must αν έχεις χώρο στο αυτοκίνητο και όρεξη να κουβαλάς).

Δηλαδή εκεί που λέει ο tsofras είναι κλασικά σημεία, αλλά πολύς κόσμος ρε φίλε, δηλαδή μερικές φορές δε μπορείς να μπεις στο νερό αν δεν παραμερίσουν κάποιοι, ε χέσε με.

Εγώ που πάω εκτός Κυριακής δεν έχω κανένα θέμα. Κυριακή μία φορά πήγα και δεν ξαναπήγα

Επίσης πάω αρκετά απογεύματα καθημερινές , ειδικά μετά τις 18.00 είναι κομπλέ , ακούς και τσάμπα μουσική απο το μπιτσόμπαρο :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, υποθέτουμε ότι οι περισσότεροι εργάζονται τις καθημερινές, ότι τα παιδιά έχουν υποχρεώσεις ή δεν ξέρω 'γω τι. Οπότε κλασικά Σαββατοκύριακο, που ξέρουμε τι επικρατεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμεις εχει τυχει να μαζευουμε 9:30 το βραδυ γιατι εχουμε και μια ωρα δρομο να γυρισουμε Περιστερι απο Καβουρι η Βουλα και βλεπουμε εκεινη την ωρα να σκανε οικογενειες με μικρα παιδακια για να κανουν μπανιο.

Εχουμε κανει σχεδον 30 μπανια και διακοπες δεν εχουμε παει ακομα να ειναι καλα το υγραεριο. 😁

3 λεπτά πριν, phanispal είπε

Εντάξει, υποθέτουμε ότι οι περισσότεροι εργάζονται τις καθημερινές, ότι τα παιδιά έχουν υποχρεώσεις ή δεν ξέρω 'γω τι. Οπότε κλασικά Σαββατοκύριακο, που ξέρουμε τι επικρατεί.

Αν δουλευεις πρωι πας το απογευμα για μπανιο ειναι πολυ καλυτερη ξεκουραση απο μια ωρα στον καναπε.

Παλια η γυναικα μου βιαζοταν να φυγουμε για να φανε τα παιδια βραδυνο μεχρι που της ειπα γιατι δεν κουβαλας φαγητο μαζι σου;

Εγω αν δεν ειχα το μωρο που ενταξει πρεπει καποια στιγμη να κοιμηθει σιγα μην εφευγα πριν τις 12 το βραδυ απο την δροσια να μπω μεσα στο τσιμεντο.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, phanispal είπε

Εντάξει, υποθέτουμε ότι οι περισσότεροι εργάζονται τις καθημερινές, ότι τα παιδιά έχουν υποχρεώσεις ή δεν ξέρω 'γω τι. Οπότε κλασικά Σαββατοκύριακο, που ξέρουμε τι επικρατεί.

Μα αυτό είναι το ωραίο ότι τα παιδιά δεν έχουν υποχρεώσεις το καλοκαίρι, εμείς σχολαμε απόγευμα, δεν κάνεις και πολλά λόγω ζέστης οπότε είναι ιδανικό το μπάνιο το απόγευμα καθημερινής και ξεδινεις κιόλας.

Όπως λέει και ο Λευτέρης και εμείς παίρνουμε φαι και καθόμαστε μέχρι τις 22.00 έχει και δροσουλα

Φέτος λόγω των μεδουσών δεν το έχω κάνει όμως για να μην εμφανιστεί τίποτα το βράδυ και δεν βλέπουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαράς το κουράγιο σας π κάνετε 2 ώρες ταξίδι για θάλασσα .δεν κοιτάτε για πισίνα(bestway index) με αντλία στον κήπο πυλωτης με 100 200€ ?να ελλατωσετε τα πηγαινε ελα ..

Υπήρχε μόνιμο τοπικ κάθε καλοκαίρι για τις παραλίες αθηνας...με κινήματα τύπου ανοιχτές παραλίες γ όλους... Έγιναν ανοιχτές κ δεν πάνε ούτε αυτοί που φωναζαν γιατί δεν είναι οργανωμένες καθαρές;) Κλασσική περίπτωση το ελληνικό πριν φτασεις στο Ακρωτήρι...η παραλία δίπλα από riviera... μετά την στροφή απο nalu έχει ελεύθερη παραλία και  3 4 καντίνες που δεν χρεώνουν είσοδο ούτε ξαπλώστρα (μόνο κατανάλωση).η παραλία απέναντι απο Ασκληπιό Βούλας μέχρι balux ...τώρα σύριγγες σε παραλία λίγο χλωμό μάλλον εννοουν στην παραλία μεγάλο Καβούρι στα πάρκινγκ...

Επεξ/σία από kage
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...