Προς το περιεχόμενο

Stellar Blade [PS5][Απρ 2024]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, Armoral είπε

Αυτό το delay μαζί με το σπάσιμο στην κίνηση, ήταν οι λόγοι που άλλαξα σε performance mode. Και επιπλέον υπάρχουν θέματα στον έλεγχο, ειδικά κοντά σε αντικείμενα που προσπαθείς να χρησιμοποιήσεις με το R2, κάποιες φορές είναι απλά αδύνατο να το πατήσεις.

Όσο έπαιζα όμως και συνήθιζα πετύχαινα τα parry και τα dodges και αντιδρούσα στις κινήσεις των αντιπάλων καλύτερα. Σίγουρα πρέπει να το βελτιώσουν λίγο.

Νομίζω ότι είναι βαρύ για το PS5 σαν παιχνίδι. Στο PC με ξεκλείδωτο framerate θα είναι μία ομορφιά.

Ας ελπίσουμε ότι όσα είδαμε δεν περιορίζονται στο demo και μόνο και ότι δε θα είναι επαναλαμβανόμενα.

Λες οτι το delay ηταν επειδη το ειχα στο balanced και φευγει στο performance mode? Μπορει.
Αν και νομιζω οτι το block απλα εχει πιο μεγαλο animation απο αλλα parry games σαν το Sekiro η το wolong που ηταν πρακτικα instant

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 157
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Λες οτι το delay ηταν επειδη το ειχα στο balanced και φευγει στο performance mode? Μπορει.
Αν και νομιζω οτι το block απλα εχει πιο μεγαλο animation απο αλλα parry games σαν το Sekiro η το wolong που ηταν πρακτικα instant

Ναι είναι αρκετά μεγάλο το parry window και μπορείς να το μεγαλώσεις και άλλο από το skill tree. Πρακτικά αν έχεις μάθει σε κανένα sekiro εδώ μπορείς να κάνεις 90% parry

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Λες οτι το delay ηταν επειδη το ειχα στο balanced και φευγει στο performance mode? Μπορει.
Αν και νομιζω οτι το block απλα εχει πιο μεγαλο animation απο αλλα parry games σαν το Sekiro η το wolong που ηταν πρακτικα instant

Δεν ξέρω εμένα έτσι μου φάνηκε, αν και την ομαλότητα πχ του Elden Ring δεν την έχει νομίζω. Νομίζω όμως ότι είναι κάτι διαφορετικό σε σχέση με αυτό, δε θέλει να είναι ίδιο και καλά κάνει. Για να δούμε.

Πάντως εύκολα θα το ξαναπαίξω, έχει όμορφα combos και κινήσεις, το training είναι σημαντική προσθήκη που βοηθά στην εξοικείωση μαζί τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα καλη αισθηση μου αφησε και ηταν καλυτερο απ οτι περιμενα. Πιθανως να ειμαι λιγο προκατειλημμενος με την ολη διαφημιση του κωλου που εχει πεσει και δε μπορω να το παρω τελειως σοβαρα. Μαλλον θα περιμενω τα reviews για να δω και τι βαθος εχει.

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 minutes ago, Mitroglou7 said:

Μαλλον θα περιμενω τα reviews για να δω και τι βαθος εχει.

Λογικά μεγάλο σύμφωνα με τα screenshots.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Haha 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά το demo φαίνεται ότι πολλοί το αγόρασαν τελικά και αρκετοί από όσο διαβάζω και βλέπω/ακούω το γύρισαν στη digital deluxe edition. Για να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά έχω σιχαθεί αυτό το topic . Κάποιοι από εμάς ξέρετε θελουμε να μάθουμε σοβαρά πράγματα γι αυτό το παιχνίδι κι εσείς το ξεφτιλίζετε….

https://www.gamesradar.com/as-stellar-blades-demo-gets-action-rpg-fans-unglued-director-says-there-isnt-a-photo-mode-but-you-can-ask-for-one-which-folks-will-surely-be-normal-about/
 

