Προς το περιεχόμενο

Stellar Blade [PS5][Απρ 2024]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Γιατι ανεβαζεις εικονες? :P

Δε φταίω εγώ, στο feed μου στο Youtube εμφανίσθηκαν και είπα να τα μοιραστώ με την κοινότητα.:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 157
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Armoral είπε

Δε φταίω εγώ, στο feed μου στο Youtube εμφανίσθηκαν και είπα να τα μοιραστώ με την κοινότητα.:D

Και πολύ καλά έκανες αδερφέ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, TsAkira είπε

Τι λέει παιδιά; Έπαιξε κανείς το demo να πει γνώμη;

Γιατί, έγινε διαθέσιμο? Δεν το βλέπω για λήψη 

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραιο φενεται  , επαιξα λιγο αλλα αυτο το film grain που δεν απενεργοποιηται με σκοτωσε , και εχει αρκετη θολουρα ακομα και στο fidelity ...Ωραια γραφικα και μια χαρα η μαχη

Επεξ/σία από enable_your_mind
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Stellar blade λοιπόν. Δεν το έχω πολυπαίξει ακόμα αλλά το combat του φαίνεται καλό. Είναι ακριβές στα parry-dodge- hitbox του και φαίνεται να έχει ενδιφέροντα skill trees για ανάπτυξη. Βγάζει όντως vibes Sekiro-Nier automata αλλά θα έλεγα πιο πολύ DMC παρά sekiro.

Αν δεν δω κάτι πολύ κακό στα review λογικά θα το πάρω.

 

Επεξ/σία από CarbonFibre
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία gameplay-μάχη και απ ότι φαίνεται με ωραίο skill tree και αρκετά ομορφο

Αν κατι με χάλασε ήταν μουσική που παίζει στο background 

Θα περιμένω τα reviews αν και δεν ξέρω αν είναι παιχνίδι που αξίζει 80 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, alexcas777 said:

Αν κατι με χάλασε ήταν μουσική που παίζει στο background 

Αυτό ήρθα να γράψω και εγώ, εντελώς ηλίθια, πέφτει το ξύλο και από πίσω ακούς κάτι λα λα λα νια νια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια χαρά παιχνίδι, καλύτερο το Demo από ότι περίμενα, πολλά υποσχόμενο, αλλά επειδή έχουμε μόνο το demo δεν είμαστε σε θέση να κρίνουμε. Μου άρεσε πολύ όταν άρχισα να καταλαβαίνω τι παίζει.

Πολύ καλό σύστημα μάχης με τα dodge και τα parry του όπως πρέπει, αλλά και τα counter skills, τα skill trees φαίνονται να έχουν πολλά skills και όσα άνοιξα πραγματικά βοήθησαν, φανταστικό το boss εκεί στο τέλος, εντυπωσιακά γραφικά και εφέ, η μουσική είναι μουσική κορεάτικου τίτλου κλασσικά και δίνει αυτό τον ξεχωριστό δικό τους μαγικό τόνο στο gameplay, πανέμορφη η τύπισσα αλλά και λίγο ψεύτικη ειδικά με τον τρόπο που κοιτά φαίνεται σα να είναι μία κούκλα και όχι ένας άνθρωπος κάποιες φορές. Και όχι μόνο αυτή αλλά και η συμπρωταγωνίστριά της στο εισαγωγικό gameplay.

Wow καταστάσεις έχουν φτιάξει, αν δεν είναι μόνο προς χάριν εντυπωσιασμού και μόνο στο demo, έχουμε πολύ ωραίο παιχνίδι μπροστά μας. 

Μόνο σε performance mode φυσικά και αυτό, ειδικά αυτό.

Να μην ξεχάσουμε ότι όλοι οι κωδικοί για να ξεκλειδώσεις κουτιά ή πόρτες στο παιχνίδι είναι με ελληνικούς χαρακτήρες. Και το ίδιο είχαμε και στο Rebirth όταν διάβαζε ο Sephiroth για τη Jenova.

Για αυτό αγαπάμε PS5.

Επεξ/σία από Armoral
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκιμασα και γω. Βγαζει εντονα Nier Automata vibes σε μενα.

Κατι δε μου κλικαρε καλα στο gameplay. Σαν να ενιωθα ενα delay και με ενοχλησαν τα locked animations στα combos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Το δοκιμασα και γω. Βγαζει εντονα Nier Automata vibes σε μενα.

Κατι δε μου κλικαρε καλα στο gameplay. Σαν να ενιωθα ενα delay και με ενοχλησαν τα locked animations στα combos.

Αυτό το delay μαζί με το σπάσιμο στην κίνηση, ήταν οι λόγοι που άλλαξα σε performance mode. Και επιπλέον υπάρχουν θέματα στον έλεγχο, ειδικά κοντά σε αντικείμενα που προσπαθείς να χρησιμοποιήσεις με το R2, κάποιες φορές είναι απλά αδύνατο να το πατήσεις.

Όσο έπαιζα όμως και συνήθιζα πετύχαινα τα parry και τα dodges και αντιδρούσα στις κινήσεις των αντιπάλων καλύτερα. Σίγουρα πρέπει να το βελτιώσουν λίγο.

Νομίζω ότι είναι βαρύ για το PS5 σαν παιχνίδι. Στο PC με ξεκλείδωτο framerate θα είναι μία ομορφιά.

Ας ελπίσουμε ότι όσα είδαμε δεν περιορίζονται στο demo και μόνο και ότι δε θα είναι επαναλαμβανόμενα.

Επεξ/σία από Armoral
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...