Προς το περιεχόμενο

Stellar Blade [PS5][Απρ 2024]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν λέω ότι ο τίτλος είναι μάπα το καρπούζι και μόνο το fan service της ηρωίδας είναι άξιο σχολιασμού.

Λέω ότι επειδή ακριβώς βλέπω πολλά(τα περισσότερα βασικά) σχόλια να είναι πάνω στην εμφάνιση της κυρίας(όπως βλέπαμε παλιότερα και για τα bayonetta), σημαίνει ότι στην πράξη λίγοι είναι αυτοί που θα τρέξουν να ρίξουν προπαραγγελία, ειδικά πριν βγούν και τα reviews.

Το ακριβώς αντίθετο πχ ίσχυε για το Devil May Cry V.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 157
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

18 ώρες πριν, p07apo είπε

Βρε ‘σύ απλά τρολλάρω . Νόμιζα ότι θα ήταν ξεκάθαρο από το link που παρέθεσα και το σχόλιο που έκανα μετά. 
Εννοείται πως μου αρέσει το ύφος του παιχνιδιού. 

Την ταπεινή μου συγγνώμη τότε. Με τόσους sjw και το γενικό wokeness που επικρατεί στο μοντέρνο gaming με τρόμαξες λίγο. Πέρα από την Eve (που είναι *αύλα), μου άρεσε αρκετά τo gameplay του. Με τρώει ο πωπός να τα πάρω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αλλα νέα , στο παρακάτω λινκ το μοντέλο στο οποίο βασίζεται η Eve.

https://www.pushsquare.com/news/2024/02/stellar-blades-protagonists-body-is-based-on-this-real-world-korean-model

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, TsAkira είπε

Την ταπεινή μου συγγνώμη τότε. Με τόσους sjw και το γενικό wokeness που επικρατεί στο μοντέρνο gaming με τρόμαξες λίγο. Πέρα από την Eve (που είναι *αύλα), μου άρεσε αρκετά τo gameplay του. Με τρώει ο πωπός να τα πάρω

Μην αγχώνεσαι αδερφέ. Δεν είπες και τίποτα έτσι κι αλλιώς. Όπως πολύ σωστά ανέφερες δεν είμαι από αυτούς τους μοντέρνους social justice warriors που προσβάλλονται πλέον με το παραμικρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται και πολύ καλό παιχνίδι, έχουν φτιάξει πολύ όμορφο κόσμο. Αν ήταν μόνο μία όμορφη κοπέλα δε θα προχωρούσε έτσι.

Αλλά έπαιξε και αυτό το ρόλο του. Και μόνο το γεγονός ότι έχουν αντιταχθεί οι γνωστοί στο παιχνίδι προκαλεί την αντίδραση των χρηστών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Lotof είπε

Στα σχόλια γράφουν για UK/De too. 

Για να το λένε θα ισχύει.

 

Και φυσικά η Sony βοηθά με την απαραίτητη διαφήμιση πλέον αφού έχει καταλάβει ότι τουλάχιστον μέχρι να γίνει το launch έχει χρυσάφι στα χέρια της.

Νούμερο 1 σε πωλήσεις στον Καναδά και out of stock στο Αμαζον Γερμανίας.

Επίσης:

Spoiler

image.png.7b20aa509e2e57f836fd0c5ccf422777.png

 

Επεξ/σία από Armoral
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να' ναι καλά ο Yoshida που τους ξετρύπωσε και έφερε ένα αποκλειστικό στη Sony. Ένα τέτοιο άτομο θέλουμε που να είναι gamer! Yoshida για CEO!! Make Playstation Japanese again! 😁

"Stellar Blade was a small game before Shuhei Yoshida helped SHIFT UP get a contract with Sony says creators"

https://game8.co/articles/latest/stellar-blade-was-a-small-indie-game-until-chance-deal-with-playstation

Επεξ/σία από CarbonFibre
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ελπίζω σε μεγάλη διάρκεια.

Βέβαια ασφαλώς παίζει ρόλο και πως το χειρίζεται ο καθένας. Όχι βιαστικές και απότομες κινήσεις. Πάμε αργά και σταθερά για να μη τελειώσει γρήγορα. Τα δίνουμε όλα μόνο στο τέλος. 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 1
  • Haha 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 hours ago, Fulgore said:

 

Αυτό με το costume-only mtx's, ανοίγει τρελά possibilities.

Θα στείλω ένα μέιλ στον director με τις αγαπημένες μου στολές από το μπράζζερς για να τις βάλουν in-game.

  • Haha 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...