….και κάτι σοβαρό , αυτό ας πούμε είναι έγκλημα. Εγώ προσωπικά θα ακύρωνα pre order ξεκάθαρα μέχρι να το διορθώσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ κατέβασε mod με την τυπισσα να φοράει κελεμπία. Το demo από όσο έπαιξα είχε καλό ξυλίκι και ωραία graphics.  Αν καίγεσαι μάθεις περισσότερα κατέβασέ το. Προσωπικά μου άρεσε, αλλά μου φαίνονται πολλά 80 ευρώ

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, TsAkira said:

Εσύ κατέβασε mod με την τυπισσα να φοράει κελεμπία. Το demo από όσο έπαιξα είχε καλό ξυλίκι και ωραία graphics.  Αν καίγεσαι μάθεις περισσότερα κατέβασέ το. Προσωπικά μου άρεσε, αλλά μου φαίνονται πολλά 80 ευρώ

https://9gag.com/gag/aMVe61P?utm_source=copy_link&utm_medium=post_share

  • Like 2
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, TsAkira είπε

Εσύ κατέβασε mod με την τυπισσα να φοράει κελεμπία. Το demo από όσο έπαιξα είχε καλό ξυλίκι και ωραία graphics.  Αν καίγεσαι μάθεις περισσότερα κατέβασέ το. Προσωπικά μου άρεσε, αλλά μου φαίνονται πολλά 80 ευρώ

Βρε ‘σύ απλά τρολλάρω . Νόμιζα ότι θα ήταν ξεκάθαρο από το link που παρέθεσα και το σχόλιο που έκανα μετά. 
Εννοείται πως μου αρέσει το ύφος του παιχνιδιού. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, p07apo είπε

Βρε ‘σύ απλά τρολλάρω . Νόμιζα ότι θα ήταν ξεκάθαρο από το link που παρέθεσα και το σχόλιο που έκανα μετά. 
Εννοείται πως μου αρέσει το ύφος του παιχνιδιού. 

Ξέχωρα από την τύπισσα που είναι πανέμορφη, φαίνεται πολύ ενδιαφέρον το gameplay και πανέμορφο το παιχνίδι.

Είχαμε και παλιότερα όμορφες πρωταγωνίστριες σε τίτλους, δεν είναι δα και η πρώτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/3/2024 στις 7:16 ΜΜ, Armoral είπε

Μετά το demo φαίνεται ότι πολλοί το αγόρασαν τελικά και αρκετοί από όσο διαβάζω και βλέπω/ακούω το γύρισαν στη digital deluxe edition. Για να δούμε.

Αυτό θα φανεί στην πράξη αφού βγεί το παιχνίδι.

Ωραία τα λόγια, ωραία η καζούρα με την εμφάνιση της κυρίας, αλλά και τα bayonetta παιχνίδια που και αξιόλογα σαν παιχνίδια ήταν, και η κεντρική ηρωίδα ήταν και αυτή αρκετά όμορφη,  δεν είχαν μεγάλη εμπορική επιτυχία όμως.

Και για την Tifa αν θυμάσαι στο Rebirth διαβάζαμε διάφορα με την γνωστή σκηνή του bikini, αλλά είδαμε τελικά πόσοι ασχολήθηκαν με το ίδιο το παιχνίδι, και ας βγήκε καλό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά εννοείται. Αλλά φαίνεται ότι είναι και προσεγμένος τίτλος. Προπαραγγελία έχει πέσει καιρό, ότι δείξει. Φαίνεται πολύ καλό και από το demo.

Η εμφάνιση λίγο μας απασχολεί αν και όπως είπα είναι μια ομορφιά η κοπέλα και ο τρόπος που κινείται. Αν το παιχνίδι δεν έλεγε τίποτα δε θα ασχολούμαστε. Τώρα αν μας πιάσουν κορόιδα με το demo τι να πω.

Με το Rebirth έγινε χαμός στο Internet. Μια χαρά τα πήγε το παιχνίδι. Άσε την Tifa στην άκρη, εκεί είχαμε fan service.:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...